Eesti meistrivõistlused 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas arko »

ma usun, et kui teha põhjalikum, küsimushaaval analüüs, selgub, et tulemuste taandamine estica protsendile ei päde.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
liis
Postitusi: 21
Liitunud: 09.08.2006, 14:51

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas liis »

Tänud ToivoK-le asjaliku kommentaari eest. Mart Raua küsimuse autorina julgen siiski väita, et küsimuses esitatu oli õige. See pelkdikusalm on siiski üsna üheselt kirjandusinimeste poolt omistatud Rauale, samuti ei näe ma põhjust kahelda Vaarandi sõnades. Kas tegu on vene keelest pärit mugandusega, ei julge öelda, kuid ROSTA aknaid pidas Raud oma eeskujuks küll. Samas polegi see väga oluline, sest mõeldud oli siiski konkreetset epigrammi küsimuses esitatud kujul ning pole seni kuskil märganud, et Raua autorluses antud puhul kaheldaks. Kahtlemata on asi muutunud tänapäeval täiega folkloorseks, mis võib olla ka omajagu eksitav. Siiski loodan, et Toivo vastas õigesti. Tänud veelkord asjaliku kommentaari eest!
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Aitäh paarismängus osalejatele.

Paar väiksemat apsakat tuleb omaks võtta. Tagantjärgi tuleb tunnistada, et Pasdarani küsimuses muude, eestikeelsete, vastuste eest punktide andmine oli viga. Võimalik, et 0, 1 ja 2 punktide piir ei paigutunud seal lõpuni päris õiglaselt. Oleksime pidanud sõnastusega tekitama olukorra, kus eestikeelseid tõlkeid poleks pakutud või oleks olnud täiesti selge, et nende eest punne ei saa.

Paar küsimust oli veel, mille õiglane hindamine tekitas raskusi, näiteks härja-aam. Võtan sellest õppust ja katsun edaspidi hoolikamalt selliseid küsimusi vältida või neid paremini sõnastada.

Võitja õigete vastuste % 65 vist näitab, et raskusaste oli sedapuhku päris hästi paigas.

Mis puudutab jakuudi keelt, siis loogika oli meie meelest selles, et 2010. rahvaloenduse mainimine, nagu ka laul ise, pidi vastaja viima järeldusele, et otsida tuleb Vene riigi avarustest. Ühe-kahe erandiga nii ka tehti. Edasi, poole miljoni kanti ulatuvaid rahvaid ei ole seal väga palju - ehk nii 20 ringis või isegi vähem ja nendest suur osa on sellised, mille igaüks oskab välistada (vene, ukraina, armeenia jne). Eks ta mõneti lotoks jäi ikka, aga paar sellist lotoküsimust võib ju mängus olla. Tunnistan, et tegu polnud maailma parima küsimusega, aga midagi nii traagilist, et see tingimata välja tulnuks võtta, ma ka siin ei näe.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Üks asi veel, mida tuleb panna edaspidiseks mälumänguritele südamele - kui te joote mängu ajal õlut (või ka midagi muud), siis palun võtke oma taara ise kaasa. Pärast mängu lauaaluseid mööda roomata ja pudeleid korjata ei ole mingi meeldiv tegevus. Juhtub aga, et mõni pudel jääbki maha, võib sel olla tagajärgi - võib juhtuda, et edaspidi ei antagi ruume.

Indrek
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Aare6631 »

Igor Habali ja Arvo Kreegipuu punktid said Andres Kundi ja minugi poolt üle vaadatud, kummalegi tuleb 2 punkti juurde. Habal on seega puhtalt 4., Kreegipuu tõuseb 8.-ks, Hugo Tang on 9. ja Margus Maiste 10.
6. mai materjalid saab üles ilmselt homme, ootan veel Tartust üht meili.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas insu »

Üks küsimus teatavasti paaris- ja üksikmängus kattus. Tabelit silmitsedes selgub, et üksikmängus jättis Müllersoni vastamata ainult 5 inimest nendest, kelle paar eelmises mängus nimetatud küsimuse ära vastas. Pole paha tulemus!
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Taivo »

Minu arvates teeb Igor Andresele liiga. Kas mõni küsimus tühistati? Ei. Kas mõni küsimus sisaldas otseselt valeandmeid? Ei. Kas mõni teema oli täielikult puudu? Ei. Mis lati alt läbihüppamine siis? Igor heidab ette, et Esticat oli 20 küsimuse asemel 12. No kuulge! Kui Esticat oleks 2 olnud, vaat see oleks probleem!

Küsimuses 71 käitus Andres väga professionaalselt. Ah et mida ta tegi? Ta ei teinudki midagi ja selles väljenduski professionaalsus.

Tulemuste taandamine üksnes sellele, kui palju on Esticat, on kahtlane. Ja miks Estica? Mina loen iga mängu järel, kui palju oli teaduse ja tehnika küsimusi. Rauno Pärnits hindab mälumängude kvaliteeti selle järgi, kas ulmeküsimusi on rohkem kui jalgpalliküsimusi (heas mängus on ulmet rohkem, Kunnal 2:3, järelikult halb). Ma ei pea Igori mõõdupuud paremaks Rauno omast.

Väiksemaid vigu muidugi oli. Pildid. Andres pidanuks taipama, et pildid on viletsad. Milleks kõige suurem pilt 59? See ei anna midagi juurde. Pildilt 72 ei loe midagi välja, ma ei ponnistanudki ja vastasin selletagi ära. Need pidanuks välja jätma. Pilt 15 oli eriliselt ebakvaliteetne, vastasin ilma mõtlemata õigesti. Pildil 14 ma ei osanud kusagilt kinni hakata ja jätsin vastamata.

Kõige halvem küsimus oli 59. Absoluutselt mõttetu, ma jätsin protesti märgiks vastamata. Küsima pidanuks autorit ja/või pealkirja.

Küsimuse 6 juures tekkis rahval õigustatud küsimus: kas Andres ootab vastust "(abielupaar) Rosenberg" või "Rosenberg, Rosenberg", 1 õige 1 punkt? Ma olen mõlemasugustele küsimustele pidanud vastama.

Küsimuse 11 vastasin ära kogemuse pealt. Kunagi küsisin Jüri kilvasarjas Irkutski vapil olevat kaht looma, vapi andsin ette ka. Kahepunktivastust ei tulnud, hea, et mõlemad loomad ära vastati. See õpetas mulle, et Venemaa vappidel ei ole loomad sarnased ja nii kui ma küsimust nägin, taipasin kohe: kuigi pildil olev meenutab kõige rohkem lastud varest, on siiski tegu kotkaga.

Küsimuses 49 juhtus mul tööõnnetus. Vastasin "Hecki hobune", õige oli "konik". Seal ju suurt sisulist vahet pole, aga siiski on erinevad asjad. Hecki-nimelist Eesti poliitikut vist ei ole ka.

Parimad küsimused olid 3, 5, 30, 70 ja 77. Küsimused 21, 44 ja 47 jäid minu jaoks huupi pakkumiseks (muidugi kõik valesti, variante oli liiga palju), 31 ma olin ise vikipeediasse kirjutanud ja vihjeid oli liiga palju. 22 oli vist Jüris juba küsitud, sealjuures sama pildiga, 28 oli minu jaoks elementaarne ja küsimus liiga pikk, küsimusele 68 on minu hinnangul üksainus mõistlik vastus.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas his master's voice »

Taivo, ma ei teinud Andrese liiga küsimuste osas, vaid pigem olin kriitiline osade küsimuste sõnastuse, pildikvaliteedi ja mängu raskusastme üle. Estica polnud etteheide vaid pigem statistiliselt väljendunud arv. See kas see tähendab midagi mängu kohta või mitte, selle üle otsustab iga mälumängusõber ise.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Aare6631 »

Kilvalehel on avatud registreerimine laupäevasele võistkonnamängule. Kes pole arvet küsinud või muidu meili saatnud, peaks seal kindlasti endast märku andma. Koosseisu pole sinna vaja kirjutada, aitab võistkonna nimest. Kui on mõni võistkond, kes lõunast loobub, siis jääb osavõtutasuks 100 euri. Aga sellest tuleks siis teada anda hiljemalt reede kella 10.00-ks - vastasel juhul arvestame teid sööjate hulka. Ja vastupidi - kui mõni võistkond annab oma tulekust teada pärast reede kella 10-t, siis teid sööjate hulka ei arvata.
Külaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Külaline »

palju ka registreerunud võistkondi on? loodetavasti rohkem kui 6 nähaolevat...
Külaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Külaline »

Võistkond "külakine" on puudu, siis oleks rohkem kui 6.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Aare6631 »

11 võistkonda on endast teada andnud:
1. Anija
2. Kumake (Naruskberg jt)
3. SEB Liising
4. Overalli SK
5. Vahter-Põder-Põder-Olesk-Naarits
6. Loide-Tõnso-...
7. Salis-Heinaste-Männik-Pulver-Allik
8. Historia
9. Räpina
10. Kund-Habal-Poom-Maiste-Oidjärv
11. Haapsalu
Harras Madar üritas ka võistkonda kokku saada, aga ma ei tea, kas õnnestus.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas his master's voice »

Homne tähtsaim küsimus on see, kas Tiit Naarits suudab teha kuldse kolmiku (treble) või mitte. Sellega oleks ta esimene mälumängur peale 1988. aastat, kes sellega oleks hakkama saanud, esimene taasiseseisvunud Eestis.

Varem on sellega hakkama saanud Aare Sirel (1986, 87, 88) ja Jüri Nessel (1985).
Sven

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Sven »

Kõigepealt õnnitlused Tiidule!
Aga mul jäi kahe silma vahele, kas järgmise aasta EMV kohta toimus mingi hääletus või ei. Kui kõik mängud toimuvad ühel nädalavahetusel, pooldaksin Pärnu kandidatuuri.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Henry IX »

Ma pooldaksin samadel tingimustel ka Pärnu kandidatuuri.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Vasta