Kentuki kilb

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Kentuki kilb

Postitus Postitas polt »

Nii, ristirahvas rõõmustage! Pärnu alustab ka taaskord korraliku pubikilvaga. 20.september algusega kell 19.30 läheb Tallinna mnt Kentuki lõvi pubis lahti!
Täpsem juhend ilmub lähiajal ka kilvalehele kuhugi sumina lokaali ürituse juhendi kõrvale. Seni helistage kõik oma Pärnu sõbrad ja tuttavad läbi ja teavitage neid ka, sest kohalikku kobrulehte ei loe keegi. kentuki.eu lehelt saab ka kindlasti asjalikku teavet.
Ahjaa-avamäng on Jack Danielsi auhindadele ja kogu sarjale paneb tõhusalt õla alla Saku õlletehas.
Oktoberfesti praegu veel ei luba aga kevadel lubati parimatele ikka mingi vinge auhind välja panna.
Mängu formaati veel ei oska ennustada aga esimene mäng toimub traditsioonilises Pärnu kõrtsikilva stiili Alliku variandis. Kes käinud on need teavad! Kindlasti tahaksime koostööd teha oma Tartu kolleegidega! :P
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas Külaline »

Jaan!
Kas Paikuse jääb ära või?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas polt »

Paikuse alustab oktoobri l'õpus-Paikuse on mälumäng- Kentuki on pubikilb. Paikuse mälumäng on endiselt ühtlasi ka Pärnumaa mv. Ma julgen välja pakkuda esimese Paikuse mängu kp.19.oktoober.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Paikuse alustab oktoobri l'õpus-Paikuse on mälumäng- Kentuki on pubikilb. Paikuse mälumäng on endiselt ühtlasi ka Pärnumaa mv. Ma julgen välja pakkuda esimese Paikuse mängu kp.19.oktoober.
Mul on tunne, et tahaks ka see aasta Pärnu mvl osaleda, aga Tartu mv mängud on 5 ja 19.oktoober, aga kas poleks võimalik teha 19.oktoobrist nädal hiljem avamäng, üks oktoobri lõpp kõik?
Ette tänades Matis
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas polt »

Võtan su soovi arvese ja kooskõlastan mängude graafikud. Ma muidugi ei saa aru miks peaks üks Pärnumma mäluhiiglane osalema kusagil Tartus mingitel mõttetutel mängudel aga siiski tulles vastu maakonna kilvarile nr 3. Võtan su soovi arvesse kui graafikuid kooskõlastan
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Võtan su soovi arvese ja kooskõlastan mängude graafikud. Ma muidugi ei saa aru miks peaks üks Pärnumma mäluhiiglane osalema kusagil Tartus mingitel mõttetutel mängudel aga siiski tulles vastu maakonna kilvarile nr 3. Võtan su soovi arvesse kui graafikuid kooskõlastan
See oleks tore, ma sisekosmopoliit ja pean osalema kõikidel regionaalsetel võistlustel :)
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7741
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas Henry IX »

See Kentuki kilb pole ju üldse Pärnus, vaid hoopis Ülejõel!
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas polt »

Kentuki kilval sel teisipäeval seoses Endla teatri 100 aasta juubeliga Teatri eri! Näitame näitlejate pilte ja puha. Tulge kohale.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Kentuki kilval sel teisipäeval seoses Endla teatri 100 aasta juubeliga Teatri eri! Näitame näitlejate pilte ja puha. Tulge kohale.
Miks ei ole kirjas, et näitame elusaid näitlejaid ja puha! :mrgreen:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas polt »

Elusate näitlejate kohalviibimist ei saa välistada...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Buubert
Postitusi: 99
Liitunud: 22.11.2014, 20:14

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas Buubert »

Polt, kas sa korraldad endiselt ikka Kentuki mälumängu? Ehk annaksid mingi ülevaate, kuidas mäng väljanäeb, ülesehitus ,reeglid, küsimuste arv jne... ja millised erinevused on sel Joel Kuke poolt korraldatava mälumänguga, kus on 3 duublit, loobumine ja võimalus ka -3punkti saada. kuidas on raskusaste võrreldes Joeli omaga?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas polt »

Iga kolmapäev on mäng. Selle aasta viimane siis 17.12. Uuel aastal alustame kohe esimesel kolmapäeval.
Kuke Joeli mängudel pole peale 2001 aastat käinud. Aga olen tean et aastal 2012 küsis ta samu küsimusi mis aastal 2001. Suurim erinevus on see et Kuke juures maksate vist 3 eurot näost saate 3 tundi 12 küsimust mängida. Minu juures maksate 2 eurot näost ja saate 2 tunniga 19 küsimust. Kogu mäng on selles mõttes digitaalne et kõik küsimused tulevad suurele ekraanile. Palju on muusikat ja pilte. Tase on võimas. Edukaim võistkond sai kevadel eestikatel 5. koha. Paikuse põhikooli poisid ka tavaliselt viimasteks ei jää. Duubeldamisi on ainult üks.
Ausalt öeldes ei saa ma aru, miks te Joeli juures käite!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
reinuvader
Postitusi: 1
Liitunud: 07.03.2005, 10:08

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas reinuvader »

Iganädalase Jahtklubi mälumängus osalejana alates 2004. aastast ei saa ma sugugi nõustuda Poldi agressiivse kriitikaga ja olen sunnitud oma mängu kaitseks sõna võtma. Olen viibinud ka mõnel Kentuki mängul ja seega on mul võimalus võrrelda.
Joeli mängul on võrreldes Kentuki mänguga mitmeid eeliseid:
1. rahulik õhkkond ja võimalus rahumeelselt vaheaegadel küsimusi arutada ja ka muidu lõõpida nii omavahel kui ka mängujuhiga.
2. erineva raskusastmega küsimused ja võimalus vihjetele vastavalt riskida. Seejuures on Joel võtnud kuulda kriitikat ja küsimuste kvaliteet on viimase kahe aasta jooksul tõusnud. Korduvaid küsimusi tuleb mõnikord ette, kuid need on tavaliselt ümbertöötatud ja äratuntavad pikaajalise osalejastaaži ja hea mäluga osalejale. Tase on normaalne ja konkurents tihe.
3. Osalevate meeskondade arv on tavaliselt üle kümne, viimasel ajal stabiilselt 12, Kentukis nägin viimati kuut võistkonda. Alaliselt osaleb ka kolm koolinoorte võistkonda, kellel on lisaks üldarvestusele ka omavaheline võistlus ja auhind. Laua taga on tavaliselt 3-7 inimest, ligi pooled on naised. Osavõtutasu on 2,50 Eur ja mänguaeg koos kahe vaheajaga 2-2,5 tundi.
4. Polti nägin viimati Jahtklubi mängul 2011 kevadel, kui ta osales võitvas meeskonnas oma koera varjunime all.
Joeli mängudel käime hea seltskonna ja meelelahutuse pärast, see on kõrtsimäng.
Kentuki mängud on ambitsiooniga mälumänguritele. Sellel sarjal oleks ilmselt rohkem osalejaid kui ta toimuks kas teisipäeva või neljapäeva õhtul, mitte kolmapäeval (kiusu pärast?).
Ma ei kavatse hakata teravusi vahetama ega pori loopima.
Lugupidamisega,
Urmas Reinart
2011, 2012, 2013, 2014 Jahtklubi mälumängusarja võitnud meeskonna kapten
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas polt »

Kentuki mängul on sel hooajal stabiilselt 10 võistkonda. väga kummaline on luged amidagi rahulikust õhkkonnast ja ja võimalusest vaheaegadel arutada ja lõõpida. Kas need asjad on kentukis puudu?
Naiste osakaal on ka Kentukis 50%.
Ja kui kellegiga lõõpida saab siis ikka pigem Allikuga kui Kukega.
Kukel ju teadupoolest igasugune huumorimeel puudub.

Urmas Reinartit pole ma Kentukis mängijate seas kunagi näinud. Tõsi ma küll ei pea ka nimelist arvestust mängijate üle, veel vähem aeg ajalt saali sattuvate kiibitsejate osas.
Jutt kuuest võistkonnast on alatu laim-sest kõikide Kentuki mängude tabelid on mul olemas ja sealt lähtub et asjaolude halva kokkulangevuse tõttu on kõige vähem olnud korraga kohal 7 võistkonda kõige rohkem 12. Üle 12 ekraanile vaatamise seisukohast ka tagumisse saali korraga hästi ära ei mahukski.
Ja kentuki on samuti kõrtsimäng.
Päris mälumängu saab Pärnus mängida hetkeseisuga korra kuus Paikusel kus toimuvad pärnumaa meistrivõistlused.
jah mul on kombeks koera aeg ajalt mälumängudele viia, sest üldjuhul toob ta korralikult punkte - Igatahes jahtklubi tase oli talle täiesti jõukohane. Kui ma ei eksi siis võistkond kus Max osales. Tolle mängu ka võitis. Ja tolles mängus oli 12 st küsimusest vähemalt neli sõna sõnalt samad mis 2001 aastal.

