Eesti meistrivõistlused 2012

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas holte »

no-krt, polt! Muidu ajad kohati nagu normaalset juttu, aga... mis pagana mõttetöö tulemusel
tulevad sellised pärlid a la "käsipallis on ka kaks klubi" ja võrdlused korvpalli jms...
Võrrelda võib ju keksuga ka.
Oma mõtlematu sönategevusega tood Sa ainult selle välja, et jah, on võrdlemisi ahneid inimesi,
kes ei tegele mänguga mängu pärast, aga tahavad võita.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas cadman »

Ehh, Holte. Tegelikult ongi laias laastus saavutussport ja harrastussport. Juba võistlus iseenesest eeldab soovi enda paremust näidata ja iseKúsimus kui tõsine see motiiv kellelegi on ja miks. Et selles mõttes isegi ma kipun Poldi ütlemise sisu aktsepteerima. Vormi vast mitte. Aga pikemalt vadrata kah ei näe põhjust.

Muidugi Poldi täienduseks ütleks, et tippsportlased tavapäraselt rahvasportlastega konkureerimas ei käi. On see nüüd hea tava või muu põhjus, ei tea.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

No võtame näiteks Tartu maratoni. Seal võistlevad küll absoluutsed amatöörsportlased maailma tippudega ja keegi ei häbene kui üle 6 tunni aeg tuleb.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas cadman »

Jah ja see ongi EMV-ga võrreldav. Ja kui veelgi ülespoole minna, siis Euroloppeti sarjas on hulgaliselt maratone, kus amatöör tunneb superrõõmu sellestki, kui üldse lõpetab. Ma ei tea praegu, kas Tartu maraton selles sarjas FIS-punkte jagab, aga igal juhul on alust eeldada sellel Eesti tippude olemasolu. Just-just.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Enn Kauber

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Enn Kauber »

Tartu maratonil küllap osalevad ka tulevikus võitjale 6 tundi kaotajad, aga mälumängudel oleme küll ainult tippudele parajaid küsimusi tehes enamiku nõrgemaid minema peletanud.
Arvo Kreegipuu, läbinud Tartu maratoni 12 korda

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu, läbinud Tartu maratoni 12 korda »

polt kirjutas:No võtame näiteks Tartu maratoni. Seal võistlevad küll absoluutsed amatöörsportlased maailma tippudega ja keegi ei häbene kui üle 6 tunni aeg tuleb.
Muidugi ei häbene oma aega (oligi ilmast ja rajast olenevalt 5 - 7 tundi), aga ei võistelnud maailma tippudega, no tõesti ei võistelnud. See oli midagi muud. juba läbitegemine oli saavutus ja eneseteostus. Aga juhmi näoga ülejõukäivas mälumängus istumine pole küll mingi eneseteostus ja erinevalt maratonist ka ebatervislik.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Aga kas oleks huvitav mängida mängu kus võitja saab nii 90% punktidest?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas cadman »

Nojah, aga see just räägibki ju erineva tasemega liigade kasuks. Aga see probleem on olnud vast samakaua kui mälumäng, et küsimused ei saa olla objektiivsed ja kõigile universaalselt sobivad. Kõrvalepõikena maratoni, no olin kah sama klassi mees ja tegelikult pistsin rida ikka mitte tippudega, vaid iseendaga :)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas holte »

Mälumäng ongi selline pull ala, et võitja ei pruugi saada 90% punktidest... Küsida saab väga erinevaid asju.

Aga pärast on ütlejaid palju, et no mis on see õige asi, mida küsida... See õige küsimus on nagu G-punkt, pärast hea spekuleerida, et mis on hea küsimus, aga enne mängu ei tea keegi, kus see asub.
Aga ma väidaks küll täitsa rahumeeles, et kui küsijad 100% ära vahetada, siis vahetuvad ka võitjad üsna
kindlalt.. Mälumäng pole mingi 100 m jooks, et ainult oma jalad loevad.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas polt »

Seega ma saannagu aru, et mõistlikum on teha sellised küsimused, mis tugevamatele ei sobi, selle asemel, et nõrgemad end arendaks?!

No loodetavasti tellib siis Räpina võistkonnamänguks küsimused triolt Talve, Sivadi, Kubo ja kaasab ka Viiviku, et kõik ühe põlvkonna mehed poleks.Usun, et sellisel juhul oleks võitjavõistkonda küllaltki raske ennustada.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Allar

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Allar »

Hea Polt!

Ma pakkusin, et Keila mängu tehku Allik, Vahter ja veel mõned mehed!

Ettepanek on jõus!!!

Allar
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas holte »

Ei no mis... Kuidas saab olla sellist asja, mis tugevamatele lihtsalt ei sobi? :wink:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Arvo Kreegipuu

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

Polt, jätaks selle arendamise jutu sinnapaika. Olles mälumänguga episoodiliselt tegelenud üle kahe aastakümne, pole ma vee aru saanud, kuidas on võimalik end "arendada".
Maratoniga oli lihtsam, sõitsid teatud hulga kilomeetreid läbi ja läksidki paremaks. Aga millised oleksid need mälumängulised "kilomeetrid" ? Teatmeteoseid pähe tuupida ? Teha sama mingite näidisfaktikogudega ? (kurjad keeled räägivad, et Lääne-Euroopas pidi neid liikuma) Kõik need tegevused on nürid ja mulle ülimalt vastumeelsed ning visalt edenevad. Üks arendav tegevus on erandina vist siiski olemas - see on küsimuste koostamine.
Aga lõppkokkuvõttes oled ikkagi see, kes oled ja mida oled lugenud, ega huvialasidki vägisi ümber tee.
Mis puutub 90 % tulemusega mängudesse, siis nende fänn mina küll ei ole, paremad tulemusedki olen saanud sealt, kus võitja on saanud 50 % või sedagi mitte.
Lahenduseks jääbki vist see, et igaüks võiks mängida koos omataolistega (nii taseme kui kallaku mõttes), mis ei välista vahel ka mujal proovimist - tuletagem meelde MM-il 1-3 punkti saanud hindusid, ega ma isegi palju rohkem saanud. Mitmekesisust pole mõtet stantartiseerimise läbi vägisi maha tappa
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas cadman »

Nohjah. Selle pidevalt arutatava "tasakaaluga" seoses on nimelt veel üks küsimus - on üsnagi osa ka neid inimesi, kes pelgalt elukutsest tulenevalt teavad ja peavadki teadma faktiliselt mingilt alalt rohkem ehk need vennad saab lugeda elukutselisteks. Ei ole seda teadmiste võrdust ja võrreldavust olnud ja ei saa ka kunagi tulema. Rahvaluule järgi olevat Newton küll viimane selline mees olnud, kes maailmast ja teadusest kõike teadis, aga temagi sai õunaga pähe ja kas sellest olenevalt või mitte aga temagi lõpp oli fataalne ja uusi peale kasvanud pole.
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Külaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2012

Postitus Postitas Külaline »

Täpsustuseks: nii mõnigi mees Alliku iroonilisest reast koostab juba aastaid koolinoortemängule küsimusi ja seni on neid pigem positiivselt hinnatud. Kui Allikul arvutamisega on raskusi, siis koolinoorte mängus osalevad reeglina 2,5 kuni 3 korda nooremad kilvarid kui tema.
Vasta