Valimisstuudio mälumäng

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas tauno »

Mati Puldan oli algselt vist ühe inimese väljamõeldis, peamiselt Postimehe kommentaarideveerus. Praeguseks on see kollektiivne varjunimi, kui tahetakse väljendada nende inimeste arvamust, kes peavad kõigis asjades kõige targemaks Tartut ja tartlasi.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

Muuseas, tegelikult on selle autorikaitsega natuke teisiti. Kui oled kirjutanud tööandjale, siis on autoril küll õigused, aga reprodutseerimise ainuõigus kuulub siiski vaid töö tellijale. Omaette teema, et ma ei pretendeeri selgeltnägijaks, aga hinnang on ju laias laastus sama - see polnudki klassikalises mõttes mälumäng ja pigem tsirkus, kuigi reklaamitud veidi teisiti. Ühtlasi pean kurvastusega teatama, et ma ei tegele ka uurimisega, kes on kes ja milliste teenetega partei ja Isamaa ees. Et ka Henry on minu jaoks ennekõike Henry ja Tauno on Tauno ja Viduka on Viduka. Kuigi ma võin mõnd ka nime (ja mitte ainult nimepidi) teada. See võib tunduda siinsetele veider, aga on ka selliseid.

Täna on üldse üks imeline päev - näe, lõpuks sain teada, millega Matis "ühtib", Ummelas oli lastud riigitelevisiooni ütlema ja juhtus muudki huvitavat. No tore on. Isegi lubati samadele järeldustele tulla ja täieliselt iseseisvalt... Millega sellist fenomenaalset lahkust küll tähistada? Ehk Churchilli(?) fraasiga, kes väitis, et omleti hindamiseks ei peagi tingimata muneda oskama. Ma tõesti ei leia, et see ümberjutustuse teadasaamine nuüd oleks mingeid küünlaid väärt. Kui aga mõni suhtumine muutuks, siis ehk küll tuleks kusagile küünal panna.

Või kui, siis võiks seda välja tuua, et taoliste salastatuse pitseriga artiklite asemel oleks õigem maksustada ISP-id. Neil poleks kusagilt pappi kühveldada, kui võrgus sisu ei oleks?
Viimati muutis cadman, 27.02.2011, 23:59, muudetud 2 korda kokku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

tauno kirjutas:Mati Puldan oli algselt vist ühe inimese väljamõeldis, peamiselt Postimehe kommentaarideveerus. Praeguseks on see kollektiivne varjunimi, kui tahetakse väljendada nende inimeste arvamust, kes peavad kõigis asjades kõige targemaks Tartut ja tartlasi.
Tegelikult, minu vaegmälu juures - kas mitte Puldan Mati ei tekkinud siis, kui meie meedia asus "Ühel häälel, ühel meelel" vaid Tallinnas esinevaid kitsaskohti materdama, ning enamiku tema sõnumite sisu polnud ehk selles, et meil Tartus midagi taolist ei juhtu, ei ole kunagi juhtunud ja ei saa kah juhtuma. Ehk folkloorse reaktsioonina meedia kõverpeeglile :roll:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas vibumees »

[quote="cadman"]Muuseas, tegelikult on selle autorikaitsega natuke teisiti. Kui oled kirjutanud tööandjale, siis on autoril küll õigused, aga reprodutseerimise ainuõigus kuulub siiski vaid töö tellijale.[/quote]

Sugugi mitte ainuõigus.

Imetlusvärne on cadman'i suutlikus leida alati vastuväiteid. Seejuures ei lase ta end häirida pisiasjadest, et need ei ole täpsed. Või, et tema teadmised teemast on pinnapealsed.

Teisalt teeb see vähemalt minu tuju rõõmsaks ja päeva helgeks.

Isiklikult ootan huviga cadman'i seisukohti kuidas nööpnõela treida või tuumareaktorit häälestada.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

F.ck off. Ma olen jah täheldanud, et on teatav hulk penisid, kel eesmärgiks klähvida oma suvalisest hambavalust või ego mittemahtumisest tsiviliseeritud ruumi. Nimetagem seda siis rullnokluseks, matsluseks või Vahuruseks või Poltluseks. Vahet pole. Taolise idioodi eesmärk ongi pori loopida, et siis keegi peaks tõestama mitte kaamel olemist ja mõistetav, aga haiglane. See on ka meie ajakirjanduse põhiviga. Paraku.

Autoriõiguse seadus
§ 11. Autoriõiguse sisu
(1) Teose autoril tekib teose loomisega autoriõigus sellele teosele. Autoriõiguse sisu moodustavad isiklikud õigused ja varalised õigused.
(2) Autori isiklikud õigused on autori isikust lahutamatud ning ei ole üleantavad.
(3) Autori varalised õigused on üleantavad kas üksikute õigustena või õiguste kogumina, kas tasu eest või tasuta.
(4) Autori isiklike ja varaliste õiguste piiramine võib toimuda ainult käesolevas seaduses ettenähtud juhtudel.

§ 131. Autori varaliste õiguste teostamine
(2) Teose avalik esitamine võib toimuda ainult juhul, kui teose avalikku esitamist korraldav isik on saanud autorilt, tema õigusjärglaselt või autorit esindavalt kollektiivse esindamise organisatsioonilt eelnevalt loa (litsentsi) teose avalikuks esitamiseks. Kui teose avalikku esitamist korraldab üheaegselt mitu isikut, siis vastavalt isikute omavahelisele kokkuleppele taotleb loa üks nendest.

Tellimustööde puhul jääb reeglina varaline õigus tellijale ja kollektiivile. Autor saab pappi kui leping annab ja see võib vabalt olla ühekordne, et autori isiklik õigus taandub õigusele olla pliiats.

