MM 2011 - 4. juunil Tartus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Aare6631 »

Kilvalehel on viide MM-i tulemustele üle maailma, nagu need Inglismaalt Arkole saabusid http://www.kilb.ee/mangud/1112/yksikkil ... m2011.html. Ainult et teemade järjekord on lootusetult erinev sellest, nagu need meil mängus ja mängutabelis http://www.kilb.ee/mangud/1112/yksikkilb/mm040611t.htm olid. See'p see on, kui küsimustele ei panda korralikult numbreid... Veerg Total, samuti kohanumber maailma tabelis jäävad igatahes paigale. Kas keegi suudab teised veerud õigeks tõsta, ei tea. Ei tea ju sedagi, kas teemad on paigast ära ainult Eesti puhul või mujalgi.
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas ravenius »

Tegelikult on olemas veelgi uuem versioon tabelist - mina olen seal täpsustatud andmetel 60. Seda vist sellepärast, et viiendasse kümnesse on lisatud ühe iirlase tulemus. Ise küsimus, kas hakata tabelit kilvalehel sellepärast muutma...
Arvo Kreegipuu

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

Mängust hakkab nädal mööda saama ja hirmsast nahatäiest saadud šokk üle minema, seega oleks aeg kirja panna ka võhiku ja hädavarese osas olnu muljed. Asi oli ühelt poolt selline nagu võis oodata, aga kohati ka päris huvitav ja üldse mitte nii hull. Eks kapitaalse põrumise peamised põhjused on ikka vale kasvatus, vale haridus ja valesti elatud elu - kui ikka pole neid raamatuid lugenud, neid filme näinud, neid spordialasid harrastanud jms., oleksi patt ka midagi head loota. Kusjuures mulle tundub, et peamine haamer tuleb ikkagi baasteadmiste nõrkusest - ei olnud mul mingeid probleeme näit. endospermi või mustjalgade vastamisega (minu meelest ühed mängu kergematest), samas jäi ilmselt lehekülgede kaupa vastamata seda materjali, kus tegijad vähemalt 50 - 60 % said. Spordiblokis oli minu trumpalast kergejõustikust 3 küsimust - 10 %, mida polegi nii vähe. Need said küll kõik vastatud, aga tegemist oli ülilihtsa materjaliga, mida ise poleks tihanud isegi kohalikus mängus küsida, nii et siingi jäi võimalik eelis kasutamata. Segadusse ajas onu Vanja küsimus, mis küll suure vaevaga vastatud sai - olen teost lugenud nii originaalis kui tõlkes, näinud ka filme ja lavastusi, aga pole küll märganud, et seal midagi saaks "hüüdnimeks" defineerida - seega tegin nii, et kuna ühtegi onu Vanja/Ivan Petroviči hüüdnime pähe ei tulnud, kirjutasin suure hädaga vastuseks teose pealkirja ja ime küll - seda tahetigi.
Oli ka meeldivaid üllatusi. Ajalimiit polnudki nii hull, jäi isegi aega millegi väljamõtlemiseks/tuletamiseks - ei olnud ma varem tulnud selle peale, et vahvat suusahüppajat võiks seostada Veenusega, või Soweto nimi tähistab ühtlasi tema asukohta, aga välja kukkus nii, et otseselt ei teadnud küll, aga asjad taandusid keeletestiks ja saidki vastatud. Kaudselt oli isegi peaaegu esticat, eks ole korduvalt kuuldud laulu ...... puhu tuul ja ..........
Et kas oleks võimalik paremini teha ? Noh, suurema praktika, külmaverelisema suhtumise jms. abil võinuks ehk kümmekond punktikest rohkem saada, aga see oleks tähendanud vaid asendimuutust peksupoiste pikkades ja tihedates kolonnides.
Maailma tulemusi vaadates ei saa hästi aru, kuidas on võimalik saada ühekohalisi punktiskoore (peamiselt Leedu ja India kodanike poolt). Võiks oletada, et võõrkeelse materjali võtsid ette inimesed, kes arvasid, et nad inglise keelt oskavad, aga tegelikult ei osanud. Aga siis ei saa aru. kuidas sattus sellesse seltskonda USA kodanik
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas cadman »

--- cut ---
Viimati muutis cadman, 11.06.2011, 12:45, muudetud 1 kord kokku.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
külaline

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas külaline »

Lugedes Arvo ja Cadmani kirjutisi, tekkiski mõte, et meil tegelikult viljeletaksegi kahte erinevat mälumängu: üks oleks siis see nn interkilb (kel soovi võib seda ka coca-cola kilvaks nimétada aga kriitikud ärgu hakaku sellest midagi halvustavat kohe otsima, sest see toode on maailma olulisimaid reklaamivorme - isegi Inglise vutimeistrivõistlused kannavad tema nime) ja teine nn eestikilb. Nendel ehk ei olegi nii suurt vahet aga kui analüüsida, siis erinevusi leidub ja mõni neist on isegi päris oluline. Interkilva puhul on teravik asetatud kiirusele (võimalikult palju küsimusi võimalikult lõhikese ajaga; nn testivorm) ja lääne kultuurile oluliste asjade küsimisele. Ega iseenesest pole siin midagi taunitavat, ainult kindlasti on siin teatud tüüpi mänguritel eelised olemas. Eestikilvas esineb kindlasti rohkem kohalikku kultuuri (tegelikult ongi ju tore kui saad midagi põnevat ja huvitavat just mängu toimumiskoha kultuuri kohta teada) ja ei püüta ka küsimuste arvu väga suureks ajamise (nt 200 ja rohkem) poole vaid piirditakse 50-60 või äärmisel juhul 70-75-ga. Selge see, et see teine vorm on sobilikum eakamale kilvarile. Igal juhul on mõlemal vormil eluõigus ja kui praegustele noorematele (tegelikult 35-45 aastaste keskealiste, kes on praeguste kilvarite siiski noorem põlvkond) mänguritele kasvab peale uus ja noor põlvkond (loodetavasti siiski kasvab), siis ei oskagi kohe öelda, millisesse suunda nemad kalduvad (ilmselt on see siis juba mingi uus suund, eriti kui arvestada tehnoloogia kiiret arengut). Loo alguses kirjeldatud kahte vormi ei tasu muidugi absolutiseerida, sest need erinevused ei saa olla kummalegi takistuseks vaid pigem on positiivne, sest läbi nende saab edaspidigi arutleda, mida, milleks ja kui palju. Ja kindlasti ei tasu kommentaatoritel ei üht ega teist viljelevat mängu halvustada, sest võib-olla on hoopis kõige õigem mängur see hindu, kes MM-il ühe punkti sai.
Arvo Kreegipuu

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

Kommentaariks eelmisele, et pole sugugi ainult kaks põhimõtteliselt erinevat vormi, kõiksugu vahe- ja üleminekuastmeid on ka ja neid võib veelgi välja mõelda (keegi ei keela teha näiteks paarisaja küsmusega kiirmängu Lääne-Virumaa mõisahärrade elukommetest).
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, mulle tundub, et cadman ja külaline on liiga laialt ette võtnud, on ju olemas rubriigid "Sõnavõtud", "Mälumägu tulevik" jms. Käesolev teema on MM ja mina tahtsin ainult sellest kirjutada, et peale asjatundjate sõnavõtte oleks ka seltskonna ebakompetentsem (ja sealjuures üsna suur) osa esindatud. Kuna teeneid on meilgi - kui mitte muud, oleme andnud üritusele massilisuse ja oma osavõtumaksud. Ikkagi panus.
Veel kurvastab mind, et härrad (või prouad ?) Cadman ja Kylaline jäävad minu jaoks näo ja nimeta isenditeks. Ehk oleks kylaline nii lahke ja avaldaks oma nime ja kas ta ka MM-ist osa võttis. Cadmani vastus mõlemale küsimusel on nagunii EI
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas cadman »

Novatt. Siia pole muud lisada kui seda, et oma hämminguks avastasin, et nende euroküsimustega pingevabalt kodus panin ma ilmselgelt üsna üle meie keskmise mälumänguri. Arvestades oma närvikava, arvan et puhanuna ei oleks see ka ilmset oluliselt erinenud, kui oleksin sellest osa võtnud. Telede tingimustes tüdineksin enne läbust ja harjutamistest ja kuivast trennist ning kisast-kärast ja tulemus oleks ilmselt vast napp pool sellest. Ja siis?

Lihtsamalt öeldes on selgelt vahe vajalikus teadmiste struktuuris. Mis puutub nn. "sõnavõttudesse", siis selle teema võiks mu subjektiivsel arvamusel üldse kustutada. Või vähemalt rookida välja Ad Hominem argumendid stiilis "kuna mina olen boss kellel on sõpru ja teeneid ja olen käinud ja teinud, siis mina tean ja selles kahtlemine on ketserlus kuubis". See on teema, kus kõik räägivad, aga keegi ei kuula. Nagu ka see tulevikuteema.

Ei tahaks väga kritiseerida ka teemapüstitust seisukohast, kas nime teadmine annab postitusele kaalu või sisu. Aga selles suhtes jään ma ikkagi oma meelt, et kui araablased korraldaksid mälumängu MM-i, oleks meie tulemus ilmselt veel hullem. Lihtsalt seda "pisikest" asjaolu ei panda millekski :wink:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas his master's voice »

MM-i kohta tuleb kriitikat ka mujalt, Holger Waldenbergeri facebook'i lehe seinalt võib lugeda huvitavat arutelu selle kohta, kas MM oli erapoolike küsimustega või mitte.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Matis »

his master's voice kirjutas:MM-i kohta tuleb kriitikat ka mujalt, Holger Waldenbergeri facebook'i lehe seinalt võib lugeda huvitavat arutelu selle kohta, kas MM oli erapoolike küsimustega või mitte.
Aga MM ongi oma küsimustelt erapoolik, muus moodi ei saagi, kahjuks pole võimalik teha mõne teise planeedi kohta küsimusi, kus on inimkondlik elu. Meie hirnume, et küsitakse Kuramaa hertsogiriiki, hindud muigavad oma valla küsimuste üle. Ilmselt tulevad tulevikus kõik küsimused Antarktika pingviinide kohta, kui tahavad erapooletuid küsimusi :mrgreen:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas holte »

Kordamine on tarkuse ema, lehitsesin just Meistriristiku Mnemoturniiri ja ütleme, et 40% küsimustest tulevad MMilt tuttavad ette.

Tiit, nii laisk ei maksa ka nii silmatorkavalt olla.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas polt »

Kuni küsimused autorikaitse objektid ei ole pole selles midagi hirmsat.Olen sattunud üritusele kus on õhtujuhipoolt korraldatud ka mälumäng.Tavaliselt on sellistel puhkudel tegu absoluutse jamaga aga seekord oli organisaator teinud ettevalmistustööd ja kasutanud kilb.ee materjale. Oli päris tore leida , et 10esitatud küsimusest 3 autor olin ma ise. Mängujuhi üllatus oli muidugi piiritu,kuna ma vastasin kümnest kümme ära!
Ma ei hakanud ta tuju rikkuma ja kasseerisin auhinnajoogid rahulikult sisse. :D
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Külaline »

Eks ka MM-il või mõnel muul üritusel võivad küsimused tuttavad tunduda. Postimehe mälumängus esineb seda ju pidevalt aga mis siis? Kordamine pidavadki tarkuse ema olema.
külaline

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas külaline »

Täpsustuseks kodanik Kuubile niipalju, et Meistriristiku Mnemoturniiri küsimused anti toimetusele üle juba märtsis, mida on lihtne kontróllida kasvõi niimoodi kui sel teemal toimetusega suhelda (mis siis, et üllitis alles juunis ilmus, materjali kogutakse ikka ju märksa varem). Nii et märtsis pole võimalik teada, mida juuni alguses toimunud MM-il küsitakse. Kui nüüd aja telgjoont jälgida, siis võiks arvata hoopis vastupidist. Tegelikult võiks isegi uhke olla, et kellegi poolt koostatud küsimused MM-ile sobisid. Samas on ilmselt tegemist kodanik Kuubi luuluga, sest vaevalt, et keegi meelega 40% teiste küsimusi maha viksib ja seda siis oma nime all eksponeerib. Ainul holtele võiks soovitada asju enne täpsustada kui Foorumisse laimama tulla. Alles see oli kui sellise kontrollimatu jutu peale Aare pahandas (seal oli rahaküsimustes eksimine) ja tegi täitsa õieti. Nüüd siis uus laim. Ei hakka lisamagi, et sellised väited kisuvad kogu Foorumi mentaliteedi alla, kuigi seda vist nagunii eriti polegi. Kodanik Kuubile siiski tänu ka! Seda tasuta reklaami eest! Tiit
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Taivo »

Eile õhtul Tiit helistas mulle ja ütles, et tema hoidis Meistriristiku trükitud eksemplari käes juba mai algul, mul on kuupäev ühe päeva jooksul meelest läinud, aga, jah, ei oska soovitada muud kui et ostke järgmisel aastal ka Meistriristik, 40% selle küsimustest esitatakse pärast MM-il.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas holte »

Tegelikult oli sisuliselt kattuvaid küsimusi viis:

Meistriristik, juuli - Mnemoturniir:

3. Mitme sentimeetriga ületas B. Beamon kehtiva maailmarekordi, hüpates Mexicos 8.90?
5. Kellega sõdivad linnud populaarses mängus "Angry Birds"?
7. Mis riigi firma on audiotehnikat jmt tootev Bang & Olufsen?
9. Kellega oli kunstnik Christo üle 40 aasta abielus ja tegi koos kunsti?
10. Millise USA ülikooli juures töötades sai tuntuks majandusteadlane Milton Friedman?

Ja ma arvan, et kui veel arvestada kaht estica-küsimust Ristikus, mida MMil ei saagi küsida,
siis 5 8-st on üsna suur arv, et tekitada küllaldast deja vu'd.
Kuna Tiit on öelnud, et ta oli oma küsimused ammu ära teinud, siis ei olegi suurt muud, kui
imestada tema võimele kas tabada hetke õigeid (populaarseid, MMi jaoks parimateks tunnistatud) küsimusi või siis uskuda juba millessegi paranormaalsesse.

Sest sellist trikki järgi teha on küll praktikas üsna keeruline.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta