Mälumäng Riias 11. mail 2013

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
põmmpea

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas põmmpea »

Lugesin eestpoolt et mis küsimus see leedu järve kohta oli küsiti leedu sügavamat järve vist oli sügavus 62,5 meetrit ja see oli vist Taurage ja see oli ka et Inari järv on ainus soome järv sealpool polaarjoont nii nad vähemalt mainisid.Segas muidugi ju ka see et iga nime juures küsiti ka eesnime ja sellist teadust keemiat oli ka ju palju.
Paide on võimeline ka hea mängu korraldama Paide kutsehariduskeskuses on ju nii toitlustus,ööbimine kui ka mäng ühes ja samas kohas.Huvi on paide poolt igatahes olemas.Nii et on mida mõelda.
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas Aare6631 »

Kilvalehele ilmus suvekalender ja seal on rida ka Riia mälumängu kohta, lingiga 50 küsimusele eesti keeles. Tõlge pole päris korrektne, aga ükski küsimus ega vastus ei tohiks ebaselgeks jääda.

Ühtlasi sai uuendatud üksikkarika seisu enne MMi ehk viimast etappi ja välja pandud paariskarika lõppseis. Võitjate austamine leiab aset sügisel, tõenäoliselt uue hooaja I etapil.
Sven

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas Sven »

6631 kirjutas: Ühtlasi sai uuendatud üksikkarika seisu enne MMi ehk viimast etappi ja välja pandud paariskarika lõppseis. Võitjate austamine leiab aset sügisel, tõenäoliselt uue hooaja I etapil.
Mälugigandil? Sinna ju mõned kodanikud põhimõtteliselt ei tule...
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Uue hooaja kalender pole ju paigas. Kas mälugigant seal üldse on?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas Külaline »

Minu mäletamist mööda on tavaliselt hooaeg alanud Haapsalu paarikaga või Maiste on loobunud? Oot kas ei olnudki selline info?
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Uut hooaega paigas minu teada pole-kui just copy pastet ei tehta. EMLi koosolekut pole samuti olnud. Sest kilvafestivali(maailma esimese) ajakava ei võimaldanud seda läbi viia.
Mina oleksin küll huvitatud mingis arutelus uue aasta kalendri koostamise üle, osalema.Ma peaks traditsiooni kohaselt tegema järgmine aasta paarika aga kuna mu mängud ei ole vastanud EMli kriteeriumitele-osalejaid vähe, küsimused liiga rasked, auhinnad liiga korralikud.Siis ma ei tea.
Kuidas järgmine aasta eestikatega on? kes teeb+ kes jaskari, simmani, festivali, jamboree korraldab?
Niisama paarikat pole ju mõtet teha kui äkki saaks selle eestikateks vormistada-seal on natuke raskemad küsimused vist ok ju.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas Külaline »

Kas siis veel üks mäng vähem?
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas IS »

See oleks vist küll teise teema jutt, kuid mänge vähemaks ei tohiks jääda - Margus Maistega on esialgne kokkulepe, et Haapsalu mäng toimub seekord Tallinnas; lisandub veel Rakvere mäng (Andres Pulver). Kalendri saab lukku siis, kui on teada EMV toimumiskoht - kui Pärnus, siis on Kilingi-Nõmme mäng üheks EMV osaks (lisaks Paikuse mängule). Kui aga Paides, siis on ilmselt need 2 mängu eraldi (lisaks). Olen olnud arvamusel, et kui on tõsine kandidaat olemas (nagu eelmisel aastal oli EMV korraldamist juba mitu aastat ette planeerinud Räpina), siis võiks teha kindla eelkokkuleppe (põhimõttel - kes ees, see mees). Eelmisel aastal toimus küll palju poleemikat tekitanud hääletus, kuid sellest hoolimata arvan endiselt, et järgmisel aastal annaks võimaluse Pärnule ning ülejärgmisel Paidele (ettepanekute laekumise järjekorras). Kui aga soovitakse taas hääletust, eks siis korraldame.
Arvo Kreegipuu

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas Arvo Kreegipuu »

Kahju küll kui Haapsalu ära jääb, jälle üks koht vähem, kus käia
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas tauno »

Küllaltki huvitav statistiline fakt selgub siis, kui vaadata individuaal- ja paarismängude karikasarja hooaja seisu Räpina mängude valguses. Kui võtta ette hooaja esikümme mõlemas arvestuses, siis peaaegu mitte kellelgi ei lähe need mängud hooaja kokkuvõttes üldse arvesse (ja tõenäoliselt pärast MM-i väheneb see hulk veelgi, sest mõnel lihtsalt ei tule praegu muidu mängude arv täis). Juba lõppenud paarikasarjas läks mäng arvesse ainult ühel paaril esimese kümne seas :)
Tjah.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Oleks mul sihukese statistika jaoks aega!!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Ove
Postitusi: 29
Liitunud: 05.04.2010, 09:17

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas Ove »

Nojah, vähemalt üks mäng peaks ju hooaja jooksul olema, mis terad sõkaldest eristab.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas polt »

Otsustage siis palun ära. Kas teeme jamboree kevadel Pärnus. Ma saaks juba hakata asja ajama ja kalendrit paika panema. Sest kui jamboree toimub Pärnus, siis ei tule kalendrisse Kilingi nõmme üksikut ja Paikuse paarikat. Küll aga oleks ma huvitataud korraldama jaanuaris Paikusel mingit ehk ka rahvusvahelist mõõdet omavat võistkonnamängu.
Spordimängude korraldajaile aga lubaks ikka pildikat, lihtsalt see toimuks siis koos mõne teise etapiga ja miks mitte ei võiks küsimused sündida koostöös Igoriga, kes samuti kompanjoni otsis.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas illar »

No individuaali poole peal jääb silma, et Räpinas osales karikasarja esimesest 34 mehest 32 ja Naruskberg küsis ehk siis karikapunkte lihtsalt ei jagatud nii lahkelt kui kuskil Pirital või Vändras. Seega tegelikult loogiline, et kus osaleb rohkem rahvast, seal saadakse ka keskmiselt madalamaid punkte.

tauno kirjutas:Küllaltki huvitav statistiline fakt selgub siis, kui vaadata individuaal- ja paarismängude karikasarja hooaja seisu Räpina mängude valguses. Kui võtta ette hooaja esikümme mõlemas arvestuses, siis peaaegu mitte kellelgi ei lähe need mängud hooaja kokkuvõttes üldse arvesse (ja tõenäoliselt pärast MM-i väheneb see hulk veelgi, sest mõnel lihtsalt ei tule praegu muidu mängude arv täis). Juba lõppenud paarikasarjas läks mäng arvesse ainult ühel paaril esimese kümne seas :)
Tjah.
margu
Postitusi: 200
Liitunud: 11.02.2005, 16:53
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Re: Mälumäng Riias 11. mail 2013

Postitus Postitas margu »

Kuigi viimastes postitustes pole Riiaga midagi pistmist, siis võlgnen mõne eelneva kirja kohta seletuse. Haapsalu traditsioonilist augustilõpu või septembrialguse mängu tänavu ei toimu. Põhjusi mitu. Üks on kindlasti finantsmiinus möödunud aastast ( ehk liigne lootus kulkale maksis kätte ja muidugi vähene osalejate arv). Ka segadus mudalinna koolikorralduses on probleemiks ning minu tööleasumine väljaspoole Haapsalu piire.
Tõesti, andsin lubaduse, et millalgi sügisel olen nõus Tallinnas paarika tegema.
Ja veel Haapsalus siiski üks mäng toimub - juuni lõpus leiab aset VSÜ Jõud korraldatud linnade spartakiaadi raames mälumäng, kus esitamisele tulevad minu küsimused.
Vasta