PAIKUSE 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas illar »

Üldmulje nagu ikka pigem positiivne, aga tahtmine on mitmeid asju kritiseerida:

Kui lähtuda EML-i nõuetest
http://www.kilb.ee/index.php/eml-materj ... paarismäng
siis esimene selle aasta paarismäng, mis nõuete punktile 3 ei vastanud. Ja minuarust on see nõuete punkt põhjendatud - küsimustele pole ühekaupa midagi ette heita (pigem kiita), aga asi tervikuna oli kirves. Selline komplekt oleks paras olnud pigem võistkonnamänguks. Kui saada veidi üle 25% punktidest (nagu meie seekord), peaks olema tabeli viimases veerandis, mitte kuskil esikuuiku järel. Lõpuks kehtivad mingid kokkuleppelised või kokku leppimata standardid enam-vähem igal spordialal: ei ole nii, et teen näiteks mäesuusatamises raja, kus pooled osavõtjad saavad surma ja siis konstateerin, et õppige sõitma ahvid!

Samuti võiks EML mängude hindamisel tulevikus ka arvestada, et igasugune jahmerdamine punktidega auhinnaliste kohtade osas pärast tulemuste väljakuulutamist ja kogu tabeli osas pärast tabeli ärasaatmist peaks olema taunitav. Mis ikkagi takistab kohapeal otsuseid vastu võtmast, et mille eest anname ja mille eest ei anna? Internet on ju valdavas osas mängupaikades olnud kättesaadav, et vaieldavad asjad järele vaadata (nagu näiteks tegid Männik & Naruskberg Paides).
Samuti tahaks kilvalehel olevast tabelist näha, mitmenda koha ma EKV karikaetapil sain. Kui korraldaja kutsub väljaspool arvestust või mingis oma arvestuses veel kedagi osalema (antud juhul võistkondi, mis kokkuvõttes on igati kiiduväärne), siis võiks nad lõpptabelis olla eraldatud. Eelmisel aastal oli täpselt sama jama algse tabeliga.

Muidugi ei tasu selle jutu peale hakata arvama, et ma järgmisel aastal kaalun Paikuse asemel Vändras või Gigantide mängul osalemist :)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Ja oleks Männik tõstnud häält koha peal kohe oleks ta oma punktid ilma kobinata juurdesaanud ja teised 2 paari ka.Ma ikka pigem annan kui, et andmata jätan.



Niipalju võiks matemaatikat ikka osata ju, et need paar ( rohkem küll teie paari ees olla ei saanud) võistkonda maha lahutada ja oma tabelikoht teada saada. Minu mäletamist mööda peaks te 7. olema. Ma lihtsalt tahaks küsida miks krdi pärast te ei arene! Mäng on Paikusel alati raske olnud eriti paarikas. Samas on olemas ka mingi teatav joon nöküsija käekiri , millest lähtudes saaks teha spets ettevalmistust.
No ma ei tea näiteks kõik küsitud kunstiküsimused va Estna on saanud algimpulsi raamatust 1001 maali mida elu jooksul peaks nägema. See raamat peaks eesti oludes olema ikka kilvaritel läbi töötatud.Homeri maal oli konkreetselt sellest raamatust. Ja Winslow Homer läheb nulli ega Eakinsil paremini ei läinud. Ok Eakins Eakinsiks. Teile näidatakse sada korda küsitud Groeningu pilti vihjeks-juhitakse spetsiaalselt tähelepanu kollasele käele ja vastuseks saan 1 Homeri ühe pool Homeri ja kaks Barti.Ma ei räägi sellest et kolm korda tuletati välja mingid Winslow vastused.No teie tase ei saa lihtsalt nii nõrk olla eks! Krt ütlen ette plokk ladina ameerika-presidendil (pildilt näha et mees) on riigilippe terve seljatagune täis ja ma saan ikka ainult 7 õiget vastust.(suvalist natsilendurit teati kaks korda paremini) Kas ma pean järgmine kord paluma nimetada Argentiina ja Brasiilia vahel asuv riik?! Castilloni lahing läheb nulli? Kirjutan et linn asub Gaskoonias aga vastustesks saan linnu üle terve Prantsusmaa ja veel mõningaid Hispaaniast ja mujaltki. Mul tüdruk pidi 5. klassis Castilloni lahingut teadma! Krt kaks meest laulavad ma ütlen kõva häälega seda veel igaks juhuks et kaks meest tuleb kirja panna. Ikka saan 10 Jennifer Lopezi..
Üldse on teil krt hämmastavad teadmised tabassaraanid on teie jaoks jumalast lihtne küsimus diabolo eest tuleb soolo! Etta Jamesi teab 3 paari?!!! Ja Sean Beaniga tehakse soolo!Kusjuures Lisa Boneti teab 5 paari. No kui Etta Jamesiga võrrelda siis Bonet peaks ikka täiesti C kat staar olema.
Ma lihtsalt ei oska ilmselt lihtsaid küsimusi teha Ma kasutan need ilmselt oma teisipäevastes kõrtsimängudes ära. Kahju, et aftekast asja ei saanud oleks tahtnud täitsa näha, kas teile mu kõrtsiküsimused ikka oleksid jõukohased olnud.

