Küsimuste allikatest

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Küsimuste allikatest

Postitus Postitas cadman »

Ei. Allikas on selgelt olemas, ma otsin selle ka Polar Recordsi kataloogist üles, tellin kahekümnes eksemplaris ja esitan kõigile poliitbüroo liikmetele. Laul Gabrielle on toodud autoritega ja palun esitada personaalsed soovid, kes soovib rootsi, kes taani, kes soome, kes saksa, kes inglise ja kes itaalia keeles? Kõik saab tehtud, härrased. Palun esitage konkreetsed tellimused, aga arvestage, et see singel tuleb Teile lunamaksuga. Hmm, siin muidugi tekkib küsimus, kas Polar ehk pole kah end Universalile müünud ja seda peab seal otsima hakkama.

Aga suvaliste tekkinud vahekarjete peale ma kahjuks tõesti vastan ja ilmselt jään ka vastama sõltuvalt selle esitamise toonist ja ei kavatse end tekkinud parteiliste konfliktide korral vist enam isegi mitte reageerima hakata. Muidu tõepoolest kirjutavad solvunud "ainuteadjad" sadu küsimusse ning teemasse mittepuutuvaid postitusi. Mis puutub Holtesse, siis loomulikult - üks siinne hääl saalist on juba hüüdnud: õigus õigus. Jáäb vaid oodata, mil kiiduavaldused paisuvad ovatsioonideks, publik tõuseb püsti jpms. Mis puutub aga sellesse signatuuri, siis kas tahad ka minu tõlgendust? Vaata ligemalt omaenese ulmeküsimusi. Kui aru ei saa, siis ma võin konkreetselt privaalmailis näidata, kus "punkar" lällab ja kelle kohta see käis...

Kui vaherepliikide tõesusest, siis ehk võtaksme ette järgmise teema, kus Polt täie kategoorilisusega väidab, et Stig Anderson pole Abbaga vähimalgi määral seotud olnud. Ma küll ei pöörake ei tema ega Holte sellistele probleemidele üldse tähelepanu. Veelkorra, heameelega aitaks Teid, aga ei mäleta kõiki sellesuviseid tegemisi. Ja ei hakka kah päevikut pidama. Mis teha saate, poliitbüroo? Aga kui ma tõsisemalt mõtlen, siis see oli siiski mingi telekanal ja Kolmanovski ise rääkis. Ma ei loe piisavalt vene portaale. Kui, siis väga harva. Et see jutt on vale, on Teie usuküsimus ja usuteemad olgu meil austatud. Aga millegipärast intervjuus seda küsiti ja jutuks see oli.

Ma jälle arvasin juba teema juures ja arvan ka praegu, et küsimuse all läbustamine on küll mõningate inimeste võõrandamatu õigus ega mõista, miks Arko seda ei mõista ja sellegipoolest selle siia toimetas. Holte ka ei mõista ja jätkab oma läbu. Nagu ma eelpool ütlesin, allikas on vabalt saadaval, igaüks võib selle ise tellida ja soovi korral ka autentsuse ekspertiisi korraldada. Ei näe probleemi.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Küsimuste allikatest

Postitus Postitas holte »

Mina pole kindlasti kohtunik, ma olen ka väga harv mälumängija, mõned korrad aastas.

Aga puhta loogikaga arvaks, et kui küsimuse tõestamiseks peab niimoodi tuhandeid
kirjavahemärke vahutama, siis on ikka äkki küsimuses ka midagi viga.

Ja seniajani ei saa ma aru - kui küsiti loo "Olgu jääv meile päike" autoreid või
tõlkijaid... Mis see vastus nüüd oli?

Cadman - ma tean, et see on raske, aga ühe reaga ehk?

Ja saada siis mulle see cd ära.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Küsimuste allikatest

Postitus Postitas arko »

Mina neist lauludest ja heliloojatest suurt ei tea ega taha kuidagi sekkuda vaidlusse, kes on õige ja kes vale autor. Aga üks lihtne tähelepanek mälumänguküsimuste kohta (laenatuna teadusest): erakordne väide nõuab erakordseid tõendeid. Ehk, kui üldkasutatavad allikad räägivad üht ja suhteliselt kooskõlas juttu, siis teistsugustel väidetel peab olema seda tugevam tõestus, et olla usutav. Näiteks, väide, et Kalmer Tennosaar on Boriss Jeltsini vend, vajab üldtunnustuse saamiseks sünnitunnistusi, mitte argumentatsiooni, et ise kuulsin kui Kalmeri naaber saunas rääkis ja Venemaa varjab niikuinii kõike.
Kui vastus viite küsimisele kõlab: "ise oled loll, et igal pool kirjas olevat allikaid usud", midagi muud asemele pakkumata, siis on skeptiline reaktsioon loomulik. Mis muidugi ei tähenda, et selline tõestus ei võiks olemas olla ning üldlevinud arvamus saab kummutatud. Viite küsimise taga ei pea ju üldse mitte kiusamise soov olema, vaid mälumängur tahab lihtsalt teada saada, kas see, mida ta on seni teadnud, on tõesti vale.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Küsimuste allikatest

