TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas illar »

Mind häirib Risti mängude puhul see liigne vikipedism (lähtudes vastuselehtedel antud allikatest). Küsimuse algmõte võiks ikka kuskilt mujalt tulla ja seda võiks wikipediast (mitte vikipeediast) või mõnest entsüklopeedilisest leksikonist kontrollida, küsimuste vorpimist entsükolpeediate baasil ei pea väga heaks tooniks.

Samuti oli iga teine küsimus selline, kus vastust ja selle eest antavaid punkte võiks hea tahtmise korral ühele ja teisele poole tõlgendada (ehk puudus selge ja konkreetne vastus). Kui selline mäng midagi otsustaks, jätkuks vaidlusi nädalateks. Päris koomiline oli seda mängu, kus mingit punkti mängu sees väikse arutelu tulemusel siia- ja sinna poole liigutati, lõpus 0,2 punktiga võita.

Ma arvan, et kui keegi pädev mälumängur oleks need küsimused enne üle vaadanud, oma soovitused-ettepanekud teinud ja Rist neid arvesse võtnud, oleks saanud korraliku mängu. Ka selle, et taolise mänguga 50% ära ei tule, oleks vilunud silm pealevaatamisel ilmselt ette ära öelnud.
Sven

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Sven »

Taivo kirjutas:
Kolmekomponendilisi küsimusi oli mul kaks ja mõlemad toodi välja kui liiga suure komponentide arvuga küsimused. Kas see tähendab, et üksikmängus ei tohi olla kolmekomponendilisi küsimusi?
Võib küll. Aga tuleb vaadata terve ploki konteksti. Plokis peaks olema 1-2 lihtsamat, 1-2 keskmist küsimust ja 1-2 rasket (nii ütles vist Palamets oma mälumänguraamatus, mida mul ei õnnestunud enam kultuurikihi alt üles leida). OK, Eesti meistrivõistlustel võib süsteem olla 1-1-3. Muidu on natuke karm, kui plokis on juba 2 üle keskmise küsimust ja lõpuks veel üks, millele peab hakkama 3 erinevat komponenti mõistatama.
Aga ma leidsin ka mitu küsimust (15, 27, 35, 51, 61, 64), mille vastus koosnes rohkem kui 3 sõnast. Sinna tuleks lisada ka 66, mille täpne vastus pidanuks olema "ENDINE Viktor Kingissepa tänav". Ei hea.
Ära südamesse võta. Ma lugesin päris hulga häid küsimusi ka üles. Kui suudaksid pooled minu poolt kritiseeritud küsimused sellistega asendada, oleks mängul hoopis teine jume, ka vaidlusi oleks vähem. Ega vaidlused päris ära kunagi ei lõpe. Murphy seadus: Kui oled teinud kõik, et küsimuse valesti mõistmist vältida, leiab keegi ikka mõne uue võimaluse.
Külaline

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Külaline »

Lisan mitmetivastatavate küsimuste loetellu difraktsiooni. Vähemalt sama hästi sobib vastuseks interferents. Eriti kuna küsimuses rõhutati ja ka joonisel oli näha kahte pilu, mida lained läbisid.
Kruvi pisut raskusastet individuaalmängule sobivamaks, kasuta testlahendajat, hangi abiline mängu läbiviimiseks ja ära kehaosi enam küsi.
Üldiselt mulle meeldis

Henri
külaline

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas külaline »

Tere! Millal Taivo Risti mängu küsimused-vastused kilvalehele üles saavad? Tänan ette!


Viimati tõstatas Anonymous on 02.04.2014, 20:38.
Vasta