Mesaime ka Paide salla 50% punktidest ja mingi 8? koha-olen ma siin halamas käinud? Jumalast normaalne mäng oli-lihtsalt ise olime lollid.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Me just arutasime Naruskbergiga asja ja jõusime järeldusele, et järgmine aasta jäävad Paide ja Paikuse ära. Asemele tulevad Mäetaguse ja Pühalepa mängud.
Vaevalt Paikuse mäng ära jääb (sest ülejäänud standardid on täidetud), kuigi 50 % mittealistamise eest miinuse saab. Jah Jaan mängu võib raskekoelise teha, aga pole ju sugugi patt ka kasutada roa söödavamaks muutmiseks ka nn kõrtsikilvaküsimusi. Kui me oleks isaga teinud sarnase Kilingi kilva raskusastmega, oleks sa olnud esirinnas asja kritiseerimas, miks nii kirves. Vähemalt nii arvan.
Ega meie kilvarid ka päris üliinimesed pole. Enamus käivad ka tööl. Sa ise ju räägid, et igas blokkis olgu üks lihtlabane küsimus (mis on kahtlemata õige), 2-3 keskmise raskusega ning 1-2 kirvest , see on ideaalne. Aga kas üks blokk, kus kamba peale saadakse 7 % punktidest on ideaalne. Kahtlen selles. Ja kui palju punkte said nullautod?
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Millised nullautod? Nullautode kasutamisest on aegade jooksul olnud ehk niipalju kasu, et mõnd kirjaviga või ülearust/ puuduvat sõna on märgatud.Loobusin nullautode kasutamisest.Sest tegu paarikaga ja nullautodel oleks olnud vaja kahekaupa sõita.Enamus nullautosid tahaks aga kaasa võistelda.
Ma ei saa ikka aru kuidas te Euroopa või maailmameistriteks tahate tulla kui Pikuse mäng liiga raske on. Arko võiks teha mingivaliku neistküsimustest ja saata mõnele Euroopa mälugurule läbi mängimiseks. Viimase ploki võib ära jätta enne seda oli vist u 3 ja pool Eesti küsimust. Ma tahan täitsa teada kas oli siis nii raske nagu räägitakse? Ma sel aastal loobusin sellest lihtsa küsimuse poliitikast, sest eelmisel aastal olid need lihtsad küsimused nagunii liiga rasked!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas illar »

polt kirjutas: Mäng on Paikusel alati raske olnud eriti paarikas. Samas on olemas ka mingi teatav joon nöküsija käekiri , millest lähtudes saaks teha spets ettevalmistust.
Ma lihtsalt ei oska ilmselt lihtsaid küsimusi teha
Vaatasin vanu tabeleid (niipalju kui neid kätte on saada), see 50% mitteületamine on Paikusel alles viimase kahe aasta teema (no ok 2007 oli ka) :D Spordika raskusaste oli ju samuti igati OK.

Lihtsus ja raskus ongi suhteline, teinekord on väga raske ette prognoosida, mida teatakse ja mida mitte, aga kui tabel näitab, et oli raskem, kui EML on soovitanud, siis järelikult oli.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Millised nullautod? Nullautode kasutamisest on aegade jooksul olnud ehk niipalju kasu, et mõnd kirjaviga või ülearust/ puuduvat sõna on märgatud.Loobusin nullautode kasutamisest.Sest tegu paarikaga ja nullautodel oleks olnud vaja kahekaupa sõita.Enamus nullautosid tahaks aga kaasa võistelda.
Ma ei saa ikka aru kuidas te Euroopa või maailmameistriteks tahate tulla kui Pikuse mäng liiga raske on. Arko võiks teha mingivaliku neistküsimustest ja saata mõnele Euroopa mälugurule läbi mängimiseks. Viimase ploki võib ära jätta enne seda oli vist u 3 ja pool Eesti küsimust. Ma tahan täitsa teada kas oli siis nii raske nagu räägitakse?
Kuule Jaan! Niipalju kui olen kuulnud ja ka näinud (Põhjamaade MV) küsitakse kirveste sekka ka lihtlabaseid asju. Lihtsalt et tagumine otski tunneks mängust pisut rõõmu. Ja selline mõttelaad, et lööme seltskonna kaheks, et mängib omaette nn eliit ja siis need amatöörid on ennatlik. Kui algab selekteerimine siis kaob ka mälumäng.
Ja mälumängurite pidame liiga tarkadeks ja või liiga lollideks pidamine, see lõppeb enamasti näppu lõikamisega. Endal kogemus eelmise aasta Kilingi spordikilvaga olemas.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Samas ma kahtlustan, et kui oleks olnud võistkonnamäng siis oleks Kooslus Eesti koondis saanud mingi 75% kätte, mis tähendab et liiga lihtne oleks olnud.
Aga ma ei hakka kunagi küsima Nicole Kidmani või Lützeni lahingut.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas illar »

polt kirjutas: Mesaime ka Paide salla 50% punktidest ja mingi 8? koha-olen ma siin halamas käinud? Jumalast normaalne mäng oli-lihtsalt ise olime lollid.
Täpsemalt veits üle 48% saite. Paikusel oli kaheksanda koha saavutamiseks vaja saada 28%. Veits on vahet :D
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Mis puudutab Põhjamaade mv või euroopakaid, siis nende küsimused on ju salastatud ja pole kättesaadavad-seega ma tõesti ei tea milline on nende võistluste tase. Eesti mälumängu taseme tõstmisele tuleks küll kasuks kui need küsimused oleks kusagilt avalikult kättesaadavad. Või korjatakse nad teil peale mängu relva ähvardusel käest ära?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Samas ma kahtlustan, et kui oleks olnud võistkonnamäng siis oleks Kooslus Eesti koondis saanud mingi 75% kätte, mis tähendab et liiga lihtne oleks olnud.
Aga ma ei hakka kunagi küsima Nicole Kidmani või Lützeni lahingut.
See polnud sul ju võistkonnamäng, vaid paarismäng. Ja võistkonnamänguks küsimuse lihtsustamiseks oled sa ju ka meister - mäletad EMV 2007 ning Talking Headsi küsimust. Pärast tuli Naaritsa Tiit ütlema, kesse loll paneb küsimusse, et seal mängib David Byrne. Alguses polnud küsimuses koosseisu olemas, aga sinu nõudel see sinna läks :)
Lisa Bonet juurde. Kuna tegemist oli Cosby Show-s mänginud näitlejaga ja seda sarja näidati pä'ris menukalt ka ETV-s, siis loogiline et seda teati.
Spordimängus oli sul raskusaste paigas, paarikas mitte.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Mis puudutab Põhjamaade mv või euroopakaid, siis nende küsimused on ju salastatud ja pole kättesaadavad-seega ma tõesti ei tea milline on nende võistluste tase. Eesti mälumängu taseme tõstmisele tuleks küll kasuks kui need küsimused oleks kusagilt avalikult kättesaadavad. Või korjatakse nad teil peale mängu relva ähvardusel käest ära?
No niipalju kui mul endal neid käes on olnud (Põhjamaade omad) või Tiidu tehtud TÜMK-i mängus nähtud pole seal küll midagi jubedat olnud.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Lihtsalt sport on Eesti kilvarite kõige tugevam ala ja kriketi/golfiküsimusi ei olnud!
Aga ma julgesin paarikaga purjetada kultuuriruumidesse millistest te suurt midagi ei tea-Ladina Ameerika, Prantsusmaa, Aafrika ja läks nii nagu võisarvata. Kusjuures ma jätsin kiliploki ära. See oleks olnud pildimängu jaoks liiga hull(kujutage ette 5 samasuguse näoga kili)
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Tanel Kadai
Postitusi: 203
Liitunud: 18.02.2008, 16:40

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Tanel Kadai »

Küsimused olid minu meelest head ja huvitavad :D .
Aga mängu lõpuks hakkas õhupuudus lämmatama :cry: .
Vahest sellepärast paistiski paariskilb raskem :idea: ?
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas punukana »

Asi on maitses. Ma võiks öelda, et Jacques Brel oli selle mängu kõige lihtsam küsimus :)
Aga tervikuna tundus raskem küll kui paari eelmise aasta oma.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas holte »

Kõige demagoogilisem on vehelda lausega "mu lapselt 3-6 klassis küsiti".
Vabalt võib koostada mälumängu, kus nn. Eesti eliit saab selle vanuse kooliküsimuste
eest 0%. Botaanikast võtame õievalemid ja juurestiku järgi puude liigitamise,
matemaatikast võib võtta enam-vähem ükskõik mida (sorry, on selline arusaam tekkinud),
muusikast piisab enamikule natukese keerulisema noodivõtmega noodist, (kuigi ma kahtlen,
kas tavalise viiulivõtme puhulgi paljud noodile pihta saavad) kui ka bekarre ja muid raskendavaid märke panna, mille järel on tabavus kindel 0%, ja no lemmikteema - ajalugu, selle peale tuleb meelde, et ise
küsisin siin maratonis just kooliõpikust võetud küsimuse, ei teadnud siis keegi ja ei mäleta nüüd mina vastust (küsisin, mis germaani tõugu oli Frangi kunn, Clodovech vist).
Ma millegipärast isegi arvan, et neid "ülilihtsaid" küsimusi pelgavad osad mängurid sel lihtsalt põhjusel, et kole hale on neile valesti vastata: need nimelt näitavad, et kuigi teemast on usinasti palju pahna pähe aetud, on ülevaade ja arusaam olematu. See aga ongi kõigi inimestega nii, kõigest kõiksuslikku ülevaadet ei oma keegi.

Samas, need küsimused, mida täna vaatasin, täitsa normaalsed mu arust - alati on midagi sellist, mida kuuled esimest ja viimast korda ja mis ei loksuta sind teps mitte. Mis ei tähenda, et see jälle kedagi teist ei köida. Küllalt palju oli näiteks ühitatud küsimusi, šaraadilaadseid nagu neegri nimi + teine tüüp või leia ühisosa sellest ja teisest jne. Iseenesest huvitav ja peaks andma tuletamisrõõmu.
Mul küll tšehhi ekskrementkeraamikat ei õnnestunud mehhiko maffiaga siduda, aga no võibolla kellelgi jälle õnnestus :)
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Vasta