Eesti meistrivõistlused 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

külaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas külaline »

Demagoog Allik on ja jääb oma demagoogiat ajama, sellega tuleb lihtsalt harjuda.
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas ToivoK »

Tanel Kadai esitas hea kysimuse.
Ka mul oli see keelel (st klõbisti kohal).
Äkki siis ei peakski minu (juba ant) häält tyhistama?
Ms, vähemasti minu puhul pole ajendiks yhe mängukoha valiku otsustamine, vaid pyyaks/tahaks edaspidigi asju ajada.
Lõppeks, keegi siin foorumis arvas, et iga end mälumänguriks pidaja peaks hooajal 50-100 kysimust teht saama. Seega, kes minu abi vajab, kysige, pln. Ja ms oma endisaegse tausta tõttu pakun abi ka/ja/või kysimuste sõnastamisel ja komplekti kokkupanemisel.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas Hallvatt »

Kui EML juhatus otsustas, et mängukoha valik sünnib hääletuse teel, on loogiline ja täiesti ainumõeldav, et hääletavad EML liikmed. Mis kisa see üldse on, et mitteliikmed ei saa hääletada? Mitte EML liikmed otsustavad EML aasta tippürituse toimumiskohta, see on ju nonsenss. Lätlased ei saa ka Riigikogu valida, äkki peaks neile võimaluse andma, äkki nad tahavad?
Kui inimene tahab igal aastal EMV mängimas käia, ja kui ta tahab veel lisaks ka otsustada, kus EMV toimub, hakaku liikmeks. Kui raske see ikka on - saadad avalduse, maksad liikmemaksu, kehalisi katseid ei ole ju?

Teine teema, aga haakuv: mis "surnud hingedesse" puutub, siis EMLi põhikirjas peaks olema sätestatud nii liikmeks astumise kui ka liikmest väljaarvamise kord. No ei käi päris nii, et nägu ei meeldi või üritustel ei käi, siis kriipsutame nime maha. Selleks on oma kindel kord. Ja kui ei ole, tuleb tekitada. Kiiremas korras.

Üleüldse, kilb.ee lehel võiks olla ka EML põhikiri, kontaktandmete juures. Liikmeksastumise juures on ju see tähtis moment, et liikmekssoovija peab organisatsiooni põhikirja tunnistama. Kardan et enamik EML liikmeid pole näinudki seda põhikirja, mida nad teoreetiliselt tunnistama ja ka järgima peaks.
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas punukana »

Mina näiteks ei mäleta (irw), kas ma olen millalgi liikmeks astunud või mitte. Kas seda oleks võimalik kusagilt järele vaadata?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas holte »

Hallvatiga 100% nõus, aga neid igaaastaseid küsimusi lugedes, kus peale hallvati on ka (vist) arko maininud, et liikmemaksu maksmine on lihtsalt võimatu, kui ka tahaks ja sellest lihtsalt keegi ei huvitu, tekib tunne, et Liidul on rahalisi vahendeid enam kui küll.
Mis on enam kui imelik, sest liikmemaks peaks olema üsna oluline liidu rahastamisallikas ja nii mõnigi asi jääb just enamasti raha taha. Ega ma räägigi, et selle piskuga midagi asjalikku teha saaks, aga no ehk saab näiteks printerihaisu talumise kompensatsiooni maksta ülekoormatud ise peale makstud töö rabajatele.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas illar »

Eeloleva jutu peale vaatasin majandusaasta aruannet (2010, kui avalikult kättesaadavatest kõige uuem) ja loen siit, et 100% liidu tuludest (täpsemalt ca 152 000 krooni) on aastal 2010 saadud oma liikmete käest :)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas insu »

Mis mõttes liikmemaksu tasumine võimatu on? Mina näiteks kandsin 6 euri EMLi arveldusarvele, mis oli väga lihtne. Käsi püsti, kes ei oska internetis pangaülekannet teha! Või ei tea arve numbrit? No see võib olla, mul on see määratud maksete all salvestatud.

Muusjas nii põhikiri kui liikmete nimekiri on netist leitav. Tuleb kilvalehel vajutada linki "vana kilvaleht" ja seal linki "teated". Liikmete nimekiri muidugi vajaks ilmselt uuendamist.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas polt »

Mind paneb lihtsalt hämmelduma see, et kui on eestikad kui on üldkoosolek või mõni teine Eesti kilvaelus oluline sündmus-siis ei ole ma viimasel viiel aastal näinud üsna paljusid kodanikke, kes nüüd hääletamas on käinud. Kuidagi hakkab seda Keskerakonna kongressi asi meenutama.
Ei tea kas peaks ka liikmete nimekirjast kümmekond nime otsima, keda keegi ei tunne ja näinud pole ning erineva ip ga arvutitest kümmekond häält andma?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas Taivo »

See, et ühel inimesel on võimalik mitme nime all mitu korda hääletada, on ränk süüdistus ja kui see peaks tõeks osutuma, on see ränk viga, mis muudab hääletuse mõttetuks. Mulle meeldiks, kui Aare (või keegi muu) kommenteeriks, kas ühel inimesel on võimalik mitu korda hääletada ja kas seda on ka tehtud (vastus "ei tea" viimasele küsimusele on samuti täiesti arusaadav). Võib-olla ongi keegi võtnud ette EML nimestiku ja hakanud "surnud hingede" eest hääli laduma lootuses, et nemad EML-iga sideme kaotanuna ei saa pettusest aru ja teised ka mitte? Vikipeedias on iga muudatus seostatav konkreetse kasutaja või IP-aadressiga, kas ka siin?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas polt »

Ma ei saa siiani aru, miks ei saanud saalis koha peal ära hääletatud! Kuna polnud Räpina meeste kontseptsiooni? Platvormi! Nad olid ju ometi kohal!
Ma ei väida, et keegi on hääletanud võõraste nimede alt, ma tegelikult isegi ei usu seda-aga no hääletanute seas on ikka päris mitu nime, mis on mulle isiklikult võõrad ja ma tean ikka päis paljusid mälumängureid. Muuseas viimases avalikus EMLi liikmete nimekirjas on vähemalt kolm inimest, kes pole enam elavate hulgas.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas Aare6631 »

Hääletus on ju nimeline ja kõik selgelt identifitseeritavad nimed (ka varjunimed), mis kuuluvad EML liikmetele, lähevad üks kord arvesse. Kui keegi on nii kaval, et hääletab kellegi teise EML liikme nime all, siis seda pettust me ei pruugi avastada - välja arvatud juhul, kui see teine EML liige ise märkab, et tema nime on kurjasti kasutatud. Aga ma ei kujuta ette, milleks peaks sellist sõgedust vaja minema.
Allar Viivik

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas Allar Viivik »

Toetan kolme käega Eesti meistrivõistluste korraldamist aastal 2013 Räpinas!

Jõudu tööle! Kellele see koht ei sbi, võib korralda enda kodus alternatiivse võistluse iseendaga!

Austusega:

Allar Viivik
külaline

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas külaline »

Huvitav kas Viivik ise ikka Räpinasse mängima ka tuleb koos oma kolme käega? kevadel polnud teist näha..
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas tauno »

Kisub juba maleliiduks või sõjaveteranide ühenduseks
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Eesti meistrivõistlused 2013

Postitus Postitas his master's voice »

Viivik ja tema kolm kätt: vasak, parem ja habe!
Vasta