Mälumängu tulevik

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Kas kesikuid bännida ei saaks? Ma arvan, et neist koolinoortest , kes mälu mängivad käib 90% gümnaasiumites ja neist omakorda 90 % soovib minna edasi kõrgkooli-mitte välismaale tööd otsima.
Minu teada peaks olema kesknädalas vastav rubriik, kus saab enda Ansipiviha välja elada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
tiit

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas tiit »

püha lihtsameelsus
saartlane

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas saartlane »

Kuna asjaajamine lihtsustuks juhul kui juhatusse kuuluks vähem tegelasi, siis võikski valida näiteks kolm juhatuse liiget, kes siis omavahel valiksid esimehe. Poleks allkirjade ega koosolekute probleemi ja saaks ka vajadusel kiiresti vajalikele ümberkorraldustele reageerida. Samas võiks juhatuse juurde kuuluda mõned olulisemad komisjonid (komisjonid võiksid esindada suuremaid sarju nagu Koolikilba, Maakilba, meistr- ja karikavõistluste mänge, rahvusvahelisi või lokaalseid üritusi, spordimänge jne.), kes siis teeksid ettepanekuid omas valdkonnas (või ka üldiselt kui on tegemist olulise ja konstruktiivse ettepanekuga). Siis olekski olukord, kus "lambad söönud ja hundid terved", sest antud üldkoosoleku puhul on reaalne võimalus, et näiteks maakilvarite hääl ei pääse üldse kuhugi. Samas on tegemist ikkagi ühe olulisema sarjaga, mida EML korraldab. Aga teistest mängudest ei võeta osa eelkõige finantside pärast (iga nädal saartelt sõita mandrile on nii rahaliselt kui füüsiliselt kurnav ja võtab ka palju aega) aga ka seetõttu, et küsimuste pärast pole mõtet sellist reisi ette võtta, sest terve päev kümnekonna punkti pärast ei tasu nahka panna. Ja 45-50-selt on ka lugemusharjumust või huvisid raske muuta.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Maakilvarite hääl ei saagi kuhugi pääseda kuna üldjuhul ei ole need maakilvarid EMLi liikmed.Ega ka mitte EMLi liikmeskonda kuuluvate klubide liikmed.Ja antud teema on siiski eelkõige tõstatatud mälumängu tulevikku silmas pidades , mitte tänastele 45-50 stele edevamate mänguvõimaluste loomiseks-eriti kui need 45-50 sed ise areneda ei soovi ja mingitest muutustest huvitatud ei ole.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Yuku

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Yuku »

Põhiliselt Maakilvas osalevad näiteks Räpina mäluselts ja Saue mälumänguklubi koos oma liikmetega. Viimasel hooajal esindas ühtesid 2 võistkonda koos oma liikmeskonnaga ja teisi lausa 4 võistkonda, millele tuleb ka liikmeskond juurde arvestada. Sibula esindajaid võis kohata Hiiu Bloki esinduses. Valgalased esinevad mitmel pool, sealhulgas ka Maakilvas ning EML-i kuuluvatest klubidest ei osale Maakilvas vaid Rakvere mäluprojekt ja SK Overall. Nii eelmine kirjutaja järjekordselt natuke demagoogitses. Tegelikult ei teagi kui suur on EML-i liikmeskond, sest pärast igakevadisi "surnud hingede" mahakustutamist, muutub liikmeskond oluliselt väiksemaks. Võiks ju arvestada vaid nendega, kes liikmemaksu maksavad aga siin peaks kindlasti otse maksmise reegel kehtima, mitte et mingi teene eest saaks seda tasuda. Võiks ju luua ka toetajaliikme staatus, kellel küll hääleõigust ei oleks ja kes ka liikmemaksu ei maksaks aga kes tunneb siiski üsna aktiivset huvi kilva kui sellise vastu ja kes osaleb mitmetel üleriigilistel üritustel.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Mind hullult huvitab, kas mõni eelpoolmainit kilvaklubidest on juba võistkondlikele eestikatele registreeritud? Kui ei ole siis tõenäoliselt pole ka nende esindajaid üldkoosolekule oodata, nagu tavaliselt.Üldises plaanis -mõnede eranditega kipuvad seni registreeritud klubid olema siiski sellised, kes mälumänguga väljapool Maakilba kursis pole ja ka ise lillegi ei liiguta, et midagi teha.Tegelikult seisab Eesti mälumäng umbes kahekümne "lolli" najal, kes mänge teevad ja korraldavad ja veel 20 "lolli "najal, kes neid mänge regulaarselt külastada viitsivad. Ülejäänud- ma ei tea võiks tegelikult vait olla ja teineteise käest kordamööda Leedu pealinna ja ainsat eestlasest kiiruisutamise olümpiavõitjat küsida.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas tauno »

oda, ära ütle... ma olen seda kuulnud... levandi või?
Vilniuse Žalgiris
spets

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas spets »

häh! nii lihtsat asja ei tea ! levandi on ilu-, kordan ILUuisutaja !! kiiruisku tegi salumäe. ta on nüüd vist isegi hispaania koondises
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Muuseas see Leedu pealinna küsimus on palju raskem-seal tuleb ju kogenumal kilvaril kahe vahel valida.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Matis »

