Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas insu »

Aitäh kiire tegutsemise eest.

Wurlizeridest ma sain aru, et nad ootavad tabeli saatmisega viisakalt õhtuni võimalikke proteste. Mingi reglement näeb sellist käitumist vist tõesti ette.
Toomas

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas Toomas »

Tere. Palun tiimile Tuhnik tänase küsimuse 14. eest punkte. Meie vastus oli hijrad (kolmas sugu). Saime null punkti ja protest jäi rahuldamata. Ametlik vastus oli eunuhh, ent kultuurispetsiifiliselt on arvatavasti hijra täpsem.



Tooks välja järgnevad wikipedia tsitaadid:
The Indian usage has traditionally been translated into English as "eunuch" or "hermaphrodite," where "the irregularity of the male genitalia is central to the definition."
Beginning in 2006, hijras were engaged to accompany Patna city revenue officials to collect unpaid taxes, receiving a 4-percent commission.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hijra_(South_Asia)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas insu »

Protest on lahendatud ja kokkuleppel mängu läbiviijatega 2 punni tabelisse lisatud.
põlva

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas põlva »

tere!
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas insu »

Kalendris on 27. märtsil kirjas Tartu meistrivõistluste üksikmäng, mille on lubanud kokku panna Euroopa teine aju Igor Habal. Enne, kui ta seda tegema hakkab, tasub uurida avalikku arvamust. Kui huvilisi leidub vähe (alla 15 on kindlasti vähe), pole sellisel üritusel suurt mõtet ja orgunn ei tasu vaeva.

Sestap võiksid huvilised endast kuidagi märku anda, kasvõi siinsamas foorumis.

Määratleme turniiri Tartu lahtiste meistrivõistlustena üksikmängus, nõutame linnalt medalid ja katsume vähemalt esikolmikule ka mingid auhinnad leiutada. Tartu sarjas osalevate võistkondade liikmeile on mäng tasuta, teistelt võtaks sümboolset osavõtutasu, näiteks 3 eurot.

Tegemist on argipäeva õhtuga, sestap on paslik piirduda näiteks 50 küsimusega. Samal põhjusel pole põhjust oodata hordide osavõttu igast Eesti paigast. Nii et - kes osaleb?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas polt »

Märtsis on ju kavas ka Tiidu Tartu individuaal? Või ma olen millestki valesti aru saanud. Kas see mäng ei kõlba Tartu meistrivõistlusteks, kuna külaliskilvarid viivad taseme liiga alla?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas insu »

Tiidu mäng on teatavasti Eesti karikavõistluste osavõistlus. Küsimus pole selles, kas see kõlbab või ei kõlba Tartu meistrivõistlusteks, vaid selles, et 27. märtsil on kalendris tühi, ilma mänguta kolmapäev.
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas ToivoK »

Sel kolmapäeval on ju järgmine mäng, siis saab kõigilt otse kysida.
Isiklikult mina kyll ei näe põhjust, miks ei võiks igast võistkonnast ytleme 3 meest ka yksikmängus osaleda, mida ikka nii väga peljata.
Teisalt - võiks mõelda mingile boonussysteemile võistkonnaarvestuses.
Lõppeks - kui mäng toimub, siis osalen ikka.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Tartu meistrivõistluste järgmine voor on niisiis 30. jaanuaril kell 18.15 ikka vanas kohas, Tartus Tähe 4 asuva TÜ füüsikahoone auditooriumis 160. Voorus viib läbi võistkond Artes Terrae.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas insu »

NB. Järgnev tekst sisaldab eilse mälumängu vastuseid. Kes tahab mängu selle ülespanemise järel läbi mängida, ärgu nüüd edasi lugegu!



Võistkond Prooton tegi eile Tartu selle hooaja kindlasti kõige parema mängu! Tubli! (Kes ei tea, siis Prooton on see kamp, kus on spordimuusjumi tüübid + Priit Naruskberg). Palju oli häid ja vahvaid küsimusi. Komplekti pole käepärast, aga meenuvad küsimused nagu Dönitz, Uhhuduur, Gangnam jpt.
Ühlasi tõestati, et mäng võib endast jätta väga hea mulje ka siis, kui proportsioone üldse ei arvestata, pean silmas seda, et mängus poleks samateemalisi küsimusi. Ühes mängus koos vanad kommunistid Karotamm ja Pelše (lisaks veel vana sotsilalist Blum ja (natsionaal)sotsialist Dönitz).
Ja nii tegid mehed, kellega ma olen teinud koos mängu (eriti Männik) või mängu tegemise teemadel diskuteerinud (eriti Männik), misjuures on olnud õudne vaev mängu sisse suruda kasvõi ühte vana ja maailmakuulsat kommunisti! Nüüd nad küsivad Arvids Pelšet! Küsimus iseenesest pole ju vanematele meestele raske, kes ei mäletaks poliitbüroo liiget, 1980ndate suure koolemislaine osalist, kes viskas lusika nurka varsti pärast Brežnevit, aga nooremad inimesed sellist asja teadma küll ei pea. Ütleme nii, et Pelše ei vääri, et teda mäletataks ja küsitaks, aga noh, eks küsitigi sellepärast, et tal on selline lahe nimi.
Kalle Voolaid
Postitusi: 167
Liitunud: 03.01.2007, 10:33

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas Kalle Voolaid »

Tartu mängu tegijad tänavad komplimentide eest ja lubavad vene rokki ja kommuniste ka edaspidi mõnikord küsida. Briti rokki ja prantsuse sotsialiste ka. Üldse igasuguseid asju. Aga eilse mänguga tahtsime kogu sarjale veidi vunki juurde anda küll. Loodetavasti õnnestus.

Olid ka mõned protestid, mille tulemusena nüüd võistkond Muster ühe punkti juurde teenis.

Parandatud tabel ja küsimused peaksid varsti asjaomastele isikutele liikuma ja seega ehk millalgi üles jõudma.

Tervitades, üks spordimuuseumi tüüpidest.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas polt »

Huvitav -Nii palju kui mina Rait Männikut tunnen on ta rohkem Saksa slaagrispetsialist. Millest äkki selline pööre vene roki poole ja Inglise oma poole veel ka?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kalle Voolaid
Postitusi: 167
Liitunud: 03.01.2007, 10:33

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas Kalle Voolaid »

Vene roki küsimusi treivad teised mehed, Männik läheb selleks ajaks solvunult toast välja tavaliselt:)
pedastik
Postitusi: 119
Liitunud: 06.06.2005, 23:29

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas pedastik »

Kõik šlaagrilaulud on vist ära kuulatud (st tegelikult olen kuulnud ainult ühte, aga see teeb kokkuvõttes enam-vähem sama välja).

Üks täheerinevus, seekord olin saksa laagrispetsialist - koguni kaks Buchenwaldist läbi pressinud tüüpi mahutasid end komplekti.

Ja lisaks veel, et komplekt sai tore vist seetõttu, et hirmsas ajahädas polnud lihtsalt enam mahti genereerida vaevarikkaid küsimusi mitmetel kohustuslikel teemadel.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu meistrivõistlused 2012/2013

Postitus Postitas polt »

Ma ei saa aru miks näiteks Mauthauseni või Auschwichzi üleelanuid diskrimineeritakse, kas nemads pole väärilised Tartu mängul küsitud saamaks?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta