VILJANDI INDIVIDUAAL

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas Aare6631 »

Lingid mängule ja tabelile on avalehel veebruari tabelis. Taas vabandan kollektiivi nimel, et üksikkilva alalehel lingid selle hooaja mängudele puuduvad. Loodan siiski, et nii ei jää igavesti. Hooaja üldseis tuleb Rein Hiobi kaudu vast lähipäevil.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas tauno »

ma ei nori mingit punkti, aga lihtsalt selguse huvides natuke veel 39. küsimusest (Otepää-Tartu jooksuvõistlus). vastajates tekitas segadust, et rajaprofiil näitab maksimaalseks kõrguseks rajal ca 355 m. Mis Tegucigalpa nulli järgi selline kõrgus on meie looduses võimalik?
ja et siis varem korda joosti seda keset talve?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas polt »

Ai vaata see jooksuküsimus oli sama sitt küsimus kui see transrasvade oma. Tuli lihtsalt mingi võistlus kirja panna kus Oidjärv käia võiks. Rajaprofiili kõrguste vahe oli jah kuidagi imelik aga kuna sellele tuginedes see võistlus polekski saanud Eestis toimuda siis ma ei pööranud sellele erilist tähelepanu.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas illar »

Üldiselt hea mäng (muidugi kergelt küsijate nägu), vormistus ja läbiviimine esmaklassiline.

Negatiivse poole pealt tooks välja kaks küsimust. Üks on see sama jooksuküsimus - mõtlesin, et see kõrgusskaala on seal meile tuntud mõõtühikutes ning tegemist on mingi laheda konksuga (a la langevarjuhüpete küsimus), vastus oli täielik pettumus. Oleks võinud joonisel need meetrid üldtuntud skaalasse panna või selle kohta mingi selgituse anda.

Väike viga on ka küsimuses 13. Matemaatika jutt ja eluaastad lasid küll aimata, et tegu võib olla Euleriga, kuid kuna kuskilt oli hiljuti Sveitsi (tänapäevaste) rahatähtedega seonduv läbi jooksnud ja ühtki viidet Eulerile sealt ei meenunud, siis läks "iseendaga arutelu" peale tohutu aeg (õnneks sain siiski punktid kätte). Hiljem vaatasin järele, (nt http://en.wikipedia.org/wiki/Banknotes_ ... wiss_franc), küsimuse viimases lauses oleks sõna "kaunistab" asemel olnud korrektne "kaunistas".

Aga tehke järgmine aasta jälle!
Sven

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas Sven »

Kriitikale vastuseks: Ma ise ei märganudki joonisel kõrgusmärki 355 m. Vabandan, kui see oli eksitav info. Põhjus on selles, et GPS arvutab kõrgusi lähtuvalt eeldusest, et Maa on kerakujuline. Kaartidele märgitakse kõrgused aga lähtuvalt tunduvalt keerukamast kõverpinnast, geoidist. Põhjalik ja piltidega varustatud selgitus sama asja kohta on ajakirja "Imeline Teadus" veebruarinumbris.
Esimest korda joosti Tartu-Otepää maratoni tõepoolest 24. veebruaril. Ametlikult tähistati nii mõistagi N. armee, sisimas aga Eesti Vabariigi aastapäeva. Seega on omamoodi tegemist osaga vaikivast vastupanust.
Trans-rasva panin kunagi kirja odava asendusküsimusena. Sellest on nii palju kaagutatud, arvasin, et rasva üldvalemit teades pannakse vastus kirja ilma eriliste emotsioonideta. Igasuguseid E-aineid on küsitud küll ja palju keerulisemaid (aspartaam, letsitiin, guarkummi jne.). Jah, valem on kehv, aga leidsin netist veel pilte, kus olid molekulid kokku pandud erivärvilistest kuulikestest. See on isegi minule segadusseajav.
Aga küsimustekomplekt kujunes ikkagi peakorraldaja ja mitme testlahendaja koostööna. Kui seekord tuli selline välja, siis tuli... "Next time I`ll do better" (Ed Wood)
Külaline

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas Külaline »

Tabel on ilus värviline: on sinist-musta-valget, isegi triip rohelist. A miks on Allik punane? Kas värvide kasutamises on mingid parteipoliitilised tagamaad?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas polt »

Kui ikka uudishimu tapab ja selliste pisinüansside vastu on suur huvi-siis tuleks järgmine kord ehk ise mängule tulla...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas insu »

Sven kirjutas:Esimest korda joosti Tartu-Otepää maratoni tõepoolest 24. veebruaril
Küsimusse sai siiski 23. veebruar, sest Rait Männik juhtis mu tähelepanu ühele artiklile, kus nii väideti. Punaarmee aastapäev on ka 23. veebruaril. Oli ta 23. või 24. pole ilmselt oluline. Ebaloomulikke ja selgitust vajavaid kõrgusi ei märganud millegipärast ka mina. Piinlik. Vabandan. Küsimus ise mulle halb ei tundunud, sestap jäi ka sisse ja praegu arvan samamoodi. Ilmselt on põhjus osaliselt selles, et mul on Pangodi tõusuga tõsine isiklik suhe.
Joss

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas Joss »

allik on punane seetõttu, et ta jäi dopingu kontrollis vahele keelatud ainetega
soccernet

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas soccernet »

McClaren'i jõudsite napilt enne kinga saamist ära küsida.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: VILJANDI INDIVIDUAAL

Postitus Postitas Aare6631 »

Vasta