Teadetetahvel 2011

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Sven

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas Sven »

Tõeliselt hea mõte panna kell 14.21 üles teade, et kusagil on kella 15.00-ni raamatulaat:-) Peab ikka kiirreageerimisüksus olema! Võib-olla nõukogude ajal, kui oleks öeldud, et pool tundi enne sulgemist toodi nurgapoodi banaane või bensiinijaama bensiini, oleks rahvast kohale tulnud.
Rahvusraamatukogus on raamatulaat 6.-10. detsembrini, see on nüüd küll õigeaegselt maha hõigatud.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas Aare6631 »

Enn Kauber kirjutas:Härra Olander lubas Viljandi mängu kilvalehele panna kolmapäeva õhtul.
Tabeli saime ka kätte, tehtud! Mängu näeb kahes osas, esimeses on küsimused ilma 63. küsimuse piltideta, teises need pildid ja nende järel vastused. Lähemal ajal ehk tuleb ka paarismängu alalehele hooaja ülevaade.

Novembri kalendrist leiab ka Paikuse viimase mängu küsimused, autoriks Lauri Naber.

Tänane Tartu MV etapp (Prooton ehk Naruskberg, Männik jt) kah olemas.
Ants

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas Ants »

Juhtusin Saksamaa mälumänguliidu lehelt teadet lugema, mille all ka ära olen toonud. Sisu on, et toimuvad Briti lahtised meistrivõistlused, millel on osavõtjaid tervest Euroopast, näiteks Suurbritanniast, Norrast ja Eestist, 240 küsimust. Mäng on homme, ise olen Berliinis ja lähen kohale. Ehk keegi oskab valgustada, miks seal Eestit on mainitud ja miks Eestis seda mängu ei peeta (vähemalt ma ei suuda seda tuvastada)?

"3. Dezember 2011

British Open Quiz Grand Prix in Berlin!

Am 3. Dezember besteht in Berlin die Möglichkeit, an der internationalen, einmal jährlich stattfindenden British Open teilnehmen können!

Das Quiz besteht aus 240 Fragen, die man innerhalb von zwei Stunden schriftlich beantworten muss.

Die Fragen werden nur auf Englisch gestellt, antworten kann man jedoch auch auf Deutsch.

Das Quiz wird am gleichen in vielen europäischen Ländern gespielt, z.B. Großbritannien, Estland, Norwegen und einigen mehr...
" (http://www.quizverein.de/neuigkeiten.html)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas arko »

Peetakse, kuid mitte EMLi ametliku võistlusena. Pikka aega ei olnud teada võistluse täpne kuupäev, seepärast ei saanud seda kalendrisse plaanida, ning lõpuks selgus, et see on samal päeval Kilingi-Nõmme mängudega. Kui kerid siinsamas Teadetetahvlil tagapoole, näed arutelu selle üle, kus ja millal see Eestis mitteametlikuna ja väikeses huviliste ringkonnas siiski ära pidada.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
külaline

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas külaline »

Ongi Eesti mälumängus tekkinud "väikesed huviliste ringid" ehk kas siis pannaksegi kilvarid eraldi kastidesse?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas tauno »

pakkumine oli ju avalik ?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas holte »

"väikese huviliste ringi" all pidas Arko silmas seda, et huvilisi on väike arv,
Briti-spetsiifilised küsimused pole kellelegi siin erilised lemmikud.
Samas oleks siis võinud selle ehk koos K-Nõmme üritustega pidada, kuigi meie
mälurid on natuke kehva vastupanuvõimega, aga spordimängu oleks jätt' kolmandaks,
seal peaks sportlikumad tüübid ju olema :p
Inimene peab suutma 8 h tööd teha, nüüd siis ei suuda samas möödus oma väidetava
hobiga tegeleda?!
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Külaline

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas Külaline »

holte, mida möödad? kas oled saarlaseks hakand vä? :-)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas holte »

no mu isapoolne suguharu sealtpoolt küll - kaugelt,
ju hakkavad geenid tasapisi välja lööma
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas Aare6631 »

külaline kirjutas:Ongi Eesti mälumängus tekkinud "väikesed huviliste ringid" ehk kas siis pannaksegi kilvarid eraldi kastidesse?
Väikesed huviliste ringid on seesama, mis pärast ametlikku registreerimist kilvaklubid. Ehk seesama, mida EML raamides on ammu juba oodatud. Kui Külalised sellest puudust tunnevad, võiks neile eraldi klubi moodustada.
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas Genosse »

