Tartu üksikmäng 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas ravenius »

Tänavune Tartu individuaalmäng leiab aset 3. märtsil algusega kell 12.00 Karlova Gümnaasiumi saalis. Kes käisid suve hakul MM-il, peaks tee enam-vähem meeles olema. Teistele olgu mainitud, et kool asub aadressil Lina tänav 2, mis ühendab Kalevi ja Aleksandri uulitsaid. Kooli sissepääs toimub peauksest, saal asub 3. korrusel. Sõltuvalt osalejate arvust võib juhtuda ka nii, et ei hakka tehnikat ja muud saali üles sättima, vaid korraldan ürituse mõnes avaramas klassiruumis.
Küsimusi on viimaste aastate kombe kohaselt 80. Autoriks olen suures osas mina. Parimatele jagan ka auhindu. Osavõtutasu on 5 eurot inimeselt.
Registreerimine siinsamas, meilitsi tiit@karlova.tartu.ee või telefonitsi 56 628715. Ja kui kunagi tekib esilehele kuusnurk, siis saab ka seal end kirja panna.
NB! Sel aastal pole traditsioonilist ühteheitmist spordimeestega. Nende üritus(ed) toimuvad paar nädalat hiljem. Aga küll nad ise pajatavad lähemalt.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas Taivo »

Pane mind kirja. Tulen.
Genosse
Postitusi: 551
Liitunud: 02.05.2006, 15:08
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas Genosse »

Kes peale sinu küsimusi teevad?
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas tauno »

Limberg ja Laisaar :)
Vilniuse Žalgiris
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas ToivoK »

Toivo Kreek on tulija.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas Aare6631 »

Registreerimine kilvalehel on avatud!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas polt »

Kas see Karlova kool on endine 7.Keskkool?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

On jah.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas Taivo »

Kui ma juba maakilva kohta põhjaliku arvustuse kirjustasin, siis kirjutan siia ka. Kohe torkab silma, et viriseda on vähem, kuigi Tiit tegi küsimusi rohkem (80 Maakilva 60 vastu).

Mäng algas ainsa viletsa küsimusega. Kohe oli selge, et see peab olema mingi spordiklubi, kas siis Besiktas, Fenerbache või Galatasaray. (Efes Pilseni ma siiski välistasin.) Ainult missugune neist? Mille põhjal valida? Nojah, linna kaart oli. Kas ma oleksin pidanud Tiidu meelest kõigi Istanbuli (ja järelikult ka teiste Euroopa suurlinnade) linnaosi linna kaardi järgi teadma? See pole minu meelest mõistlik eeldus. Küsimuses pidanuks olema täiendavaid vihjeid.

31. küsimust ma olin Tehnikaülikooli kilvasarjas ise küsinud ajal, mil see veel BRIC oli, ja teistpidi: nimetage BRICi riigid, 3 õiget 1 punkt. Minu küsimus sobis Tehnikaülikooli, Tiidu oma Eesti tasemele.

35. küsimuses ma ei saanud aru, kas mõeldakse salitsiini või salitsüülhapet. Nojah, avastaja(d) ja avastamisaastad on neil ainetel erinevad, aga kas neid peaks siis peast teadma? Võib-olla, aga mina ei tea. Vastasin mõlemad, sain 2 punkti. Keemilise valemi lisamine oleks aidanud vastamist lihtsustada.

43. küsimuses vastasin Masuuria asemel Masoovia, sain 0 punkti. Võiks öelda, et tööõnnetus, aga samuti võiks öelda, et ma ei tee neil selget vahet. Kuigi peaks.

51. küsimus. Minu jaoks on see väidetavalt populaarne laul tundmatu. Kui see laul tõesti nii populaarne on, siis saanuks ju mõne salvestuse otsida ja selle muusikat lasta.

55. küsimuses ma sain küsimuse mõttest aru. Mul oli valida, kas vastan 7 ja saan punkti või täpsustan ja riskin punkti kaotamisega. Vastasin 6½ ning sain 0 punkti. Kurb. Aga ma ei mäletanud.

62. küsimust ma ei vastanud. Ma ei teadnud, kui täpselt vastust tahetakse. Antud oli alamliigi ladinakeelne nimi, pärast selgus, et vastata tuli alamklassi täpsusega. Aga kui oleks öeldud, et vastata on vaja alamklassi täpsusega ... siis oleks küsimus oluliselt lihtsamaks muutunud, vähe sellest, ma oleksin suuremate probleemideta ära vastanud. Mina oleksin küsimusse lisanud nõude vastata liigi täpsusega, aga kui Tiit oleks selle lause sisse pannud, siis mängijana oleksin valesti vastanud.

67. küsimus. GLONASS käis kunagi ingliskeelse vikipeedia esilehelt läbi ja mul jäi midagi meelde. Vastasin KOMPASS, mis on ju GLONASSile võrdlemisi sarnane, aga mitte piisavalt punkti saamiseks. Mis teha.

Kokkuvõttes oli Tiidu mäng keskmisest märksa parem. Mõttetuid küsimusi justkui polnud, kui maha arvata 20. sajandi legend David Hockney, kellest ma mitte midagi ei tea (ja tegelt ei taha ka). Püüan järgmisel aastal ka tulla.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas polt »

Fenerbache peaks tõlkes tuletorn olema.Galatasaray aga oli mingi kool või ülikool. Neid türgi spordiklubisid on piisavalt küsitud spordikatel, et neid eristada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
mhh

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas mhh »

Küsimus 19 algus on kummaline:
Looduslikke radioaktiivseid keemilisi elemente on kolm – uraan, raadium ja …
Teatavast kõik vismutist suurema prootonite arvuga elemendid on radioaktiivsed.
Sven to mhh

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas Sven to mhh »

Kui piisavalt hoolikalt otsida, leiab loodusest nii radooni, tehneetsiumi, plutooniumi kui ka teisi radioaktiivseid elemente. Marie Curie sorteeris täiesti looduslikust uraanipigimaagist välja isegi polooniumi.
Selliste küsimustega peab sõnastuses väga täpne olema, kui ei taha teemat paremini valdavate mängijate pahameelt kaela saada. Lisavihjed - järjenumber 90. ja nimetatud n.-ö. isiku järgi aitasid seekord välja.
Vaatasin küsimusi ka ise ja kahetsesin, et kohale ei tulnud.
X

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas X »

kuule Rist, miks sa üldse virisema peaks, on see sinu töö või hobi?
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas Taivo »

See on hobi. Aga ma püüan ühendada meeldiva kasulikuga.

Ma võiksin muidugi oma arvamuse enese teada jätta, aga kas see oleks siis parem? Minu mõte on selles, et kui mulle miski ei meeldi ja ma selle välja ütlen, siis seda viga edaspidi enam ei tehta. Kui ma näen viga ja seda välja ei ütle, siis korraldajad ise ei saa veast aru ja teevad sama viga veel järgmistelgi kordadel.

Ühtlasi loodan, et kui mina kunagi mõne üle-Eestilise mälumängu teen, siis saab see sama põhjaliku kriitika osaliseks kui minu kriitika teiste mängudele.
mhh

Re: Tartu üksikmäng 2012

Postitus Postitas mhh »

Sven to mhh kirjutas:Kui piisavalt hoolikalt otsida, leiab loodusest nii radooni, tehneetsiumi, plutooniumi kui ka teisi radioaktiivseid elemente. Marie Curie sorteeris täiesti looduslikust uraanipigimaagist välja isegi polooniumi.
just. lihtsalt arusaamatu miks küsimuse 19 esitaja väidab, et looduslikke radioaktiivseid elemente on kolm. mina oleks selle küsimuse esimese lause küll esitamata jätnud. ülejäänud osa küsimusest on ok. huvitav, et taivo selle küsimuse alguse ebakõla ei kommenteerinud.
Vasta