Paikuse Pildikad 2011

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas polt »

Alati on saanud. Kell 15.00 peaks hakkama juba spordikas ja vahepeal on ka väikene paus.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
vahtrik

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas vahtrik »

spordimängule Habal-Vahtrik
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas margu »

Jaan võttis ära ühe minu plaanitava plokipealkirja üksikmängu tšempionaadiks: hardcore estica
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas tauno »

is there any other kind ?
Vilniuse Žalgiris
metallica

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas metallica »

some kind of monster
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas illar »

Paikuse mängu küsimuste osas pole nuriseda, küll aga oleks tore, kui pildimänge viidaks edaspidi läbi ühena kahest järgnevast variandist:
- küsimused ühekaupa ekraanil, kusjuures tekitada kõigile saalis istuvatele mängijatele ekraani suhtes enam-vähem võrdne positsioon;
- küsimused korralike värvipiltidena kätte ja ekraanil mingeid lisapilte ei näidata.

PS üksikmängu tabel võiks kilvalehel olla kujul, kus mäluril (ja kõigil muudel asjasthuvitatutel) oleks võimalik objektiivselt hoomata, mitmenda koha keegi eesti karikasarja arvestuses etapil sai :)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas Aare6631 »

Kas ma saan õigesti aru, et kõik need Pärnumaa seltskonnad esinesid väljaspool arvestust? Kui nii, siis teen tabeli ringi (teisipäeva õhtuks). Ja ootaks ka pildimängu vastuseid.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas polt »

Tänan kõiki kes kohale viitsisid tulla.
Oli planeeritud et kõik näevad võrdselt positsioonilt pilte ekraanil aga krt enne mängu selgus et varutud pikad juhtmed arvuti ja projektori ühendamiseks ei sobi. Seega pidime ise kolima saali alla ekraani ette ja teie liikuma kaugemale. Ainult väljaprinditud värvipiltidega variant pole kuigi hea. Suurel ekraanil on näha mitmed detailid mida väiksesel lehel silm ei erista.
Seekord oli vist pilte võimalik lugeda Lalli, Gotti, elulõngade ja osaliselt Rondo küsimuses. Pikema analüüsi edastan teile hiljem. Pole veel vastusepakke lahtigi võtta jõudnud. Niipalju võin öelda, et viigilahutusplokkide Soome/laibad parim oli Madis Replik 12 punktiga. Talle jääb ka igaveseks au olla esimene Eesti Mälumänguliidi egiidi all toimunud mängul osavõtumaksu eurodes tasunu.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
põmmpea

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas põmmpea »

Veidi jäi siiski hinge Paikuse spordipildikalt see 30 küsimus headis või mis ta oli.Kus küsiti et ala on nime saanud kasutatavalt spordivahendilt,kes kirjutasid inglise keeles pea(head said 1 punkti) kes saksakeeles pea kopf ei saanud punkti ,kuigi spordivahend on ju ära tabatud ja kirjutatud saksa keeles sest ala leiutati saksamaal ja kopf(u) sobiks ju küll.Äkki oleks õiglane selle küsimuse punktid üle vaadata.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas polt »

Paraku on mäng ka Saksamaal headis. Mis on tuletatud sõnadest Head(pea)ja table tennIS(lauatennis).
Was ist Headis?:Näiteks sellist artiklit on soovijail võimalik netis saksakeelselt lugeda.. Seega punktid jäävad nii nagu on.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas Taivo »