Kas kellelgi on vaja homme Kilingi-Nõmme transporti või siis on autos üks koht vaba?
Viimati muutis Genosse, 04.12.2011, 12:18, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas holte »

juriidiliste isikutena kilvaklubide tekitamine on paras nonsenss, kuna neil pole
enamasti mitte mingit mõistlikku majanduslikku väljundit, v.a ehk EMLi märg
unenägu, et klubid jahmerdaksid siis liikmemaksudega ja siis kannaksid seda usinasti
edasi EML arvele. Liikmemaksu kogumine on küll lihtne asi, aga tundub, et isegi sellega
EML hakkama ei saa, pole nagu kordagi: kes tahavad maksta, ei tea, kuidas.

Siin foorumis on praegused klubid kunagi üles loetletud, neist oli ka mõnigi selline,
kes on ilmselt organiseerunud jur isikuks mitte mälumängu pärast, vaid vajadusest
tekitada jur isik majanduslikel põhjustel (nt Ainsoode Liivimaa Mälu, kes teeb
mu teada Postimehega igapäevast viktoriini ja annab raamatuid välja).
Ja ma ei peaks mälumängu klassikaliseks spordialaks, kus toimub klubiline tegevus,
siin pole treenereid, treeninglaagreid, mäng on suurelt osalt individuaalne ja pole
professionalismi ja sellest lähtuvat sponsorkonda.

Samas - kes keelab, EMLi pädevuses on kasvõi homsest peale luua olukord, kus Eesti
meistrivõistlustest ja üldse EML egiidi alustest üritustest võivad osa võtta vaid registreeritud
klubide liikmed. Tehke ära ja kogu lugu. Iseasi, kas see mõttekas on.
Aga kui teha, siis teha, selline poolpehme ootamine, et me ootame või tahaksime, see pole
mingi juhtivorgani jutt. Juhatus peab teadma, mis ta tahab ja siis sedasi lihtsalt tegema.
Mitte "et ammu ootame".
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas Aare6631 »

arko kirjutas:Sel laupäeval korraldavad britid oma avatud GP. Sarnaselt eelmise aastaga see eraldi mänguna Eestis ei toimu, kuid kuna küsimused on olemas, siis on ettepanek huvilistele millalgi (Tallinnas) koguneda ja mäng isekeskis läbi mängida.
Läbimängimine toimub teisipäeval, 6. detsembril, algusega kell 18 Buffalo Pubis Mustamäe tee ja Liimi tänava nurgal. Kõigil osavõtjatel palun endast Aare Olanderile teada anda (kas siin foorumis või telefonil 5114299 või meilil olander@neti.ee). Ilma teatamata pole mõtet kohale tulla, sest küsimused on kirjalikud ja väljatrükke jätkub ainult neile, kes endast teada on andnud. Taivo ja Igoriga ma arvestan, Matiga mitte.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas his master's voice »

Aare, võid mu nimekirjast maha tõmmata, sest ma ikkagi ei jõua täna kohale. Küll aga võid mulle küsimused meilile saata (tipitaka@tlu.ee), siis ma mängin kodus läbi ning arvestusse ei lähe.
Külaline

Re: Teadetetahvel 2011

Postitus Postitas Külaline »

Selline teade, et Eesti Maakilva II voor toimub 10.detsembril algusega kell 12 järgmistes kohtades:
Hiiumaa alagrupp - Hellamaa perekeskus;
Saaremaa alagrupp - Torgu;
Läänemaa alagrupp - Kullamaa Keskkool;
Harju regioon - Saue Gümnaasium;
Viru regioon - Venevere (sama koht, kus I voor)
Ugandi regioon - Puka (vist kool aga ehk Koit või Tõnu täpsustavad mängukohta, igal juhul Puka)
Sakala regioon - Matis annab kohe teada
Rahvaliiga B-finaal toimub laupäeval, 14.jaanuaril nii:
Ida-Eesti võistkondadele - ilmselt (praegu veel natuke lahtine) Tabiveres, vanas tuttavas kohas
Lääne-Eesti esindustele aga kindlasti Märjamaa Rahvamaja II korruse galeriisaalis (samas, kus 2 aastat tagasi)
Hiiumaa omasid mandrile tarima ei hakka, nemad mängivad ikka oma Hellamaa perekeskuses.
Rahvaliiga A-finaal toimub laupäeval, 4.veebruaril kell 12 kõigile ühes kohas - Paide Gümnaasiumis
Superfinaal vanas/heas kohas - Säreveres
Vasta