See toetusliikme värk on jama. Mis mõtet on inimesel või siis klubil olla toetusliihe, kui tal puudub hääleõigus. Seda yuku või kes ta iganes on määratlust järgides oleks meil ju vähemalt 50 liiget. Ja praeguste klubide kaitseks võib öelda, et näiteks Mõttespordi Selts on küllalt aktiivne organiseerimise kohapealt, ei maksa klubisid alavääristada. Ning kindlasti tuleb lähima paari aastaga jõuda sinnani, kus meil pole hajusaid üksikliikmed, vaid EML koosneb klubilistest organismidest, kas siis iseseisvate või siis spordisektsioonide osa.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
külaline

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas külaline »

Tahaksin juhtida tähelepanu ühe postitaja vastuolulistele väidetele. 23.04. kell 9.31 väidab keegi polt, et maakilvarid ei ole EML-i liikmeskonda kuuluvate klubide liikmed. Arvatavasti sama tegelane, vähemalt on ta ennast poldina identifitseerinud, väidab natuke hiljem, 25.04. kell 8.59 saadetud saadetises, et üldplaanis kipuvad registreeritud klubid olema siiski sellised, kes mälumänguga väljaspool maakilba kursis pole. Kui see pole demagoogia, siis saab ainult väita, et hommikune aeg ei mõju sellele tegelasele just eriti positiivselt, sest kord ühte juttu ajades ei saa ju kahe päeva pärast risti vastupidist juttu ajada. Vähemalt normaalne inimene nii ei teeks.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Pööran rahutu külalise tähelepanu sõnapaarile -teatavate eranditega-, mis mu postitustest korduvalt läbi käib.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
tiit

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas tiit »

Viimane postitus on hea näide demagoogia jätkumisest.
vibumees
Postitusi: 302
Liitunud: 07.11.2005, 20:21

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas vibumees »

[quote="külaline"]Tahaksin juhtida tähelepanu ühe postitaja vastuolulistele väidetele. 23.04. kell 9.31 väidab keegi polt, et maakilvarid ei ole EML-i liikmeskonda kuuluvate klubide liikmed. Arvatavasti sama tegelane, vähemalt on ta ennast poldina identifitseerinud, väidab natuke hiljem, 25.04. kell 8.59 saadetud saadetises, et üldplaanis kipuvad registreeritud klubid olema siiski sellised, kes mälumänguga väljaspool maakilba kursis pole. Kui see pole demagoogia, siis saab ainult väita, et hommikune aeg ei mõju sellele tegelasele just eriti positiivselt, sest kord ühte juttu ajades ei saa ju kahe päeva pärast risti vastupidist juttu ajada. Vähemalt normaalne inimene nii ei teeks.[/quote]

Esimesel juhul räägitakse maakilval mängivatest füüsilistest isikutest. Teisel juhul Eesti meistrivõistlustele registreertud klubidest e. juriidilistest isikutest. Milles vastuolu?

Tundub, et demagoogiaga süüdistatakse demagoogias.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas polt »

Jagati koosolekul ka küsitluslehti. Enamus teemasid on siitsamast läbi käinud. Uus oli ehk see Estica osa suurus Eestikate mängudes. Mina olen nõus et vähemalt 20 % ehk siis igas plokis üks küsimus võiks ikkagi Eesti mv olla estica. Sest selliseid mänge kus Eesti asja enam absoluutselt ei küsita ja ei saagi küsida on juba niigi palju.
Mina isiklikult olen kasvõi hommepäev nõus osalema komisjonides või töögruppides mis hakkaksid tegelema üleestilise pubimänguga ja paralleelmängudega kohtadel a la Jüri-Tartu-Pärnu _Rakvere.
Lisaks oleksin ma kindlasti tegija kui see väljapakutud mäng sega ja naispaaridele oli tõsiselt mõeldud. Kui keegi kirjutab mingi projekti ja ajab selliseks ürituseks mingi koha, papi jm taolise välja,
siis ma võin sisu poole rahumeeli enda peale võtta. Aga selline mäng on vajalik.
Samuti olen nõus korraldama järgmisel hooajal näiteks paarika mv. Või siis pildika omad kui neid ikka peab eraldi pidama. Ühtlasi kutsuin kõiki tegijaid üles ka järgmise hooaja teiste eestikate tegijaiks möllima. Sel aastal oli üle hulga aja kõik ammu ette teada ja sai rahulikult valmistuda.
PS. Kui selle aasta võistkondlike tegijail, midagi selle vastu pole, siis mina oleksin küll nõus kui nad ka järgmised 4-5 aastat eestikate võistkonnamängu korraldaks.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta