Mälumäng Riias 11. mail 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
põmmpea

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas põmmpea »

Nii hilja kui meie pärnusse jõuame tõenäoliselt enam rakvere poole läbi paide bysse ei tule ,kuigi peaks uurima.15,25 tuleb buss otse mulle koju ukse ette aga see veitsa vara.Nii et hetkel paneb tagasisaamine tulekule kriipsu peale.
Külaline

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas Külaline »

13. Janvāra iela (13th January street) is not named because of Riga riots, that happened in 2009, 13th of January.
It is named because of riots that happened in year 1905, basically it was the beginning of Russian Revolution in Latvia.
põmmpea

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas põmmpea »

Mõtlesin et äärmisel juhul saan autoga Pärnusse kihutada ja sealt Pulveri või kellegi muu peale istuda siis on tagasisaamine kindel.Kas keegi oskab mulle Pulveri numbrit anda et asi kokku leppida,või helistage mulle ise 53414685 Mart Vellama
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas ToivoK »

Külaline kirjutas:13. Janvāra iela (13th January street) is not named because of Riga riots, that happened in 2009, 13th of January.
It is named because of riots that happened in year 1905, basically it was the beginning of Russian Revolution in Latvia.
Jah, 1905 oli Riiaski oma verine pühapäev enam kui 70 tapetuga.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas his master's voice »

Ärge siis unustage uute trammidega sõita (http://www.tallinnapostimees.ee/1230936 ... t-ammu-ees)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

5042186 on Andrese number.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas cadman »

Ehh Polt. Eks see Aadu asi ole, aga üldiselt saadetakse sellised asjad tänapäeval sms-iga või privaatsõnumiga :)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Ma lihtsalt tean, et nii Aadu kui minu numbrid on siit korduvalt ka enne läbi käinud.
ja kohalikku privaatsõnumisaatmisteenust oskab ilmselt kasutada u 3 inimest.
mardi meilikat ega numbrit mul aga pole, seega sorry. Aga mul on hea meel, et sa muret tunned. Vabariik vajab valvureid!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas cadman »

põmmpea kirjutas:Mõtlesin et äärmisel juhul saan autoga Pärnusse kihutada ja sealt Pulveri või kellegi muu peale istuda siis on tagasisaamine kindel.Kas keegi oskab mulle Pulveri numbrit anda et asi kokku leppida,või helistage mulle ise 53414685 Mart Vellama
Njah, ma ennegi vaadanud, et funktsionaalne lugemisoskus on... Aga püüa vähemasti :D
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas aadu »

Saime Mardiga kokku lepitud.
"Me ei ole veel haridusministriga lõplikus tões kokku leppinud."
Jürgen Ligi
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Ära tegime!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas tauno »

Kokku osales 14 võistkonda, 2 tk olid meie poolt: Tallinn (Arko, Hugo, Indrek ja mina) ja Eesti (Jaan, Andres, Mart ja Toivo). Eelvoor oli 50 min ja 45 küsimust. Tallinn ja mingi kohalike venelaste võistkond said 27, viigilahutusega Tallinn sai eelise ja esimese ringi vabaks. Eestil oli vist paar punkti vähem ja mõlemad said 6 hulka playoffi. Playoffis olid võistkonnad paarikaupa vastakuti. Poolfinaalis läksid vastakuti kaks eestlaste võistkonda ja Eesti võitis Tallinna ühe punktiga (mh ei osanud Tallinn vastata Balti kossuliiga võitjat). Pronksi ja kullamängud võitsid kohalike vastu mõlemad võistkonnad üsna kergelt.
küsimused olid kohati üsna ok, aga sisse ka sodi. Näiteks küsiti Bruno Ojat ja "Viimset reliikviat", mille peale lätlased oskasid ainult õlgu kehitada (ei pane seda neile pahaks). Väga palju oli reaalteadusi. Kultuuri ja elustiili või uuemaid teemasid peaaegu üldse mitte (nojah, Adele´i küsiti siiski). Enamik küsimusi olid üsna lihtsad, sekka ka mõned üsna keerulised. Üldiselt siiski tasemevahe oli selge, kuigi lätlastel olnud tugevamad võistkondade vahel lahku pekstud. Seltskond oli üsna kirju: rohkem vanem rahvas, natuke ka tudengeid. Elevust tekitas kohalike tädide poolt kaetud suupistelaud, mis oli üsna uhke. Ühtlasi võib öelda, et mõned nähtud tüübid jäid "igaveseks meie meeltesse" :)
Vilniuse Žalgiris
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas ToivoK »

Lätlaste kiituseks veel, et kirjaliku eelvooru kysimused olid tõlgit eesti keelde ja tõlge oli täitsa korralik.
Igal juhul plaoffide venekeelsed olid vigasemad.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas arko »

Jah, avaldas muljet, et nad olid meie jaoks palju vaeva näinud, loobudes muu hulgas ka ristsõnavoorust, mis on neil tavaline. Banketilauast rääkimata.

Nüüd on küsimus, kas ja kuidas võiksime omalt poolt seda koostööd edendada ja nad vastu kutsuda. Kas võiksime mõne oma mängu / etapi korraldada sellisena, et sinna saaksid tulla ka väliskülalised (mitte ainult Lätist, miks mitte ka Soomest)? Millise mängu sel juhul? Tartus, Pärnus, Kilingi-Nõmmes? Sel juhul peaksid küsimused olema üsna rahvusvahelised ning tagatud tõlge. Hea tahtmise korral on kindlasti võimalik. Mida arvatakse?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Pärnu! Ma teen ära. See on enamvähem keskel ka. Aga tõenäoliselt vajan ma ka abi just tõlkimise osas. Siis peaks ju nii Soome kui Läti keelde tõlkima. Ühesõnaga Paikuse pildikale võiks seekord anda rahvusvahelist möödet(saarlased võivad ka tulla).
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta