Mälumängu tulevik

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Ma tahjaks EMLi kohta ühte asja öelda. Kui üks organisatsioon on otsustanud , et korraldame nüüd ühe või teise ürituse. Siis oleks mõistlik kui see üritus korraldataks korralikult. Jaak Känd rääkis mullegi eile kuidas see koolinoorte mängu värk tegelikult toimub. Ma leian, et asjade selline korraldus ei ole normaalne. Samuti on Maakilvas mitmeid asju mis pole normaalselt korraldatud ja nii aastast aastasse.
Minu arust sai normaalne meeskond juhatusse valitud! Tehke siis koostööd jagage ülesanded ära jne.Ärge kartke muudatusi teha ka kardinaalseid. Ei pea ju kõik asjad toimuma ainult sellepärast nii ,et no näed see maakilb on alati olnud laupäeviti teeme siis see aasta ka.

Ma sellepärast ei teegi mingit krdi klubi ega asja, sest kui ma oma mälumänguasju üksi ajan, siis ma ka ise vastutan nende eest ja ise teen ja ise tean!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Aare6631 »

polt kirjutas:Jaak Känd rääkis mullegi eile kuidas see koolinoorte mängu värk tegelikult toimub. Ma leian, et asjade selline korraldus ei ole normaalne.
Korraldajatel oleks kah huvitav teada,
1) mis tegelikult toimub?
2) mis seal normaalne ei ole?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Näiteks see , et te pole üritanud seda haridusministeeriumile promoda kui olümpiaadi.Ja muud kitsaskohad. Tõesti on ju vaks vahet kas ja kuidas Viimsisse sõidab kohale Reaalgümnaasium või Mõniste kool:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
kylaline

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas kylaline »

Tegelikult on suheldud har.miniga, seda küll aastaid tagasi, kusjuures sealtpoolt puudus huvi. Muidugi võiks ju uuesti katsetada aga sel juhul tuleks selleks eeltööd teha ja hea oleks ka sellest min-ist mõnda inimest hästi tunda kuigi ka isegi siis ei pruugi mingit nende poolset huvi tekkida (mis on ausalt öeldes üsna reaalne). Aga kaugemate piirkondade koolid ei osale mitte sellepärast, et puuduvad ressursid finaali sõiduks vaid sellepärast, et kui Reaalkool või HTG või Inglise Kolledž saavad 3-korda rohkem punkte, siis kaob ju ka kõige suuremal optimistil isu ära.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas cadman »

Ehh, Polt. Sa arvad jälle, et kui kusagil kellelegi vïke kinkekaart, siis Moskvast antakse käsk ja kõik jooksevad. Need ülalt alla juhtimise ajad peaks nagu lootusetult möödas olema, aga paraku on nüüd see hästiunustatud asi sügavalt taaselustatud. Põhiliselt sealjuures nende kõrvade vahel, kes peaks juba suuresti see "rikkumatu" põlvkond olema ning vanu hoiatavaid aegu ei mäleta. Veider eksole, aga kas Sulle ei tundu haridusministeerium ei peaks tegelema koolikorralduse, hariduse ja muu taolisega? Ma küll millegipärast arvan, et kui see asi tekkib, siis pigem alt üles ehk mingite Punukanaliste seltsi laienemistega. Ja mitte uue endisest parema ja täieliselt sõltumatu "riigieksamiga". Sestap ka oletan, et HM-i huvi oleks endisest veel leigem ja reserveeritum - muid ja olulisemaid probleeme on märksa rohkem. Ka koolijuhtide tasandil ilmselt oleks samamoodi.

Mis aga tundub, et oleks parem tee, on see hiidlase Maakilva all kirjutatu. Sama asja saaks rakendada päris edukalt justnimelt regiooniti ja kohapeal ning seltsielu raames. Siis järgmine tasand (maakonnad omavahel) ja siis järgmine. Aga sellel on mõtet siiski alles siis, kui juba maakonna tasandil on asjad korras ja need mälumängud maakonniti juba valdavad. Võistlusmoment tekkib ikka siis, kui vastased on võrreldava tasemega, mida ka eelmine mees ütleks.

Maailm on üks hädaorg, aga miks peaksid seda oma seljas üritama vedada ja miks arvad, et just Sina oled see äravalitsetud, kel vaid kuldmunad suust kukuvad? Aga see las jääb Sulle koduseks ülesandeks ja ära sellest siia kirjuta. Parimat!
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Külaline

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Külaline »

Laupäeval tasub maakilvaritel kohale sõiduks tera rohkem aega varuda, sest teeolud ei pruugi olla just kõige briljantsemad. Ja nagu üks tuntud nõuka aegne kangelane ütles, et "jobannõi galaljot!".
Külaline

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: galaljot!
gololjod
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas allium »

Olin eile ühel mängul, mille mängujuht oli väga purjus. Mitu küsimust paistavad olevat ebakorrektsed (hetkel pole põhjalikumat kontrolli viitsinud teha, aga 2 tk jätsid juba mängu ajal sellise mulje). Punktide lugemisega võis ka segadusi olla... vähemalt meie võistkonnale andis ta 2-3 punkti "liiga lahkelt".
Kas mängujuhtidelt selliste asjade eest keegi aru ei küsi? Mängujuhtimiskeeld (mõneks ajaks) tuleb kõne alla?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Aga kes keelab mängu ajal kohe protesteerimast ja miks sa ei avalda lugupeetud joodikmängujuhi nime?!Mina oleks lihtsalt mängult lahkunud kui niisugune situatsioon oleks tekkinud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
kalmer
Postitusi: 979
Liitunud: 27.06.2009, 18:34

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas kalmer »

Tõsist tööd ei saa ilma poolikuta teha(NSVL-i vanasõna).
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas allium »

Oeh, mida rohkem ma vaatan neid eilseid küsimusi, seda hullemaks asi läheb.
Mängujuht Tõnu Talve küsis: 32. Esimese reklaamilepingu sportlasega tegi legendaarse firma Nike 1970-ndate algul. Küsitava andeka sportlase motoks oli:"Anda endast vähem on ande raiskamine". Talle on kuulunud maailmarekordid distantsidel 10000 ja 2000 m. Kes?
Vastus oli Steve Prefontaine. Me mõtlesime küll tema peale, kuid teadjad mehed ütlesid, et ta ei ole püstitanud 10000 meetri maailmarekordit... pakkusime lõpuks Lasse Virenit.
Praegu vaatan netist, et Prefontaine pole tõepoolest püstitanud ei 10000 ega 2000 meetri maailmarekordeid... talle kuulusid USA rekordid alates 2000 ja lõpetades 10000 meetriga (2000m, 3000m, 2-mile, 3-mile, 10000m, and 6-mile)
Kasutaja avatar
allium
Postitusi: 2270
Liitunud: 02.01.2005, 00:46
Asukoht: Võru

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas allium »

Veel mõned "pärlid". Jätan siinkohal kirjapildi muutmata.
27. Küsitava vajaliku tarbeeseme sünniaasta on 1956, leiutise autoriks Victor Milss. Leiutise kaal võib olla 33-68 gr. Küll aga võtab ta oma kaalusse kuni 50% rohkem vedelikku. Milline tarbeese?
V: pampers.
28. Milline teadus kandis eestimaal esialgset nime "poliitiline aritmeetika"?
V: statistika
30. Mida arvutatakse John Manningi valemiga?
V: daamide täidlust

Kiirpilk internetti: 27. Procter & Gamble "Pampersi" autor on Victor Mills, kuid ühekordseid mähkmeid on toodetud palju varem - esimese leiutajaks on Vikipeedias kirjas Valerie Hunter-Gordon.
Et leiutis pidavat võtma kaalu juurde vaid kuni 50%, siis välistasime me lauas ühekordsed mähkmed... kas ei peaks olema pigem näiteks 500%?
28. Internet: Mõiste "poliitiline aritmeetika" on pärit 17. sajandi Inglismaalt, sir William Petty raamatu järgi (Political Arithmetic posthum. (approx. 1676, pub. 1690))
30. Internet: Central Lancashire ülikooli professor John Manning paistab kõmulehtede artiklites silma naiste ideaalse tagumiku spetsialistina, peenise ja sõrmede pikkuse seose otsijana jmt. Mingit tõsist valemit ei õnnestunud leida.

Mulle hetkel aitab. Tõenäoliselt ei kannata lähemal uurimisel kriitikat nii mõnigi muu küsimus...
punukana puumuna

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas punukana puumuna »

No kui valemit ei leidnud egas see tähenda, et seda polegi. Tasub ehk edasi otsida ja ega vist kõike pole mõtet ka nii väga hinge võtta, eriti näiteks mänge ja eriti vaiksel paastuajal. See küsimus aga, kas pampers imeb endasse 50% või 500% oma kaalust rohkem (ilmselt mängib rolli ka vastaja kogemus) on sama igavene kui see, et kumb oli enne, kas kana või muna. Hetkel on ilmselt munaparteilastel kindel edumaa. Vaikset aega kõigile!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas holte »

Olgem pigem vaiksed jah, muidu võib mõni kistud vaimukus hiljem kainemalt vaadates endalegi vastik lugeda olla.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas punukana »

Ma igaks juhuks lisan, et see eelnev munapostitus ei pärine minult.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Vasta