Eesti individuaalmängukarikas 2006/07.

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Eesti individuaalmängukarikas 2006/07.

Postitus Postitas Matis »

Mul on tagasihoidlik küsimus, kui suur on Mälugigandi osavõtutasu?
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

sada krooni, palun :)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Napid sõnumid Piritalt teatavad, et Mälugigandi võitis Loide Jaan, kes sai peaaegu kaks korda rohkem punkte kui teine ja kolmas koht kokku. Auhinnaks 101-osaline serviis, millest pärast trepilt laskumist saab 298-osaline serviis
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Mälugigandi esiotsa tulemused
1. Loide 147
2. Pahtma 96
3. Ove Põder 95
4. Madar 92
5. Habal 86
6. Vahter 85
7. Talve 82
8. Salis 81
9. Tang 76
10. Replik 74
11.-12. Rein Põder 70
11.-12. Nurmla 70
13. Alar Särgava 68
14-16. Matis Song 62
14.-16. Rein Hiob 62
14.-16. Vello Tõnso 62
17. Oidjärv 59
18. Kuub 53
19.-20. Lumiste 52
19-20. Lomp 52
21. Masing 50
Osales 35 mängijat
Hiljem panevad korraldajad Arko abiga siis täielikud tulemused
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Üldiselt tundus tublisti parem kui mullune mäng. Kõige rohkem tekitas kahtlusi küsimus, millist kunstivoolu esindasid Marcel Duchamp, Jean Arp ja Francis Picabia. Õigeks vastuseks loeti ainult "dadaism", kuigi võiks vabalt olla ka "sürrealism". Oleks küsitud, millest nad alustasid, olnuks arusaadavam, praegu oli tegelikult kaks õiget vastust. Sürrealism ei olnud neil mingi juhuslik kõrvaltegevus, vaid sellega nad suures osas tegelesidki, eriti hiljem. nii et null punkti sürrealismi eest pole päris õige.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

tauno kirjutas:Üldiselt tundus tublisti parem kui mullune mäng. Kõige rohkem tekitas kahtlusi küsimus, millist kunstivoolu esindasid Marcel Duchamp, Jean Arp ja Francis Picabia. Õigeks vastuseks loeti ainult "dadaism", kuigi võiks vabalt olla ka "sürrealism". Oleks küsitud, millest nad alustasid, olnuks arusaadavam, praegu oli tegelikult kaks õiget vastust. Sürrealism ei olnud neil mingi juhuslik kõrvaltegevus, vaid sellega nad suures osas tegelesidki, eriti hiljem. nii et null punkti sürrealismi eest pole päris õige.
Noh punkti oleks sürrealismi eest võinud küll anda. Ise panin dadaism. Duchamp ja Picabia olid aktiivsemad just sürrealismi algperioodil, Arpi tipphetked seonduvad rohkem küll dadaga.
Oli meeleolukas ja kohati naljakas mäng ning küsimused olid täitsa korralikud :wink:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Njah, selle kunstikriitikaga peab ilmselt nõus olema, küsisin Kubolt kohe üle, et mida värki, sel ajal tegid mehed midaiganes, peale dada ja sürrealismi võiks neile ka lõdva randmega ka kubismi ja ka miskit vahvat veel inkrimineerida, olen üpris kindel, et leiab neilt kõigilt ka mõne nt fovistliku katsetuse, see määratlemine ongi rohkem muude tsurade hilisem rida. Kubo kohmas kohapeal, et on mõeldud rajajaid. Ja no see Arp oli siis nagu see va punkt, millest ma oma dadavastuses lähtusin. Aga trükitud kujul oli küsimus oma n+1 õige vastusega jamps.
Üks halb kuboniiride omadus kipubki selles olema (minu jaoks), et trükitud on üks küsimus, aga esitamisplära käigus koorub välja hoopis teine.
Mulle meeldiks, kui küsimus oleks korrektne, ma saaks oma küsimused kätte - lugeda ma natuke oskan - ja siis keskenduks rahulikult küsimustele (vajadusel sõrmed kõrva surudes), mitte esitamise tonaalsetele iseärasustele ja vihjetele, mida suvaliselt loopima hakatakse.

Teine totter omadus on mängu hilisem salastatus.
Eelmine kubo-grupikas sai isegi ära skännitud ja Arkole saadetud, natuke protestiks, aga ju see käekiri oli ikka nii hull, et Arko ei söandanud seda kilb.ee -sse üles panna :)

Aga ise küll mitte-ametliku-mälumängurina teeks ettepaneku, et kõik
Liidu egiidi all toimuvad mängud peavad saama kajastatud ka küsimuste-vastuste näol lehel kilb.ee. Ja kui korraldaja ei suuda neid esitada, siis.. noh, pole miskit teha. Siis ära tee ka ametlikke mänge.
Mu arust on Kubo vahva sell, aga tema erandlikku illuminaatlust võiks tiba taunida.

Väga vahva mäng oli, ma sain jälle palju asju teada.
Lomp

Postitus Postitas Lomp »

Mul on palve, et lisaks Mälugigandi tulemustele pandaks ka hooaja 2006/07 üksikkarika seis kilvalehele üles.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

tuleks tunnistada ka omalt poolt, et kubo on üks suur kiidukukk. Tema mängud on aasta suurimad komöödiaetendused eesti mälumängumaastikul. Samas auhinnad on eesti ühed parimad, ning mälugigant üllatas üle mitme kuboniiri heade auhindadega
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

his master's voice kirjutas:tuleks tunnistada ka omalt poolt, et kubo on üks suur kiidukukk. Tema mängud on aasta suurimad komöödiaetendused eesti mälumängumaastikul. Samas auhinnad on eesti ühed parimad, ning mälugigant üllatas üle mitme kuboniiri heade auhindadega
Täiesti võimalik igal ühel omad nõrkused ja voorused. Sulgi on Igor samamoodi. Auhinnad olid tõesti head. Kui arvestada et 14. koha saanuna õnnestus mul auhinnaks võtta Regio atlas.
Kui küsimustest rääkida, siis oleks jah võinud mõnda küsimust faktiga tsementeerida, aga seda juhtub kõigil. Näiteks Robert Redfordi ja Quiz Show sellise küsimuse esitamisega oleks ju vabalt võinud panna ka Ralph Fiennes, kuigi jah viimane pole lavastanud.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma igaks juhuks pean siia nüüd kirjutama, et Holte ja polt e.Jaan Allik on kaks erinevat inimest.Tänan!Tegelt ma isegi päris täpselt ei tea kes Holte on. ...Aga ta meeldib mulle!

Irw!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Lomp

Postitus Postitas Lomp »

17. juunil 2006 selgus Pirital, et väga lugupeetud härra Jaan Loide on tõeline mälugigant. Ta tegi imet, ja niisugust mängu silmas pidades võib öelda, et kaotada talle oli auasi.
hapukala

eesti individuaalsed karikavõistlused

Postitus Postitas hapukala »

Polnud üritusel viga midagi, mõnus suvine mäng. Ja kiiresti läks ka, 3 tunniga mäng läbi ja seejärel auhinnastamine
Q-marfa

Eesti individuaalkarikas 2006/07

Postitus Postitas Q-marfa »

Paistab, et Ove on asja kõvasti kätte võtnud. Individuaalkarika esimeses mängus (MM) sai I koha, nüüd (Mälugigant) III koha. Ilmselt kindel liider praegu. Aga Pirital oli õhkkond sõbralik ja Kubo on ju teada-tuntud improvitseerija (teist sellist Eesti mälumängus ju polegi) nii, et kokkuvõttes oli tore üritus. No kui oli üksaikuid apse aga eks neid ole ju kõigil. Ja kui oligi, olid need üli-pisi-pisi-veakesed. Hea, et loominguline mälumäng pole veel surnud!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma tahaksin et keegi seletaks mulle lahti mõiste loominguline mälumäng?
Väga kohe tahan. Ma enda teada tegelen ka mälumänguküsimusi tehes pidevalt loominguga aga ma ei loo seda enam mängu ajal mängukohas.seal ma taasesitan loomingut. Tahaks siis nüüd kuulda mis muudab Kuboniirid loominguliseks.Tänan!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Suletud