Pubimängud

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Pubimängud

Postitus Postitas polt »

Algatasin uue teema, et kogemusi vahetada ja pinda sondeerida selle üleeestilise pubimängu osas.
Pärnus peetakse jahtklubi kõrtsikilva juba vähemalt 15 aastat, asja veab nime poolest spordiajakirjanik Joel Kukk. Ja mängud on menukad kuna mälumäng on nagu sakumm joogi kõrvale. Olen ühe hooaja seda jama ise kaasa teinud ja isegi võita õnnestunud. Aga tõsisele mängurile jääb sitamaik suhu. (küsimuste kvaliteet, kõrvaline abi, koostaja isiklik lollus jm)Kusjuures see sakumm on kallis-sel hooajal kasseeriti 12 küsimuse eest 2 eurot kärsalt. Eriti koomiline on see et samade küsimustega korraldab Joel ka paralleelselt vistneljapäeval mälumängu teatrikohvikus( seal kuhu kutsutakse-üldjuhul paneb nii mõnigi pubi poole talve pealt pillid kotti)Aga on paljud kes käivad nii siin kui seal-kujutage ise seda mängu ette-raha saab ju igalt poolt. Mees teenib teise palga kuus selliste kilvade pealt kõrvale-teeb asja ainult raha pärast.
Samas on just meelelahutuslikuma poole pealt Joeli mängudest ka üht teist õppida.
Korraldasin ka ise väiksemale seltskonnale 8-10 võistkonda aastakest 5 pubimänge-just tõsisematele harrastajatele , kellele Joeli asi ei sobinud. Minu mudel oli selline Mängu alguses antakse lauda teemaleht, kus on siis kõigi 15 küsimuse kohta ära antud mingi märksõna. Kusjuures see võib juhatada ka täiesti rappa.Võistkonnad valivad ühe teema millest nad loobuvad ja annavad sellest mängujuhile teada. Joeli mängudes valitakse lisaks sellele ka kolm teemat, mida duubeldatakse-st õige vastuse korral saab topelt-miinust vist ei anta.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Pubimängud

Postitus Postitas polt »

Siis on alati pluss miinus küsimus tavaliselt 5. enne esimest PPP pausi-pitsi ja pissi paus-käivet tuleb ka teha.
Siis kõik võistkonnad pakuvad 1-3 punktini kui palju nad selle vastuse eest saada tahavad ja saavad vastavalt pluss või miinuspunkte.
Palju on vihjeküsimusi 1 2 ja 3 punktivihjed. Mina olen kasutanud esimese kolme küsimuse juures ka vastusevariante, et kõik ikka silma pähe saaks-kas või kobaga.
Joeli mängudes toimub ka oksjon kus näiteks eelviimase küsimuse teema saab mängujuhi seast välja pakutute seast osta . Oksjoni võitja saab loovutatud summa eest ühe lisapunkti igal juhul.Ka vale vastuse korral. Teinekord läksid seal krooni ajal ka 500 sed käiku.
Viimasel ajal on Joeli puhul olnud veel nii et duubeldama peab 3 korda ja millist küsimust seda hõikad saalist enne küsimust. Nii et paras jama ja enda elu keeruliseks ajamine. Mina pole duubeldamist kasutanud, et asi väga lotoks ei läheks. Ka oksjonit pole ma pidanud. need Joeli 12 küsimusega mängud võivad kesta ka kolm tundi. Ja kuna mängujuhi autoriteet on olematu- toimub kõik suhteliselt lärmaka melu saatel ja pidevates vaidlustes , kus mängujuhil on õigus ka siis kui tal ei ole õigus.

See oli siis Pärnu kõrtsikilvade lühitutvustus.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Pubimängud

Postitus Postitas his master's voice »

Ma ise arvan, et selle Buffalo testpubikilvaga võib natuke nihu minna, kuna esiteks küsitakse 40. küsimust, teiseks on küsimuste tase natuke krõbe pubikilvarite jaoks ja kolmandaks küsitakse vist pubikilvas küsimuse ühekaupa nii et ma ei oska prognoosida palju 40. küsimuse peale aega läheb (kolmapäeval tehakse vist küll viie kaupa).

Drink baaris toimub pubikilb iga kuu kas esimesel või teisel kolmapäeval. Võistkondade komplekteerimine on vaba ja küsitakse 25 küsimust. Nagu briti stiilis ikka, siis meelelahutus ja sport on natuke karmimad kui teadus ja ajalugu. Märtsi küsimustega võib tutvuda siin: http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Pubimängud

Postitus Postitas Aare6631 »

Ma ei saa neist kahtlustest aru. Esiteks, kas 40 küsimust on liiga palju?? 11. mai mäng toimub jah 5-kaupa ja palju üle tunni ei tohiks aega võtta. Teiseks, kuidas sa saad rääkida küsimuste krõbedusest, küsimusi nägemata? Kinnitan, et küsimused ei ole krõbedad, ugatahes on nad oluliselt lihtsamad kui näit. üksikkilva EMV. Kolmandaks, võiks veidigi arvestada, kellele seda üritust korraldatakse. Ma ei tea, kus on see Drink baar (ilmselt mitte Eestis?), aga ma ei näe mõtet meie seltskonnalt küsida, mis nime kannab praegu Briti Honduras. Ja mingit muud seltskonda Buffalos, kellele meie tegevus võiks huvi pakkuda, kindlasti ei ole. Kui pubimängud pole mõeldud mälumänguritele, siis ma olen millestki ilmselt valesti aru saanud.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Pubimängud

Postitus Postitas Henry IX »

Drink Bar asub Väike Karja tänavas
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Pubimängud

Postitus Postitas polt »

Ma arvan jah Aare, et sa oled millestki valesti aru saanud. Minu kujutelmas on pubimäng ikkagi mälumängu tutvustamine ja propageerimine laiadele massidele. Ma ei kujuta küll ette et näiteks Arko, Ove Ja Tauno teevad kolmese pundi ja hakkavad pubisid mööda mängimas käima ja auhindu korjama. Pigem näeks see välja nii, et Arko võtab oma toimetusest 4 -5 huvilist kaasa ja mängib koos nendega peale kolmapäevast tööpäeva ja Tauno tuleb kirjastuse rahvaga. Pärnus on see küll selline sõpruskondade ja töökaaslastega koos vaba aja veetmise üritus.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Pubimängud

Postitus Postitas tauno »

Pubikilb on jah rohkem uutele nägudele ja inimestele, kes EML üritustel ei käi, aga loodetavasti tekitab see mõnes huvi ka sinna tulla. Küsimused peavad olema lihtsamapoolsed, umbes koolinoorte mängu tasemel ja lihtsamadki...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pubimängud

Postitus Postitas arko »

Päevakajalisuse element on neis kindlasti alati väga tugev.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Pubimängud

Postitus Postitas ToivoK »

Pean oma häbiks tunnistama, et pole Tartu Suminas käinud vaatamas, mida need Ainsoo pubimängud endast kujutavad.
Kyll olen mõningaid nn firmapeo mänge teinud ja ka oma (endiste) töökaaslaste mälumänghuvilise seltskonna kokkusaamiste jaoks.
Alati on probleem olnud, et sekka satub v'hemalt yks (ja rohkem polegi vaja) hirmsalt mölalahtine persoon, kes lihtsalt ei lase mängul edasi minna.
Teisalt kes krt(s) oskab nende mängijate taset ette kujutada. Nt olen u 7 korda kysinud, mis linnas toimub Romeo ja Julia tegevus või milline SEmajõe lisajõgi on Emajõest endast pikem ning pole kordagi yhtki õiget vastust saanud. Samas olen 4 korda kysinud maailma vanimat moemaja (mida kysisin ka viimasel Tartu - tallinna mängus), ning sellele olen (ilma viimase korra äralörtsimiseta - pildi lisamiseta) alati täisringi õigeid vastuseid saanud, sest Burberryt ikka teatakse, kas ehtsalt või plagieeritult.
Ja lõppeks.
Ylemöödunud sygise hakul olin Albufeiras, Algarves, ning osalesin sealsete briti jalgpallipedede pubimängudes. Enamus kysse olid muidugi säärased, et vaid paadund jlgpfriigid oskasid arvata ja kraaklema minna.
Ms, sõltuvalt pubist oli systeem erinev.
Oli laudade vahelist võistlust (1x sattusin pääle ja leotasin laua yle, sest juhunaabrid olid päris head vuti- ja tibifännid, aga sekka sattund yldharivaile kysimusile suutsin kogu saalist enamasti vaid mina vastata),
Siis oli variandimäng. Et kõik himulised kogunevad punti ja vastamiseks astuvad kuhugi joonte taha jne jne. Sääl ei võit ma midagi, sest kõik kysimised olid (briti) jalgpallipedesed.
Himuga sain aga tasuta Guinnessi juua pubis, kus systeem oli u säärane kui Kuku hommikumängudes, et tuleb mängusaamiseks 1. kyss vastata, siis 2. jne kuni jäid yksi viimast vastama. Kui ära vastasid said tasuta dringi või õlle, kui ei, algas järgmine ring.
Sääl jõudsin 4x viimasena vastama ja 3x võitsin. Nii hämmastav kui see pole, valesti vastat kyssat ei mäleta, kysiti u mitu väravat keegi mingis tähtsas mängus lõi (algteadmised, noh, mis mul paraku puudusid).
Võidu tõid kyssad Bruce Grobbelaarist (jama, sest viimasel võistkondlikul EVl kysiti taas ja rõhuga Zimbabwel, nagu toonagi) ja Santa Clausi kodulinnast (Rovaniemi), kolmas minu võidukyss oli nii hea (jalgpallist), et ei taha öelda, vahest kysin kunagi ise.
Aga ms, vahepeal olid kyssad, millele mina ainsana vastasin ja lõpumängu läksin, et millise EL riigi pealinn on Vilnius (või vastupidi) ja kes on öelnud - olen eriti uhke, et aru sain, mis väljend selle britluse taha peitus - koadśitou erdśou samm.
Mis saab Eesti pubimängudest, see on tglt meie teha.

P.S. Kui vähegi õnnestub, kirjutan tallinn ikka väikse algustähega.
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Re: Pubimängud

Postitus Postitas ravenius »

Suminast. Lokaal Sumin tundis asja vastu ise huvi ja niimoodi nad Ainsoo sinna kutsusid kolmapäeviti mänge tegema. Tegemist on mänguga, kus on 20 küsimust, mis esitatakse ükshaaval. Iga vastus tuleb viia mängujuhi kätte eraldi. Küsimused näidatakse ekraanidele - neid seal Suminas jagub ning mängujuht kommenteerib. Võistkondade suurus reglementeeritud ei ole. Samuti mitte arv. Sumin on suur koht, seega mõjus 8 võistkonda hõredalt. Aga oli korvpall jm. segavaid faktoreid. Mäng ise on lihtsamapoolne. Palju mängimas käinud inimest seal küll miski ei üllata. Küsimused pärinevad Ainsoo põhjatutest varudest (ja paljud neist on ilmselt läbi käinud Postimehe mälumängust). Tase on üsna keskmine. Talve, kes oli ainus tuttav nägu seltskonnast, jäi eelmisel nädalal üksinda mängides 5. kohale.
Seega tartlastel oleks tark kohal ära käia, vähemalt midagigi.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Pubimängud

Postitus Postitas polt »

Ma ei kujuta hästi ette kas suvel on pubimänge võimalik teha. Pärnus pannakse hiljemalt mai alguses pillid kotti ja uuesti alustatakse kusagil oktoobri lõpus tavaliselt.
Minu arust tuleks välja töötada ühtne mudel-mitu küsimust, milliseid boonus vm variante saab kasutada.Ja siis tuleb luua korraldajate küsijate poolt selline ühine küsimustepank, mille põhjal siis mängud kokku panna.
On ka muidugi variant, et on esimese kolmapäeva teeme Alliku küsimustega, järgmise Ainsoo omadega ja kolmas tuleb juba näiteks Oleski loomingu põhjal. Nende võimalike variantide plussid ja miinused tuleb läbi arutada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
põmmpea

Re: Pubimängud

Postitus Postitas põmmpea »

Pubimänge saaks viia näiteks läbi ka mujal eestis,olen rääkinud ühe Lääne Viru kohaga ja nad on küll asjast huvitatud,isegi väga.Nii et variante oleks.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Pubimängud

Postitus Postitas his master's voice »

Eile peeti Drink Baaris järjekordne pubimäng, kus osales palju võistkondi, kuni kohti ei jätkunud kõigile ning korraldaja pidi paberit juurde tooma. Mäng oli pubikas nagu ikka, huvitavamatest asjadest sai teada, et veebilehekülge http://www.aa.com omab American Airlines, Berlini lugu "Take My Breath Away'd" võib kuulda filmis "Top Gun", milline näeb välja "The Killersi" laulja, U2 on kõige rohkem Grammysid võitnud bänd ja "Suveöö unenäo" tegevus toimub Ateenas. Kokku küsiti 37 küsimust, kõik välja arvatud pildid esitati suuliselt ning vastuste kontrollimiseks andsid oma lehe kõrval istuvale meeskonnale.
Vasta