PAIKUSE 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas cadman »

Päris hea ülevaade Holtelt. Samas, ma viskasin kah pilgu peale ja ütleks, et tegu ongi friikidele ja vaid friikidele orienteeritud küsimustega (noh niiöelda teadlikult kiidulaulu järgnemiseks, et kui superhea, unustamatu ja kordumatu komplekt). Selles mõttes on see nn. B-liiga teema küll mõnevõrra liialdatud ja pigem tundub olevat tavapärane "omad joped küsivad omavahel omale teada olevaid asju" tüüpi küsimustik. Absoluutselt ei leidnud midagi värsket ega ka huvitavat, mis üldse kutsuks taolisest ponnistusest osa võtma. Aga ving "järelkasvu puudumisest" on võimas ja ilmselt selle postituse peale veel võimsamaks läheb... :roll:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
pedastik
Postitusi: 119
Liitunud: 06.06.2005, 23:29

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas pedastik »

Aitäh korraldamast. Spordimängu poole pealt - ma ise olen hindamisel püüdnud nulliringe vältida - st kui õiget 2p väärset vastust pole, siis 1p võiks anda ligilähedaselt õige vastuse eest. Nt florett - teadsin raudselt, et pildil on vehklemisrelv, sa ei küsinud sõnastuses täpset terminit ja seetõttu väärtustaks "mõõga käepide" vähemalt 1 punktiga. Ei näe põhjust ühe küsimuse hindamisel teha erandit. Pealegi, mitte iga floreti käepide pole selline, nagu pildilt nähtud püstolkäepide, spordimuuseumi riiulitel on küllalt neid teistsuguseid variante kah, itaaliapäraseid. Ja guugeldades on võimalik hõlpsalt leida, et analoogne käepide on kasutusel ka moodsate epeede juures (pistol grip epee). Nii et ehk korrigeerid punktimajandust?

No ja veel - kui küsid kaheosalises vastuses Schmitti ja max, mida saada, on 1p , siis Smithi est punkte jagada on ikka ülim lahkus - teadagi, kuidas ja kui tihti niisugust nime vastuseks kirjutatakse. Mitmete jaoks lotovõit.

Parim küsimus oli minu hinnangul Kvart, kahju, et ise kavalust läbi ei näinud...
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Õnneks said need lotovõidud Shmidti eest sellised paarid, kellel lõppkokkuvõttes laua äärde asja nagunii poleks olnud. Ma ikka natuke vaatan seda asja kellele ja kunas anda ka.Oleks ju jama kui keegi saab pärast esikoha või mingi muu kõva koha sellise kingitud punkti eest. Mul k-Nõmme mängult selgelt meeles kuidas Tõnisson Nancy eest punkti sai ja mina meeleheitlikult perekonnanime meelde üritasin tuletada. Film Sid & Nancy ju selgelt meeles.Irw!See punkt jäigi meid lõpus lahutama. Vaatan selle mõõgaasja üle. Nii igaks juhuks.
Vaatasin üle -on juhtunud nii , et kolmele paarile oleks põhimõtteliselt saanud anda(kusjuures jama peitus selles, et ma ise eikontrollinud ühtegi neist kolmest vastuselehest ja kuna see oli viimane plokk enne vaheaega jäi ka hilisem ülekontroll ära) 1 punkti- Usin_Männik ja Männik-Naruskberg on vastanaud vehkelemismõõga käepide.Räli -Nurmla vehklemisrapiiri käepide.Veel oli kaks vastust Espadron ja üks vastus epee. Ainus, kes tõeliselt kannatas oli Rait Männik. Kes oleks olnud ilma lisaküsimuseta puhtalt 4.kohal. Kui Veiko viitsib, siis ta võiks tabeli ringi teha ja neile kolmele paarile 1 punkti juurde anda.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas tauno »

Mäng tundus tiba parem kui mullune, oli natuke rohkem tööd tehtud. Eks see on alati suhteline, mis on lihtne või mis mitte. Näiteks ma oleks peaaegu tahtnud Breli maha tõmmata, sest mängujuht rõhutas korduvalt, et selles voorus on ainult äärmiselt kirved küsimused. Fifty-fiftysid kippus palju tulema, võta nüüd kinni on see Macy´s või Saks (suht lähestikku samasugused suured hallid kastid), milline neist Mehhiko kartellidest, kas kunst on Morisot või Cassat, sild Westminster või Waterloo,Kuna lähedaal Estonian Cell või Aeroc jne... Winslow Homer oli natuke tillikas, tal 90% pilte merevaated, sellise teema puhul ei osanud kahtlustadagi.

Äkki saab jah selle riivi kah peldikule mingi europrojektiga. Aga vähemasti on seal uks, Otepääl näiteks eristab nr 1 ja nr 2 sooritajaid üksnes sirm :)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Tegelikult ma ei plaaninud alguses loo originaali mängida. Aga vaadates teie olematuid teadmisi mängisin originaali ikkagi ette. Ju see välistas paljud venelased, saksalsed itaallased ja kreeklased ja rootslased, keda oleks muidu pakutud.See siis Breli kohta.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Lõin kokku ka spordika individuaalpoole parimate punktid. 1. Rait Männik 31+1, 2. Matis Song 29 3. Põldoja 28
4.Naruskberg 26 5. Oja Aare 25 6.-7. Kivimets ja Tõnisson 24
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas cadman »

polt kirjutas:Tegelikult ma ei plaaninud alguses loo originaali mängida. Aga vaadates teie olematuid teadmisi mängisin originaali ikkagi ette. Ju see välistas paljud venelased, saksalsed itaallased ja kreeklased ja rootslased, keda oleks muidu pakutud.See siis Breli kohta.
Muusika oli küll pehmelt öeldes labane ja veteranidele. Peale selle Gossipi polnud küll ühtki, mida oleks üldse mõtlema pidanud... Ei viitsi rehkendama hakata, aga selle komplektiga oleks vist isegi viiskümmend prossa üksi saanud. Samas oli mõni küsimus sõnastusega nii mõtteltuks aetud, et Siimeoni andis suisa välja mõeldagi :lol: Porri peab saama... Irw. See nüüd veidi selleks, et iriseda, nagu peremees ise kõigi kallal ;)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Mis aasta küsimusi Cadman küll loeb?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas cadman »

Neid, mis võtta on :P Kõik tipptaseme looming ja ilu etalonid. Või väidad, et tipptaseme mälumängur suudaks kuulmise järgi eristada Jaques Breli näiteks Johnny Hallidayst või Gilbert Becaud'st? Ma küll kahltlen selles.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Sa loe ikka enne küsimus läbi ja siis hakka lahmima. Ja äraunusta et tegu on pildimänguga.Hallyday näeb ikka pildi peal natuke teistsugune välja kui Brel.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas cadman »

Kuule, ära nüüd hakka ennast jälle leili peksma, pärast peavad jälle pika varrukaga särkidega abibrigaadid tulema :D Otsi mõni Hallyday noorepõlvem pilt, kui ta veel eriti rokkari välimusega ei olnud. Olid ka ajad enne Silvie Vartaini...
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas tauno »

verd! verd!
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Matis »

cadman kirjutas:Neid, mis võtta on :P Kõik tipptaseme looming ja ilu etalonid. Või väidad, et tipptaseme mälumängur suudaks kuulmise järgi eristada Jaques Breli näiteks Johnny Hallidayst või Gilbert Becaud'st? Ma küll kahltlen selles.
No Brel on Halliday ja Becaud kõrval ikka mainstream ja laiemalt tuntud. Jah endal tekkis küll mõttekramp ja vägistasin välja Bruneli :P Ma usun et selles mängus oleks olnud Halliday või Becaud kirves:d
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kylaline

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas Kylaline »

Kuda nüüd nende juhatuse poolt ettekirjutatud "karmide" reglite järgi on, kas Paikuse mängule tuleks kollast kaarti näidata. Võitjagi vist pooli punkte ei saanud, tagumistest 7% meestest rääkimata.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: PAIKUSE 2012

Postitus Postitas polt »

Me just arutasime Naruskbergiga asja ja jõusime järeldusele, et järgmine aasta jäävad Paide ja Paikuse ära. Asemele tulevad Mäetaguse ja Pühalepa mängud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta