Teadetetahvel 2014

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas erkal »

Me kõik oleme rahul selle teise kohaga.
Asja mõte ei olnud selles, pakkusin lihtsalt välja idee. Idee mõte ei ole vanadele kaladele erutust pakkuda, vaid uut värsket verd mängudele tuua, kes ka stabiilselt teil seal kohal käiks.
Kõik jääks samaks, keegi ei hakka sulle eraldi küsimusi tegema. :D Lihtsalt jaotus vähe teine. Holte kas kardad B-gruppi kukkuda? Häbi kui suur eks. Ega siis enam sauna õllele ei kutsuta. :D
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas holte »

No kui küsimused ka samad, siis ei saa ma selle asja loogikale üldse pihta.
Ma saaks veel aru, kui algajatele või muidu viletsamatele on leebemad küsimused...
Kui näiteks iga 10. koha järel järgmine nimetada 1. kohaks, olgu ta B-1. või siis praegune
21.koht ümber nimetada C-klassi esikohaks, siis ma küll pihta ei saa, mis nipiga see mängu
rahvale atraktiivsemaks muudab.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas erkal »

Tee see endale selgeks, ei ole mingeid B1, C3 ega F6 gruppe. On ainult A ja B, pole ju mingit kandepinda vaadates neid tabeleid. Ei esitata täiskasvanud inimestele miniturniiri küsimusi, kõik sama mis teistel.
Võttes arvesse viimast giganditurniiri kus oli 22 võistlejat ma ütleks julgelt selle süsteemiga oleks sellel võistlusel 40 osalejat. Seal polnud ju osalemas ühtegi noort, ainult vanem generatsioon.
Atraktiivsemaks muudab see, kui noorel on mille nimel võidelda. Peale kooli lõpetamist pole ju noortel kuskil käia, tulevad saavad ilma mingi emotsioonita oma 36. koha ja ongi sellega paljudel kõik.
Juba see kui suudad B liigast ennast A liigasse võidelda on lisa motivatsioon. Aasta kokkuvõttes väiksed karikad ja meened ja asi palju parem.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas holte »

Tee või tina, aga sellisest lisamotivatsioonist, kus paarile parimale on võimalus järgmine aasta "eliitgruppi" tõus, kui enne nad pole seal "eliitgrupis" millegipärast viitsitud võistelda, aga kui teeme
juhmumate grupi, samal võistlusel küsime samu küsimusi, ainult et arvestust peame eraldi - et siis kohe tuleb poole rohkem võistlejaid ja kõik tahavad kohe mingis nõrkade grupis võistelda (kuna aasta lõpus saab äkki mingi meene) - sellisest äriprojektist arusaamiseks pole minu peas piisavat oidu ega empaatiat.
Nagu ma aru saan, erkal tuleks kohe mängima, kohtadele 21.-..., aga ma ennast tundes küll pigem jälle ei tahakski mängida tingimustel, kui ka parema tulemuse saavutamisel olen kohalt viletsam kui eelmise grupi viimane. Ja ma ei hakka üldse arutama teemadel, kui palju keerulisemaks läheks üldine punkti- ja kohaarvestus.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas polt »

Giganditurniir on nüüd natuke halb näide.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas tauno »

nuu, võtame siis senised ettepanekud kokku:

- mängude koondamine kuus ühele nädalavahetusele
(kasutusel juba finaalide puhul)
- erineva tugevusega liigade moodustamine
(kahtlustan, et nö ülemine liiga jääb liiga väikseks, et asjal mõtet oleks)
- paaris- ja võistkonnamängus mängukaaslaste juhuslik loosimine
(sellesse eriti ei usu, kuna oma seltskond on paljudele lisapõhjus, miks üldse käia. Seda prooviti paar aastat Pirital, aga ilma eriti heade tulemusteta)
- rohkem individuaalmänge
(individuaalil osalemine nõuab vist rohkem pealehakkamist?)
- tuulekoefitsiendi kasutamine
(mille alusel? ühtlasi natuke karistava iseloomuga paremate suhtes)
- üle-eestiline võistkonnamängude sari (näiteks Jüri sarja baasil)
(peaks olema tehtav?)
veel midagi?
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
erkal
Postitusi: 5641
Liitunud: 03.01.2005, 00:29
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas erkal »

Tauno esimesse liigasse võib jätta 20-25 mängijat. Kõik võtab aega ega rahvas kohe esimeste turniiridega kohale jookse. Ma olen aegade jooksul osalenud erinevates liigades koroonast alustades ja jäähoki, jalgpalliga lõpetades ja ma pole veel näinud et keegi 3. liiga võidu üle vähem rõõmsam oleks.
Mina küll kindlalt usun, et see lisaks tagumisele grupile lisamotivatsiooni arenguks. Eriti nooremale generatsioonile, vanemad muidugi torisevad ja jorisevad et nii keeruline ja milleks jne.
Holte on nii tuim ja negatiivne, et tema mõttemaailma järgi peaks kasvõi näitena kõik kohalikud madalamad jalgpalliliiga pallurid sportimise koheselt lõpetama. Kui inimesele on see võitluspisik olemas, siis konkurents kiirendab arengut minu arvates.
Mõelge sellele. Edu!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas holte »

tuim ja negatiivne holte on kuulnud, et madalamates liigas, mängi sa siis koroonat või jäähokit, on Sul ka nõrgemad vastased, s.t lihtsam on mängida. Seda näidete puhul, kus mängitakse kellegi vastu. Ratsutamises on eri klassides madalamad tõkked, golfis lühemad ja kergemad rajad jne

Siin räägitakse sellest, et huvilisi saab rohkem, kui küsimused samaks jätta (s.t raskusaste ei muutu), aga panna nad näiliselt omavahel konkureerima.
Nii et ma ei arva, et madalama liiga vutimehed peaks pallimise lõpetama, aga nende võistlusi ei saa ka korraldada nii, et see madalam liiga mängib kõik Chelseaga ja siis arvutatakse tulemusi selle mängu põhjal.
See ei arenda, see pole sportlikult huvitav ega mitte mingist otsast mõistlik.

Ja see arvamine, et isik, kes praegu ei taha mängida, mängiks samade küsimuste baasil ja järsku areneks, kui ta paigutada muusse liigasse, see on lihtsalt täiesti loogikavaba. Praegu ta ei taha mängida nn. kõrgeimas liigas, aga kui ta mängiks viletsamas liigas, siis ta hakkaks seda tahtma?!

Tahate noori juurde: 1. noortele lisaauhinnad, 2. andke ka noortele mänge korraldada, sest noored ilmselt lihtsalt ei taha mängida selliste küsimustega, mis praegu teie mängudel tooni annavad.
Kaasajal peetakse hoopis muid teemasid aktuaalseteks, kui need, millega siin see mälumängusõpruskond endale punkte kogub. Minu arust võiks täiesti toredasti teha mälumängu, kus küsimused on 1-8. klassi õppematerjalide põhjal, põhikooli baaskursus. Meie tippmälumängus pole kahjuks vaja mitmekülgsete teadmistega mälurit, aga võiks.

Nii et mina ütleks täiesti negatiivselt: miks pole mälumängus noori? Sest pole noorte küsimusi.
Nagu miks pole ka mälumängus naisi? Sest pole naiste tehtud küsimusi. Jne jne.
Asi ei ole mingis liigasüsteemis, asi on küsimustes.

Meie mälumängus mängivad ajaloole ja spordile nihestatult end orienteerinud sellid, mõned nooremad on end selliseks treeninud, et kaasa lüüa. Lihtsalt on nii läinud, mängujuhid on samast kambast, kui midagi muud küsid, siis käib tige mörin. See lihtsalt on nii läinud. Oleks näiteks kunagi olnud paar tippu ja mängujuhti suuremate loodushuvidega, oleks praegu kõigi meelest loogiline, et mängus on häid ja keerulisi loodusküsimusi üle poole ja mingi keskaegse aadliku nime küsimist peetakse mõttetuks. Või ütleme, oleks eksisteerinud mingi muusikahuvi, siis ei peaks mängujuht kartma, et mingi elementaarse noodivõtme taha pandud noodi küsimine nulliringi võib teha.

Te üritus ei saagi olla populaarne, kui te teetegi põhimõtteliselt oma väikesele grupile mõeldud toodet.
wikipärl: Pärast seda tegeles [Kaspar Jancis] kaks aastat muusika ja elatise teenimisega.
Kasutaja avatar
ak
Postitusi: 532
Liitunud: 01.03.2007, 12:20
Asukoht: missioonil

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas ak »

Jaan siin teises teemas kurtis, et peab hakkama potentsiaalsetelt tulijatelt osavõtu kohta üle küsima. Mis moodi vanal hallil ajal mängijaid sebiti? Kuskilt kek'ist või mek'ist toodi rahvas rafiga kohale, kolhoosis oli kindlasti kilvavolinik ?
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas Matis »

Eks siin on palju asju, millest rääkida.

Aga paar asja oleks lehekülje haldajatele koheselt:
- Milleks on registreerimisevorm, kui see ei tööta?
- Ning kas kalendrit värskendatakse - tegelikuses toimub Rakvere paarikas ja spordikas 24. jaanuaril. Kes just foorumi ei kiika, läheb 17. end Kastan Arenale külmetama.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas polt »

Jah. Kilvavolinik oli suuremates ettevõtetes kindlasti olemas. Mängude kalendreid avaldasid isegi ajalehed ja rajoonilehed
Meie saime koolipoistena kooli kutseid. Kui kutse oli juba kantseleisse postiga tulnud polnud enam mingit probleemi laupäevasest koolipäevast ära pääseda.
tean et näiteks Sivadi ka helistas -ja kutsus mängima. Meie olime ka trollase Pärnu KEKi nö sefluse all, sõitsime nende bussiga sageli mängima ja kuidagi oli alati teada, mis kell tuli kus oodata et meid peale korjataks.
Mäletan 1985 /86 aasta lumerohket talve kus hommmikultuli kellea 6 minna läbi rinnuni hangede Papiniidu risti bussi peale.Läksime.Buss tuli mäng toimus. Praegu jäetaks ilmselt mäng ära ku üle 10 sendi lund tuleks.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
IS
Postitusi: 296
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas IS »

Tõepoolest on mõtteainet. Mäletan, et kunagi ammustel Meridiaani aegadel oli koguni võistkondlikult 3 liigat. Loomulikult oli tore ja ennastületav jõuda TTÜ võistkonnaga Eesti MV-l A-liigasse (6 võistkonda); samas tekkis ka kohe alatine dilemma, et kas A-liiga 6. (ehk viimane) koht, mis auhinda ei pälvi, on parem kui B-liiga 1. (ehk kokkuvõttes 7. koht), mille eest sai auhinna ka.

Matise küsimusele registreerimisvormi kohta ei oska hetkel ammendavalt vastata; olen aru saanud, et tegu on üsna keeruka ja kapriisse lahendusega ning peab igakord uuesti pusima, et süsteem töökorda saada. Kui kellelgi on ideid/lahendusi, kuidas seda süsteemi lihtsustada, siis on see igati teretulnud!

Mis puutub Rakvere mängude kuupäeva, siis mina kuulsin muutusest täna, 30.12. Senini oli kalendris olnud kogu aeg 17.01. (2 nädalat peale Paikuse mängu). Loodetavasti on aga 24.01. ka sobiv.
fedya
Postitusi: 240
Liitunud: 01.04.2009, 20:22

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas fedya »

meridiaani ja ka muude mängude ajal oli ju ka nn pealtvaatajate või asjaarmastajate mäng kes said ka mingi jubina auhinnaks,nii et tasus ka seal proovida.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2014

Postitus Postitas polt »

Tegelikult tuleks teha kõik mängud vabaklassis. St ise valid kas mängid paarina, üksi või 4 se võistkonnaga. Arvestus on ühine. NÖ absoluutkaal. Nagunii individuaalmänge praktiliselt kalendris ei ole. paarikad on absoluutselt ettearvatavad ja võistkonnaga tuleks ehk mängijaid juurde.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta