Taivo üksikmäng 21. mail

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Taivo »

Ma lõpuks kirjutan ühe asja veel. Tänavu on mitme korraldaja kohta palju kriitikat tehtud. Mina olen potentsiaalne järgmise hooaja mingi sarja mingi mängu korraldaja. Te ju võite arvata, et mina hindan homme teie võimeid, aga tegelikult olete teie need, kes hakkavad minu võimeid hindama. Kas ma saan kilva korraldamisega hakkama? Sellepärast on teie kohalviibimine soovitatav, sest oleks paha, kui järgmisel aastal antakse mingi sarja osavõistluse korraldamine inimesele, kes seda halvasti teeb, samuti kui jäetakse mängu korraldusõigus andmata inimesele, kes seda hästi teeks.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Henry IX »

Loogikapuuduses sind igatahes süüdistada ei saa
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Matis »

Taivo viimane jutt võiks vabalt olla iga mängutegija kreedoks!
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
külaline

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas külaline »

Taivole tuleb kõike kõige paremat soovida, sest TTÜ on igati väärikas koht ja Taivol on seni olnud veidi omapärased, kuid huvitavad küsimused. Ütleme nii, et olen TTÜ mängudega tuttav ja Taivol on omapärane küsimisviis, mis on igal juhul Eesti kilvamaastikul teretulnud.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas holte »

Taivole olen ma alati head soovinud, temas on - kui mitte ainsana, siis vähemalt ühest vähestest
säilinud see kurjavaimu flogiston, mis lubab kvaliteedi üle otsustada kartmatult oma pea, mõistuse
ja muude riistapuude järgi, mis inimese enese käes on - ja siis üritada objektiivne olla - kartmata
samas naeruväärsena näida.
Või samas mängida mõnda küsimust ette suurenduses ja samas võtmes - et näidata meie nääklemiste
naeruväärsust.
Loomuldasa ei saa kõigile meeldida - aga Taivo on ses mõttes hea näide, kuidas mitte sellest kibestuda.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Külaline

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Külaline »

Kuidas Taivol mäng läks ja kas küsimusi ka varsti näeb
Külaline

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kuidas Taivol mäng läks ja kas küsimusi ka varsti näeb
Kas sa siis kohal ei käinudki või?
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Henry IX »

Huckleberry Finnis etendati ühte näidendit, mille vaatajad lubasid üksteisele, et ei hinga kellelegi, mida olid näinud
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas polt »

Kahjuks ei ole me veel jõudnud sellisele tehnilisele tasemele, et koheselt peale vastuste ära saatmist, kajastuvad küsimused koos tulemustega kilvalehel. Masendav eks.Egas midagi tuleb küüsi närides ootusärevalt nädalake mööda saata.

Kuulge kas te ise viitsiks ilusal pühapäeval, heategevuse korras hommikust õhtuni kilvalehele materjale üles panna?!
No kui muud elu ei ole siis ilmselt viitsiks. ma arvan millegi pärast et kilvalehe haldajatel on muu elu ka olemas. :evil:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Henry IX »

pidasime rohkem osavõtjate kommentaare, arvamusi ja muljeid silmas kui tulemusi
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Taivo »

Olen võrdlemisi masendunud. Ma ei saanud mängu korraldamisega nii hästi hakkama kui oleksin tahtnud. Alates juba osavõtjate arvust, neid tuli 6. Ja küsimused tulid liiga rasked, Salis võitis 31%-ga. Teisest küljest viimane koht sai 17%, mis pole väga hull. Küsimused saatsin otsekohe pärast mängu Aarele ära, täna järgneb tabel.

70 küsimusest loendasin kokku 26 nulliringi ja 18 soolovastust. 6 küsimusele ei saabunud 2-punktivastuseid, küll aga 1-punktivastuseid.

Ainult palun ärge arvake, et ma ei püüdnud! Näiteks bioloogias võtsin kohe seisukoha, et ei ole mõtet küsida takinit ja genetti, see läheb kindlalt nulli. Algul oli mul kavas pildi järgi metsnugist küsida, aga TTÜ kilvasarjas küsis keegi selle ära ja kolmekümne paari seas oli paar-kolm õiget vastust, sealhulgas ma vastasin ka ise valesti. Siis ma sain aru, et ka metsnugis on liiga keeruline loom. Ma küsisin "Loomade elu" 3. köite esikaanel olevat kolme liblikat, kes kõik elavad Eestis. Usutavasti on paljud seda pilti korduvalt näinud. Üks ühepunktivastus. Ja siis ma küsisin veel räime ning eesti rahvuskalale jäi korrektne vastus tulemata, kuigi heeringa eest sai enamik punkti. Ma riskisin küsida glüptodoni – loomulikult vastupidi: mis loom on glüptodon, kes suri välja 10 tuhat aastat tagasi? Poleks pidanud, nulli läks.

Kuna viimasel ajal on paljudes mängudes ja mnemomaratonis küsitud Euroopa kõige madalamate riikide kõige kõrgemaid tippe, siis küsisin Valgevene kõige kõrgemat tippu (ainult 345 meetrit). Soolovastus. Aga kui juba kaugemate riikide pealinnu küsida, siis nulliringist pääsu polnud, üks tabas õiget mandrit.

Ma ise olin väga uhke küsimuste 60 ja 61 üle, kuhu kuhjasin tohutu hulga vihjeid: kui üht tead, siis vastad ära. Mõlemas oli ka sobiv pilt. Mõlemad jäid vastamata.