Postitus Postitas cadman »

Just sellepärast ma selle kõrva taha omal ajal paningi, et see jutt silmad suureks ajas. Täpselt. Aga ma ei dokumenteeri ka selliseid asju tõepoolest kunagi, et nüüd saaks telejaama panna oma sõnu sööma. Vaat kui ma Kolmanovskile kirjutaks, kas see rahustaks lõplikult? Vaevalt. Et see sedajagu laastavalt võib mõnele mòjuda, no poleks uskunud. :roll: Tema jutu järgi tuli ta paari nädala pärast saatkonda tagasi. Et see on tõesti pigem episood. Mitte põhjus muusikaajaloo ümberkirjutamiseks.

Aga Holtest ma arvan, et ei ta saanud eile millestki aru ja vaevalt tänagi. Mälumänguküsimuseks ma poleks Kolmanovski kindlalt pakkunud. Ei seda Ulvaeus/Andersoni variantigi vast. Ja neid ma ka ei taha teha kohe kindlalt, kui ka küsitaks. Aga ei saa salata jah, et Soome sai (hea)meelega selleks riigiks ja keeleks valitud. No lihtsalt üsna paljude silmaring kaugemale ei ulatugi. Vähemalt mulje on küll selline jäänud... Lisaks oli mul Youtubes ka sellesama Hootenanny sommide poolt tehtud hilisem kaver varuks. Itaaliakeelset ei olnud. Eks see oli kah põhjus.

Ja üsna palju loeb ka vastuse maneer. Kui Polt ei tee vahet Ukraina näljahädal ja viljaikaldusel jms. ning on ilmselget oma tavalises lällamises, siis on loomulik taolise õrritamine. Et ei näe põhjust isegi vabandamiseks. Rahumeelsema tegelase korral oleksin ilmselt teisiti öelnud, et sel suvel kuulsin teisi andmeid, aga kumbki pole see, mida küsin. Võib-olla ka kohendanud küsimust vms. Aga mingi rullnoka räuskamise peale? No way. Kui Ad Hominem peale lennatakse, siis kas vastus saigi parem olla?
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Küsimuste allikatest

Postitus Postitas polt »

ma olen lugenud läbi enam vähem kõik mida netist vene , inglise ja eesti keeli Kolmanovski ja Ostrovski kohta leida võib. Ja ma väidab et Cadmani jutt on seekord bullshitt!
Minu jaoks on see teema lõpetatud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Küsimuste allikatest

Postitus Postitas cadman »

Ja kuidas Stig Anderssoniga jääb? Tõesta ära, et ta polnud absoluutselt väimalgi moel Abbaga seotud ;-) Muide, ma võin Sulle avaldada suure saladuse - Ukraina näljahäda põhjus polnud kah kaugeltki mitte ainult viljaikaldus. Ega ma kah ei usu, et Sa neid andmeid leiad. Ta ise ju kah sellele enam ei pretendeeri.

Aga oled Sa kontrollinud ka Inturisti 1962.a. dokumente?

Mis aga puutub muusikasse, siis kahtlastest väidetest kubiseb kõik - näiteks täna sain Postimehest teada, et Sweet Home Alabama on hoopiski Leningrad Cowboysi originaallugu, mõni aeg tagasi sain ETV-st teada, et Glenn Miller on isiklikult ellu ärganud ja tuleb koos orkestriga Tallinna. Jne. Jpms. Aga mehe enda jutus enda lapsepõlvelolluste kohta ma küll ei julge kahtelda. Arvaku Polt, mida tahes.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Küsimuste allikatest

Postitus Postitas holte »

Cadman, ma pean Sulle ühe asja ära rääkima - siin on palju delikaatseid inimesi,
kes ei taha seda enda peale võtta, mõned on budistid ja karma peal jne.

Vaata, Sa oled haige inimene. Palun mine ravi ennast. On palju haigusi, mis pole ohtlikud.
Aga Sinu oma on, Sa oled räigelt destruktiivne. Siin on ühinenud paranoia koos mingi kinnistunud
minapildiga ja karta on, et sa ei ela päris reaalsuses.
Ma tean, et Sa ei usu mind, aga proovi oma viimased 36 h postitused üle lugeda.
Ja nende üle ka mõtelda.

Kui Sa tahad olla märter ja okultist, pead veel natuke teadmisi omandama, seni on kõhnapoolne
pagas, jääd naerualuseks.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta