TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Taivo »

Räägitud on sellest, et mingid üle-Eestilisse sarja kuuluvad kilvad on halvad ja tuleks sarjast välja arvata, aga seda ei saa teha, sest ei ole midagi asemele panna. Ma otsustasin selle vastu midagi ette võtta ja korraldada mängu, mis soodsa vastuvõtu korral kuulub järgmisel aastal üle-Eestilisse sarja.

Sel laupäeval, 20. aprillil algusega kell 12 toimuvad Tehnikaülikoolis, esialgsetel hinnangutel ruumis X-213, Tehnikaülikooli lahtised meistrivõistlused mälumängus. Osaleda võivad kõik ja osalejatel ei pea olema Tehnikaülikooliga mingisugust pistmist. Osavõtumaks 5€.

Oleks parem, kui saabuks palju osalejaid ja nad annaksid pärast, näiteks siin kilvafoorumis, põhjalikku tagasisidet. Niimoodi aitate välja selgitada seda, kas see mäng kõlbab järgmisel aastal üle-Eestilisse sarja või ei.

Küsimusi on 70 ja need jaotuvad 14 plokki. Esindatud on kõik teemad vastavalt tähtsusele. Punktide võrdse jagunemise korral otsustab viimane, 70. küsimus.

Püüdsin õppida eelmistest enese korraldatud mängudest ja mnemomaratonist ning teha lihtsamaid küsimusi. Eks paistab, kuidas õnnestus.
Sven

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Sven »

Sven Oidjärv osaleb, kui mingeid ettenägematuid asju vahele ei tule.
valle
Postitusi: 27
Liitunud: 19.10.2009, 17:21

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas valle »

Paraku jääb mul osalemata. Reedel siirdun pikemale tööreisile Lapimaale.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas arko »

Minu nime võib ka kirja panna.
Millisest hoonest seda X-tähisega ruumi otsima peaks?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Henry IX »

Kümnendast hoonest (majandusteaduskond) raamatukogu taga, mööda Akadeemia teed ühiselamute poole.

Vt. plaanilt hoone X tähistusega 25
http://www.ttu.ee/public/u/ulikool/kont ... li2010.pdf
Viimati muutis Henry IX, 16.04.2013, 15:50, muudetud 1 kord kokku.
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Henry IX »

Vabandust hostelist linna poole
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Aare6631 »

Samas hoones samal korrusel suurtes audikates 209 ja 211 on toimunud paar koolide eelvooru ja kilvakalendrisse kuulunud suurte üksikmängu.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas holte »

TTÜ lahtised on väga vahva algatus, kahjuks ei saa ma
oma kaasalöömist kinnitada. Aga ei saa veel ka seda
ümber lükata.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Taivo »

Vahepeal selgus, et tõepoolest toimub mäng X-213. Trollipeatusele kõige lähema korpuse Akadeemia tee poolne sissepääs. Minult küsiti, kas ma tahan tellida riidehoiuteenust, ja ma ütlesin, et ei taha, nii et olge selleks valmis.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas holte »

Üritan ka osaleda, praegune tähtede seis ja K. Kuul kinnitasivad, et asun laupäeval Tallinnas ja saatuse vastu pole mõtet puksida.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Sven

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Sven »

Keegi mängu kommenteerinud ei olegi. Ma võtan siis selle tänamatu ülesande enda peale. Loodan, et Taivo ei ole pahane!
Järgmised küsimused põhinevad väga spetsiifilise fakti teadmisel: 3, 7, 19, 23, 46 (need olid ka nulliringid, edasi ma neid enam ei lugenud), 51, 57, 60.
Järgmised küsimused sisaldavad segadusseajavaid vihjeid: 5 (eesmärgiks rikkaks saamine - selleks loobuda läänelikust elustiilist??), 9, 11 (huligaansus relva ähvardusel?), 34 (keele lühend viitab otseselt semgali keelele), 55 (eluaegne president - enam ei ole president?), 57, 66 (Eestis ON selliseid tänavaid 31 - aga tegelikult ei ole).
Vastuses sisaldub mingi lisatingimus, mille nimetamata jätmine võtab punkti maha: 24 (LAEVApere), 27.
Liiga keerulised küsimused, kus on palju komponente ja mis sobiksid pigem võistkondlikku mängu: 10, 58.
Head küsimused olid minu meelest: 20, 40, 42, 45, 50, 51, 53, 61. Mõnel juhul oleks paar sõna õiges kohas palju aidanud, näiteks 33 (...Itaalias PALJU/SAJAND hiljem...), 52 (See on TEISE NIMEGA püroklastiline voog, selles küsimuses puudus ka küsimus, kui niisugune!).
Parema kvaliteediga pilt oleks lihtsustanud küsimustele 49, 61, 65 vastuse otsimist.
Ka vastustelehel oli vigu: bunga-GUNGA, FOURIER´ pendel.
Anna andeks, Taivo, aga sellisel kujul ma ei võtaks seda mängu Eesti karika osavõistluseks.
Soovitused: Keegi teine võiks ka küsimused üle vaadata. Või võtta veel mõni tegija kampa. Sõnastust võib mitmel juhul kärpida.
Praegu saavad ainult mängul osalenud aru, millest ma räägin. Kas sa nüüd kõige eelneva järel üldse neid üles panedki?
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas arko »

Hetkel on suurim probleem siiski õigete vastuste protsent. Mängu teine pool tundus selles osas kuidagi parem, siis oli ka vähem nulliringe. Paarismänguna oleks võitjad ilmselt üle 50% saanud küll.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas holte »

... loodetavasti ikka pannakse, küsimused on ikka seda väärt.

Nõustun mõnes punktis Sveniga ja mõnes oponeerin ka.
Esiteks ütlen ära, et Taivo Risti mäng on ilmselt üks omapärasemaid Eestis. Omapäral on
ka igasuguseid kõrvalmõjusid, aga üldjoontes on see mäng mu meelest väga tore üritus.
Aga "väga spetsiifiline küsimus" on iga inimese jaoks väga spetsiifiline termin. Ja minu mälu
polnud nii mõnedki eelpool loetletud nulliringid nulliringid. See selleks, paljud nulliringid ja
soolod on siiski ehk ka sellest põhjustet, kui mängijaid 11 (ja neist ka kaks ju TÜ "amatöörid").

Ok, räägin siis ka paarist mittemeeldinud küsimusest:
52. lõõmpilv; miks ei meeldinud - olen ise püroklastilist voolust küsinud EMV paarismängu voorus
ja mu küsimus oli sõnastatud pea sõna-sõna sama. Ja ma ikka uurisin teemat ka. Aga siis
polnud veel ükski sõnaosav keelemees või vikipedist terminit eestindanud. Ja ma eriti ei hinda küsimusi
a la mis termin on vahepeal välja mõeldud. Sama käiks ka paljastu kohta, kui poleks kena sõnarütmi
haljastu-paljastu, mis teeb selle küsimuse palju toredamaks.
41. punarebane. Miks ma rahul pole - lihtsalt ma kardan, et on palju koerlasi, kes kutsikast peast
on täpselt samasugused - igatahes inimene, kes teab loodusest must nii tuhandeid kordi rohkem,
vastas lihtsalt et "see on mingi koerlane". No minule tundus rebane, aga vaid seetõttu, et ma loodusest
nii vähe tean.
27. oli ehk kiuslik, mäluritele kõlbab tavaline võrrandisüsteem,
66. oli mind kui raplakat ahistav küsimus :). A no meeldivaid küsimusi oli rohkem ja eriti meeldib
mulle Taivo julgus mälureid lihtsate küsimustega paika panna.

Küsiti vist ka üks erilisemaid ja isiklikumaid küsimusi kilvaajaloos, ma loodan siiski, et sellest
ei saa algust trend. Annaks ju ikka küsida ja katsuda - ussripikut ja... huvitavamatki - kui naisküsijad
ka veel appi võtta.

Viimasest lähtudes, oli küsimisapsakaid, aga kui arvestada, et mees viis mängu üksi läbi ja ilmselt
ka küsis ikka täitsa oma küsimusi, siis mõne ülevaataja, kohendaja ja lisaabilistega oleks Taivo võimeline väga vinget mängu tegema ükskõik mis tasemel.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Sven

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Sven »

Ma hakkan kõrvavaiku koguma, kuniks jälle mõnesse mängu küsimusi teen. Just eile õhtul tuli hea suur tükk välja...
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: TTÜ meistrivõistlused üksikkilvas

Postitus Postitas Taivo »

Eks ma ikka saadan küsimused ära, kuidas muidu.

Ma siis vastaks ka midagi kriitikale ...

Kolmekomponendilisi küsimusi oli mul kaks ja mõlemad toodi välja kui liiga suure komponentide arvuga küsimused. Kas see tähendab, et üksikmängus ei tohi olla kolmekomponendilisi küsimusi?

Fotode kvaliteedi kriitikaga tuleb osalt nõus olla. Küsimuses 65 laenutasin raamatukogust raamatu, lasin koopiakeskuses eriti kalli koopia teha, aga tulemus polnud endiselt kuigi rahuldav. Nüüd ma tean, et nii ei saa. Küsimuses 49 polnud mul paremat pilti võtta, vaja olnuks lisavihjeid. Küsimuses 61 pole ma nõus, et pilt on halb, inglise vikipeedias valiti see eeskujulikuks fotoks ja oli näitena heast pildist esilehel.

Nulliringe oli 10. Neile lisandus 2 küsimust, millele oli 1 ühepunktivastus. Ju siis oli palju.

Segadusseajavaid vihjeid oli tõepoolest mitmes küsimuses. Minu arvates kuulub see kilva juurde. Aga sõnastus "... on jäänud veel viimane inimene, kes kunagi oli eluaegne president (enam ta riigipea ei ole)" ei ole minu meelest mingil määral eksitav. Pealegi oli küsimuses mainitud Habib Burgibat ja Idi Amini, kes ka olid eluaegsed presidendid, kuid polnud siiski surmani presidendid.

Huligaansust relva ähvardusel polnud küsimuses mainitud. Oli "relva kasutamise korral", mis on hoopis midagi muud.

Kõrvavaik oleks kindlasti hea küsimus. Palun küsi seda kunagi. Mina ei saa seda teha, sest minu kõrvad ei erita nii palju vaiku kui küsimuse koostamiseks vaja.
Vasta