Aristoteles

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Aristoteles

Postitus Postitas polt »

Kuulge äratame selle Aristotelese ellu siis. http://www.aristoteles.ee .Indrek rääkis sellest koosolekul.Teeme igamees mingi kümmekond küsimust ja laseme facebookis ja Twitteris asja laiali.Esialgu.

Mängisin seda proovimängu -15 st küsimusest 3 olid kes võitis pANSO PREEMIA 1987, Kes võitis Panso preemia 1988 ja kes võitis Panso preemia 1997 vm taolist. Ma loodan et asja moderaator või toimetaja või kes iganes sellega seal tegeleb saab ikka asjast aru ja kustutab sellised lollused ära. Vastasel korral ei käivitu see lehekülg iial normaalselt.
Ma juba saatsin paar küsimust ka-seega pole mõtet targutada, et tee siis paremad küsimused.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aristoteles.ee

Re: Aristoteles

Postitus Postitas Aristoteles.ee »

Hea mälumängur,

Kohtume juba homme (18.05.2011) Aristoteles.ee keskkonnas mängides esimest ametlikku testmängu alates kella 20.00st kuni kella 21.00ni.

Kogu info saadaval www.kilb.ee ja www.aristoteles.ee lehel.


Mälumängimiseni,
Ants Liivat
Aristotelese projektijuht
Aristoteles.ee

Re: Aristoteles

Postitus Postitas Aristoteles.ee »

polt kirjutas:Kuulge äratame selle Aristotelese ellu siis. http://www.aristoteles.ee .Indrek rääkis sellest koosolekul.Teeme igamees mingi kümmekond küsimust ja laseme facebookis ja Twitteris asja laiali.Esialgu.

Mängisin seda proovimängu -15 st küsimusest 3 olid kes võitis pANSO PREEMIA 1987, Kes võitis Panso preemia 1988 ja kes võitis Panso preemia 1997 vm taolist. Ma loodan et asja moderaator või toimetaja või kes iganes sellega seal tegeleb saab ikka asjast aru ja kustutab sellised lollused ära. Vastasel korral ei käivitu see lehekülg iial normaalselt.
Ma juba saatsin paar küsimust ka-seega pole mõtet targutada, et tee siis paremad küsimused.
Täname Sind, polt, üleskutse toetamise eest ning küsimuste kommenteerimise eest. Siiski, toonitan, et tegemist on harjutusmängus, kus küsimused on kindlaksmääratud ning annab võimaluse mängu proovida, mitte reaalselt teiste vastu mängida viisil nagu see täisversioonis ette nähtud on. Seega, ootame homse testmängu ära ning usun, et siis on juba pilt selgem, sest testmängus toimub küsimuste valim suure hulga erinevate küsimuste vahel.

Jõudu ja jaksu!
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Aristoteles

Postitus Postitas ToivoK »

Pean paraku tunnistama, et see uus katse toimub taas ajal, kus mul pole võimalust arvuti ligi olla.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Aristoteles

Postitus Postitas Henry IX »

Ei saa ka arvuti juures olla.
Ühtlasi tahaksin juhtida tähelepanu prooviküsimuste juures küsitud esimesele teivashüppes 5m ületanud mehele. Aristoteles loeb õigeks vastuseks Steinbergi, kes ületas 5 m 24.04.1963.
Tegelikult ületas üks teine mees 5m juba 2. veebruaril 1963. Mäletan seda teatud põhjustel (poisikeste asi) koolipõlvest selgesti. Kes?
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Aristoteles

Postitus Postitas polt »

Need prooviküsimused on nagunii allapoole arvestust. Olen neile sinna teinud ka kümmekond normaalset mälumänguküsimust-loodetavasti saate õhtul juba ka neile vastata.
Kutsun ka teisi kilvagurusid üles sinna natuke vabatahtlikutööd tegema-ürituse nimel ju võib!

Henry ! Äkki tegi sulle noore mehena Nikula nimi nalja ja jäi meelde?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Aristoteles

Postitus Postitas holte »

Loodetavasti on need prooviküsimused ainult sellised?
Minus ei tekitanud erilist himu 3 esimest küsimust, mida
nägin..
Mis aastal sai Madrid pealinnaks, kes sai 1997 a Panso preemia
ja mis aastal hakkas Kalev tootma nätsu..

Sel prooviversiooni tegijal on mingi numerofiilia.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Pytagoras

Re: Aristoteles

Postitus Postitas Pytagoras »

Holte tekst oli selline, justkui oleks ta natuke vindine, mitte mõhkugi ei saanud aru, millist sorti himu võivad esimesed 3 küsimust tekitada? Mis puutub Aristotelese mängu, siis olen aru saanud, et sihtrühm ei ole ei poldid ega mutrid vaid normaalsed inimesed, kel reeglina on üsna väike mälumängu kogemus või puudub see üldse. Teada on, et tõsistele mänguritele ei paku valikküsimused üldse huvi aga algajate puhul on see just rusikas silmaauku. Nii et Aristotelese tegijad, laske aga julgelt asjaga edasi, küll tekib huvilisi ja võib-olla mõni neist areneb kunagi ka meistriliiga tasemele.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Aristoteles

Postitus Postitas holte »

No ma siis selgitan, kui arusaamatuks jääb (muide, kui mul on ka tunne, et pythagoras
on püksata, siis jätan selle enda teada). Kuigi teinekord võiks arusaamatuste korral
keelelistes küsimustes enne vaadata näiteks onlain-seletavasse sõnaraamatusse
või -ÕS-i. Seal on eestikeelsed sõnad lahti seletatud ja ei teki arusaamatusi ja igasuguseid
muljeid holte himude kohta.

