Leht 1 koguhulgast 10

Norra GP

PostitusPostitatud: 02.03.2012, 12:55
Postitas ToivoK
Solarise kodulehele ehk ilmub peatselt inf pealtvaatajate mängu kohta.
Aga millal ja kus saab päris mängule kirja panna?

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 03.03.2012, 10:17
Postitas Aare6631
Umbes nädala jooksul ehk saab aprillikuu kalendri üles. Suurt kiiret pole.

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 07.03.2012, 12:40
Postitas Sven
Mis mõttes pealtvaatajate mäng? Kes tahab kolmveerand tundi vaadata, kuidas trobikond tüüpe vaikselt oma lehtede kallal nohistab? Tavamängus võib veel teha mingi suulise vastamise vooru, aga jutt käib ju vist Norra GP-st, kus on 120+120 küsimust?

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 07.03.2012, 14:21
Postitas tauno
igasuguseid hulle leidub vahel. ma käisin kunagi isegi maleturniiri vaatamas (see oli väga-väga ammu)

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 07.03.2012, 14:41
Postitas holte
Tallinna maleturniire on isegi vaadatud - males on nagu seis näha ja kaasamõtlemisvõimalus olemas. Mäluri mõttekäiku kuhugi seinale kuvada on raskem, kui oleks võimalik, siis ehk vaataks ka.
(Samas on ju päris lõbus kujutada ette sosinal kommentaari kõrvaklappides - a la Tallinna maleturniir: võistkond Sprott arutab kunstiküsimuse üle, nagu me kõik teame, on õige vastus Picasso, aga nemad vaidlevad hetkel Toomas Vindi ja Thor Heyerdahli kandidatuuri üle.. Noormängija väidab küll, et õige vastus on see kunstnik, kes ühes Dahli loos spermat annetas ja kelle nime ta ei mäleta, aga teda ei kuula keegi..)

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 07.03.2012, 18:34
Postitas Sven
Nii saaks mälu mängida ka, et vastatakse elektrooniliselt ja pealtvaatajad saavad vastustelehti kuidagi näha (kas suurelt ekraanilt või oma läpaka/nutika pealt). 35 osavõtja korral on kõigi vastustelehtede lappamine muidugi keeruline. Aga kui on näha, et näiteks Salis vastas Klimt, saab öelda - näed, ma oleks seda ise ka teadnud. GP-sarja mängus on ka tüütu, kui tunni jooksul tiksub vastuseid 120 küsimusele. Ja pealegi tuleb pealtvaatajad mängijatest eraldada, et keegi ei hakkaks žestidega ette ütlema - õige/vale.

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 07.03.2012, 19:40
Postitas Külaline
Huvitav kelle mõttekäiku Holte kirjeldas. Igal juhul tundub see väga tõepärane olema, eriti kui mõne kilbari eripärale mõelda. Mõni arvab ju, et on igavesti noormängija. Selliseid tüüpe on. On, on!

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 07.03.2012, 23:45
Postitas Aare6631
Kuidas see täpselt olema saab, eks paistab. Palju oleneb pealtvaatajate arvust, kes on end mängule registreerinud. Aga põhimõte on selles, et pealtvaatajad saavad trükitult kätte igast plokist 12 (või 15, eks paistab, kui Norras küsimusi tulema hakkab) esimest küsimust. Neile nad siiis vastavadki, teisi küsimusi võivad niisama vaadata. GP-st osavõtjatel toome nende 12 küsimuse skoori eraldi välja (võib-olla ühe küsimuse kaupa), aga mida Salis või kes iganes neile küsimustele vastas, küll näitama ei hakka. Üritame, et pealtvaatajad GP üritust võimalikult vähe segaksid.

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 22.03.2012, 15:44
Postitas Aare6631
Kilvalehel algas registreerimine. Üritus algab pühapäeval 1. aprillil kell 12.00 Solarise II korrusel raamatupoes. Osavõtutasu on 8 €. Asjakohased auhinnad 6...8 paremale.

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 25.03.2012, 15:14
Postitas Genosse
Panen ennast siis siin kirja. Kilvaleheküljel kirja panemine käib mul üle mõistuse

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 28.03.2012, 14:01
Postitas Külaline
Kui kaua see mäng kestab?

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 29.03.2012, 20:37
Postitas Taivo
Ma mõtlesin tükk aega, aga panen ennast siin kirja. Astun ka esimest korda elus "Solarisesse" sisse.

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 30.03.2012, 00:05
Postitas Aare6631
Mäng algab kell 12 ja hiljemalt kell 15 peaks olema lõppenud. Norralastelt on saabunud kommentaarid ja juhised mängu läbiviimiseks, mis meie tava - 6 plokki, igaüks 40 küsimust - sedapuhku rakendada ei luba. Need juhised - TEST CONDITIONS, vt. allpool - lubavad mängida kas üldse ilma vaheajata või siis ühe vaheajaga. Et tulemused oleksid võrreldavad, paluti ka meil neist tingimustest kinni pidada. Nii et mängime 1 vaheajaga, 120 küsimust 11-12 lehel korraga kätte ja 53 minutit mõtlemisaega.

Regarding structure: each category is approximately equally set, the first ten or so questions will be fairly easy, the top quizzers will race through those in under a minute without many errors, if any. This is to ensure the quiz is accessible also for beginners and to hold off despair for a little longer. The middle twenty questions in each category will be more of a challenge. The contestants will find some low hanging fruits there too, but will have to spend more time to get it all right, and probably miss some of the most difficult ones. The last ten questions in each category, varies from difficult to very, very difficult. However, they are not meant to be entirely impossible, and some players might even guess a few correctly. The contestants should be warned in advance not to spend too much of their allotted time for these question, but rather look at them towards the end, time permitting.

Regarding difficulty: measuring difficulty is not an exact science until AFTER the questions have been answered, making it difficult to judge it correctly. Also, there are regional and cultural differences, meaning that a question that may seem trivial in the USA, is next to impossible for quizzers in Estonia, and vice versa. Therefore and without a doubt, some questions found in the most difficult sections may seem out of place. To this likelihood, the contestants should also be warned. In general though, the TENDENCY will be that the overall structure easy-more difficult-very difficult will be valid for the most part.

Regarding score: In the Norway Open International competition, every question in every category counts. That is to say, score will be out of 240 possible points. However, regional competitions may decide to score the quiz two ways: the "official" as described, or a local, where you may choose to disregard the weakest category score or whatever is your custom.

Regarding time: The quiz should be taken under TEST CONDITIONS. Either in one sitting, or in two halves, with a short break of 10-15 minutes inbetween. If you decide to take the quiz without a break, 90 minutes is the allotted time. If you take it in two halves, 50 minutes per half is the allotted time per half (120 questions). If you find that our written English leaves a bit to be desired, or if the quiz is not in your mother tongue, you may choose on the spot to extend the time to 55 minutes per half. As English is not our native language, we apologise in advance for any inconveniences in that regard, and can assure you that lack of clarity was not at all intentional. If you do not take the quiz under test conditions, you should inform us of this fact.

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 30.03.2012, 15:43
Postitas his master's voice
Belglased Norra GP-st osa ei võta, kuna neil on samal päeval flaami meistrivõistlused.

Re: Norra GP

PostitusPostitatud: 31.03.2012, 19:11
Postitas polt
Ärge mind ka oodake-flaamalased kutsusid mu mängima.
(Loe, olen tööl ja ei saa tulla!)