Sõnavõtud

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Külaline

Sõnavõtud

Postitus Postitas Külaline »

Et mitte risustada foorumi MM-teemat mõttetute mõtteavaldustega nagu kommentaator-statistik tauno kurtis, siis leidsin teema, kuhu mu nutulaul sobiks. See on mälumängu tulevik. Teema igati asjakohane ka minu väikest tormi veeklaasis tekitanud mõtteavalduse kontekstis. Eriti moderaator arko vastust lugedes. Ilmselt ikka arko moderaator on, kui ennast nõnda nimetab, kuigi lihtinimesena loen kilvafoorumi avalehelt, et moderaatorid on aadu ja Hallvatt. Mõte liigub sellele, et üks neist peab siis arko olema või on moderaatoreid enam. Kui neid on rohkem, siis oleks kena nad ka kusagile üles riputada, et ka lihtsurelikud teaksid, kes on ainupädevad otsustama, mis jutt sobib kilvafoorumisse ja mis mitte.
Moderaator arko vastus (MM-rubriik, 05.06. 15.32) süvendas pehmelt öeldes arvamust, et selle foorumiga kõik korras pole. Olen siit lugenud räigeid üksteisele andmisi (näiteks poldi-Alliku rünnakud Kubo ja Sivadi pihta ja enesekaitse vastassuunast jne), mistõttu pani imestama moderaatori tõlgendus minu arvamuse kohta nagu oleks see olnud isiklik. Ei midagi sellist, lugupeetud moderaator. Honi soit qui mal y pense! See tuntud mõttetera peaks mälumängurile tuttav olema. Igatahes tegi arko, kui ta on see arko, keda arvan olevat, oma kõige viletsama loo, mis täis vasturääkivusi nii iseenda lausetele kui teiste lausete tõlgendamises. Ja kui nii kirjutab mõjukas inimene eesti mälumängus, siis on mälumängu tulevikuga Eestimaal kahtlased lood. Sest kõik teisitimõtlejad materdatakse maha või kustutatakse ära. Kui nad just ei võida polt-Allikut individuaalturniiril. Muidu ootab neid „minek sinna, kus on niiske, pime ja haiseb sita järele”. Muide, see poldi konstateering on moderaatorite arvates igati normaalne ja asjakohane, sest see ripub kenasti foorumis.
Samas ei nuputata välja põhjusi, miks Eestimaa kuulsad mälurid maailmas nii nõrgad on või aktiivseid mälumängureid kodumaal järjest vähemaks jääb. Juhtumisi lugesin ka, et seesama arko andis nõusoleku mälumänguliidu juhatuses olla. Seda enam peaks siis pea lahtise hoidma ning õla kohalikule mänguharrastusele alla panema. Korraliku analüüsi asemel, miks mälumängu seis selline on nagu ta on, tehakse hoopis pseudostatistikat, kus MM- saavutatud punkte kokku liites, otsitakse potentsiaalset võiduvõistkonda. Meenutab Eduard Bornhöhe üht lahedat teost ja selle kangelasi.
Tahaksin oma jutu lõpetuseks öelda, et Vox Populi Vox Dei võiks kehtida ka selles foorumis. Ka tegelikult, mitte ainult moderaatori sõnades. Kümmekond proffkommentaatorit on aastaid siin oma arvamusi avaldanud, kuid kusagile see viinud pole. Külalised aga pole selles foorumis teretulnud. Rääkige moderaatorid, mida tahate.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Hallvatt »

Arko on foorumi administraator ja teda leiab siin foorumis oma nime all. Tema selle foorumi lõi ja tänu temale on üldse koht kus diskussiooni pidada. Kui on tahtmine pidada vaidlust kohas, kus arko, aadu või hallvatt ei modereeri, pole midagi lihtsamat: asutage omaenda foorum. Aga siia tulla kaklema administraatori ja/või moderaatoritega, et suvalisele anonüümsele postitajale ei anta mingeid eriprivileege, on lapsik.

Minu päris nime leiab kui foorumist otsida. Ma pole seda varjanud, kuid ei kavatse ka seda iga postituse järel korrutada. Kunagi olen siia Hallvati nime all registreerunud ega näe põhjust seda muuta. Foorumi püsikülastajad teavad ja tunnevad mind. Juhukülastajad, kes isegi oma nime all ei postita - no kui te ei oska mu nime siit välja otsida, on see teie endi isiklik probleem. Siiski: ma ütlen teile oma nime, kui teie mulle oma nime ütlete.

Ma ei salga, et luban registreerunutel märksa rohkem suud pruukida kui anonüümsetel kasutajatel. Ehkki paljud siin pole oma pärisnime avalikult öelnud, on paljudel neist siin ikkagi oma identiteet välja kujunenud, mis lubab vajaduse korral neid identifitseerida. Ma olen ka registreerunud kasutajatega siin põhjalikult raksu läinud, aga need on ikkagi vaidlused, kus ma tunnen, et minu vastas on keegi; küll varjunime taha peituv, aga reaalne isik. Anonüümse postituse puhul seda pole. Registreerumata kasutajat ei saa tõsiselt võtta.

Registreeruge, see ei tee haiget ega võta kelleltki hinge, ehkki vana inkade pärimus nii räägib ;)

PS. Ja Sivadi võiks ka registreeruda - mul on juba mitu korda olnud tahtmine tema anonüümsetele mõtteavaldustele nimi külge pookida.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas arko »

Teisitimõtlemine võiks väljenduda siis väljenduda omapoolsetes ettepanekutes, mitte lihtsalt kahtlemises, et need kes midagi teevad või ütlevad, pole ikka õiged mehed.

Aga milline see meie mälumängu seis siis on, mis külalisele nii muret teeb? Kui ta oma nägemuse probleemidest ja nende võimalikest lahendustest lahti kirjutaks, oleks võimalik arutleda. Praegu on ainus, mida teha saan, tõestada, et ma pole kaamel.

Kordan veel, et tippsport ja rahvasport ei ole teineteist välistavad, ka mälumängus mitte. Jah, siin foorumis kõnelejad on enamasti raskemate ja rahvusvahelisemate ehk n-ö tipptasemel mängude pooldajad. Mis aga ei tähenda, et teistsugused mängud oleksid üldse keelatud (nagu mõned seda tõlgendama kipuvad).

Olen tõepoolest lausa administraator, palun vabandust faktieksimuse pärast.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas tauno »

ma arvan et on aeg süüdlased üles rivistada ja hukka mõista. esiteks tuleks lõpetada igasuguse välismaa sodi küsimine, me oleme eelkõige eestlased. teiseks aitab nendest kontrolltöö tüüpi küsimustest, õiges mälumängus on ikka mõnus loogiliselt tuletada maksimaalselt 40-50 küsimuse vastust. tuleks ära lõpetada pärast 1985. aastat toimunud sündmuste ja tegutsevate inimeste küsimine. välismaalastega tuleks vähem suhelda, need ainult mürgitavad meie olmet ja eluviise (pealegi nemad teavad ainult madala väärtusega asju, meil seevastu hinnatakse väga sügava tähtsusega teadmisi).
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas holte »

Mõtlesin ka, et vastaks hr/pr/prl Külalisele, kes viimased kaks posti teinud on (sest külaline
ilmselt pole nii purujuhm, et aru saada, et anonüümsele postitajale määratakse vaikimisi
nimeks Külaline, mistõttu see ehk ei ole siiski "niisama hea pseudonüüm")
Aga siis mõtlesin, et kas on mõtet ja et kui ma vastaks sama arutlevalt, kui eepoolmainitud
tegelane ( stiilis Arvustatakse siin MM-i küsimusi. Samas, kas Gibson ja Ashman ka arvustavad. Võib-olla. )
siis läheks jutt ikka jube pikale ja oleks sama mõttetu. Eriti kui veel natuke ladina ja prantsusekeelseid sententse vahele panna, et targem paista.

Sestap, kui Külaline ei saa aru, miks holte saab võistlustel vähem punkte kui Ashman või Gibson, siis
helistagu, ma seletan. Mõnele teisele küsimusele tean kah vastust. Kas Ashman ka midagi kirjalikult MMi kohta hinnanguliselt arvanud on, ei tea aga mina ka.
Mu telefoninumber on siin kontaktide all olnud algusest alates ja pole muutunud. Sama nime all ka teen tööd.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas cadman »

Nohjah, eks sedagi on ju Tauno (ja teised) korduvalt teinud - nendeks on küündimatud ja ebakonstruktiivsed külalised. Ammu hukka mõistetud ja ka hindamiskriteerium kenasti ju püsti (tuleks ilmselt ka punaseks värvida see Poldi etalon). Eks meil ole selliseid ideoloogiliselt kahtlasi rahvavaenlasi - näe ma tolvan sain aru, et Poldi möla oli offtopic, aga tuleb välja, et ei ole... Miks muidu sellised lällamised seisavad nagu raudnael, on tavalised ja praktiliselt igapäevased (muide, neid oli veel ja osa toimetati "sobivaks" ning osa kahjuks kustutati ära).

Kui aga Teie toetatavatest teesidest lähtuda, siis on see triviaalne eesti. Prolel ei sobi vaielda valgustatud meestega. Ehk teete kah kolm portaali, kus täna otsustad Sina, konstruktiivsed ettepankud, ja põhjendamatud kõhklused-kahtlused. On's ikka viga peeglis?

Mis aga puutub nendesse küsimustesse, siis on muidugi õige, et viimaste kirjandusuudistega on tuttav kirjastaja, ajalehekülgedega ajakirjanik jne. jpms. Samas on nendega probleem märksa suurem kui tundub - 99% nendest produtseeritavatest uudistest on pigem reklaam ja nende järgi ei saaks vast üldse miskit küsida. Probleem on aga selles, et analüüsitakse mitte seda, kuidas paremaid teamisi saavutada, mis on kusagil suundumused - Taunole arusaadavalt IN või trendikas või Poldile seksikas teema, vaid seda, kuidas panna kokku taoline võistkond, et vaatamata hoopis teisele kultuuriruumile ja -taustale sellegipoolest võita. Ja seda tõsimeeli! Kusjuures puhtstatistliselt on ju võidu tõenäosus samasuur kui bingolotos. Aga see on Ontopic ja kuum (ja mis need noortepärased sõnad veel on).

See ongi see tulevik ja helge homne? Suhtumised on viltu. Kodus omavahelgi ei saada hakkama ja tambitakse alternatiive maha. Mu meelest on sellised tagaselja materdamised ja parteibürood siin siiski heaks näiteks tegelikult toimuvast. Ja need ei kutsu nüüd küll kedagi siinset lugenut või jälginut midagi selles valdkonnas tegema. Ja võib nõuda, palju iganes. Aktiivsete kommunismiehitajate käes saabki olema see tulevik paratamatult 20 Polti ja omavahel, aga selle eest igati omaenese kehtestatud reeglistikus ja sõnavaraga.

Aga jah, näib, et ka lisaks minule on neid, kes leiavad siinse modereerimise olevat tsenseerimisega samaväärse asja. Kui aga Hallvati alguse juurde - kas on igal Sivadil, Kubol või kellel iganes tõepoolest kohustus tulla siia ning registreerida end pärjatud klatshimooridega vaidlema? Mu meelest mitte ja ka mina ei manduks selle tasemeni. Ja pigem on hoiatav see, et ma olen vast korda neli pidanud ühele tegelasele ütlema, et kustutagu mu kasutajakonto. No ei - seda mis on mode kohustus, ta ei täida. Et ma pigem ei soovitaks seda kellelegi.

PS. Holtele rahustuseks. Katsu mõttega lugeda - ma ei loe kusagilt välja, et Ashtoni või kellegi teise teema väga Külalistele üldse korda läheks. Mis aga puutub purujuhmiks pidamisse, see on nüüd küll ka liialdatud.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Hallvatt »

Kellelgi pole kohustust ennast kasutajaks registreerida. Samas, kui käiakse siin regulaarselt aastaid lugemas ja postitusi tegemas, muutub inimese vastumeelsus enda registreerimise suhtes juba pisut veidraks. Üritakse oma isikut kõigest väest varjata. Mispärast? Et keegi ei saaks teada, kellele mõned isiklikuks minevad mõtteavaldused kuuluvad? Kehv katse. Ehkki moderaator ei näe registreeruja täisnime (või vähemalt seda nime mille all ta registreeris. Kuna ID-kontrolli ei ole, võib ka seal valetada ja ennast Otsi Aita Leida Kuusepuuks nimetada), on näha IP. Mõnevõrra detektiivitööd lisaks ja postituse oletatav autor on 80% tõenäosusega teada. Seda aga moderaatorile. Teised registreerunud kasutajad aga vaidlevad mingi vaimu või tabamatu tasujaga. Pole päris aus nende suhtes, või mis.

Moderaator ei saa kasutajakontot kustutada. Pöördutagu administraatori poole isikliku sõnumiga, ja ma usun, et ta lahendab selle probleemi.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas cadman »

Otseloomulikult on iga Külaline siin aastasadu postitanud ja juba ammu enne foorumi sündi. Ja otseloomulikult on need kõik üks ja sama isik. Mis aga puutub modedesse, siis on need sedajagu sõltumatud mehed, et ei tea iialgi, kuidas midagi lahendada. Külla aga seda, kuidas redigeerida - mäletan väga hästi, kuidas üks taoline alatu tegelane kustutas Poldi räuskamise ja paari alatu löögiga muutis selle kellegi personaalteemaks. Paraku - mina olen sekkunud siiski alles siis, kui moded oleks ammu enne oma lällavaid jopesid ohjeldama. Ja selle eest partei põlu all. Ega nad ju ise sedagi ei tea, kes on milliste õigustega ja kellele vastav teade siis edasi saata...

Jajahh. Räägi parem anekdoot :) Mu meelest tahad Sa küll Mozartit mängida, aga mängid lolli. Kuidas see Sul nii naturaalselt välja tuleb? 80% tõenäosusega ebaseaduslikku jälitustööd ja saad kätte Elioni või mõne teise teenusepakkuja dünaamilise IP. Aga ma mõistan - mode kohustuseks ongi meelsuse ja IP-de jälgimine ning mitte modereerimine. Vähemalt mõne tobu arvates.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas his master's voice »

Läheb jälle pläraks kätte vale teema all. Kui kellelgi on mingi isiklik asi siis saatku privaatsõnumeid. Ma ei viitsi lugeda kui mingid külalised või cadmanid risustavad teemat.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas cadman »

Nohjah. Nii ja naa. Ma võtan lühidalt selle kokku mingi Külalise sõnadega - kui on sellised etalonpühakud, siis jõuame sinnani, et lõpuks tegelavad mäumänguga 20 nõmetsevat Polti. Aga nad ei taha sellest aru saada ja kustutavad ebameeldiva sõnumi ja võitlevad sõnumitoojatega. :)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas tauno »

ma loen siit välja, et statistika tegemine oli kuidagi taunitav ja naeruväärne tegevus. täpselt veel küll ei saa aru, miks, aga no mis teha - ne dlja srednih umov

terve rida inimesi veel pärast tuli rongis juurde ja tänasid kättpidi et ma ikka statistikat teen (kes saab naljast aru, see saab)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas holte »

Ma'i tea, vabandan cadmani ja külalise ees, aga mulle tõesti ei meeldi
"sõnumitoojad", kes astuvad kuhugi tundmatuna sisse ja teevad siis
järgmisi etteheiteid nagu:
1) teie süsteem on jama
2) miks ma kedagi ei tunne

Rohkem ma nagu sõnumit välja ei suutnud lugeda.

Ettepanek oli siis selline, et kuulata tuleks rahva häält (kelle all mõeldi endasuguseid
anonüümseid Külalisi).

Ma ikkagi soovitaks Külalistel edaspidi, kui on ka tegelik soov mälumängu kui sellist
aidata, siis registreerige ennast ära mingi kindlama nime all ja müdistage siin nii
palju kui kulub.
Eriti hea oleks, kui Mnemomaratoni osas küsimustele vastaksite ja ka ise uusi
küsimusi teeksite. See on lihtsaim viis hetkel mälumängu taset tõsta.
Muidugi võib ka mänge lausa korraldada jms, aga räägime lihtsatest vahenditest.
Siis poleks ehk vaja kirjutada leheküljepikkuseid jurasid kokku, millel pole ausalt öeldes
mitte essugi väärtust.

p.s kasuteguriga on nagu on, viimase MMi puhul tuleb mul küll vaid pimedate väravpall
meelde, mis tänu mnemomaratonile minu puhul punktiks formeerus. Teine henry küsimus,
Mucha - oli ka üsna värskelt pildiga üleval, ehk aitas ka kedagi +1 saada.

p.ps cadmanile rahustuseks - ma lugesingi mõttega ja saingi väga hästi aru, et Külalisele
tegelikult ei lähegi mälumäng kõige vähematki korda.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas cadman »

Tead, Holte. Võiks ju nõus olla, aga kogemused näitvad midagi muud - omaaegne esialgne Hallvati suurem mätsimine oligi ju Poldi küsija pihta suunatud ilkumisest. Õnneks pole enam Tauno seal osaline, aga temagi on jõudumööda selle poole suretaja olnud. Keegi ei jõua taoliste kiunumist äragi kuulata. Aga on otseloomulik, et see küsija enam küsida ei tahagi. Ja vastata kah.

Kelle taga põhiliselt teemad seisavad? No ei paku eriti kellelegi võlu vast oodata kaks nädalat, enne kui superkvaliteetküsimus tuleb (ja mõni tegelane teatab, et laseb kõigile kõrges kaares ja küsib ainult siis kui tahab ja seal kus tahab) ja siis kuid, kui tegelane veendub, et latt oli liialt kõrgel...

Vead on peeglis, seltsimehed. Uurige lihtsalt peeglit veidi lähemalt ja kauem.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Külaline

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Külaline »

Punkt üks: närvi ei tasu minna; punkt kaks: vaielda samuti ei tasu, sest teatud seltskond on foorumi-asja nagunii juba ammu ära usurpeerinud. Nii et võtame asjad rahulikult kokku ja elame edasi, liiatigi pidi ilus ja soe suvi tulema.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Mälumängu tulevik

Postitus Postitas Taivo »

Kahjuks on mõnel pettekujutelm, et külaline jääb täiesti anonüümseks. Sellepärast mulle meeldiks, kui Hallvatt mõnikord – mitte alati, vaid siis, kui see talle sobivana tundub – kirjutaks kasutajanime "Külaline" asemele, kust see postitus on tehtud. Näiteks "Kivimäe põhikooli IP" või "Presidendi kantselei IP".
Vasta