Seletan siis pikemalt, näidetega ja uuesti, kuigi ma olen hetkel täpselt sama purjus kui
eelmise posti ajal.

Holtel oleks tekkinud selle mängu mängimise himu, kui kõik esimesed küsimused oleks olnud
sattunud natukegi paremas stiilis kui Kes sai Panso preemia 1997?, Kes sai Panso preemia 1988?,
Mis aastal hakkas Kalev tootma nätsu?, Mis aastal sai Madrid pealinnaks?

Loomulikult peab numbriküsimusi olema, aga kui kogu asi sinnakanti vajub ja need vastusevariandid
on ka toredasti hunnikus numbrid, siis (see on täiesti mu subjektiivne arvamus) saate kokku ühe
ülimalt igava trivia-mängu.

Loomulikult kujundasin ma endale väga meelevaldse arvamuse, aga saades nelja küsimusega
kaks vähepakkuvat aastaarvuküsimust ja kaks Panso-auhinna küsimust (kah aastaarvudega), siis
endale omase tormakusega kukkusin kohe kritiseerima.
Või mine tea, oleks veel natuke proovinud ja oleks veel viis Panso preemia saajat küsitud ja
mis aastal Põltsamaa Kosmost tootma hakkas, siis oleks ilmselt lugulaul veel sapisem tulnud.

Ehk siis oleks tahtnud näha, eriti ehk demos, pigem lihtsamat, aga lõbusamat käsitlust -
a la:
Mis oli Al Capone eesnimi? Alfred-Alessandro-Alphonse-Alex-Alvaro;
Mis linna järgi on saanud nime madruste röövimine ja vägisi sadamas laevale viimine?
Plymouth-Shanghai-Madras-Surabaya-Cadiz;
Millisel kassitõul pole eriti midagi ujumise vastu? sfinks-van-exotic-baleaari kass-savannah;
Mis on ühist Muumitrolli papal ja Turanga Leelal? olid ühesilmsed-olid ametilt laevakaptenid-olid leidlapsed-jäid kergelt nohusse-olid autasustatud piraatidevastase võitluse eest;

jne-jne-jne.
Kõik need on siin üsna lihtsad näited, mis minu arvates sobiks triviasse paremini, kes mis aastal mingi Oscari sai (ja siis vastusevariantidena 5 oscarisaajat) või mis aastal mingi linn pealinnaks sai
(eriti kui vastusevariandid on suhteliselt lähedased, siis ma ei näe mingit vahvust).

Aga see on vaid arvamus.
Et ma nii halb ei tunduks, siis mängu visuaalne pool ja muu osa oli väga kena.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Aristoteles

Postitus Postitas polt »

Holte pärismängu küsimused olid oluliselt paremad. Ja lähevad veel paremaks-meie abiga. Need sinu poolt väljapakutud on igati tibens tobens -saada nad ära või ma teen seda ise.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Aristoteles

Postitus Postitas Henry IX »

Kas ollakse leidlaps ka sel juhul, kui vanemad annavad lapse lastekodusse?
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Aristoteles

Postitus Postitas holte »

Henry IX kirjutas:Kas ollakse leidlaps ka sel juhul, kui vanemad annavad lapse lastekodusse?
Vastus küsimusele on ei, aga Leela vanemad kui mutandid ei andnud teda mu teada teda lastekodusse,
vaid ise tundmatuks jäädes jätsid Leela lastekodu trepile.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
külaline

Re: Aristoteles

Postitus Postitas külaline »

On tõesti võimalik koostada ka suht algajatele mõnusaid küsimusi. Igal juhul Holte tõestas seda. Kui Sul Holte veel selliseid on ja kui Sa neid siin raisata ei taha, siis müü maha. Oleksin isegi üks ostja, sest näiteks Turanga Leelast ei teadnud muhvigi. Igal juhul tundub, et oled mõnus muhedate küsimuste mees, Holte.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Aristoteles

Postitus Postitas holte »

Tänan komplimentide eest, aga müügiga on keeruline. Esiteks "mul pole neid",
nad kõik on õhus ja igaüks võib võtta - ja trivia puhul on suurema kaaluga just
need valed vastused, need peavad olema head, eksitavad ja isegi tillitavad.

Küsimuste mõttes võib tõesti teha lihtsalt - võtame aga Nobeli preemiasaajate listi ette
ja 5 minutiga on üsna hulk küsimusi a la kes sai keemia/füüsika/kirjanduse nobeli
aastal xxxx ja nn. valed vastused on ka sealtsamast listist korjatud.
Ainult et keda see küsimus ja vastus hiljem targemaks teeb või mingil määral
ergastab. Ja see minu jeremiia oligi selliste küsimuste vastu suunatud.

Teine võimalus on teada mingit asja ja siis mõelda välja head vastused, mis on valed.
Mu arust ka siin foorumis on hetkel mitu küsimust üleval, kus on pakutud valesti oma viis korda küll.
Järelikult ongi see üsna hea küsimus, mis ärgitab pakkuma ja võimaldab seda ka küllaldaselt valesti teha.

Kui nüüd mängu juurde tulla, siis Sulle oleks endale kõige kasulikum neid küsimusi ise teha, ostmine
pole suurem asi diil ega tegu. Või loe miskit raamatut või vaata telekat.

Alustuseks pakun Sulle välja küsimuse: Mis on Barack Obama keskmine nimi?
Sellele on üsna raske nelja-viit vastusevarianti leida... Üks võiks olla Gaddafi
Äkki mõned helgema peaga mnemomartoonlased aitavad, mina olen selle küsimusega üsna jännis.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Aristoteles

Postitus Postitas Henry IX »

Hussein
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Vasta