Eestikad 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas arko »

Kindlasti ei tohiks klounkalasid õigeks lugeda, kuna küsimuse tekst osutas selgelt, et see pole vastus, mida soovitakse. Klounkala õigeks lugemine oleks ebaõiglane nende suhtes, kes ei kirjutanud klounkala just sellepärast. (Mina kirjutasin merianemoonahven: meriroos ongi inglise keeles sea anemone)
Laiast levikust hoolimata on klounkala kogu aeg olnud mitteametlik nimetus ja guugeldades näete ise, et meriroosahven on samuti laialt kasutusel.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas ToivoK »

Olen homme Räpinas kohal, nii vai naa.
Kellel vakantsi, võite ette teada anda.
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas insu »

polt kirjutas:http://en.wikipedia.org/wiki/Hispaniola
Ja ärge tulge mulle rääkima , et Haiiti asub Haiiti nimelisel saarel. Seega oli ka see küsimus väär.
Punkt läks lihtsalt kaduma kuna sai pandud selle saare ja riigi jutu peale Jamaica kirja.
Eesti meistrivõistlustel toimub mäng eesti keeles (ma ei tea, kas see juhendis kirjas on; mina teinekord, kui meeles on, seda mängu alguses ka ütlen), aga eeldatavasti nii on.

Teoses "Suur maailma atlas : Eesti Entsüklopeedia kaardiköide" (Tallinn, 2005), lk 133 on selle saare nimeks märgitud Haiti.

Eesti Keele Instituudi kohanimede andmebaasis on öeldud, et selle saare "põhinimi" on Haiti. Lisaks on märgitud, et saare variantnimi on Hispaniola,aga viimase rööp- või põhinimi on Haiti. [http://www.eki.ee/cgi-bin/mkn8.cgi?form ... 4v=Y&of=tb]


Paarkümmend aastat tagasi tuli keegi kuskil mälumängus välja avastusega, et saare nimi on "tegelikult" Hispaniola, ju see on siis kogenud mälumänguritele kuidagi meelde jäänud, aga, jah, vahepeal on kohanimede kodifitseermisega ka edasi tegeletud.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas polt »

Me ei vastanud muuseas klounkala kuid saime oma kaks punkti kätte- Samas kui on vihje kalapoeg Nemole, siis tema on ju konkreetselt klounkala. Ja Haiitiks kutsuvad seda saart vist kül ainult Eesti entsüklopeediakirjastuse töötajad.
Kui kogu maailma jaoks on Hispaniola siis võiks seda ka eestikatel arvestada. Aga ilmselgelt on nii selle krdi ahvena kui Hispaniola puhul loetud ainult Eestikeelset vikipedia artiklit. Tegelikult võiks eestikeelset lugeda ainult lisaks kui see olemas on-juhul kui on tegu mingi mitte Eesti asjaga.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Vikipeedia lehel http://et.wikipedia.org/wiki/Haiti_saar olevas eestikeelses artiklis on järgmine lause: "Haiti ehk Hispaniola on saar Kariibi meres."
Tolle lehe saame ka siis kätte, kui aadressi http://et.wikipedia.org/wiki/Hispaniola kasutame.
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas margu »

Üksikmäng oli raske, kuid hää ja hariv. Paarismängu tase oli kõikuv - kohati väga lihtsad küsimised segunesid üsna imelike küsimustega. No Elvstömi spordiala küsida - see on ikka üksikmängu küsimus, kui sedagi. Meie paari koht vastas tasemele - sellised teise kümne mehed olemegi. Tore oli paarismängu üllatuspronks, ainult kas see pronks korduks ka mujal Eestis ja teiste küsijatega, selles kahtlen. Vandenõuteooriad liiguvad ka kilvaringkondades.
põmmpea

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas põmmpea »

Tuulepealne väin eraldab Kuuba ja Haiiti saart.Nii et mis see siis õige on ??????????
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas cadman »

Misasi. Eks tan'd ole rohkem vist selline uuspuristide vaidlus, et kas grusiinid või georgiinid :)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas polt »

Kui nüüd mängudest rääkida, siis võistkondlikud olid ilmselgelt liiga lihtsad. Mängu raskusase tuleks paika sättida siiski tippude järgi, mitte selle põhjal et oh kutsume koolipoisid ja mõne kohaliku satsi ka mängima.
Näiteks jäi meelde see ilus pikk jutt Annie Oakleyst. Eestikate finaalis tuleb küsida Annie Oakleyd ennast, mitte Sinatrat ja Berlinit, kes temast laulavad!Küsimuse materjal on nagu olemas ja hea aga küsimus tehakse suht mõttetu.
Viimase viie aasta jooksul või kuue on muuseas võistkondlike eestikate finaalis küsitud nii Grassi kui ka Boudiccat(ise küsisime). Grass oli vist eelmine või äärmisel juhul üleeelmine aasta.
Kui mänge teete, siis toksige vastused ükshaaval googlisse sisse ja lisage kilb.ee. saate enamvähem selge pildi ette, kus ja mida ja kuidas juba küsitud on. Tuleb kasuks...

Samas oli võistkondlikel ka palju nulliringe. Ja oleme ausad laupäeval ära küsitud asja oleks ikka vabalt jõudnud uue küsimusega asendada pühapäevaks.

Ja loomulikult õnnitlused Tõnu Talvele.Uskumatu tulemus paarismängust.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Allar

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas Allar »

Tere taas!

Milline oli võistkondliku MV-de esikolmik?

Kui palju võistkondi kohal oli?

Allar Viivik
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas insu »

polt kirjutas:Ja loomulikult õnnitlused Tõnu Talvele.Uskumatu tulemus paarismängust.
Miks muidu see Talve tulemus uskumatu on? Minu teada on ta varem ka tulnud EMVl medalile ja pealegi paarismängus võib saavutada tubli tulemuse ka nii, et ise ei tea ühtegi vastust. Vat kui mina oleks tulnud medalile, see oleks olnud imelik ja tähendanuks, et mäng on kuidagi ühekülgselt koostatud, aga Talve puhul, no ma ei tea.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas polt »

Allar kirjutas:Tere taas!

Milline oli võistkondliku MV-de esikolmik?

Kui palju võistkondi kohal oli?

Allar Viivik
No Allar kuidas siis nii?! Valid kahe käega koos sõpradega mängupaigaks Räpina ja ise kohale ei tulegi!? Aga uudishimu on samas tappev.Ole rahulik viimaseks te poleks Räpinas jäänud. Selles osas oli täitsa teie mäng.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas polt »

insu kirjutas:
polt kirjutas:Ja loomulikult õnnitlused Tõnu Talvele.Uskumatu tulemus paarismängust.
Miks muidu see Talve tulemus uskumatu on? Minu teada on ta varem ka tulnud EMVl medalile ja pealegi paarismängus võib saavutada tubli tulemuse ka nii, et ise ei tea ühtegi vastust. Vat kui mina oleks tulnud medalile, see oleks olnud imelik ja tähendanuks, et mäng on kuidagi ühekülgselt koostatud, aga Talve puhul, no ma ei tea.

Mis annab sulle alust arvata et mu õnnitlused siirad ei ole? Mul oli lihtsalt laupäeva õhtul ära minekuga kiire...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas insu »

Mis annab sulle alust arvata, et ma arvan, et su õnnitlused pole siirad? Ühinen õnnitlejatega. Kommentaar käsitles omadussõna "uskumatu". Talve tasemega mängija medalivõit ei ole minu arvates uskumatu.
Allar

Re: Eestikad 2013

Postitus Postitas Allar »

Nu-nu!

Ma ei küsinud Poldi käest põhjusi, miks Keila mehed kohale ei tulnud ning oletusi, mitmendaks me oleks tulnud või jäänud. Või kas me oleks tulnud kohale või mitte. Tänan muretsemast! Me saame ise enda asjadega hakkama!

Uurisin võistkondade arvu ja esikolmikut.

Allar
Vasta