Siis ma küsisin veel eestlast nimega Tamm (jäi nulli), venelast nimega Ivanov (läks hästi) ja Hiina peaaegu kõige levinumat nime (tänu suurele hulgale lisavihjetele läks hästi). Seevastu USA kõige levinumate eesnimede küsimine osutus täiesti lootusetuks, ma edaspidi niisugust asja ei tee. Aga kui ma küsisin rõvedat sõna vene keeles, siis pooled pakkusid hui ja see oli vale!

Ma nägin juba ette, et keskkooli programmi küsimine on liiga riskantne, sellepärast küsisin asju, mida õppisin põhikoolis. Ei mingit integraali, TTÜ kilvasarjas läks elementaarne imetilluke integraal sooloks. Ma küsisin elementaarset logaritmi, üht trigonomeetria põhivalemit ja siinsamas eespool mainitud küsimust, mis mulle enesele väga meeldis: missugune füüsikaline suurus on pinge, voolutugevuse ja aja korrutis? Osavõtjate hulgas oli tubli tudeng, kes nende kolme küsimusega kolm soolovastust tegi. Kiitus! Keemias ma libastusin ja küsisin keskkooli programmi – nulliring. Fujiwara efekt ületab keskkooli programmi piirid, lootusetu, keegi ei pakkunud sinnapoolegi.

Põhikooli programmist võetud kirjandusküsimus läks nulli. Küsimus "Kevade" põhjal – kirjutage jätt, mida Toots ei osanud! Mälumängurid ka ei osanud, sain siiski ühekaupa punkte jagada, korrektset vastust ei tulnud.

Algkooli tasemel tegin kolm küsimust. (Järgmine kord olen targem, see on sobiv tase, algkooli programmist peab rohkem küsimusi tegema.) Palun joonistage noodivõti! Täitsa hästi kukkus välja. Ühekäiguline maleülesanne läks nulliringi. Ja multifilmidest tuntud isik läks sooloks.

Mis siis täisringi läks? Kaks küsimust. pH, aga sinna ma kuhjasin ka suurema osa sellest, mida ma pH-st teadsin. Ja Ernst Gräfenbergi nimeline punkt. Kõik said punkte veel viimase, viigilahutusküsimuse eest ja minu suureks üllatuseks vastasid kõik ära, et pildil olevad naised on stjuuardessid. Lennufirma pakkus küll igaüks isesuguse (üks isegi õige), aga kõik said sealt vähemalt punkti.

Mida öelda kokkuvõtteks? Ma ei tea, kas ma üldse mõne üle-Eestilise mälumängu teen. Ma pean õppima lihtsamaid küsimusi koostama. Ja TTÜ kilvasarjas teeb tudengite kultuuriklubi võistluse korraldusliku poole minu eest ära, ma ei saa sellega ise piisavalt hästi hakkama.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas cadman »

Mees, ära põe. Minu jaoks oli shokk see, kui tahtsin oma endisaegse lõpetamata inseneri "tänapäevaseks" teha. Selgus, et pole probleemi, aga... Baka saamiseks pean ma esmalt maksma kõva papi selle eest, et oma endised keskkooliained punktideks vormistada. Erialaaineid läheks tarvis alles magistri jaoks, bakas on alles nende põhitõed... Mis aga puutub baka informaatikasse, siis olen seda kursustel ise teistele lugenud... See ei ajanud naerma kah mitte. Hakka või Leniniks :roll:

Welcome to estONIA! 8)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Henry IX »

Taivo, siin aitab poldi nõuanne - kasutada nullautot. Mina ise olen proovilahendajana peaaegu alati saadaval. Aga nii või teisiti - ära nüüd tühja asja pärast põe.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas polt »

Taivo kui sa küsimusi tegid eeldasid sa umbes 15 kilvari olemasolu-mis oleks soolovastuste ja nulliringide arvu tõenäoliselt poole võrra vähendanud. Mis puutub raskusastmesse-siis ma ei tea kes mängisid -Salis 31% -muidugi vähe. enne küsimuste ja tulemuste nägemist ma rohkem ei kommenteeriks. Aga ma arvan et see taivo üritus oleks võuinud toimuda mõnes pubis , õlleklaasi taga vabas ja sundimatus õhkkonnas-ja olgu kasvõi kutsettega üritusena.Minu teada Tallinna mehed aeg ajalt kontrollivad umbes niimoodi üksteise mälu.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Tanel Kadai
Postitusi: 203
Liitunud: 18.02.2008, 16:40

Re: Taivo üksikmäng 21. mail

Postitus Postitas Tanel Kadai »

Tere.
Väike õiendus on mul 63.küsimuse kohta- ehk siis kes olid need vaesed väljasurnud loomakesed glüptodonid..
Need näevad pildi peal hiidkilpkonna moodi välja küll, aga olid siiski pigem hiidvöölased- igal juhul päris kindlasti imetajad!
Aga on hirmus tore, et 6.küsimuse vastuses on ikka inimsöömine kah ära märgitud. Selle tihti küsitava küsimuse vastuseks tahetakse enamasti "viimane hundi murtud inimene", mis kindlasti pole õige- nimelt marutõbised hundid on Eestimaal ka 20.sajandil inimesi lõhki kiskunud. Kui ma õigesti mäletan, siis Mati Kaal "Pääsukese" sarjas ilmunud raamatus "Hunt" pakub 1978.a. praeguses Kõue vallas toimunud veretööd viimaseks.
Parimat!
Vasta