Eesti meistrivõistlused 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Loodan, et MMil pannakse asi paika. Ma igaks juhuks mainin selle ka ära et kui 2013 koraldamist ei usaldata, siis 2014 ma võib olla ei viitsi enam rabeleda.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas tauno »

pärnu kõlab lihtsamalt kui räpina. aga kõige tähtsam ikkagi see, et mängud oleks ok...

võistkonnamängu kohta mõned tähelepanekud:

- Bloomsbury ei olnud sugugi eriti väike kirjastus ka enne Potteri avaldamist. Nad polnud küll kõige suuremad, aga siiski oli tegu täiesti arvestatavalt suure firmaga, millel oli rida esindusi, mitte mingi pisifirma.

- Evertoni küsimuses oli eksitav vihje, et tegu on Midlandsi klubiga. Midlandsi keskus on Birmingham. Liverpooli ei loeta Midlandsi hulka, see on kas Merseyside või siis Lancashire. Staadioni nimi oli olemas, aga Midlandsi mainimine tekitas nii palju segadust, et ei julgenudki Evertoni kirjutada.

Tšehhovi küsimuse oleks küll võinud esitamata jätta, sel polnud saba ega sarvi.
Viimati muutis tauno, 13.05.2012, 08:19, muudetud 1 kord kokku.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Evertoni ja Tsehhovi osas jagan Tauno arvamust täielikult. Isiklikult minu jaoks oli kõige halvem küsimus see Riia arhitekti oma. Ma ei kujuta isegi ette, kes saalis viibivatest kilvaritest oleks võinud seda teada. Eeldasime et ega keegi ei küsiks sellist asja kui tegu poleks kuulsa nimega, kellegi isaga näiteks ja panime vastuseks Eisenstein, kes oli Riiast pärit. Ma olen Riias ikka piisavalt käinud ja loen Lätit enda päris tugevaks küljeks-ise ka küsin päris sageli. Aga no krt sellist nime kuulsin esimest korda ja praeguseks on nimi meelest läinud ka.
Üldiselt oli teada, et umbes pooled küsimused tulevad tõenäoliselt valdkonnast teadus ja tehnika aga polnud aega spetsettevalmistust teha. Ja enne 72 küsimust oleks võinud ka veerandtunnise pausi teha. Krt mul jäi tagumik kangeks ja kuna ta on mul ajuga otseühenduses, siis lasimegi just sellel vaheajaeelsel perioodil EEsti koondise eest ära. :D
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Veel. Kui ma ei eksi oli 12 0 ringi. 4 hõbemuna, kus saadi 1 punkt ja 13 soolot. Seega selgub , et optimaalne küsimuste arv eestikatel oleks siiski 120-125. Ülejäänu tuleb juba rohkem sellise välja imemisena.
Arvan, et kui järgmine mäluolümpia tuleb Pärnus, siis on Võistkondlikel küsimusi 125 ja teistel mängudel 100. Peaks olema optimaalne.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas his master's voice »

Ebakorrektne võis olla ka gadoliiniumi küsimus, sest metall samaarium, mis avastati 1879 nimetati kaudselt venelase Samarski-Bõhhovetsi järgi.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Loodetavasti siis tõepoolest korraldatakse see Räpina/Pärnu valimine ära. Juhatusel on natuke mõtlemist, kuidas seda teha. Kui MMil, siis kes valimistel osaleda võivad jne? Põhimõtteliselt saaks kasutada ka e-formulari vormi, mille osas muidugi kerkib omakorda korralduslikke küsimusi.

Igatahes on asi seda väärt kasvõi sellepärast, et saaks huvitava pretsedendi, kas või kuidas selline meetod üldse töötab ja teaks edaspidi arvestada.

Ühtlasi ootaks siis, et Räpina omad vahepeal - aega pole eriti palju jäänud - oma võimalusi ja plaane põhjalikumalt tutvustaks.
Ove
Postitusi: 29
Liitunud: 05.04.2010, 09:17

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Ove »

Ka Nierlichi küsimuses oli väike viga - 1991 tuli ta maailmameistriks suurslaalomis, mitte slaalomis (aga vaevalt see kellelgi vastamist mõjutas). Ilmselt pärineb see viga tema kohta käivast ingliskeelsest Wikipedia-artiklist.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Minu arvates tuleks need valimised läbi viia nii. Saadetakse 9 le osalenud meeskonnale meil ja küsitakse kumbat mängupaika nad eelistavad. Räpina ja Boltsi arvamus on ilmselt teada. Ilmselgelt on EMLi juhatus suuteline nende 9 võistkonnaga ühendust looma. Sõnaõigus peaks ikka olema neil , kes mängimas käivad mitte ainult neil kes EMLi kuuluvad.
Ühtlasi võivad ka foorumit kasutavad kilvarid oma võistkonna arvamust siin väljendada . 1. juunil võiks kogutud arvamused kokku lüüa ja asi ants.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Ei saa ju piirduda nende 9 võistkonnaga kui otsus puudutab ka kõiki neid, kes kavatsevad osaleda EMV üksik- ja paarismängudes.
Rääkimata sellest, et nende võistkondade liikmetel võivad olla erinevad eelistused.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Taivo »

Ma ei tea, kes on pädev Haapsalu meeskonna nimel sõna võtma (eks vist see, kes osavõtutasu maksab, järelikult mitte mina), aga ma siiski ütlen oma arvamuse.

Pärnul on selge nägemus sellest, mida ta tahab. Räpina nägemust asjast pole meile keegi tutvustanud kilvafoorumis ega üldkoosolekul. See räägib Pärnu kasuks. Nende mängude korraldus, kus ma olen osalenud, samuti küsimuste kvaliteet räägib samuti Pärnu kasuks. Pärnu on Haapsalule (ka Tallinnale ja Hiiumaale) märksa lähemal kui Räpina – seegi räägib Pärnu kasuks. Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel jäi Räpina viimaseks, mis räägib jällegi nende kahjuks.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Minu hinnangul oli 90% neist keda Eesti mälumänguriteks võib nimetada eile saalis.. Ja see peaks olema piisav kvoorum.

Olen hetkeseisuga teinud ettepaneku mängude koostamisel osalemiseks ka Heino Raivetile ja Lauri Naberile.Ausalt öeldes ma ei näe põhjust miks nad peaks eitavalt vastama.
Ühtlasi on mul ka ettepanek korraldada laupäeval võistkonnamäng, millise meeskonnaliikmed saaksid järgmisel päeval osaleda tasuta st ühe osavõtumaksu eest ka individuaalil ja paarikal. Need kodanikud , kes ei soovi võistkondlikul osaleda maksaksid muidugi eraldi juurde. Loodan, et see suurendab osalejate arvu.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Polt paraku eksib oma hinnangutes. Selle aasta üksik- ja paarismängus osalenutest oli võistkonnamängul kohal 58% (arvestatud on ka mängutegijaid). Just arvutasin kokku.

Risti väide, et Räpina võistkonna viimaseks jäämine on mingi argument Räpinas mängu mittekorraldamiseks, ei kõlba kuhugi. Need neli meest ja üks naine pole ju ainsad, kes Räpinas mänge peaksid korraldama, või mida Rist siinkohal üldse mõtles, see jäi arusaamatuks.

Küll aga tuleb tunnistada, et Räpina seni suurim puudus on info puudumine ja vähene teavitus.
Külaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Külaline »

No ilmselt tuleks ikka kõigi arvamust küsida, vähemalt nende, kes liikmemaksu maksavad. Üks pisike fakt Räpina kasuks: Räpinast osaleb hulgaliselt (või vähemalt piisavalt) kilbareid üle-eestilistel mängudel, Pärnust paraku vist mitte ühtegi. Üks on aga seegi vist rohkem Pärnu-lähedalt. Mitme muu näitaja poolest ollakse kas võrdsed või on isegi Pärnul väike eelis. Samas ei saa ju Räpina meestelt nõuda mingit kava või programmi, sest sellise konkurentsi puhul peaks ikka EML-i Juhatus selle ametlikult välja kuulutama vastavate tingimuste ja muu asja juurde kuuluvaga. Selle peale kui mingi taivo hüüab, et pole midagi näinud ega kuulnud, selle peale ei saa ju selliseid asju hääletamise teel lahendada. Praegu on isegi see lahtine, kes võiks hääle anda, sest insu märkis õieti, et võib-olla mõni, kes tänavu ei osalenud, tahab näiteks järgmisel aastal võistkondlikel osaleda. Mille poolest ta siis kehvem on, samas võib-olla on ta üks väheseid, kes liikmemaksu maksab. Muidugi võiks liikmemaksu teema ka ära lahendada, sest praegu on seda üsna keeruline teha kui isegi tahaks. Vähemalt arve number võiks olla kodukal pidevalt nähtaval.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Tuleks MMil nii Tartus kui Tallinnas jagada laiali ankeedid ja veenda seda täitma kõiki neid, kes soovivad ja kavatsevad osaleda mõnel järgmise aasta EMV võistlusel. Selline lihtne standartne ankeet, kus tuleb märkida ära Räpina või Pärnu, või minu poolest ka kolmas variant - erapooletu emmas-kummas linnas. Nagu ei näe teist varianti, kuidas valimisi korraldada. Ja kui Räpina oma valimislubadustega lagedale ei tule ja kaotavad - no siis on oma süü.

Ma ei tea, kes Tartus MMi korraldavad, aga ma võin seal ankeetida jaotamise ja inimeste peetimise - et neid täidetaks - enda peale võtta.

Mida ma ainult ei oska öelda on see, kas ankeedid peaksid nimelised olema või piisab anonüümsetest.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Minu arust oli liikmemaksu küll väga lihtne maksta. Tuled eestikatele kohale, püüad Aare kinni ja surud talle 6 eurot taskusse. Ta võib küll algul eest ära joosta ja vastu puigelda, kuid põhimõtteliselt saab ikka hakkama.
Räpina meeste üle eestilistel mängudel osalemine piirdub minu arust siiski Tartus mängimas käimisega. Samamoodi osaleb suurem seltskond Pärnumaa kilvareid igal aastal Paikuse mängudel( nii umbes 30 inimest. Ma ei tea kas Räpinas nii palju mälumängureid üleüldse ongi.
Ja minu arust pole see teema kus külalised-nimetud sõna peaksid võtma. Mina modede asemel kustutaks KÜLALISTE JA MUIDU TUNDMATUTE KUJUDE POSTITUSED.!Selles teemas.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta