VILJANDI INDIVIDUAAL

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas insu »

Sel laupäeval toimuvale Viljandi individuaalile on hetkel registreerunud 36 sportlast. Kes on unustanud - palun seda tänase ja homse päeva jooksul teha. Värvilist väljatrükki teeme täpselt nii palju komplekte, kui on homme südaööks registreerunuid.

PARKIMINE. Kui hoovivärav on lahti, siis võib hoovi parkida. Kui on kinni, siis pole minu võimuses olukorda muuta ja tuleb kasutada teisi variante. Tõenäoliselt on lahti.

KOHVIK avatakse kell 11 ja suletakse kell 15. Soovijad saavad seega enne mängu oma kõhu täis pugida.

Kaks mängujuhti lähevad ühe autoga ja saaksid vajadusel paar inimest peale võtta. Tuleb arvestada sellega, et start on Tartus hommikul kell 9, kedagi mööda linna taga otsima ei hakata ja kohale tahetakse jõuda kümneks, st paar tundi vaja linnapeal aega parajaks teha. Tagasiminekul tuleb arvestada sellega, et väljasõit ei saa olema varem kui pool tundi pärast auhindamist.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas insu »

Nii. Lukus. Registreerus 39 sportlast.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas polt »

Viljandi mäng oli tore nagu alati.Mulle meeldis. Ainus asi mille kallal on möliseda on see porutshiku küsimus. Abhweri ohvitseri auaste ei saanud mitte kuidagi olla porutshik. Alguses oli Hans Kloss oberleitnant ja pärast hauptmann(ehk siis kapten) Aga see on mu oma probleem, et ma ülemleitnant vastasin tuginedes kindlale teadmisele Klossi osas.Pealegi kaks punkti rohkem ei muudaks mu kohta.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas tauno »

täitsa kobe oli, selle hooaja teiseks parim individuaal mm-i järel.
Vilniuse Žalgiris
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas mrali »

Kuidas seisud kujunesid (tänu Müncheni lennujaamale ei õnnestunud reedel kodumaile jõuda...)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas polt »

Põder võitis Salise ees 1 punktiga ja Olesk/Maiste jagasid 3-4. kohta. 5. Allik 6.Naarits. Teised ei saavutanud märkimisväärseid tulemusi. :lol:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
liis
Postitusi: 21
Liitunud: 09.08.2006, 14:51

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas liis »

Selle porutšiku küsimuse autorina katsun natuke küsimuse sellist esitust selgitada. Oli lootus, et kui on kirjas, et see auaste on kasutusel Venemaal, Tšehhis ja Poolas, siis välistab see leitnantide ja kaptenite pakkumise, sest neid auastmeid on ju ka teistes riikides olemas. Klossi koha pealt oli vihjes mõeldud filmi originaalkeelset versiooni, kui seda kuulata, siis seal poola keelses jutus ei ole oberleitnant Klossi, vaid on porutšik Kloss. Mängu kokku pannes arutasime, kas paneme juurde ka küsimusse fraasi "originaalkeelses ehk siis poola keelses versioonis", kuid siiski jätsime selle välja, lootuses, et kolme eelpool mainitud riigi mainimine teeb juba asja selgeks.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas polt »

Lihtsalt Klossi poleks üldse pidanud mainima.Te oleks võinud mainida pigem Jan Kosi Neljast tankistist ja koerast , kes samuti mingiul hetkel porutsikuna filmis figureeris.Lihtsalt vähegi ajalugu tundev inimene ju teab , et Kloss ei saanud kuidagi olla porutshik, kuna terve seriaali vältel mina teda ei Poola ega mingi muu armee vormis ei näinud.Ja tegu oli abwehri ohvitseriga.Samas räägitakse ju ka Mikulskist alati kui surematust kapten Klossisist. Seega mis auaste sai tal olla enne kui ta kapteniks ülendati-ainult ülemleitnant.Aga punkititabeli seisukohalt on see nagunii tähtsusetu. Lihtsalt mina vastajana olen oluliselt rohkem kursis seriaaliga "Kaalul on rohkem kui elu kui tsaari venemaa auastmetega. Seega vastasin just enda tugevamast küljest lähtudes.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas tauno »

ma pole küll vist ühtegi kapten Klossi osa näinud, aga midagi muud peale porutšiku sinna ei osanud lihtsalt kirjutada...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas polt »

Oligi nii-lihtsalt liigse ja ka väära info andmisega rikuti muidu hea lihtne küsimus ära. Muuseas Eesti TVs loetei tekst vist Lassmanni poolt peale kui see jooksisja auastmed olid oberleitnant ja kapten.Mis muidugi sisaldab ka vasturääkiviust-õige oleks olnud oberleitnant ja hauptmann või ülemleitnant ja kapten.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
külaline

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas külaline »

Kas peale Vahteri oli veel kedagi, kes ei saavutanud märkimisväärseid tulemusi?
liis
Postitusi: 21
Liitunud: 09.08.2006, 14:51

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas liis »

