Võistkondlikud eestikad 2011.

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas punukana »

Vaata siis, neid Nystadi-poisse mõtlesin koos pildimaterjaliga nädalake tagasi mnemomaratonis küsida, aga jäid veel natukeseks ootele ja hea on- pärast oleks eestikate tegijad jälle sugeda saanud, et sama asja korduvalt küsitakse :)
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas polt »

Huvitav on see, et külalised , kellel on etteheiteid eelistavad alati jääda anonüümseteks! Tegelikult oli see võistkondlike eestikate kohta ikka väga lihtne mäng. Vaadake esikolmiku punkte näiteks. Esimesed viis said üle 50%. Ja nagu ma aru olen saanud jäi ka teistel mõni elementaarne vastus ära panemata kuna algul hoiatati ja hirmutati piisavalt, et oi krt kui raske mäng tuleb-kui te seda ka ei tea lõpetate nulliga ja umbes nii. Ma arvan, et oleks veel raskem võinud olla. Ja oleme ausad Treffneri noored osalesid, kuna mäng oli nende koduhoovis-vähemalt see viimaseks jäänud ja ilmselt noorematest gümnasistidest koostatud koosseis-see võis vabalt olla nende esimene kilb koos täiskasvanutega.
Ma ei saa aru, mida anonüümne külaline soovitab- kas tuleme kokku ja hakkame vastastikku Leedu pealinna küsima?
Krrt, kui ikka omal absoluutselt mingit taset pole, siis tuleb seda lihtsalt tõsta, ala vahetada või vait olla , mitte teisi kritiseerida.
Mul tekib aeg ajalt tahtmine otsida välja üks 100 küsimuseline mäng nendest, mida me koolipoistena 16-17 aastaselt mängisime. Üks tegi küsimused ülejäänud vastasid. Ja nii pea iga kuu. Need mängud oleksid ka ilmselt raskemad kui lgp külalisele meeldiks.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas arko »

See oli natuke arusaamatu kriitika tõesti. Eesti meistrivõistlused peaksid olema rihitud siiski tippude järgi, tagumise otsa mittetraumeerimise ülesanne peaks jääma teistele mängudele ja arutada võiks selle üle, millistele mängudele, kuidas inimesi sinna kohale saada ja kuidas nad selle ülesandega toime peaksid tulema.

Juhin tähelepanu ka sellele, et EML otsib pidevalt mängudele korraldajaid ja küsimuste koostajaid. Nii et kui kellelegi tundub, et praegused mängud tüürivad oma küsimustega kõik vales suunas, on ta oodatud asja parandama. Osavõtt olgu asjade mõõt.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas polt »

Pealegi on sadomaso sõpru ka Eestis kindlasti tuhandeid. Ja võib olla sai nii mõnigi alla 100 punktiga lõpetanud meeskond, sellisest mängust mõnusa orgasmi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas Henry IX »

Võin tuua paralleeli tennisemeistrivõistlustega. Kui oled ikka 17-18 aastane ja lähed esimest korda täiskasvanute meistrivõistlusi mängima, võib sul olla meri põlvini, kuid vanad ässad toovad su maa peale tagasi üsna kiiresti. Kui just eriline talent ei ole, kestab see mitu aastat.
Ja milleks peakski noortele sanatooriumi korraldama - igaüks võidelgu koht Päikese all ise välja
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas arko »

Ma ju saan aru küll, millest selline probleemiasetus lähtus - et kui tahame rohkem noori mängima saada (ja me ju tahame), siis pole eriti mõttekas neil esimese mänguga igasugune edasine isu ära võtta.
Aga vast Eesti meistrivõistlused pole see koht, kus noor oma esimese mängu mängima peaks. Või mine tea, mõnes ehk tekitabki tulemus trotsi ja kannustab tõsiselt tööd tegema, et uuele tasemele tõusta.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas Matis »

Huvitav, kas külalise eesmärk on pidada tagumise otsa omi lollideks, et nad esimese EMV kogemuse peale ära ehmatavad ja uttu tõmbaksid. Arvesta, et see oli 8B ja ma arvan, et nemadki tundsid, kui mingi asi pihta läks rõõmu. Ja tulevikus kasvab nii mõnestki viimasest Eesti meister. Ning mis ühendab Hippolyt Kempfi ja Espen Bredeseni? Pigem näitab mängu raskusastet see, kuidas keskmikel läks. Kui meie Nord 2 saime 107 punkti 8-9 koha, siis oli talutav raskusaste ju. Ja lihtsamad küsimused vastasime ära, raskematega oli nagu oli.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas punukana »

Mis mõttes 8B? Treffneris ju pole põhikooli.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas insu »

punukana kirjutas:Mis mõttes 8B? Treffneris ju pole põhikooli.
Võistkonna nimi oli HTG B8 ja väljanägemiselt polnud nad seal ka põhikooli omade moodi.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas Matis »

insu kirjutas:
punukana kirjutas:Mis mõttes 8B? Treffneris ju pole põhikooli.
Võistkonna nimi oli HTG B8 ja väljanägemiselt polnud nad seal ka põhikooli omade moodi.
Vabandust. Minu viga. Aga üldjoontes jääb minu jutu mõte samaks.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
ants siim

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas ants siim »

HTGs on selline süsteem, et 2008. aastal kooli B-klassi astunutest saab "kollektiiv B8", mina nätikes tulin 2006. aastal HTGsse 10 D klassi ja olen seega "kollektiivis" D6. St, et B8s olid 12. klassi poisid.

Ise olin HTG vanakestes (keskmine vanus on ca 21), saime 70 punkti, arvestades, et paar meie põhimängijat ei saanud tulla võib rahule jääda, usun, et täies koosseisus oleks ehk u 90-100 võinud saada isegi. Mängu raskusastme üle ei kurda: kui Eesti tipud kokku tulevad ja võistkonna kohta 140 eurot maksavad peab ikka tõsine võistlus olema ja pole mõtet noortetiimide pärast eraldi kergemaid küsimusi teha, peab ka "hardcore" mänge olema :D Küsimused üldiselt meeldisid.
Tiit

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas Tiit »

Võib-olla oleks siiski parem kui esimene mälumäng ei oleks kohe Eesti meistrivõistlused. Siis jaotuks võrdsemalt võistkonnad selles suhtes, kes said orgasmi (ühe varasema kommentaatori järgi said selle need võistkonnad, kes kogusid alla 100 punkti) ja kes seda ei saanud (vaesekesed!).
Sven

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas Sven »

Ja keegi polegi siiamaani märganud, mis oli võistkonna Grupp seltsimehi edu põhjus - G-tähega vastuste ebaproportsionaalselt suur arv (12,5 ehk 10%!).
Külaline

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas Külaline »

Ootan seda esmaspäeva siiani, mil mingigi Eesti ajaleht kirjutaks Eesti võistkondlike mv tulemustest. Vist ei jõua ära oodata. Üks pehme või oli ta karvane, kirjutas, et rumalate nimedega võistkondadest ei sobigi ajalehes kirjutada. Ehk tasub igal võistkonnal võtta mitu nime: üks selline, mis talle tegelikult sobib (nt Pehmed ja karvased), teine jälle selline, millisega annab ajakirjanduses esineda. Nüüd jäigi selle näpuka pärast asi katki. Või ma ei tea, äkki kuskil, nt Kükaküla Hääles on ikka midagi ilmunud.
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Võistkondlikud eestikad 2011.

Postitus Postitas aadu »

No vähemalt Virumaa Teataja kirjutas...
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Vasta