Ja mis puutub auhindadesse siis hoolimata väiksemast osalejate arvust ja madalamast osalustasust jagatakse näiteks Novembri ja Detsebbrikuus võitjavõistkonnale 750ml seid Metaxasid . September ja oktoober olid aga viskikuud. jaanuari peasponsor on Saku.Kuuauhindadest ma ei hakka parem rääkimagi.igatahes olen kuulnud et Joel pidavat panustama 2 euroste tsisterniloputusvedelikega, mida säästukas vahuveini nime all müüakse.

Härra Reinart on alati oodatud Kentukisse mängu mängima. Esimene kord teeme tema võistkonnale tasuta.
Tean üht jahtklubi võistkonda, kes käib aastaid enne kui jahtklubi alustab, minu juures soojendust tegemas. Pärast minnakse jahtklubisse jah sellepärast, et seal saab paremaid kohti ja mäng kestab kauem. Ühesõnaga tase ei ole meie mängu tarvis piisav. Kui põhirõhk on joomisel ja mängujuhiga rauskamisel, siis on Jahtklubi õige koht. Kui soovite aga paaritunnist intelligentset ja harivat meelelahutust, siis Kentukis on mäng igal kolmapäeval.

PS Ma tean millest ma räägin kui jutt on Kuke mängust 2001/02 aasta hooaja võitnud võistkonna kaptenina.
Hakkasingi muuseas kõrtsimänge tegema sellepärast, et oli palju neid keda Kuke tase ei rahuldanud.

Ja seda ka veel . Kuke küsimuste kvaliteet paranes järsult peale seda kui ta avastas www. kilb.ee lehekülje Ja hakkas sealt suva järgi võõraid küsimusi näppama ja uuesti küsima. Ilma küsimuste autoritelt selleks luba küsimata. pole just ilus või kuidas.
Viimati muutis polt, 15.12.2014, 20:47, muudetud 2 korda kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Buubert
Postitusi: 99
Liitunud: 22.11.2014, 20:14

Re: Kentuki kilb

Postitus Postitas Buubert »

Aitäh, Polt info eest. Aitäh ka eelmisele postitajale. Ise osalen ka Joeli poolt korraldataval mälumängul. Tahtisn huvipärast võrdlust. Endal mälumängurina staaži palju pole, Joeli juures olen käinud paar kolm hooaega. Minu arvamus on see, et see on selline lihtne ja lõbus pubimäng, kus hea õnne korral on kõigil võimalus võita, õnnel on teinekord väga suur osakaal. Ka napi teadmistepagasiga mängija või meeskond võib teha korraliku tulemuse, kui on kursis uudiste ja elementaarsete teadmistega või on suur telekahuviline. Kes on tugev, sel vahet pole, see võidab niikuinii, paar sellist võistkonda on. Vahest on küsimuste raskusastmel suured käärid sees ,aga see ongi see, mida ennist just kirjutasin ,et piisab teadmisest, kes mis saates nädalavahetusel osales või väga lihtsast ja elementaarsest teadmisest. On ka väga raskeid küsimusi. Mängukavas kirjas olevad teemad on teinekord üpris kergesti loetavad ja on teada mida oodata ning tihtilugu tuleb terve ring max punkte. Kusjuures oma lühikese staaži juures olen ka tähelepannud, et küsimused korduvad, aga tihtilugu jäävad mängijad loliks ja saavad alles lõpus aru ,et seda on küsitud. Palju on ta küsimusi ka ümberteinud võrreldes sellega, mis algul oli. Mängukorraldajana ja inimesena igati lõbus sell ja atmosfäär on meeldiv. Hind 2,5€ ja kestus nii 2 tundi.
Kahjuks Kentuki mängust kogemused puuduvad, aga huvi kindlasti on ,et see äraproovida. Nagu ma arusain, siis ülesehitus ja stiil on Joeli omast erinev. Kas liikmete arv võistkonnas on limiteeritud? Ja kas uued võistkonnad saavad liituda ka poole hooaja pealt?
Vasta