Porutšiku vaste Saksamaal ongi ülemleitnant, kuna aga film on poola keelne, siis nad nimetavadki seal Klossi auastet porutšikuks. Loomulikult kõlab see võõralt, sest SD oberleutnanti ei ole korrektne porutšikuks nimetada. Aga ju siis poolakad poleks muidu aru saanud ja transleerisid oberleutnandi ümber neil kehtiva auastme järgi. Lassmann luges sinna peale arusaadavalt siin käibiva vaste. Oma moodi õigus oli kõigil. Tunnistan, et vihje küsimuses oli segadusse ajav, kuid seda nüüd väärinfoks nimetada ei ole õige, sest filmis ei kasutata kordagi sõna oberleutnant, vaid ta on porutšik. Pärast ülendamist on ta filmis "kapitan".
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas cadman »

No kui Lassmann oleks lugenud korrektselt, siis oleks Kloss pidanud olema vanemleitnant :D Lõbusad on need püha tõe mõttekäigud. Aga ega temal olnud miskit teha - selleks oli tõlkija. Aga süüdi on alati rööpaseadja.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas polt »

külaline kirjutas:Kas peale Vahteri oli veel kedagi, kes ei saavutanud märkimisväärseid tulemusi?
Kõik ülejäänud 29 kilvarit kes osalesid.Va ants Särgava, kes võitis parima Viljandi sportlase eriauhinna..Piisab täielikult sllest kui meie suusatajate 29. koht suursaavutuseks tehakse. Esikuuikusse ei mahu, pole mõtet ka rääkida, mainida, nimetada, ära märkida jne.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas insu »

Aitäh mängijatele. Loodetavasti ei riku paar meiepoolset apsakat positiivset üldmuljet.

Tunnistan, et oleks tulnud Klossi vihje välja võtta, aga kuna ma pole elus ühtegi selle seriaali osa näinud, siis ei osanud ma siin probleemi näha.

Juba mängu ajal tekitas natuke probleeme metsamasina küsimuse hindamine. Jääme kindlaks otsusele, et 2 punkti anti harvesteri eest ja 0 neile, kes vastasid metsatöömasin vms või kirjeldasid selle masina tööd. Masinal on lõppude lõpuks nimetus olemas ja oleks päris raske objektiivselt hinnata, kust läheb 0 ja 1 piir. Selles mõttes halvasti, et 1 punkti andmise küsimus puudutab siin ka Salist, kellele 1 lisapunkt tähendanuks esikoha jagamist. Nüüd lähevad hooaja arvestuses kirja teise koha punktid. Esikoha auhinda poleks see talle siiski toonud, sest viigilahutusküsimuse vastus on Ovel oluliselt lähemal, tal oli üks täpsemaid vastuseid üldse.

Ebatäpsus sisaldus maasika küsimuses. Tõepoolest paistab, et looduslikult kasvab meil metsmaasika ja muuluka kõrval ka kõrge maasikas, ehkki see on sissetoodud liik. Oleks tulnud täpsemalt sõnastada.

Nurinat tekitas transrasva küsimus, mida nimetati "väga halvaks" küsimuseks. Arvamuste paljususe vastu pole mul antud juhul midagi. Midagi valet küsimuses ei olnud ja 4 mängijat sai lausa 2 punkti. Kui Sven viitsib, võib ta seda küsimust ise kommenteerida.

Vastustelehelt leidsin ka kriitilise märkuse, et müütiline väeüksus Valged sukkpüksid on nii mõttetu asi, et seda poleks vaja küsida. Ei nõustu. Jättes kõrvale tõsiasja, et enamus mälumänguteadmisi on mõttetud, millega pole suurt midagi peale hakata, leian, et sellel kuulujutul on olemas poliitiline mõju ja seeläbi on tegemist nähtusega, mida võiks täitsa teada küll.

Nulliringe oli kolm: Kaesong, Jeff Dunham ja gröstl. Naarits tegi soolo muusikaküsimusega (the Veronicas) ning Kaido Lasn sai ainsana 2 punkti rocki küsimuse eest, teades ka WASPi. Raskeimad küsimused olid Julia Child (teadsid Olesk ja Vahter), polonees (Orav ja Talimaa), Kate Beckinsale (Allik, Maiste, Salis), R2-D2 (Ove 2 punkti, 4 mängijat 1 punkt). Kõige lihtsamad olid täitsa oodatult neerusiirdamise operatsioon (3 vale vastust) ja Bostoni teejoomine (5 valet).

Saatsin tabeli ja küsimused veebimeestele ära. Kontrollimisel tuli teha paar pisikest parandust: Loidelt sai õigluse nimel vähemaks võetud üks punkt spordijoogi eest ja Ants Särgavalt sumo küsimuse eest. Kuna tabel oli tihe,siis muutis see ka nende kohti.

Kui meeskond laiali ei pudene, teeme järgmisel hooajal jälle. Mulle on sessijärgne vaheaeg, tavaliselt umbes veebruari esimene nädal, mängu tegemiseks kõige sobivam aeg. Loodetavasti saab sellega kalenderplaanide tegemisel edaspidigi arvestada.
Vasta