Tartu Individuaal

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Tartu Individuaal

Postitus Postitas polt »

Milles need inimesed süüdi on kes Tallinnas või Tartus ei ela, et Eesti üks paremaid individuaale sel aastal kolmapäeval peetakse?
Pealegi veel karikavõistluste etapp!! Need mängud peaks ikka nädalavahetustel toimuma!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas polt »

Indrek. Kuule kas sa tuleks teeks oma individuaali äkki Paikusel ära. Sulle sobival jaanuarukuu nädalavahetusel.
Minu poolt on kogu orgunn. Auhinnad ja kõik muu. Paikusel oldi üsna jahmunud kui ma ütlesin , et ma sel aastal ei jõua teha. Tee sina!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas insu »

Minuga räägid? Kuule, kuidagi ei saa, no pole aega, tõesti pole. Õieti tahtsin üldse vaba aasta võtta ja üldse mitte mänge teha, aga siis tuli Aare oma eksperimendiga, et prooviks, mis juhtub, kui karikaetapp kolmapäeval teha ja lasin end kuidagi nõusse rääkida.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas polt »

See on Aare poolt ülimalt loll mõte. Esiteks on pool sinu mängust see , et sa ise oled kohal. Koos kommentaaride ja vastava auraga, mida sa konkreetselt omad. Teiseks. Kuidas väljaspool Tallinna ja Tartust elavad inimesed mängida saavad? Kolmandaks see on selleks liiga hästi tehtud küsimustega ja orgunniga mäng et sellega eksperimenteerida. Varsti individuaalkarikasarjas polegi enam normaalseid klassikalisi mälumänge.
On mingid fucking Norra GP, kuboniirid ja Vändra karud ainult. Ma ootan mälumänguaastas üldjuhul kahte sündmust Paavle individuaali-mille võib minu pärast kasvõi alu või mäetagusel pidada ja eestikaid.
Ei ole vaja selliseid eksperimente!!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas tauno »

Omalt lisaksin hädavajaliku märkuse, et minu arust on Norra GP väga tore ja võib-olla et üldse kogu kalendri parim võistlus.
Vilniuse Žalgiris
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas Aare6631 »

Eksperimendi selgituseks paar mõtet. Esiteks statistika. Osavõtjate arv viimasel 5 aastal (2009-2013) on olnud Tartu üksikmängul 44-45-34-27-20. Viljandi mängul 39-36-37-34-33. Ei usu ja ei ole loogiline, et see pilt tuleneb 100% mängu tegijast. Ise jätsin üksik- ja paarismängudel käimise peamiselt just seetõttu, et laupäevad (või ka pühapäevad, vahet pole) on liiga kallid, et neist kuus mitu tükki mälumängule ohverdada. Ja kui tänavuse hooaja eel selgus, et Tartusse tuleb lausa kaks üksikmängu suht järjest, tekkiski mõte, et võib-olla pole kõige mõistlikum neid mõlemaid laupäeval pidada. Ja kuna Naaritsa mäng on seotud sama päeva spordimänguga, jäi üle teha eksperiment teise Tartu mänguga. Usun ka, et mäng 22. jaanuaril algab kõige varem 18.30, nii et kohale jõuavad ka need, kes Pärnus või Narvas tavalisel ajal töö lõpetavad.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas polt »

Stopp! Loomulikult ma saan töölt vaba päeva jne. Aga- Et jõuda Tartusse 18.30 ks peanma Pärnust talvisel ajal starima hiljemalt kell 16.00 Mäng kestab 3 tundi seega enne 21.00 ma kindlasti ei saa tagasisõitu alustada. Koju jõuaks u pool kaksteist või kell 12.00 Talvine, pikk pime autosõit jne. Lisaks ei saa ma samas saalis mängida kõigi tugevamatega. Seega fiiling pole nagu päris see.
te võite selle mängu teha aga aus see ei ole. karikasarja arvestusse see kuuluma ei peaks.
Ok tehke siis tippkilvarite arvelt neile mäng, kes muidu individuaalile ei tuleks. laske käia.
milleks on selliseid eksperimente vaja. pealegi on mul iga jumala kolmapäevane päev Pärnus mälumäng. Jätan 50 inimest ilma mänguta,enda ilma 100 eurota ja teen 7-8 tunnise matka Tartusse, mis maksab ka u 40 euri.-aitäh! Tallinnasse ei ole mõtet intsu mängule sõita eelpooltoodud põhjendusi arvestades. Äkki ma saaks kodust arvuti eest kaasa mängida( täpsemalt siis kõrtsist mängujuhtimise vahelt)
Mul hakkab ka selline tunne tekkima, et peaks vaheaasta tegema.
Ja mis puudutab Tartu individuaale siis Intsu oma on alati ettearvamatum kui Tiidu oma. Vähemalt esikolmiku osas. Tiidu mängu võidab nagunii Ove Põder.
Kas te tõesti arvate et nüüd siis kolmapäeva õhul kõik need Jüri ja tartu võistkonnad panevad 4 inimest individuaali mängima või-unistage edasi.
Tahate mingit mängu teha nädala sees-ideaalne kandidaat oleks Kuboniir-seal käib nagunii kohal põhimõtteliselt kindel klubi. Näiteks Tartu tugevaimaid pole seal vist kunagi olnud.Ja mingit üleeestilist dimensiooni pole see mäng kunagi saavutanud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas insu »

Aga miks mitte viia sama mäng läbi ka Pärnus? Allik ehk leiaks kellegi, kes on nõus läbi viima. No ma saan aru, et Pärnus mängida pole Poldil sama fiiling, mis teistega koos Tallinnas või Tartus,aga vähemalt saaks ära mängida.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas polt »

Üksi mängin või? Tõesti pole sama fiiling. Sinu mäng on ikka olnud ainus tõsiseltvõetav individuaal kuhu kõik tipud ennast kohale veavad. (Oleme täpsed see on üks väheseid Eesti mänge kus on potentsiaalselt võimalik habali skalp vööle riputada. ja see on üks väheseid asju mis mind mälumängu juures veel motiveerib.)Selle hajutamine pole eriti mõistlik.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas polt »

Muuseas ka skarikasarja ei muudaks atraktiivsemaks see kui punktiarvestus oleks jooksev mängult mängule. Aasta lõpus siis üks halvim tulemus maha arvata või nii? See meelitaks ehk näiteks minu Gigandile või Norra GPle kohale. MM on minu jaoks lihtsalt valel nädalavahetusel.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas insu »

Oot, kas praegu on nii, et karikaarvestuses lähevad kõik mängud eranditult arvesse? Sel juhul on muidugi nii, et kui üks etapp toimub kõigile mitte kättesaadaval kujul (nt argipäeva õhtul), oleks ausam, kui halvim(ad) maha arvestatakse.

Igaks juhuks õiendan ka seda, et mul mul pole kunagi olnud vähimatki plaani korraldada Tartus karikavõistluste üksikmängu etappi (Viljandi asemel), kavas oli Tartu meistrivõistluste üksikmäng (sarnaselt sellele, mida eelmisel kevadel tegi Habal Tartus), kuhu ma kindlasti poleks ka ise küsimusi teinud. Nüüd Aare ettepanekul sai ühendatud see plaan siiski Aare poolt välja käidud mänguga. Tõepoolest, esialgu on ju tegu ainult ühekordse katsetusega, ei maksa selle ühe korra pärast teab mis pabinasse minna. Ei tea, mis sellest üldse välja tuleb. Igatahes pole see mingi "Paavle mäng", ehkki ma tõenäoliselt teen sinna mõned küsimused ja aitan ka läbi viia.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas polt »

No KUi see Paavle mäng ei ole siis on mul suht pohhui!. Mingid mängud lähevad praegu ka muidu karikaarvestuses maha. Lihtsalt neid individuaalmänge nagu polegi õieti-sel aastal on veel eriti kasinaks see kalender jäänud... ja mulle tundub, et sellist õiget individuaali ei tulegi vist ühtegi. On ainult euromängud ja retromängud. Kahju! Vabandust Tiidu Tartu individuaal on ka. Seal peaks 3. koht saadaval olema.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas illar »

Eelneva mõttevahetuse taustal oleks mul EML-ile ettepanek, et alates järgmisest hooajast võiks olla igas kuus septembrist maini ÜKS konkreetne nädalavahetus, kus mängitakse eestlaste tehtud küsimustega Eesti karika arvestuses mälu - olgu see siis iga kuu esimene, teine, kolmas või neljas laupäev, aga et oleks asi põhimõtteliselt selge ja konkreetne ja pikalt ette teada ilma kalendrisse vaatamata nagu on näiteks Jüri mängude toimumisajaga. Septembrist aprillini oleks näiteks kordamööda paarismäng ja individuaal (lisaks spordimäng) ning mais Eestikad.
Sellele siis lisanduksid rahvusvahelised mängud, mis iganes aegadel nad toimuvad.
Maakilva eelvoorud võiks kohtadel ära pidada nädala sees ja finaaliks jääks ka siis näiteks üks kevadine laupäev.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Tartu Individuaal

Postitus Postitas polt »

Kusjuures maakilva pidamine nädala sees oleks jumalast hea mõte. Näiteks Pärnumaa mv raames võib ju paar mängu vabalt Maakilva omad olla. Ja mängud on nagunii neljapäeval.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta