MM 2011 - 4. juunil Tartus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas arko »

Ei kirjuta. Ühe aasta põhjal on veel ennatlik järeldusi teha. Tase tipus ongi väga tihe.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas tauno »

veel statistikat, need on arvutused ilma taivo ja sveni punktidega, kuna nüüd arvestasin nende punkte, kes on end praeguseks üles andnud Brygge EM-ile. Nagu näha, siis punktivahed on ikka küllaltki pisikesed:

Põder-Naarits-Räli-Habal 208
Põder-Naarits-Räli-Tõnisson 207
Põder-Naarits-Habal-Tõnisson 206
Põder-Naarits-Räli-Salis 206
Põder-Naarits-Räli-Vahter 205

võrdluseks ka viimaste aastate nn koondise skoor Põder-Naarits-Salis-Vahter 205

esialgne rõem meie paremate punktiskoori kasvust osutus natuke enneaegseks - maailm liigub endiselt kiirusega eest...

mullu 21 nulli, tänavu 20. mullu parim kolmik 203, tänavu 207. mullu nelik 204, tänavu 212.
sport oli tänavu raskem, teadus-tehnika lihtsam... kõik see mõjutab ka statistikat üsna palju, sest mõne tugevus ei pääse maksvusele ja teise nõrk teema võib vähem välja paista.
Võrdluseks Norra vastav statistika: Norras parim kolmik 218 meie 207 vastu ja parim nelik 226. Belgia ja Inglismaa on veel hulga kaugemal eest ära, Soome kah. Nii et statistika mõttes on praegu lagi võidelda V koha eest Hollandi ja Walesiga, aga ka Shotimaa ja Saksamaa on tõusuteel. Tänavu on esimest korda üsna tipus ka üks šveitslane... geograafia laieneb
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas ravenius »

Eestlastel üks šanss sel aastal on - teeks kiiresti ettepaneku Brügge orgunnijatele, et võistkondlikud mängud oleks sel aastal spordi erikallakuga ja siis paneks selle Põder-Naarits-Räli-Habal neliku välja. Võitu see veel ei tagaks, aga noolima võiks seda minna küll.
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas ravenius »

Või tegelikult - mina, kes ma Phelpsi asemel südamerahuga Ryan Lochte kirja panin, annaks oma koha Illar Tõnissonile.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas tauno »

Või peaks eestlased küsimused koostama :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas arko »

Eks see liitmine-lahutamine aitab lihtsalt saada realistlikku pilti. Taseme tõstmiseks ei ole aga muud teed kui raske töö, umbes nii nagu on teinud Tero. Kellel on selleks motivatsiooni, kellel mitte. Tippspordina on mälumäng sama karm kui mis tahes teine spordiala.
Tundub vist, et peamiselt see tekitabki meie "külaliste" jaoks probleemi. Paljude mängude professionaliseerumine on ära kaotamas seda vana mõnusat rahvaspordilikku tiksumist, millega ollakse harjunud. Jah, rahvaspordi ja tippspordi vahekord on mälumängu puhul meil paika loksumata ja see võiks olla üldisema debati aines.

Ma saan aru küll, et on neid, kelle arvates oskavadki ainult eestlased õiget mälumängu teha ja mängida. Aga ei ole tarvis MMi seepärast halvustada. Või teab külaline mõnd teist rahvusvahelist mälumäng, kus osaleb 30 riiki ja 1500 kilbarit?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas cadman »

No ega see omal ajalgi väga sellet kaugel olnud. Olid ajad, mil Pärnu Keki mehed enne televooru komandeeriti või pigem isoleeriti kaheks nädalaks firma suvilasse ja koos kõigi viimatiilmunud teatmeteostega. Ka siis olid vahed üsna suured tippude ja kesktaseme vahel.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Matis »

Taseme tõstmisene on loogiliselt raske töö, aga professionalism, selle klassikalisel kujul jääb vähemalt Eestis lähitulevikus olemata. Professionaal tähendab ju seda, et ta saab selle eest vähemalt elamisväärset tasu, ta tegeleb selle nimel 24 h/ 7 päeva nädalas. Neid on olnud, nagu oli Aare Sirel. Praegu vähemalt Eestis mälumängur-laboratooriumirotte ei tasustata. Seega oleme nii ja naa kõik amatöörid, kes maksavad sellele pigem peale. Aga nad teevad seda loodetavasti mängumõnu pärast. Mina küll vähemalt.
Aga võime me oma Mnemosynet tänada, et meil on olemas sellised mälufenomenid nagu on Ove Põder ja Tiit Naarits. Nende mitmekülgsus on võimas.
MM on ses suhtes hea fenomenmäng, kus mängu järelanalüüsi tehes tundub, et tegelikult on 200 küsimust ju täitsa inimlikud, mille peaks nagu ära vastama, aga siiski tulevad käiku inimlikud kõhklused-kahtlused ja muud inimfaktorid. Samuti on hea just see geograafiline pool. Kui me hõõrume Kuramaa hertsogiriigi pärast käsi, et nii lihtne punkt ja puha, siis India omad mõtlevad, mis friigiküsimus see on ja et see on paras pähkel. Meie sureme ilmselt nende singalite dünastia pärast.
Ja lõppkokkuvõttes on elu üks mäng.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas tauno »

samas peab küll märkima, et ega seal väljamaal pole ka professionaalseid kilbareid, kui võib-olla 2-3 inglast välja jätta. ikka tehakse töö kõrvalt ja makstakse ise peale...


värskendatud tulemused:

http://www.quizzing.co.uk/forum,132,299001.php

tundub et esimest korda on 100 hulgas šveitslane, ukrainlane ja bulgaarlane. ning 136 p prantslaselt on vist ka nende rekord?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas his master's voice »

Eestlaste punktid teemade kaupa tunduvad selles tabelis küll vahetuses olevat (nt. Spordis ma küll 15 punkti ei saanud), kuid kohta see muidugi ei muuda. Nüüd tuleks aga treeninglaagreid tegema hakata, kasvõi näiteks Tallinna kilbarid, kellel on huvi ja tahtmist areneda, saavad kord nädalas või kahe nädala jooksul kokku, küsivad küsimusi (a 100), kusjuures asja rosin võiks olla selles, et teemad on jaotunud erinevalt, siis toimuks harmooniline areng, nt Mati küsib sporti, mina ajalugu, Tauno kultuuri, jne-jne. Loomulikult võib ka seda kõike üksinda teha, kuid isiklikult mina arvan, et koos on põnev ning pealegi jõuab niimoodi rohkem asju läbi vaadata (juhul kui Ringelmanni efekt ei hakka mõjutama).
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas tauno »

selles suhtes olen ma muidugi sinuga nõus, et mitte miski ei arenda rohkem kui ise küsimusi teha.
100 tk iga nädal teha on vist küll tiba palju, siis peaks tõesti töölkäimisest kõrvale hoidma hakkama :)
Vilniuse Žalgiris
Sven

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Sven »

Aga tauno, kuhu sa sealt Vabaduse väljakult trammiga sõidad? Võta paber põlvedele, pane sõidu ajal 4-5 märksõna kirja ja pärast vormista need küsimusteks. Igasuguseid reklaame on ka kõik kohad täis, nendest võib ka inspiratsiooni saada. Näiteks millise firma asutas X aastal Gunars Kiršons vms.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas polt »

Igor aga tee oma esimesed 100 küsimust ära-aga mitte treeninglaagri vaid võistluse vormis. Ma usun, et EML oleks huvitatud kui näiteks Mälugigandile tekiks alternatiiv. Minu arust olekski suurepärane aeg su mängu jaoks Mälugigandi nädalavahetus. Ja kui sa ikka individuaali teed, siis loodan , et see läheb ka karikasarja arvestusse.Tegelikult võiks sellisel juhul minna karikasarja arvestusse see mäng, kus on rohkme kilvareid kohal. :lol:
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas tauno »

põhimõtteliselt saab ju küsimusi teha ka lihtsalt mõtiskledes ja ümbritsevat vaadates, aga ma ise pooldan siiski seda varianti, et küsimused tehakse millegi lugemise-kuulamise-vaatamise põhjal.

Kas peale Sveni tahab veel keegi oma küsimustepakki tagasi? Ma neid väga kaua ei hoiaks alles.
Vilniuse Žalgiris
Sven

Re: MM 2011 - 4. juunil Tartus

Postitus Postitas Sven »

Aga kuhu ja millal järgi tulla võib?
Vasta