Valimisstuudio mälumäng

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Külaline

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas Külaline »

Jäle! Ka siia foorumisse on "kesik" tekkinud. Kui Postimees ja kogu Eesti meedia nii kallutatud tunduvad, siis alati jääb võimalus Kesknädalat lugeda või kommenteerida. Paha poleks ka Edgari poole palvetada, ilmselt siis vene keeles.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas polt »

Seltsimees Viivik.

Soovitaksin Teil rohkem osaleda erinevatel mälumängudel. Näiteks lähipäevadel toimuv Tartu Individuaal oleks kindlasti mäng, milline võiks kogenud, laiade teadmistega kilvarile huvi pakkuda.Võin vajadusel aidata osavõtumaksu tasumisel.

Allik



allar kirjutas:Sm. Allik!

Ma soovitan ennast ravida!

Allar
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Valimisstuudio mälumängu saab nüüd lehelt http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=114613 vaadata.
Lehel http://etv.err.ee/index.php?05610281 on kommentaare mängu kohta, need pandud 23.--24. veebruaril.
külaline

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas külaline »

Tundub, et kui teatud seltskonnale varba peale astuda, siis tõmbutakse ringkaitsesse kohe. Tegelikult on siin foorumis õigus igal ühel oma arvamuse väljendamiseks, loodetavasti pole see foorum veel kellegi eraomand. Ja see kas seda tehakse anonüümselt või mõne välja mõeldud nime all, pole ju vahet. Mina näiteks ei tea, kes on see henry või kes cadman, kes viduka või kes vahur5. Ja isegi kui nüüd need inimesed oma nime kohe avalikustama kipuvad, ei muuda see asja, sest nädala pärast pole nagunii meeles kes on kes. Ja ega sel tähtsustki ei ole. Pole minulgi nimetatud härrastele/prouadele midagi ette heita, lihtsalt, et kui tahetakse anonüümsust vältida, siis kirjutagu igaüks oma nime all nagu teeb seda näiteks Arvo Kreegipuu või kasvõi eesnime all nagu Matis. See, et peale paarikümne sõbra/tuttava teid rohkem keegi ei tunne näitab seegi asi, et pärast seda kurikuulsat poliitmängu pöörduti eelkõige hoopis ühe endise mälumänguri poole, kes mitu raamatut üllitanud, kuid kes praegu ei taha kilvast enam mitte midagi teada. Pöörduti veel paari-kolme kilvamehe poole, kel õnneks oli oidu kommentaarist loobuda. Ja Nurmla, kes lõpuks nõustus kommenteerima, tegi seda üsna hästi. Vähemalt minu meelest küll. Ega Eesti tasemel tiitlid eriti midagi ei maksa, sest mälumäng on paraku nishiala millel vast poolsada või nats enam tõsist huvilist. See on paraku reaalsus ja illusioonides küll elada ei tasu. Solvata muidugi ka kedagi ei tasu.
vahur5
Postitusi: 586
Liitunud: 20.08.2009, 10:36

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas vahur5 »

Vahel on vahedel vahe. Vahur5 on selles foorumis läbivalt Vahur5. Isegi kui mu pärisnimi teada ei ole, siis saab vaadata, mida ma enne kirjutanud olen. Ehk siis selles keskkonnas olen ma täiesti tuvastatav. See, et ma kodanikunime Vahur Leemets oman, ei olegi siin konkreetses keskkonnas väga tähtis. Ka mina ei tea, mis nime kannavad Holte, Henry ja cadman päriselus, aga nende sõnavõttudega loodud identiteet on täiesti paigas. Lisaks saab nende füüsiline olemus ilmselt soovi korral ka tuvastatav.

See on juba nii, et ka väljamõeldud nime all on inimesel oma eluroll ja see välistab anonüümsuse.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

Seda kindlasti. Kahju muidugi, et Sa "endaks" ei jäänud. Oma netikäitumisega oled küll üsna erinev tegelikkusest. :? Kuigi vaevalt see eriti tegeliiku suhtlemist muudab. Aga ebatervet huvi võib Sinus küll tekitada. Ega ma ei mõista küll, miks normaalne inimene aeg-ajalt idioodina käitub ja sisult kaksikelu elab, aga jumal sellega.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas punukana »

Vabandust, aga ma ei saa aru. Lappasin terve teema läbi ega leia, et Vahur oleks üldse eespool sõna võtnud. Millega ta sellise turmtule siis ära on teeninud??
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

Oops. Seekord oli jah Vibumees, kes kollektiiviga ühines ja ma hooga esmalt Vahuriks lugesin. Novaat, mängi siis mälu kui polegi teist. :oops: Aga see ei muuda mu üllatust.
Viimati muutis cadman, 28.02.2011, 22:14, muudetud 1 kord kokku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas illar »

külaline kirjutas:Tundub, et kui teatud seltskonnale varba peale astuda, siis tõmbutakse ringkaitsesse kohe.
See, et peale paarikümne sõbra/tuttava teid rohkem keegi ei tunne näitab seegi asi, et pärast seda kurikuulsat poliitmängu pöörduti eelkõige hoopis ühe endise mälumänguri poole, kes mitu raamatut üllitanud, kuid kes praegu ei taha kilvast enam mitte midagi teada.
Ega Eesti tasemel tiitlid eriti midagi ei maksa, sest mälumäng on paraku nishiala millel vast poolsada või nats enam tõsist huvilist. See on paraku reaalsus ja illusioonides küll elada ei tasu. Solvata muidugi ka kedagi ei tasu.
Ei ela me illusioonides, aga eks see teatud meelelahutajate järjepidev tituleerimine "tuntud mälumänguriteks" natuke riivab.

Ilmselt on põhjus selles, et mälumängu tegelikku seisu peegeldavat situatsiooni pole Eestis suudetud avalikussele müüdavas formaadis turustada ja krt teab, kas seda oleks üldse Eesti tasemel võimalik teha ning palju tegelikud tipud end üldse kusagil afiśeerida soovivad. Euroopakate ajal finaale vaadates tabasin end aga mõttelt, et sealne individuaali finaal ja koondiste finaal on viidud küll sellisesse formaati, et sel võiks teoreetilises plaanis ka teleekraanidel minekut olla. Vähemalt saaks ka kohalik televaataja Euroopa tippude taset nähes aru, misasi on mälumäng spordina ja, et see asi mida siin järjekindlalt ikka Linna, Linnari, Aasmäe või Aarma kommentaaride saatel läbi viiakse, võiks kanda lihtsalt mõnd muud meelahutuslikku terminit.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

Eks sellega on kurb lugu, et palju oleks selle tasemega üritusel vaatajaid? Niikaua, kui põmmpeade külakaklusel on rohkem, vaevalt seda näidatakse. Isegi nishialadest näidatakse pigem lauajagpalli kui midagi mõistlikku (saati siis mõistuslikku). Ega siis asjata esimene Afganistani telesse eksporditud kultuurisaade polnud "Deal or no deal"... Teine pool on muidugi see, et minu aegadel oli mälumängu mansa mitte alla kolme inimese ja kontrolltööna pusinud pole kordagi. Ilmselt annaks sellest individuaalist midagi samasugust atraktiivset kah korraldada kui see põmmpeade külakaklus, aga ikkagi, kes seda vaataks?

Eks see kipub nostalgiaks, aga kui hakkasin vaatama, et oma magister ära vormistada, siis selgus, et bakaõppeks saaks üle poole omaaegsetest keskkooliainetest kirja panna. Ja keegi pole ju teinud saladust, et eesmärgiks ongi hariduse ühtlustamine "lääne standarditeni". :roll:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas vibumees »

[quote="cadman"]Seda kindlasti. Kahju muidugi, et Sa "endaks" ei jäänud. Oma netikäitumisega oled küll üsna erinev tegelikkusest. :? Kuigi vaevalt see eriti tegeliiku suhtlemist muudab. Aga ebatervet huvi võib Sinus küll tekitada. Ega ma ei mõista küll, miks normaalne inimene aeg-ajalt idioodina käitub ja sisult kaksikelu elab, aga jumal sellega.[/quote]

Ega ma tegelikus elus ei jäta ka väljaütlemata kui keegi oma väljendustes on ebatäpne.

Tundub, et ka Sul endal on kaksikeluga probleeme, sest minu lähmas tutvusringkonnas (ehk nende hulgas kes tõesti suudavad teha vahet millal ma olen "mina ise" ja millal mitte) ei ole nii kibestunud inimest. Muidugi võib olla, et Sa lihtsalt lahmid ja tahad ennast huvitavaks teha. Ikka juhtub.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas illar »

EM-ist veel Cadmani vastuseks: Kontrolltöö formaadist (see mõiste tähendab vahetu võistluse puudumist) oli asi kaugel . Viimased (vist 20) küsimust mängisid (vist 10) finalisti iga küsimuse järel punkte korrigeerides ja seda oli huvitav pealt vaadata. Nii teadmiste kui võistluslikkuse seisukohast.

Meeskonnavõistluse formaat on pisut keerulisem, kahe võistkonna omavaheline duell, kus seis kogu aeg silme ees ja mida samuti võimalik ka pealtvaatajana nautida.
Aga see selleks.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas cadman »

Jah, ei ma oleks ka nii terav olnud oma esimeses vastuses kui poleks tüdinud sellest mõttetust kemplemisest, millele pidi jälle ühe mõttetu sundkäigu vastama või isegi kaks. Kusjuures hoopis teemavälisena. Ja ilmselt ei pannud Sa tähele emotikoni selle autorikaitse lõigu lõpus? Kibestumisega pole ma kah väga nõus. Ma vaatan seda nalja hämmeldusega ja pigem muigega. Või kui tsiteerida tundmatut autorit, siis "ma vaatan Kanal2 Reporterit pigem selle eesmärgiga, et näha mis tasemeni veel manduda saab".

See siis Vibumehele.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas polt »

Ma tahtsin ainult ühte asja igaks juhuks täpsustada. Cadman on selle kilvafoorumi tõenäoliselt kõige anonüümsem kuju. Ma väidan , et tean 90% kilvafoorumi külastajatest nii nägu, nime kui nettipidi aga kes on Cadman ei tea ka moded vist mitte. Seega kui keegi siin mingit hullu kaksikelu elab, siis on see Cadman.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
külaline

Re: Valimisstuudio mälumäng

Postitus Postitas külaline »

Paraku ei tea mina pooligi varjunime all kirjutajaid aga ega ei põe ka selle pärast. Ja cadman mulle meeldib, on vähemalt üks vähestest, kes ajab oma asja ja teeb seda üsna emotsionaalselt.
Vasta