Eilsel Paikuse mängul olid kõigil küsimustel niisugused vastused, mille kirjutamine (muidugi kui teadsid) ja hindamine oli lihtne. Näiteks Pirital esitatakse sageli küsimusi, mille juures tuleb hinge kinni pidades oodata, kas žürii loeb kirjapandu 0, 1 või 2 punkti vääriliseks, sest ise ei saa sellest aru ka vastuste ettelugemise järel. Keilas on korduvalt olnud küsimusi, millele pole võimalik vastata kolme sõna ega isegi ühe lausega. Paikusel oli kohe vastuste ettelugemise järel selge, mitu punkti tuleb, ja tähtsamaid hindamise aspekte (näiteks Leppade juures) mainiti otsekohe, mis jättis ära osa proteste. Ühtlasi rõhutas žürii mitut puhku, et küsimus on kaheosaline, et see kellelgi ära ei unuks, ja kui mina mõnele poole ühe komponendi kirjutamata jätsin, siis üksnes sellepärast, et ma ei tea ainsatki malepoksijat ega lühikest tennisisti ega meest, kellele lima meeldiks (kuigi Jaricit on varemgi küsitud). Nii et eilne mäng paistis silma mängijasõbralikkusega.

Teiseks on ülimeeldiv, et kohalik mäng ühendati üle-eestilisega. Seda mitte üksnes sellepärast, et see võimaldab korraldajal samade küsimustega kaks mängu läbi viia, mis on laiskuse tunnus, aga konstruktiivne laiskus ongi üks kolmest elu edasiviivast jõust ahnuse ja kadeduse kõrval. Märksa olulisem on see, et kohalikel mängijatel tekib niimoodi selge võrdlusvõimalus, missugusel tasemel mängivad Eesti tipud ja missugusel tasemel mängivad Eesti keskmikud. Kui nüüd mõni võistkonnamängija avastab, et ta ei ole sugugi lollim kui mina, siis on lootust, et ta osaleb edaspidi ka mõnel väljaspool Pärnumaad toimuval mängul. Seetõttu on niisugused mängud spordimeisterlikkuse arendamise seisukohalt üliolulised.

Kolmandaks mainin tunnustavalt, et Polt sai eile jagu oma varasemast kombest nimetada lollideks inimesi, kes mingile küsimusele vastust ei tea. Jah, ma haavusin, kui lollideks nimetati kõiki, kes ei tea ainsatki vedelat narkootikumi, isegi kui sellel on niisugune nimi kui korgijook.

Kõige eeltoodu pärast on tõenäoline, et ma osalen Paikusel ka järgmisel aastal.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas polt »

Kõige masendavam oli see, et ainus küsimus millele sai/ võis vastata veidi pikemalt- Ceausescu keemik. Läks nii ehk naa nulli. Kusjuures ma tõsiselt kahtlesin, kas nii lihtsalt ja loogisliselt tuletatavat asja ikka maksab küsida. Teine suur üllatusmoment oli, et Hubloti kellafirmaga tuli soolo ja seegi võistkonnalt. Ma arvasin millegipärast, et kõik kilvarid on selle fakti enda musta märkmikusse juba kirja pannud.
Nulliringe oli 2. Kotovski( kuigi ratsamonument oli nii nõukogulik kui veel olla sai) ja alõtsha( ei pakutud ka kirsse ega ploome, milliste eest ma lahkelt oleks ka punkte jaganud.)
Soolod. YÖ- Mati Räli.( krdi raske oli nende lugu plaadile kõrvetamiseks sobilikus formaadis leida, sest enamus otsimootoreid nõudsid pikemat kui kahetähelist nime ja Y ja Ö kõrvuti oli nende jaoks haige sonimine.)
Bernard Hill- Igor Habal( see küsimus jäi mul eelmine aasta kogemata välja ja ma olin taaskord surmkindel, et vähemalt Euroopas on see korduvalt juba ära küsitud)
punditid-Owe Põder( Owe oli üldse müstiline mees-selles plokis oli 4 punkti üldiselt kõva tulemus-tema tegi seal täiskümne)Kikimorat teadis lisaks temale veel ka Taivo Rist.
Keraamik Kaerma-teadis ainult kohalik Sindi punt, sest näitus on võib olla praegugi Pärnus veel üleval.Oligi suunatud kohalikele ehk rohkem)
Lincoln-Taaskord Mati Räli- aga no tema oleks selle ilmselt ära vastanud ka ainult Kurt Lincolni pilti nähes)
Hublot- teadis ainult Ülejõe meeskond
ja piljardiroop(firehead)- Sven Oidjärv(esimesena mängule laekunud mees sai viimase küsimusega soolo)

Praktiliselt nulli läks ka see Ceausescu sita küsimus, kus ma Sindile 1 punkti andsin-(prilllaudade puhastamise eest)
Mängu lihtsaim küsimus oli Köleri autoportree, Barbara Streisandi ja Margareth Thatcheri ees. Lihtsaim plokk -naised ja raskeim plokk- manuaalse tegevuse plokk. Suhteliselt hästi teati ka Esticat.
Antud valede vastuste analüüs ja spordimängu kommentaarid järgnevad hiljem.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas tauno »

minu arust mängu sisuline pool siiski natuke logises, kuigi küsimused olid temaatilistest plokkides, oli kõige valdavam teema "varia", ei olnud nagu päris üks ega teine teema, vaid pidevalt midagi vahepealset. näiteks ajalugu, geograafiat ja kultuuri oli võrdlemisi vähevõitu. sport oli kah rohkem järgmisse mängu vist lükatud.

siis ma ei saanud hästi aru kalaküsimusest, et miks seda oli vaja sellise nurga alt küsida. artiklites nimetatakse teda alati Mekong catfishiks, ehk siis mitte mingi kasskala, vaid eesti keeli ikka säga, Mekongi hiidsäga või Hiina hiidsäga, kelle ametlik eestikeelne nimi on suur hõbesäga ehk hiidšilbell. Sugukond on PANGASIIDAE ehk SÄGALISED. Seega on hiidsäga ikka õige vastus ja see, mida Rimis müüakse on hoopis Pangasius hypothalmus ehk vietnami haisäga, palju väiksem kala ja vaid kauge sugulane. ma nagu mäletaks et vist kirjutasin vastuseks hiidsäga, mille eest sai 0.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas polt »

Vaata see kalaküsimus oli mõeldud vastamiseks rohkem läbi Leemeti hullushoogude. Ma tõesti ei olnud kursis , et keegi on nii põhjalikult kursis Indo Hiina veealuse maailmaga. Sellepärast sai ka kõikvõimalikud paralleelnimed üles loetud. Kui ma vastuselehtede läbitöötamiseni jõuan siis ma vaatan palju seda säga seal on- mäletamist mööda väga palju just ei olnud.(Selle kasskalaga on varem ka mingeid proteste olnud mulle nagu meenub kusagilt-sellepärast sai need teised nimed kõik sinna kirja pandud.) Ja Tauno-tõsiselt võetavaid teemaplokke mul tõesti ei olnud. Ja no ajalooküsimusi oli ikka kuhjas(Kirumpää, La Rochelle, Kotovski, Murat, Antonescu, Lalli jne. Sport oli tõesti jaotatud teiste teemade vahele ära ja paljudes kohtades oli just spordivihje see mis pidi aitama õiget vastust anda.
Trepivalemeid ja integraalide astendamist pole ma kunagi küsinud ja ilmselt ka seda tegema ei hakka-reaalteaduste fännide pahameeleks. Pealegi on tegu pildimänguga. Kirjandust tõesti ei olnud peale Leberechti ja morlockite( no Minas Tirith ka) ja ei hakanud teist ka vägisi toppima-sest ega peale kirjaniku pildi näitamise ei leia ju head kirjanduslikku pildiküsimust.
Kultuuri tundus aga küll ja küll olevat lausa niipalju, et popkultuur eraldi teha.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Paikuse Pildikad 2011

Postitus Postitas tauno »

no ma arvan et selle säga peaks jah üle vaatamama, pangassiuseks ei saa seda rekordkala kohe kuidagi pidada (see rimi kala tuleb seal kasvandustest nagu meie forell ja on umbes sama suur, mitte selline auto suurune)
Vilniuse Žalgiris
Vasta