Et antud juhul oleks olnud tarvilik eelnev Schibstedi luba - tema teostab autori varalisi õigusi. Said arru, põmmpea? Pole mõtet hakata ronima mingitesse eranditesse ja hakta Arraku kombel jutlustama maailmarevolutsiooni ja rahvusvahelise imperialismi salasepitsusi. Saab ka lihtsamalt ja konkreetsemalt läheeda.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
viduka
Postitusi: 109
Liitunud: 26.04.2005, 16:30
Asukoht: praegu Tallinn

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas viduka »

Kujuta ette, Cadman, et mul oli see luba teksti ülesriputamiseks Kilvafoorumisse juba ette olemas. Ning on ka praegu olemas. Ja ma ei pidanud loa hankimiseks sugugi võtma kaugekõnet Norrasse Schibstedi kontserni. Niisiis oli arutelu juhtimine autoriõigustele asjakohatu.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

:lol:

Jutt ei olnud ju personaalselt Sulle, vaid kellelegi teisele. Ma küll ei näe Su asjakohase postituse all viidet loa olemasolule ja ei mõista selgeltnägemise suurt kunsti, mille olemasolu vältimatule tarvilikkusele on siin korduvalt vihjatud. Meeldiv see ju on, et on. Selleta võib Sind ootamatult ehmatada SMS, millega teatatakse näiteks usalduse kaotusest vms. No kivi langes hingelt, kuhu võiks selle lunamaksuga saata?

:lol:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas vibumees »

§ 32. Autoriõigus töökohustuste täitmise korras loodud teosele
(3) Autor võib iseseisvalt kasutada oma tööülesannete täitmise korras loodud teost eesmärgil, mis ei ole tema tööülesannetega ette nähtud, kui töölepingus ei ole ette nähtud teisiti. Sellisel teose kasutamisel tuleb ära näidata tööandja nimi või nimetus.

Ülaltoodu näitab, et kategooriline ainuõigus on välistatud.

Korrektne oleks muidugi olnud, et cadman oleks esitanud kahtluse korral oma tõendid, sest:
§ 29. Autorsuse presumptsioon
(1) Isiku, kes avaldab teose oma nime all või oma üldtuntud pseudonüümi või autorimärgi all, autorsust presumpeeritakse (eeldatakse), kuni pole tõendatud vastupidist. Tõendamiskohustus lasub autorsuse vaidlustajal.

Igatahes on nädal lõbusalt alanud!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

Kulla mees, ma polegi vaidlustanud ei autorit ega tema õigusi, vaid vihjasin võimalusele. Ja sellele, et kui Schibsted end puudutatud tunneb, siis võib selle vaidlustada. Mis aga puutub taolistesse töö- ja töövõtulepingutesse, siis nähtud ja sõlmitud neid üsna mitmeid ja ka ise tegelasi palgatud. Et asi kipub minema pigem sinnakanti, et me peame jätkamiseks nõudma välja töölepingu. Võtmesõnad - jaguneb kaheks ja varalised õigused. Kaks ise asja.

Aspekte on mitmeid ja üsna hapraid. Neist on ka lahendeid - näiteks Festardi-Tea kaasus. Ja selle puhul ei tõestanud Tea Kirjastus õigupoolest mitte miskit, aga lahend oli üsna konkreetne. Asi võib küll lõbus olla ja huvitav, aga meie kohtupraktika on koolide jutu järgi Euroopalik, samas praktikas pigem Ameerikalik pretsedendipõhine, kus lähtutakse mitte seadustest, vaid jutuoskustest ja senisest praktikast. Aga juura jaoks on omad foorumid, et seegi läbutamine on mu meelest siin ülearune.

Mina rääkisin sellest, et ma ei ole kohustatud ja suuteline Matise mõtteid lugema. Mille peale Matis suvatses solvuda ja arvas, et kui läinudnädalast "talkshow"d pole lugenud, siis ei tohi arvamustki olla. Ja sada tinakiivrit vahurdab. No ei ole lõbus, piinlik on taoliste jänkide pärast :oops:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas tauno »

kui siin juba läbustamiseks läks, siis äkki cadman seletaks meile, keda peaks tulevastel valimistel valim ja keda ei tohiks ?
Vilniuse Žalgiris
allar

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas allar »

Sm. Allik!

Ma soovitan ennast ravida!

Allar
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

No Taunoke, kui Sul endal arusaama ei ole, siis soovitaksin koju jääda. Tead ju küll, et neil on kirikuski ohtlik ;-) Iff igal juhul käskis tungivalt valida Püha Islamiliitu, aga ma küll ei soovitaks - nendest pole senini miskit head veel tulnud.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas vibumees »

[quote="cadman"]Kulla mees, ma polegi vaidlustanud ei autorit ega tema õigusi, vaid vihjasin võimalusele. [/quote]

Aga ära vihja ole konkreetne, siis on Sinust ka raske valesti aru saada.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas tauno »

mind huvitaks just valgustatud inimese arvamus. võib-olla saaks lisainfot, kuidas maailm toimub.
need Kapo mehed kiirgavad raadiolainetega hammastesse igasuguseid kodeeritud sõnumeid :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

No eks selgeltnägijad tea paremini. Aga Sa võiks oma plekkhambad kah juba tänapäevasemate lahendustega asendada. Ehk saad maksuvabaks investeeringukski kanda ;-). Vaevalt et audiitor seda sadade kirjete vahelt välja loeb. Ja kui loeb, siis käsi peseb kätt. Soovitavalt seebiga - peseb paremini.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Vasta