EM 2012: 9.-11. november Tartus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Külaline

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas Külaline »

Regamine on avatud, aga ei saa aru palju maksab lihtsalt osavõtt.
Näiteks:individuaal+paarismäng, kohale tulen jala.
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas ravenius »

Üldiselt on EM-võistlustel väljakujunenud praktika, et osavõtu tagab paketi soetamine. Aga nagu näha-kuulda, on kindlasti huvilisi, kes sooviks osa võtta ainult mõnest mängust. Ühtne hinnapoliitika on veel paika panemata, ent osaleda saaks niimoodi küll. Osalustasu on ilmselt kallim kui tavalisel paarikal ja individuaalil ning komplektid ilmselt ainult inglise keeles. Täpsem info mõne aja pärast.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas holte »

Poisid, ärge katust päris lendu ka laske...

Tahad meil osaleda ainult üksikmängus? Ahaa - eestikeelseid küsimusi ei saa!
Sellist suhtumist oli nüüd küll pehmelt öeldes raske oodata, ainus mida te sellega
saavutada võite, on lihtsalt selle ürituse boikoteerimine. Või õigemini öeldes,
eestlastel puudub nii keelelisel alal kui mälumäng eriline huvi osaleda koduriigis
võõrkeeles. Ma lugesin raveniuse postitust küll mitu korda, et lootes leida viga oma
arusaamises, aga..
Seisukoht on üliküüniline eriti seetõttu, et eestikeelsed küsimused on olemas, lisakulutusi
need ei nõua, aga kui mingit paketti ei osta, siis lihtsalt me situme sulle krae vahele.
Vaat' nii kõvad mehed on mõned. (Vabandust, kellele ebatsensuurne tundub, aga Kesk-Eestis
on selline kujundlik ütlemine)
Eestlus on üks imeline asi.
Ma omalt poolt lisaks veel mõned soovitused: andke lihtmängijatele vaid pooled küsimused,
vähem punkte õigete vastuste eest ja küsimused korea keeles.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas tauno »

Lgp kaasfoorumlane Holte on minu meelest nüüd natuke liiga tormakas oma hinnangutes. Minu arust Tiit ei olnud pahatahtlik või üleolev, vaid nentis fakti. Ilmselt on asi selles, et sa ei ole päris kursis EM-i korralduse formaadiga, mis ei ole enam selline nagu 2005 Tallinnas. Pärast Tallinna ja Pariisi EM-i nimelt korraldus muutus kahes olulises punktis:
a) küsimusi teeb rahvusvaheline seltskond, mitte korraldajamaa inimesed (et pilt ei läheks liiga subjektiivseks). Küsimused tehaksegi algusest peale inglise keeles.
b) kõik saavad küsimused ainult inglise keeles (on küll jagatud lehti keerulisemate märksõnade tõlgetega eri keeltesse). eks see muidugi natuke britte eelistab, aga pole ka paremat varianti pakkuda. muidu peaks ausa mängu mõttes pakkuma tõlget kõigis keeltes, ungarist flaami ja läti keeleni, mis teeb aga orgunni juba üsna keeruliseks... Ka Norras, Belgias või Hollandis kohalikud oma keeles küsimusi ei saanud.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas holte »

Sel juhul olen ma ilmselt valesti aru saanud Tiidu lausejupist
"komplektid ilmselt ainult inglise keeles" [juhul kui pole paketti].
Kui võistlus on inglisekeelne niikuinii, siis loomulikult pole enam mingit vahet.
Vabandan ülekohtuse kriitika osas, loodetavasti Tiit ei solvunud hingepõhjani.

Samas, loodetavasti on see inglisekeelse mängu info ka enamvähem kõigile teada,
et poleks palju minusuguseid juhme. Kes näiteks võivad mälumängu mängima tulles
avastada, et ega suurt küsimusest aru saa. EMil käijaid on siin kümmekond, kes seda
võistelnuna teavad, palju on teadjaid kohalikke?
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas his master's voice »

Tore et EM-i koha pealt võetakse sõna - olekski juba aeg, kuna võistlused toimuvad vähem kui kahe kuu pärast. Aeg oleks algatada sisulist vestlust teemal, kes peaksid kuuluma Eesti rahvuskoondisesse, kuna minu nägemuse järgi võimaldab koondise varajane paikapanek korraldada ühistreeninguid (kas Skype'i vahendusel, füüsiliste kokkutulekute näol või mõne muul viisil), tõhustades seeläbi ka ettevalmistust.

Minu arvates peaks A-koondisesse kuuluma: esiteks kaks kõige paremate üldteadmistega mälumängurit (peamiselt oleks valida Põderi, Habali ja Naaritsa vahel), millega oleksid enamus teemasid kaetud; teiseks peaksid võistkonda kuuluma ka erialateadmistega inimesed just nendest valdkondadest, kus meil kõige enam king pigistab, milleks oleksid elustiil ja teadus, mistõttu ma näeksin võistkonnas ka inimest, kes on kodus viimaste uudiste, populaarse muusika, filminduse ja moe/toidu koha pealt ning samuti inimest, kes on spetsialist teaduse ja tehnika poolelt. Nende kahe valdkonna spetsialiste tuleks ilmsel valida Naaritsa/Vahteri/Jairuse/Oidjärve vahelt.

Ma loodan, et ma avasin sellega laiema dialoogi teemal kes peaksid kuuluma Eesti koondisesse.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas polt »

Aga te tehke nii nagu alati. Kipun kahtlustama,et ega Eesti kilvareid oluliselt rohkem ei tule kui kuhugi Brüggesse või Kopenhaagenisse tuleks.

Mul ei jõua küll eriti kohale kuidas see asi Tallinnas EMil nii subjektiivne oli?
Kuna eestlastel olid eestikeelsed küsimused?
Maolen neid Igori poolt soovitatud küsimusi lugenud-no sorry 20% ringis on selliseid küsimusi , et ma ei saa isegi aru mida tahetakse või mida küsitakse. Eriti kipuvad just teaduse ja tehnika küsimused sinnakanti minema. Asi on muidugi ka ilmselgeltminu kehvas keeleoskuses aga ma leian, et vähemalt üks mänguliikidest (soovituslikult siis see klubide mäng, oleks võinud ka eestikeelsel kujul toimuda.Ma olen nõus tõlke eest maksma.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas his master's voice »

Minu meelest on tore, et meil on olemas aktiivsed inimesed (Chris, Arko ja Steven), kes produtseerivad EM-iks ja MM-iks rahvusvahelisi küsimusi inglise keeles, kuid kui kolm meest teevad pidevalt küsimusi ning abijõudu mujalt ei kaasata/soovita, siis minu arvates on tegemist surnud platvormiga.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas polt »

Soovitan Eesti koondisele treeneri "palgata", täitsa tõsiselt. Kõik see millest Igor rääkis on ilus aga vajab koordineerimist ja värsket pilku kõrvalt.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas holte »

Tallinnas polnud mu mäletamist mööda subjektiivne asi selle tõttu, et küsimused ka eesti keeles olid,
seal küsiti näiteks Tallinna Klaverivabriku vihjega eestlastele lihtsamat küsimust ja Imre Kalman on
inglastele teadmata ja Ernie koomiks... ja nii edasi Selles oli probleem. Mitte keeles (kui ma jälle ei eksi).

Ainult et ma ei saa nüüd mõnest asjast siis aru. Mälumäng on väga filoloogiline ja mänguline.
Eriti siinsetele inimestele meeldivad ju vihjed ja muu selline. Kui mõned rahvusvahelised mehed välja
arvata, siis ka küsimusest võõrkeelsel aru saajal käib ikka mingi keeleline ümberlülitumine ja see
küsimusest aru saamine võtab ikka sekundites rohkem aega. Kui nüüd on otsustatud, et rahvusvaheline
mälumäng käib inglise keeles, siis võiks ju seda võistlust rahus Britannias edasi pidada, ma ei saa
mingist otsast aru, miks britid peaks oma mälumänguga mööda maailma kooserdama.
Just spetsiifilisemates teemades on see händikäp neile liiga suur ja mina nimetaks seda võistlust otseselt
ebaausaks mänguks. Mida võib oma kodus mängida. Aga mitte naabri hoovi peal :lol:
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas Aare6631 »

Tundub, et sa ei saa tõesti mõnest asjast aru. Kui inglise keeles mängimine oleks põhimõtteliselt ebaaus, siis ei saaks ju Euroopa meistrivõistlusi üldse pidada. Aga ometi nad toimuvad, nurisemata käivad seal soomlased, norralased, belglased, isegi eestlased, ja võidavad medaleidki.Need, kes sinu moodi nurisevad, lihtsalt ei tule sellisele üritusele. Muide, pane tähele, et seal ei jagata isegi mitte Eesti karikasarjade punkte.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas cadman »

Eip. Mu meelest vihjab Holte sellele fenomenile, mis tuli hästi välja selle Gurtskajaga - kui see küsimus oleks esitatud venelastele, oleks see vastatud vast täisringina. Isegi IQ-testid adapteeritakse konkteksti, et vórreldavad tulemused saada. Taolise komplektiga saab ehk parimal juhul teada parima briti kultuurikonteksti teadja (pooled teemad on ju nagunii nende spetsiifilised seebikad, dringid jms.), aga teps mitte parimat mälumängurit. Kasvói fotolt tuvastatud tavalise tuvi kohta ei oskaks kohalik aborigeen öelda, kas vastus on pigeon vói dove. Sedajagu on neid nüansse.

Muide, viidatud händikäp oli tollel viidatud komplektil isegi suurem, sest tollal oli nóukaajalugu popp (niipalju kui mulle diagonaalist loetuna on meelde jäänud) ja oma koduse testi tulemusel oleks isegi ma saanud arvestatava kohakese. :lol:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas polt »

kas Eesti keeles vastata vähemalt võib? Eriti keeruline saab olema näiteks looduseteemaga.Kust peab normaalne inimene teada, et näiteks monarda asemel tahetakse vastuseks beepalm vm taolist.Ladina keel oleks ka muidugi tore ja peaks kõiki rahuldama aga see läheb juba veidi üle võlli vist.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas holte »

Võtan siis aare ja tauno teadmised kokku.

Tähendab, kui kõik mängivad inglise keeles, siis on kõik õiglane - nagu väidab Aare,
inglastel pole järelikult mingit eelist;
aga kui küsimused tõlkida mingisse keelde veel, siis saab kohe selle keele valdaja
eelise - nagu ütleb tauno; ja mäng muutub ebaõiglaseks.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: EM 2012: 9.-11. november Tartus

Postitus Postitas cadman »

Ehh, Holte. Asi ei ole nii lihtne. Vaat kui näiteks Hollywoodi staaride asemel küsitaks Bollywoodi omi, siis saaks mingid indialastest aborigeenid eelise. Kui aga vastupidi, siis ei saa. Eks see ole tavapärane tänapäeva maailma stereotüüpide küsimus pigem. Sama nagu kogu kultuuraga, et mis pagana brasse me tólgime portugali keelest - inglisekeelne "originaal" on ju sellest palju parem, selgem, arusaadavam ja óigem. Tuleb ju kóiges tóestada endi ülimuslikkust, aga vahel vóib sellegipoolest viltu kah minna. Aga need erandid tuleb siis nashiks tunnistada ja elu läheb edasi :)

Sihke see elukene on ja kas see meeldib vói mitte on iseküsimus. Terve Euroopa räägib inglise keeles (kui mitte terve maailm).
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Vasta