MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas arko »

Tuletan veel meelde põhimõtte, et MMi Eesti parim saab Eesti koondise kapteniks sügisel Liverpoolis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel. Kapteni juhtimisel pannakse kokku neljaliikmeline koondis, kelle iga liige saab Liverpooli EMi jaoks mälumänguliidult 250€ suuruse toetuse.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas Aare6631 »

Täpsustaks veel, et MMi parim ehk Eesti kapten selgub MMi reeglite alusel. Mängus on 8 plokki, igaüks 30 küsimust. Neist 7 paremat punktisummat läheb arvesse ja kui 7 ploki summa on võrdne, vaadatakse väljajäänud ploki summat. Kui ka see on võrdne, vaadatakse arvesseläinud suurimat üksiku ploki summat. Kui suurim on võrdne, siis järgmist jne.
Kuidas me Eesti üksikkarika punkte jagame - kas 8 ploki kogusumma või 7 parima alusel - täpsustame homme enne mängu algust.
Kasutaja avatar
Henry IX
Postitusi: 7742
Liitunud: 25.03.2005, 21:40
Asukoht: Kännus, Tallinnas

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas Henry IX »

Mind on küll välja jäetud, ent Tartusse maka ei jõua. Heino Raivet
Fabregas sooritas väljakule väljaheite.
Kalev TV kommentaator
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas arko »

Kahju kuulda, olin sinuga arvestanud
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
ToivoK
Postitusi: 433
Liitunud: 30.04.2011, 20:31

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas ToivoK »

Ma ei leia ennast ega ka nt Matis Songa osalejate nimekirjast, kuigi panime siin foorumis ennast esimestena kirja!!! Milles asi, kas võib ikka omad vanad kondid kohale vedada???
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas arko »

Selgitan: nimekirjas olid need, kes panid end kirja kodulehe vahendusel, lisaks tõi Aare eraldi välja foorumi kaudu end TALLINNASSE kirja pannud inimesed. Kes panid end foorumis kirja Tartusse, nende üle olen mina arvet pidanud ja kõik on kenasti olemas.
Praeguse hetkega on ka 3 varukoopiat, nii et saate veel kellegi tee pealt kaas haarata.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas arko »

Palun ka, et ei siin, sotsiaalvõrgustikes ega mujal avalikult ei arutataks ega mainitaks konkreetseid küsimusi ja vastuseid enne pühapäeva õhtut. Seda seetõttu, et mängud lõppevad üle maailma eri aegadel ja soovime välistada mis tahes võimalust, et küsimused pääsevad liikvele enne seda, kui mäng kusagil mujal algab.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas arko »

Eesti esikolmik:
Ove Põder 158
Igor Habal 130
Tiit Naarits 120

Ove on oma tulemusega hetkel maailmas viiendal kohal.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas Aare6631 »

Kogu Eesti koondtabel asub ajutiselt siin: http://kilb.yhistransport.eu/mm010613.pdf
Ja palun ärge vaadake seda Safariga (tabeli asemel paistab suur jura). Teistes brauserites peaks kenasti näha olema.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas holte »

Kui tohib midagi kriitiliselt öelda, siis oli väga palju väga pikki võõrkeelseid vastuseid, millele mitteingliskeelse kinderstube omanikul on väga halb start garanteeritud.
Ja ses suhtes ei saa üldse aru sellest 1:3 küsimusest... okei, selle arvutab välja, aga jalad-jardid-ju annavad sõpradele inglastele täiesti lasteaiaküsimuse. Kuidas selline asi saab rahvusvaheliselt läbi jooksta?

Teine asi, mis oli silmnähtav - jumalad on Ameerikast. Aga mis saab siis, kui mehhiklased ka mälumängu mängima hakkavad rahvusvaheliselt? Svaasimaa jumalad või?

Sama asi oleks terminiga mille-fleur... See on inglise keelde juurdunud termin.
Mitte et mul kahju on, et mu pika mõtlemise peale tekkinud "flöör" saab 0 punkti, lihtsalt meil pole
isegi touchi, mille alusel see võistlus tegelikult toimub.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas polt »

Ausalt öeldes häirib ka mind kogu selle MM ja EM juures eelkõige see, et võistlusi korraldab aastast aastasse üks ja sama väga kitsas inimeste ring. Ma olen nagu aru saanud, et nad elatuvadki sellest. Ühesõnaga tegu on kellegi äriettevõttega. Spordis peaks asjad kuidagi teisti vist käima. Ja võiks ka teiste osalevate riikide mälumängutraditsioonidega arvestada. Näiteks see 1 punktiline hindamine on ju jabur kui poolt punkti osaliselt õige vastuse eest ei anta.Eks Arko on pädevam kommenteerima.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas holte »

küllap tekitaks hindamise mitmepunktisüsteem palju rohkem probleeme.
1p küsimus on parim, aga vastused peaks olema samuti sellele orienteeritud,
mitte lohisevalt pikad.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas polt »

Aga kuidas näiteks selgitada seda et EMi klubide mängus(võistkonnamängus) ei anta lauda kirjalikke küsimusi?
Millega seda põhjendatakse? Kokkuhoiuga? No lubage naerda...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas tauno »

Ma olen kuulnud sellist teooriat, et suuline esitamine on belglaste ja inglaste soov, kuna siis on igal võistkonnaliikmel võimalus rohkem välja paista, et just tema mingit konkreetset asja teab.
Mitte et ma ise küll seda pooldaks.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: MM 2013 - 1. juunil Tallinnas ja Tartus

Postitus Postitas arko »

Mängude ülesehitus on kompromiss eri mälumängukultuuride vahel. Sellest ka see 1 punkt õige vastuse eest (ja tõsi, see sunnib tõsisemalt kaaluma mitmeosaliste või pikema vastusega küsimuste kasutamist). Samuti EMi võistkonnamängu korraldus, ei mingit kokkuhoidu, lihtsalt teistsugune traditsioon, mille üle on meil juhatuses käinud tulised vaidlused. Kompromissina on küsimuste täistekst ekraanil, vanasti loeti need ainult ette. Loomulikult lobby-töö süsteemide muutmise osas jätkub, aga lugu ei ole päris nii, et meie ei ole lihtsalt taibanud, kuidas on "hea ja õige".

Meie võime nuriseda tapeediküsimuse üle, teiste riikide foorumeid lugedes näeme näiteks jahmatust talispordialade suurt osakaalu üle, võrreldes näiteks USA profispordiliigadega, rääkimata globaalselt ülipopulaarsetest spordialadest nagu kriket, ragbi ja darts.

Ja seda võin kinnitada, et tegemist ei ole mingi äriprojektiga ning keegi sellest nüüd küll ei ela (küll tehakse kõrvalt teisi, tasuvaid, mälumänguprojekte). Kõik me panustame MMi ja EMi kaugelt rohkem aega ja muidu ressursse, kui sealt tagasi tuleb (enamasti on hea, kui lõpuks nullis oleme). Teinekord ei saa ise ka aru, miks seda üldse teeme.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Vasta