Balti matsh

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Balti matsh

Postitus Postitas polt »

Seda ma ei tea Aga ilmselgelt on ainus võimalus saada eesti tippmälumängu uusi nägusid juurde kakskeelsete või kolmkeelsete mängude korraldamine. Kas keegi on mingitest integratsiooniprogrammidest raha küsida üritanud. Tõlkimise jaoks on ilmselgelt lisarahastust vaja. Balti matshi tõlkeks läks 150.- see ei ole muidugi suur summa. Aga mul olid valdavalt lühikesed küsimused ka seekord.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Mystery Guest
Postitusi: 24
Liitunud: 19.11.2015, 17:58

Re: Balti matsh

Postitus Postitas Mystery Guest »

Olenemata korraldusest tasub Riiga ikka minna, Pärnust ongi mõnusam ja mugavam sinna sõita, kui näiteks Tartusse. Stiil peaks küll samaks jääma, mingit Nelijärve vol.2 ei taha, niigi on keelega probleeme. Kunagi pakkus Holte siin kuskil tõlkimisel lahkelt abi ja tundub, et EMV orgunn on suht libedalt läinud, siis võiks Illar ka pundis olla. 2 aastat aega atra seada.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Balti matsh

Postitus Postitas illar »

Järgmisel aastal peaks kuulu järgi Põhjamaade MV olema ja vist ka Eestis. Selle võiks vabalt ka vene keelde tõlkida ja kohalikud venekeelsed mängurid ja lätlased ka peale kutsuda. Pole ju mõtet niigi hapra kandepinnaga asja veelgi hajutada ja eraldi lätlastega mingit omaette asja veeretada.
fedya
Postitusi: 240
Liitunud: 01.04.2009, 20:22

Re: Balti matsh

Postitus Postitas fedya »

Sellist Nelijärve mängu küll enam ei taha see oli ikka väga eriline mäng,.Kuid kas Põhjamaade MV on ka küsimused eesti keelsed et minusugune mitte inglise keelt mitte oskav mängija ka seal osaleda saaks ,või olgu vähemalt venekeelnegi.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Balti matsh

Postitus Postitas arko »

Põhjamaade MV puhul oleme püüdnud hoida joont, et küsimused saaks tõlgitud osalevate maade keeltesse. Võib kaaluda lisaks vene keelde tõlkimist. Lätlased, leedulased ja kohalik venekeelne seltskond oleksid teretulnud.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
Mystery Guest
Postitusi: 24
Liitunud: 19.11.2015, 17:58

Re: Balti matsh

Postitus Postitas Mystery Guest »

BMV ja PMV ühendamist ei poolda, üks on mõnus meelelahutus, teine tõsine tiitlivõistlus.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Balti matsh

Postitus Postitas illar »

Mystery Guest kirjutas:BMV ja PMV ühendamist ei poolda, üks on mõnus meelelahutus, teine tõsine tiitlivõistlus.
Oot, kas see teooria mitte ei taandu lõpuks sinna, et kui Habal ja Põder kohale ei tule siis on mälumäng meelelahutus ja vastupidisel juhul sport?

Ma olen ka korra Riias mängimas käinud ja isegi võitnud, aga ei täheldanud küll, et seal rohkem meelt lahutati kui mistahes korralikul mälumängul. Jah, see play off´ide formaat on huvitav ja seda võiks ju ka mujal eksperimenteerida, aga iseasi kas ta ka siis nii huvitav on, kui kõiki matśe publikust pead vaatama.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Balti matsh

Postitus Postitas polt »

No paar aastat tagasi kui Pärnus meeskondlikud eestikad olid, siis oleks võinud ülejäänud kambad kohe koju saata ja kahe meeskonna vahel lihtsalt Play offi korraldada. Lätlaste ja kahtlustan et ka leedulaste nö tavamängude tase on lihtsalt niiplaju nõrgem kui Eesti oma. Ja sellepärast tulebki mäng venekeelsena teha et vähemalt mingigi tasakaalustav tegur jääks.. ma pole muidugi aastaid põhjamaade omi mänginud ja ma ei kujuta ette ka mida ja kuidas seal küsitakse. kas mängu eestis Eesti traditsioonide kohaselt läbi võib viia või mitte seda ma ka ei tea. Aga kui on vaja venelasi lõimida ja selleks raha leitakse. siis andke teada ma olen käsi.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Balti matsh

Postitus Postitas IS »

Kommentaariks veel niipalju, et seekord jäi tulemata Riia venekeelne seltskond, kes järgmisel aastal kodus ehk ka tugevamat konkurentsi pakub. Tegelikult on ka Eestis võimalik kokku saada rohkem venekeelseid võistkondi.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Balti matsh

Postitus Postitas IS »

Kuna lätlastel on nüüd soov ennast Riiast järgmisel aastal paremini tõestada, siis tahavad nad 2018 mängu teha niikuinii. Loomulikult kutsume nad ka Põhjamaade MV-le, seega jääb järgmisel aastal siiski 2 erinevat mängu. Ja kuna 2019 Põhjamaade MV-d ilmselt ei toimu ning leedulased arvatavasti vahepeal välja ei ilmu, siis kipub see mäng taas Pärnus toimuma. Nüüd on korralduse süsteem (sh tõlkimine) ka (esialgsetele raskustele vaatamata) sisse töötatud ning toimib. Nõustun Mystery Guestiga selles osas, et Pärnu mäng on midagi tõsise sportliku mälumängu ning lõbusama pubimängu vahepealset (ka tänu toimumiskohale pubis) ning tundus, et osalejad jäid sellega igati rahule ja on valmis ka järgmisel korral kohale tulema.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Balti matsh

Postitus Postitas polt »

Ma arvan et Fokin/Filimonov ja Andrei ajavad järgmiseks korraks suurema hulga meeskondi välja. neid käib kohalikel mängudel rohkem kui Eestikatel võistkondi. No muidugi vähem kui Jüris või kalamaja kilval aga arvestatav hulk on neid.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta