Mälumäng Riias 11. mail 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
põmmpea

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas põmmpea »

Muidugi minu arvates peaksime välismaaga sõprust looma ja need siia meile mängima kutsuma,see tõstaks ka meistrivõistluste taset ja rahvusvahelist mainet.Kui üldse neid kutsuda siis Eestikatele kus aga see toimub see tuleks ju kindlaks teha sest tean hetkel on vähemalt 3 korraldada tahtjat.
Mäng oli tõesti hea ei väsi kiitmast.Ma tõin sealt kaasa ka eestikeelsed eelvooru küsimused koos vastustega nii et saab neid kasutada kunagi.Tundub et ka lätlased said meilt nii mõndagi uut infot kuidas mälumänguga edasi minna.Järgmisel aastal tuleb meil ju Lätti rändkarikat kaitsma minna.
Täna siis hoiame telerite ees pöialt kahele värskele Läti meistrile saates Kes ,kus ja millal.
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas ToivoK »

U. Apsalons saatis mulle (võibolla veel kellelegi) aadressi, kus mängu pidid yleval:
http://fotki.lv/lv/tiesnesis/908015/
Allar

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas Allar »

Tublid Läti meistrid! Elagu Eesti mälumäng! Igatahes!!!

Allar
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Pärnu! Ma teen ära. See on enamvähem keskel ka. Aga tõenäoliselt vajan ma ka abi just tõlkimise osas. Siis peaks ju nii Soome kui Läti keelde tõlkima. Ühesõnaga Paikuse pildikale võiks seekord anda rahvusvahelist möödet(saarlased võivad ka tulla).
Muideks meil Kilingi-Nõmmes töötab kohalikus lasteaias üks läti filoloog, tema avitaks kindlasti tõlkeprobleemide puhul.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Teeks Paikusel siis mingi rahvuste karika. Kutsuks soomest kaks satsi, Lätist paar tükki, üks võiks kindlasti venelaste oma olla.ˇVõrokesed, setod, mulgid, hiidlased, saarlased. Paar linnavurlede meeskonda ka ja teeks ära.4 satsidele ja sama põhimõttega nagu Lätis oli. eelvoor pluss Play Off. Mis arvate?

Mänguaeg võiks olla Paikuse traditsiooniline. Spordipildika võiks siis sel aastal koos Igoriga teha, et spordimäng ikka ka tuleks.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas tauno »

Ma nüüd tuletaks meelde, et on olemas selline asi nagu Põhjamaade meistrivõistlused, mis peaks toimuma uuesti 2014. Toimumiskohta pole veel paika pandud, kui keegi tahab seda enda peale võtta, siis võib-olla on idee. Ja sinna võiks kutsuda ka lätlased, leedukad või kas või venelased, kui neid võtta on.
Küsimused tehakse sel juhul muidugi kollektiivselt, mitte korraldaja poolt üksi.
Mingitel Balti meistrivõistlustel ja muudel nõrgematel alternatiivüritustel pole hirmus palju mõtet, muidu jääb ikka "vallatasandile" see kupatus.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Põhjamaade meistrikaid ma küll teha ei viitsiks. Ja sellise asja pakkusin välja mänguks kuhu lätlased nö viisakuse pärast vastuvisiidile kutsuda. meeskonnamänge meil ju peale eestikate ja Sireli ei ole. maakilb ei sobi rahvusvaheliseks mänguks, me ei saa lätlaste või soomlaste käest Eduard Vildet või Raplamaa rändrahne küsida.
Ma lihtsalt annan mõista et midagi sellist ma võiks teha. sest individuaalil ja paarikal sarnasel kujul nagu need Paikusel siiani olnud on ei näe ma mõtet. Igor võidaks ja teised on vihased, et küsimused on liiga rasked.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas tauno »

meilt küsiti küll eesti jotat, läti jõge ja leedu järve :)
Huvitavam oleks neid siiski integreerida mingite olemasolevate mängude juurde, mitte teha juurde ühte mängu, mille ainus mõte on lätlasi peksta. Tundub et see ei ole väga keeruline, aga kas see on eriti mõttekas...
Vilniuse Žalgiris
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas ToivoK »

tauno kirjutas:meilt küsiti küll eesti jotat, läti jõge ja leedu järve :)
Huvitavam oleks neid siiski integreerida mingite olemasolevate mängude juurde, mitte teha juurde ühte mängu, mille ainus mõte on lätlasi peksta. Tundub et see ei ole väga keeruline, aga kas see on eriti mõttekas...
Ms oma noorusaeguist mäletan, et Bruno O jooksis NL (levi)filmiteatmikest läbi kui latõšskij sovetskij aktjor, Vaidava (eestikeeli Vaidva) jõgi oli kyss lätlaste omavahelises mängus, mida kumbki ei teadnud ja ka saalist vastust ei tuld, Leedu järve kyssa ei mäleta, aga mis puudutab Inarit, siis ma ei saanudki aru, mida peeti õigeks, mille poolest ta ENAMIKUST (bolšinstva[/i]) Soome järvedest erineb (Nojah, kuivõrd suurem osa Soomest on siinpool polaarjoont, siis suurem osa järvi ka) - aga seegi kyss oli nende omavahelises mängus.
Viimati muutis ToivoK, 13.05.2013, 16:33, muudetud 1 kord kokku.
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas ToivoK »

Allar kirjutas:Tublid Läti meistrid! Elagu Eesti mälumäng! Igatahes!!!

Allar
Aitäh!
Ma kyll ei tea, mis hani vai part teil Jaaniga kitkuda on, aga arvan, et õnnitlus on siiras, seda enam, et eks ta ennekõike Jaani pihta käi. Aga nagu sa isegi u 15aastatagusest ajast tead, võib ka nägemispuudega kalkun rasvarulli leida.
P.S. Nyydseks olen abikaasaga nii nii Viinis kui Prahas nädala veet.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Tauno, nimeta üks olemasolev mäng mille juurde sa neid poogiks! Üle eestiline võistkonnamäng kui selline puudub ju meil.
Ainus variant oleks Sirel.Olemasolevaist.
Põhjamaid ei viitsi ma juba sellepärast tegema hakata, et siis hakka mingite soomlaste või norrakatega vaidlema milline küsimus kõlbab milline mitte. Neil oma nägemus mul oma. Üldjuhul ma nagunii ei viitsi kellegi arvamust eriti uurida ega kuulata.Põhjamaade omi peaks ikka nii tegema et Ja mastaabid kläheks ka liiga suureks. peab hakkama neid vaeseid skandinaavlasi majutama ja söötma, mingite rahadega mässama jne. Seda mina teha ei viitsi. Sellise omaaegse külakilva stiilis laua katmisega saaks Paikuse rahvas mul aga kenasti hakkama.Mängukoht tuleks üldse tasuta kätte ja auhinnalaua kataks nad ka vähemalt osaliselt ära. Kui vaja tuleb Vallavanem kätt ka suruma ja mõni kohalik koor laulma.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas ToivoK »

Aga kes ja kus on öelnud, et meie peaksime vastukäiguna ka võistkondliku mängu tegema???
Täiesti mõeldav oleks nt variant, et alustuseks ca 60kyssane yksikmäng ja siis samasugune paarismäng otsa. Ja mängud toimuksid Eesti tavade kohaselt - 5-6kyssased plokid, õige vastus 2p, poolik 1p, ei mingeid playoffe.
Sedamoodi alustuseks.
Edaspidi võib midagi huvitavamat välja mõelda, soomlasist on juttu old, äkki vaataks nt Peterburi poole ka.
Ning mingi eriformaati mäng välja mõelda. Nt nn lõppvoorus anda võistkonnile/mängijaile teemavalik,
kes vastab kohe - 3p, vale -2, siis lisavihje - õige 2p, vale -1, lõppeks variandid - õige 1p. Annab mõelda edasi.
Samas, minule on vastuvõetamatu variant kutsuda kylalisi Eesti MVle, sest seal PEAB olema paras Estica plokk.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas tauno »

No ilmselt kas Sirel, või see Tallinn-Tartu korrespondentsmäng. Kui eesmärk ongi küsida brunoojasid jms, siis võib-olla ka valdade mäng, mis vist sellisest materjalist koosnebki.
Äkki see vähene lätlaste ja läti venelaste noorem materjal lihtsalt tahaks ka EM-i formaati mängida, oleks lähedamalt kellegagi mängida. Ega see heitlus muidu eriti pinget ju ei paku.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas arko »

Võiks esmalt uurida lätlaste käest, milline nende potentsiaalne huvi on. Ma kahtlustan, et üksikmäng ei oleks eriti populaarne, pigem ikka võistkondlik. Võib-olla teha esmalt paarismäng ja siis võistkondlik otsa? Me suudame kahtlemata viia mäng läbi parema tempoga kui nemad seal.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
põmmpea

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas põmmpea »

Lätlased just ütlesid ju seal Riias et nemad mängivad ainult individuaalselt ja võistkondlikult.Paarismäng on nende jaoks tume maa ,said meilt idee selle formaadi jaoks.Samuti mingid nn Maakilva ja koolinoorte mängud kus ühel ajal küsitakse samad küsimused erinevates kohtades tegi neile üllatust et kuidas nii võimalik on ,aga igatahes ideid kogemusi ja tasemevahet nad meilt said.
Vasta