Eesti meistrivõistlused 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
külaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas külaline »

Kes see Eesti meistriks tuli, kas päris koondis või duubel? Allik peaks ju ikka päris koondises olema ju siis see tuligi meistriks. Kusagilt võiks koosseise ka lugeda või ma ei oska otsida (ka see on võimalik).
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Jah kallis külaline-paraku peab tõdema, et sa oled lolll ja ei oska lugeda. Kilvalehe avalehel on selgelt kirjas lausa kahes kohas Küsimused, vastused tabel ja koosseisud. Samuti leiab selle info facebooki kaudu.
On ettepanek korraldada edaspidi üritusi ka invakilvaritele st erikilvaritele. Alternatiivina võiks ju kaaluda varianti et juhul kui nn OM toimub Pärnus siis erikilva mv toimuksid Räpinas ja vastupidi.Saaksid külalised mängida ja puha.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
külaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas külaline »

tänud sulle polt, olen jah vähe loll ja pime, ei märganud kohe; aga nüüd on asi selgemast selgem; ja veel: kui invakilva organiseerid, siis olgu seal ka poolpimedatele osalus võimaldatud ja nimeks võiks olla vähemalt OM; ainus asi, millest ma kuidagi aru ei suuda saada, on see, et kuidas see juhtus, et pidid kolmanda kohaga leppima, lootsin, et võidad ikka ära!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Mäestikulaagrist allatulekuga läksin alt. Ja käsipalli ja driftinguküsimusi ka ei olnud. Lasin peatreeneri juba ka lahti.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
põmmpea

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas põmmpea »

Midlants on jah Birmingham ja seepärast me kirjutasimegi Birmingham City .Üldiselt oli jah kummaline mäng kus väga palju saksa austria küsimusi,palju nulle ja palju soolosid ,arvan et mängu tase on nii raskeks läinud et lihtsalt vähegi nõrgemad võistkonnad ei julge enam konkureerima tulla,sellest ka võistkondade väike osavõtt.Arvan enda poolt ka seda ja nii arvas ka meie võistkond et ööbimisega 2 päevane mäng meile küll ei sobi olgu ta siis kus tahes,ei ole paljudel jaksu maksta öömaja eest.See 2 päevane ööbimisega mäng kahandab kindlasti osavõtjate arvu.Mida teha ei oska öelda.Kui aga kasvõi maakilvaks uut mängu kohta vaja on siis Saku võiks see olla aga muidugi eelnevalt tuleb ikka pikalt ette broneerida et ruumid vabad oleksid.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Ööbimine ei ole ju mingil juhul kohustuslik.Ma lihtsalt sain nagu aru, et Räpina plussongi see et saab kahe mängu vahel korralikult pidu panna ja võib sinnasamsse kohe pikali ka vajuda. Ma ise ei kavatse küll sellist võimalust kasutada kui on kahepäevane mäng. Samas toimusid eestikad aastaid kaks päeva järjest ja keegi nagi ei nutnud eriti.
Kui ainult osavõtjate arv on tähtis, kuulutagem siis Maakilb eestikateks ja anname minna finaalis oleks ju 20 -22 mansat ikka olemas.
Saksa austria kallakut mina küll eriti ei täheldanud. Kui kallak oli , siis teadus ja tehnika. Ma sain 25 selle teema küsimust vastuselehelt kokku , tegelikult oli neid ikka oma 30 tükki ära. seega u 20 %.
Meie tavaliste s mängudes suht ohtrad ajalugu, geograafia ja kultuur olid aga väga tagaplaanil. Näit kaks kunstiküsimust oli samassse auku, mis vool, stiil, tehnika jne.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas mrali »

Esmalt 2013. aasta teemal - nagu olen kuulnud, on räpinlastel soov võistluskohana pidada aianduskooli hoonet ja teha nö festival. Kahjuks muid asju ei tea minagi. Vaadates Kentuki pubi kodukat reklaamivad nad seal suure saali mahuna 100 inimest - kuna ise pole seal kunagi natuuris käinud, siis kas 50-60 üksikmängijat mahuvad reaalsuses ka sinna ära (või on 100 mõeldud nö pikalaua kundesid)?

Transpordi ja muu poolest oleks selliseks esimeseks EMV ühisnädalavahetuseks ka minu poolest Pärnu eelistatum (kuid nii palju kord, kui ise Räpinas olen mänginud, pole mul vähemaltm korraldusele ja vastuvõtule midagi ette heita).

Selleaastastest kogemustest - 80+80+125 oleks mõistlik ühel nädalavahetusel, kuna arvestada tuleks sellega, et 1. päeval enne 11 pole mõtet alustada ja pühapäevaõhtute transport tõmbepunktidesse on meil täna nagu on. Kompensatsioonina saab siis pühapäeviti alustada varem (ala 10...11).

Eks mängu kokkupanemisel - igal tegijal on oma stiilid, tugevamad teemad jne - seepärast ka rohkem neid mainitud valdkondi või Lääne-Euroopa mandriosa germaanikeelte alade asju. Küll nüüd tagantjärgi mõeldes mõni asi oleks pidanud olema juures (kaasaegsem lääne kirjandus ja noorem eesti teater tuli esimesena meelde, ehk ka sporti pisut muudmoodi jne jne).

Mängu kolmelt põhikoostajalt (mina, Jevgeni, Tanel) tuli kokku pea 220 küsimust, aga komplekt sai Aare poolt koostatud koos teiste arvamuste äraküsimisega. Tagantjärgi mõtlen, et ehk tuli esmane komplekt liiga hilja - aga kõigil meist on ka oma põhitööd jne. Jüri mängude kokkupanekul olen asju pannud võrdsetesse plokkidesse - ehk selline lähenemine vb oleks kriitikat vähemaks võtnud.

Heino mainitud Felsko (Riia arhitekt) - tegelikkuses tegu Jevgeni ideega minu teostuses. Ega minagi polnud seda nime kuulnud. Sai siis küsimus valmis tehtud - ja see sattus lõppkomplekti.

Paar muud mainitud apsakat - siin teemas olnud Nierlich ja mängu ajal kõneainet saanud aastaarv Metzis - võtan oma vastutusele. Kuigi Nierlichi puhul lugesin ka saksakeelset wiki artiklit, aga eiteakuidas see kahe silma vahele jäi.

Kui kellegi on midagi veel öelda nii õnnestunud kui ka mitteniiõnnestunud küsimuste kohta, kommenteerin edasi ka hea meelega.
Kylaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Kylaline »

Ses mõttes on põmmpeal õigus, et EMV mängud on üsna rasked ja sageli küsitakse mitte just eriti vajalikke fakte. Aga ilmselt ei osale kunagi enam 20 või rohkem võistkonda, eks ta nii 10 ja 15 vahele jääb ja siis pole üldse oluline, mida küsija küsib. Eks küsitakse ikka rohkem seda, milles ise tugevamad ollakse, seda ei saa ühelegi tegijale pahaks panna. No mingisugust temaatika erisust võiks muidugi siiski jälgida aga ... Isegi see Riia arhitekti (kuigi tõepoolest tegelane, kelle nime ilmselt edaspidi mitte kunagi pole vaja teada) küsimus on siiski küsimus. Muidugi Einstein või midagi taolist oleks märksa ilusam vastus aga kahjuks vale. Eks niimoodi on olnud ja saab ka edaspidi paljude küsimustega olema: õige vastus on märksa igavam ja ebahuvitavam kui see, mida vastajad välja pakuvad, sest küsimustest püütakse ju alati mingit ilu ja võlu või puänti otsida.
põmmpea

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas põmmpea »

Et veidikenegi ma arvan suurendada eesti võistkondlike osavõttu peaks ikkagi tegema nn liigasüsteemid.Näiteks sel aastal osalenud võistkonnad osalevad nn superliigas ,ülejäänud B või C liigas kuidas huvi on ja siis sealt näiteks esimene ja teine tõuseksid aste kõrgemale ja superliiga 2 nõrgemat näiteks kukuvad aste allapoole.See kindlasti elavdaks konkurentsi ja oleks pinget.Komplekteerimine olgu muidugi vaba seda keegi keelata ei saa.Äkki prooviks nii arvan et tuleb juurde võistkondi.Küsimused võiksid ju näiteks ühed ja samad olla.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas holte »

No see on küll üsna omapärane arvamine. Kui ei saa ühtki täisarvulist liigat, et siis tuleks teha mitu?
Pealtnäha on ikka muid põhjuseid:
nn. üritamiseks on mäng põhjendamatult kallis;
uut verd ei saagi tulla, kui üritust ei reklaamita;
ja võibolla mulle tundus nii, aga sel aastal oli pikemaajalisem segadus üldse
mängu välja kuulutamise ja muu sinna juurde kuuluvaga. Inimesed teinekord
teevad mõningaid plaane ette ka ja kui oleks kindlam informatsioon tiitlivõistluste
puhuks natukenegi mõistlikult varasemalt paigas, siis saaks ikka rohkem mansasid oma
tiimi kokku.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Arvo Kreegipuu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

Eks ole õige seegi, et asi on kulukas ja võiks paremini ette teada olla. Aga arvan, et praegu kehtiva vaba komplekteerimise süsteemi juures on ime seegi, et tiime, mansasid ja võistkondi niigi palju on. Võitja on vähemalt 95-protsendilise tõenäosusega teada ja see on Eesti Koondis (mille koosseis küll aastati veidi varieerub). Halvim (ja mitte eriti tõenäoline), mis selle seltskonnaga juhtuda saab, on teiseks jäämine, peale selle on 3-5 seltskonda, kes sirutavad kätt muude medalite järele.
Nii et kõik on enam-vähem ette teada ja ülejäänutel polegi seal midagi saada peale osavõtu.
Kokkuvõttes - praegune osavõtjate arv ongi õige (isegi optimaalsest veidi suurem) ja tuleneb eelkõige kehtivast juhendist. Peamine töö on ju õige võistkonna komplekteerimine ja see tehakse ära enne mängu. Ja õigesti tehakse - ei ole midagi loomulikumat kui võistlusjuhendist kinnipidamine enda jaoks parimal viisil
On säilinud veel paar-kolm kohanime kandvat võistkonda, ei tea küll miks ?
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Taivo »

Vastan Arvole, kes küsib: ei tea, miks? Ikka sellepärast, et osavõtumaks on meeletult kallis. Mõnikord kohalikud omavalitsused maksavad selle kinni. Ja siis nad tahavad midagigi selle eest vastu saada – maksja nime all esinemist.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas holte »

Arvo on ilmselt rohkem selles süsteemis tiirelnud, mina räägin ainult selle kogemuse
pealt, et paar-kolm korda olen isegi näiteks Ristiku baasil üritanud tiimi kokku ajada
ja no see ei ole kerge olnud ka siis, kui kaks kuud varem oleks kuupäev ja koht selge.
Kui kaks nädalat varem ei teata, kus, millal ja mis ajal võistlust peetakse, siis mina
lihtsalt vana inimesena tõstan käed ja annan alla. Kunagi jah, adrenaliini toel oli vahva,
taksod olid ka nagu varem taskukohasemad, sai isegi mitu tellitud, mõned tegelesid
"boheemlaste" transpordiga kogumispunkti, kust siis sai edasi sihtpunkti koos sõidetud.
Mis meie mansa puhul "hea" oli, me isegi ei üritanud arvata, et sellise küsimustevaliku puhul
tahaks ettepoole sihtida. Kui näiteks võitja tehakse mõne turvalise teemaga nagu ajalugu selgeks,
okei, tegijate meeste saunarõõmud. Me olime õnnelikud ka 3% loodusküsimuste üle, kuigi
kui neid üle lugeda, siis.. :)

Minu meelest on vastus ebapopulaarsuse üle ja ümber ühes Jüri mängu poleemikas.
Ärge küsige asju, mida vanad olijad ei tea, nad ei maga muidu hästi.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

No ma ei tea korvpallis on aastaid olnud kaks max 3 tiimikes kullale mängivad Eestis. Võrkpallis samuti ja käsipallis vist ka kui mu hiljuti omandatud käsipallialaseid teadmisi arvesse võtta.Ei saa mälumänguski neid rohkem olla. Ja supertiimide tekkimine on loomulik. Ja niipalju kui ma kuulsin hakkas mõni võuistkond juba aaasta enne eestikaid lepingid tähtmängijatega sõlmima. Meie aga saime mansa kokku alles nädal enne.
Tegelikult tuleks vist ikka Maakilva baasil need mv läbi viia.On ju sealgi komplekteerimine absoluutselt vaba.
Finaali jõudnud meeskondadele eelmise aasta eestikate kolm parimat juurde ja igavesti uhked eestikad tulevad. Ja Eesti koondis ei tuleks võib olla isegi teiseks. Nad pole rändrahnude ja väliseesti viiuldajate alal eriti kõvad.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Külaline »

eesti koondise trumpala on väliseesti rändrahnud.
Vasta