Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas Hallvatt »

Lihtsalt selline ettepanek. Et arutaks ja ka hääletaks anonüümsete postituste keelamise üle. Resultaat pole muidugi mingilgi moel administraatori (-te)le siduv ega tõenäoliselt ka mitte eriti representatiivne. Aga hääletaks siiski. Et siin küsitlust teha ei saa, saab lihtsalt oma meelsust väljendada sellele teemale vastates.

Minult +1 hääl anonüümsete postituste üleüldise keelamise poolt.

Vaadates näiteks selle aasta jooksul tehtud anonüümseid postitusi torkab silma, et mõned üksikud asjalikud postitused on teinud inimesed, kes on oma arvamusele ka oma nime juurde pannud (nt Kreegipuu), samas kui valdav osa anonüümsetest postitustest - mis on pärit inimestelt, kes on peamiselt postitanud Guesti/Külalise nime all - ei ole mitte midagi siia foorumisse kvaliteetset lisanud.

Registreerimine ei ole mingi tuumafüüsika. Inimene, kes tahab mälumänguteemadel sõna sekka öelda, saab sellega hakkama küll. See ei maksa mitte midagi ega võta kelleltki ka hinge ära. Seega võiksid need üksikud asjalikud postitajad end ära registreerida, ja siis saaks arutelu vähem paranoilises õhkkonnas jätkata.

See, et inimene postitab vaid paar kirja aastas, pole ka väga tüsine põhjus registreerimisest kõrvale hiilimiseks. Insu ja Margu, kui vaid paar esimest ettejuhtuvat näidet tuua, postitavad paar korda aastas, aga on ometigi registreerunud.

Alternatiiv on teha veel eraldi teemade alajaotus anonüümsetele postitajatele. Määrata sinna eraldi moderaator ja lasta inimestel möllata. Aga mul on juba pikemat aega tunne, et mitmes Mõttevahetuse teemas pärsib anonüümne jauramine kõvasti konstruktiivset arutelu. Ja see teema siin on selle tunde edasiarendus.

_______________________

PS. Ma hoian siin jutulõimes diskussiooni teema piires. Kui ei meeldi, kirjutage Putinile.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
valle
Postitusi: 27
Liitunud: 19.10.2009, 17:21

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas valle »

Esmalt tuleks paika panna anonüümse postituse definitsioon. Näib et cadman on enamusele tundmatu mr X ja ega minagi väga tuntud ole. Ise oskan enamusele kasutajanimedest näo ja teod juurde panna. Kas edaspidi tuleks ID kaardiga sisse logida ja ees ja perenimega esineda nagu Eesti Päevalehe kommides (ise tervitaks seda)?

Aga olen päri et konstruktiivne diskusioon kipub lämbuma mingisse kisklemisse ning midagi võiks ettevõtta. Kardan et Hallvati ettepanek annab heal juhul vaid ajutist leevendust. Asi on ikkagi isikuomadustes kinni.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas Matis »

Cadman cadmaniks. Vähemalt on ta registreerinud isik ja ID kaardiga sisselogimine oleks pisut äärmuslik. Aga Eesti Mälumängu Liidu juhatuse liikmena ütlen, et sellised guest/külalised, siis nende kirjad, ei anna näiteks EMLi juhatusele aruteluks mitte midagi, neid pole lihtsalt olemas. Kui külalisesineja soovib ennast defineerida, siis tehku nii nagu on teinud Arvo Kreegipuu või Alar H (Alar Heinaste). Nende seisukohad väärivad alati mõistmist, isegi siis, kui nad on näiteks minuga ristipidisel arvamusel. Alati saab oma arvamusavalduse alla ka oma nime.
Aga sellised puhtad anonüümikud meenutavad mulle totalitaarriike, kus suudeti nimetute kirjadega rikkuda inimeste elusid.

Matis Song
Üldiselt + hääl Aivar Õepa ettepanekule, aga kui anonüümikud parandavad end, siis jääda nagu on.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas tauno »

Võib-olla siis tõesti teha nii, et sisulised teemad avada ainult registreerunutele, aga üks "läbunurk" jätta lahtiseks. Ja kui läheb väga teemast mööda, siis kas kustutatakse või viiakse üle läbunurka.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas Taivo »

Teadupärast on tõe kriteeriumiks praktika. Aastate viisi on praktika näidanud, et anonüümsetelt kommentaatoritelt midagi hullu ei ole tulnud, miks siis neil mitte kommenteerida lasta? Kahjuks on viimasel ajal see tendents muutuma hakanud ja vaadates, mis kilvafoorumis viimasel ajal toimub, pean ma kurvastuseks andma oma hääle anonüümsete postituste keelamise poolt.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas holte »

Minu meelest pole probleem anonüümsetes postitajates, vaid ikka
isikutes. Pahatahtlik isik võib enda ka registreerida ja ikka spämmida
või end välja elada.
ID-kaart.. noh, laptoppide aeg... ei näe ka mõtet, eriti kuna 95% rohkem
osalejatest siin on ka tõesti reaalmängudel osalejad ja teada kõigile.
Nii et ma kahjuks ei näe erilist iva Külaliste keelamises, isegi probleem nagu
pole niivõrd selles olnud.
Mina ei oska anda plussi ega miinust, minu arvates ei lahenda keelamine tegelikku
probleemi.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas Aare6631 »

Olen näinud, et on asjalikke mälumängijaid, kellel on olnud registreerimisega raskusi. Tobe oleks tänitada, et nad ei ole viitsinud või on lausa saamatud - oli ju vähemalt kaks aastat tagasi, võib-olla ka aasta, registreerimisega tõesti probleeme, see sõltus kasutaja veebilehitsejast jms. Teinekord isegi kuskil kaugel olles ei pruugi sisselogimine õnnestuda, siis oleks vaja külalisena esineda.

Aga võiks olla lihtne reegel: külaline paneb postituse alla oma ees- ja perekonnanime. Kui ei pane, läheb postitus kustutamisele, ükskõik mis seal sisuna kirjas on. Ja kaks alareeglit:
- kui külalise kirjutatud nimi on mälumängijate seltskonnas tundmatu, siis vaatab moderaator konteksti ja valenime kahtluse puhul on tal õigus ka see postitus kustutada.
- kui ilmneb, et külaline kasutab valenime, postitus kustutatakse.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas cadman »

Ma olen siiski seda meelt, et tuleb korrastada ja ohjata foorumite sisu ja kasutajaid endid. See lahendaks probleeme. Aga kuna tegu on nagunii Tallinna Linnavalitsuse hääletusega, mis ei ole siduv ega tähenda midagi, siis hääletan Hallvati rahuolu poolt. Omandab isik mõningad kogemused ehk saab targemaks. Lootus sureb viimasena. Et kui siin arvatakse, et kõiges on süüdi anonüümsus, siis vist pole paslik ka foorumites ega ka mälumängus vast küsida ka Mark Twaini ega enamikku valdavale osale anonüümseid tegelasi - lihtsalt nii ühetaolisust puritslikult järgides...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas arko »

Minus tekitaks keelamine ebamugavust, osalt põhimõtte pärast, osalt seepärast, et see oleks provaktsioonile allumine ja muutuminegi selliseks, nagu meid näidata soovitakse. Ja ega see tõesti suurt midagi lahendaks.

Näiteks koolinoorte MV korral on kilvafoorum teinekord toiminud operatiivse infoedastuskohana, samuti on osalejad siia kirja pannud head tagasisidet. Ma pole kindel, kas registreerumiskohustuse korral see nii oleks olnud.

Läbunurga võib ju teha niigi ja kõik risu, olgu siis külalistelt või kasutajatelt, sinna tõsta. Mis tähendab küll moderaatoritele tööd.

Varem on anonüümsete postituste keelamine jutuks tulnud siis, kui spämmi hakkas liiga palju tulema. Vahepeal foorumitarkvara versiooniuuendusega asi paranes, aga vaatan, et viimasel ajal on jälle spämmipostituste arv sagenenud.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
janus
Postitusi: 12
Liitunud: 10.01.2007, 16:51

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas janus »

ei pea oluliseks
Külaline

Re: Ettepanek: keelata anonüümsed postitused

Postitus Postitas Külaline »

ants särgava on anonüümsete postituste keelamise vastu.
Vasta