PAIKUSE 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Holte ei õnnestunud-Zetad läksid nulli. Nagu ka Zlatad. Luban järgmine kord Z tähega asju mitte küsida. Z on vist tähestiku lõpupoole ka, kõik pole veel entsüklopeedia päheõppimisega sinnamaani jõudnud.
No oli raske mäng-ma teadsin kohe ettõenäoliselt on raske aga ma ei suuda teha selliseid küsimusi, millele ma ei suuda välja mõelda loogilisena tunduvat vale vastust. On muidugi võimalus näidata mingeid lihtsamaid pilte ilma kommentaarideta. Aga mul tavapaarikas vist ühtegi sellist küsimust ei olnud. Spordis näed tegin ja kohe oli raskusaste paras.
Eks teen siis järgmine kord pooled küsimused nii, et näitan piltija küsin kes, mis, kunas?
Ja kui EMK etapiks ei sobi siis ta ei pea etapp olema ka. Ma arvan, et rahvast tuleb ka lihtsalt mängimise pärast. Auhinnad on normaalsed( kahjuks muidugi enamus kilvareid ei tea missugused) venitamist ei toimu, liiga kallis eiole, väga kaugele sõitma ei pea.Ja kohvi pakutakse ka.
Mind see üldiselt ei kõiguta. Ma ise valin ka mänge kus käiaainult selle järgi, millised mulle meeldivad-on nad mingid etapid või ei ole. Kuni Eesti meistriks saab ühe mänguga, pole mõtet mööda Mälugigante ja memoriaale kolistada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas holte »

No ma ei imesta, mina pole ka Zlata päevikust midagi kuulnud.
Selle kohta polegi eesti keeles nagu eriliselt materjale, ka muu
maailma informeerituse kohta annab natuke aimu see, et wikipeedias
on artikkel vaid inglise, rootsi ja katalaani keeles.
Nii et kardetavasti ei saa seda mingiks meinstriimi küsimuseks kuidagi
lugeda, küllap Sa isegi korjasid selle kuskilt ajaleheartiklist noppena või
pagan teab kust. Tõsientsüklopeediliseks materjaliks omaette artikliga aga
ei saa Zlata päevikud vist kunagi.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Koolibri Suurte vastasseisude sarja enamus raamatuid kannatab ilusti lugeda ja on kõrtsikilva küsimuste tegemiseks ilusti sobilikud. Ma eeldasin et tippudele sobib allikana ka.Jugoslaavia 1991-1999 sihuke raamat on olemas täitsa.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas holte »

Ei, kahtlemata sobib, aga natuke rohkem ringi vaadates võib see olla ainuke eestikeelne
trükis, mis neid päevikuid mainib. Ja sellest vaatevinklist ei ole see just fakt, mille
teadmist peaks mälurilt nõudma või siis imestama, kui keegi ei tea.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Koolibri Suurte vastasseisude sarja enamus raamatuid kannatab ilusti lugeda ja on kõrtsikilva küsimuste tegemiseks ilusti sobilikud. Ma eeldasin et tippudele sobib allikana ka.Jugoslaavia 1991-1999 sihuke raamat on olemas täitsa.
Jaan kus supp jäi! :D
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas tauno »

üks uitmõttelik küsimus: kas see Urbla šedööver Japrisot ainetel ikka jäi linastumata?
film oli 1992, aga Berni konventsiooniga liituti alles 1994, milleni toimus ohjeldamatu piraatlus ja polnud millelegi toetuda...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Matis »

tauno kirjutas:üks uitmõttelik küsimus: kas see Urbla šedööver Japrisot ainetel ikka jäi linastumata?
film oli 1992, aga Berni konventsiooniga liituti alles 1994, milleni toimus ohjeldamatu piraatlus ja polnud millelegi toetuda...
Mul tuleb uduselt meelde, et ETV-s on seda näidatud. Kui palju, ei oska öelda.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas cadman »

Mu teada on sellel nüüd kõik load olemas, aga huvi selle linastamiseks pole vast eriti. Kusagil Tartu kinos vst kah näidati ja tätsa avalikult, aga kas peale kolme friigi ka kedagi saalis oli...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Ma pole seda filmi näinud-tean et kunagi korra ETV näitas aga magasin maha.Mul on selle taisese suhtes isiklik huvi ma peaks seal üsna suures plaanis tükk aega nähtav olema.Pärnu rannahoones sky baaris filmiti kunagi terve päeva.Ja ma sattusin massistseeni.Nö baarikülastajaks peategelaste kõrvallauda. Näha pole aga filmi õnnestunud.
Asi oli minu teada ni et asi lasti levisse siis Japrisoti pool esitas protesti ja korjati ära.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Taivo »

Ma imestasin, kuhu Paikusel teaduse ja tehnika küsimused jäid. Ega see pole iialgi Poldi lemmikteema olnud, aga 70 küsimusest oli ainult Coriolis ja pika hambaga võiks ka diabolo tehnikaküsimuseks lugeda. Rohkem ma küll ei leidnud. Kaubamärgid käivad rohkem majanduse alla.

Võrdluseks loendasin katmata rindadega naised (5, ega Eesti kergejõustiklased ka kuigi riides olnud) ja mehed (1, surnud) põhimängus ning katmata rindadega mehed (1 maalil mitu tükki) ja naised (1) spordimängus (+1 katmata tagumikuga mees). Kuid siin tuleb minu virin pigem sellest, et see pole minu teema ja ma ei saanud nendest küsiomustest ainsatki punkti. Mu meelest on struktuur paigast ära, ehk nagu ütles teadagi kes: «Kusagil struktuurides on kallutatud jõud.»

Ühtlasi täheldasin, et Polt sai hakkama nii-öelda suure slämmiga, esitades natsi-, kommunisti-, juudi-, pede- ja neegriküsimuse. Täiskomplekt. (Sealjuures pedeneeger õnnestus mul ära vastata: kahel esimesel korral ei teadnud, aga kui sama asja juba kolmandat korda küsitakse, siis on pähe kulunud.)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Minu jaoks klassifitseeruvad TT teemasse Derringer, Claymore, Browning ja Beretta, Iraani autod, Coriolis ja tean et mitu võistkonda vastas Listeri ära tänu antud vihjele. No ja teadlased uurivad ka Gorki aju tõenäoliselt siiani. Ma lihtsalt ei tea teadusest ja tehnikast peale relvade ja autode mitte midagi.(autodest ma tean ka kusjuures hästi vähe)
Aga slämmi kohta ma ise ei teadnudki.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Taivo »

Veel võistlusest tahaotsa jäänud võitkonna pilguga. Spordimängu esimeses pooles sain Marttiga Smithi eest 1 punkti. Mina ei oleks seda punkti andnud, sest ta nimi polnud ju Smith, aga ma ei kahetse, et punkti sain, sest ilma selleta oleksime jaganud viimast kohta, nüüd olime puhtalt eelviimased. Martti ei saanud ka spordimängu teisest poolest midagi ja jäi sellegipoolest puhtalt eelviimaseks, mina midagi sain (sealjuures Austraalia oli täiskoba).

Spordimängu 50 küsimusest 42 nõudsid vastuseks inimes(t)e nime(de) kirjutamist. Natuke ühekülgne, aga ma ei usu, et kui see number oleks väiksem olnud, oleksin punkte rohkem saanud. See-eest on praegu lihtne teha mõtteeksperiment: kui palju isikuid ma oleksin ära vastanud, kui küsitud 47 inimesest igaühele oleks juurde antud ka tema eesnimi? Muidugi muudab see mõne küsimuse ülilihtsaks (kui palju Justyna-nimelisi inimesi te teate? Ilmselt vähem kui Joe-nimelisi, eks ole), aga eksperiment oli huvitav. Koos etteantud eesnimega oleksin ära vastanud 15 inimest, sealhulgas Mõtsniku asemel oleksin ikka pakkunud Vanaselja, keda ma mängu ajal tõsimeeli kaalusin. Aga 15 õiget vastust 47 küsimusest on juba normaalne. Seetõttu kui on tahtmine teha B-liiga minusuguste jaoks, siis tuleb kõigile küsitavatele isikutele eesnimi ette anda, siis on mulle sobiv mäng.

Ära Lützeni lahingut järgmisel aastal küsi, ma pole sellest lahingust kuulnud ega vasta seda ära. Nicole Kidmani võid küsida, heal juhul vastan ära, aga halval juhul ei vasta ka, olenevalt alastuse astmest (kui on riides, siis pigem vastan ära).
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Taivo »

Tagasi sõitsin Kuboga ühes autos ja Kubo üldiselt kiitis mängu. Väga rasked mängud on talle eriti meeltmööda.

Pildimängus saime Marttiga koos 24 punktiga 19.-21. koha. Gorki läks kobaga pihta, ta polnud sel pildil oma nägu. Brel oli ka koba, minust oleks see tühjaks jäänud, aga Martti viimasel hetkel ütles, et pane Brel, siis on midagigi kirjas.

Ladina-Ameerika presidendi pea tagant paistis kiri "...ota" ja ees oli ruumi umbes 3 tähele. Nii mina kui
Kubo järeldasime sellest, et sinna peab olema kirjutatud "Bogota" ja et õige vastus on seetõttu Kolumbia. Mind tegelt täitsa huvitaks, mis sinna siis kirjutatud on.

Homeri küsimusest saime valesti aru, et Groeningi tegelaskujust tuleb küsitava eesnimi, aga kuna eesnimi midagi ei andnud nagunii, siis me ei hakanud seda kirjutama. See oli viga, aga ka vastuse "Homer Gooding" eest poleks vist midagi saanud.

Lopesi vastasime sellepärast, et see on levinud perenimi ja küllap leidub Ameerikas ka Lopesi-nimeline meeslaulja. Koeraks käskis Martti panna Snoop Doggy Doggi, polnud minul seal enam siis midagi öelda.

Šelihhovi lahest ma kirjutasin 28. oktoobril 2010 Vikipeediasse artikli, kahjuks enam ei meenunud, ainult see oli meeles, et artikli kirjutasin ja kus ta seal Ohhoota meres on. Kivu järvest kirjutasin ka 8. novembril 2010 artikli, nüüd suure surma ja pika ponnistamise peale tuli nimi meelde. Selle põhjal on võimalik välja arvutada, kui kaua mul asjad meeles seisavad. Kubol seevastu polnud järve nime meenutamisega mingit probleemi.

Ephialtesest on mul kahju, sest ma alles eelmisel päeval lugesin temast, aga peast käis läbi, et seda tundmatut tüüpi ei hakka keegi iial küsima. Ilmne eksitus, nagu näha. Ma olen sageli niisuguste asjadega alt läinud. Neid kahte asja kahetsen (Ephialtes ja Šelihhov), muud nagu ei oskagi taga nutta. Ahjaa, Viidase pilti olin ka näinud, millegipärast oli eesnimi meelde jäänud, perenimi mitte, ajasin Närepiga segi.

Japrisot' raamat on "Mirabilias" ilmunud, olen lugenud ja see on mu vanemate kodus, aga ma lugesin seda 1990-ndatel ja selline keskpärane raamat, et lugemist ei kahetse, aga üle lugema ei kutsu, autor oli ammu ununenud, ehkki kaanepilt on siiani selgelt meeles. Tabassaraane oli mingil mängul küsitud, Martti ütles ilma mõtlemata vastuse ära. Lisa Boneti kohta ütles Marti esimesest pilgust, et tema on seda seriaali näinud ja see on Lisa, aga perenime ta ei teadnud.
Vasta