Teadetetahvel 2017

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Raamat H. Tiidusest, müügil koos Maalehega täna, 15. nov

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

NB! Veel ainult täna, 15. novembril saab koos Maalehega osta eesti mälumängu- ja kultuuritegelasest, teleajakirjanikust ning tõlkijast Hardi Tiidusest (1918--1999) kõnelevat raamatut Vana hõbe (autor Toivo Tootsen, raamatus on ka osi, mis on kirja pandud nii, et H. Tiidus räägib minavormis).
Selles teoses on juttu ka mälumängust, üks raamatu alajaotusi kannabki pealkirja Mälumäng,
Raamatu hind on 5.99, Maalehe üksiknumbri hind 1.60, kokku tuleb maksta seega 7.59. Ilma Maalehte ostmata seda raamatut ei saa!
Vaadake, kas seda raamatut ja Maalehte (selle seni viimane number ilmus 9. novembril) on Maksimarketites, Prismades, Rimi'des, Tartu Kaubamaja Toidumaailmas vm poodides, nt suurtes toidupoodides. See Toidumaailm ning vähemalt osa Tartu Maksimarketitest ja Rimi'dest suletakse täna, 15. nov kl 22, Tartu Prismad suletakse täna kl 23. Olen näinud Maalehte siin-seal müügil ka kolmapäeva õhtul.
Raamat ilmus Maalehe raamatusarjas Eestile elatud elud ja on selle 28. köide, mu meelest sobib see teos mistahes mälumängu auhinnaks suurepäraselt.
Sellest raamatust on juttu Alo Lõhmuse artiklis Hardi Tiidus -- mees, kes jättis otsad lahti, see on aadressiga http://maaleht.delfi.ee/news/lehelood/k ... d=80001872 lehel ja 9. nov ilmunud Maalehes.
Endale ostsin selle raamatu ja 9. nov ilmunud Maalehe 11. nov Põlva Kaubamaja toidupoest pärast Mammastes mängitud Maakilba.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Indrek Salis 55

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Täna, 16. novembril 2017 saab auväärt kolleeg härra Indrek Salis 55-aastaseks. Palju õnne!
Indrek on Eesti Mälumänguliidu juhatuse liige ja juhatuse esimees Mälumänguliidu asutamiskoosolekust peale, see koosolek toimus 5. detsembril 1998 Jüris Harjumaal sealses kultuurikeskuses pärast Jevgeni Nurmla poolt läbiviidud paarismälumängu.
Täna õhtul Tartus Müncheni restoranis toimunud Austria-teemalise mälumängu (selle viis läbi Silja Paavle) järel võtsin sõna ja andsin teada, et Indrek saab täna 55, panin ette teha Indrekule kolmekordne "elagu" ja hüüdsin: "Elagu Indrek Salis! Elagu! Elagu! Elagu!" Rahvas hüüdis sõna "elagu" kaasa.
P. S. Käesoleva postituse tegin ja postitasin sealsamas Müncheni restos 16. novembri õhtul pärast eelnimetatud mälumängu.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas IS »

Suur tänu, Jaan!
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas IS »

Ja ka teised Münchenis viibinud! :)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas arko »

2. detsembril on 240 küsimusega British Open. Kas on huvilisi?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas his master's voice »

Ma teeks proovi küll.
rainman
Postitusi: 67
Liitunud: 22.01.2013, 19:35
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas rainman »

Mulle paraku kuupäev kohe mitte ei sobi. Aga küsimustele viskaks pilgu peale küll, kui võimalik.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Kas British Open'i Eesti osavõistlus on Tallinnas? Ise mängin 2. detsembril Räpinas Maakilba.
illar
Postitusi: 226
Liitunud: 13.04.2009, 21:38

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas illar »

Olen huvitatud mängima või vähemalt küsimusi nägema, et saaks pärast seda briti sodi jälle maapõhja needa :)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas arko »

Mänguaja osas kindlaid juhiseid pole, peaasi, et see on pärast seda, kui britid on oma mängu laupäeval lõpetanud. Mängida võib igal pool, kus saab rühma kokku ja keegi on valmis olema läbiviija (selle jaoks vajaliku lingi saab minu käest). Minu arusaam on ka, et see mäng on tasuta.
Mul endal on nädalavahetus üsna tihe, kas keegi teine ei tahaks olla läbiviija?
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Aare6631
Postitusi: 552
Liitunud: 06.07.2009, 20:50

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas Aare6631 »

Kilvaleht on praegu seisus, kus mitte midagi muuta, lisada ega täiendada ei saa. Põhimõtteliselt oleks vaja teha suur update, aga et midagi kaduma ei läheks, võtame asja rahulikult. Jooksva info, sealhulgas eilse Koolide MV eelvooru tulemused paneme esialgu foorumisse ja Facebooki.
IS
Postitusi: 295
Liitunud: 03.05.2005, 19:27
Asukoht: Tallinn

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas IS »

Tere, kuna esilehega on ajutisi probleeme, siis panen mulle saadetud Mälugigandi info siia Foorumisse.

Tähelepanu, mälumängurid!
Laupäeval, 9. detsembril algusega kell 12.00 toimub Pirita Vaba Aja Keskuse peeglisaalis
Hardi Tiiduse XV mälestusturniir Mälugigant 2017.
Mängu juhivad Jaan Loide, Eduard Rihm, Peeter-Erik Kubo.

Nende koostatud on 100 küsimust mida esitatakse võistlejaile ajaloo, spordi, geograafia, looduse, kunsti, tehnika, teaduse, kirjanduse, muusika teemadel. Osa küsimusi esitatakse piltidena, esemetena ja CD plaatidelt.

Traditsiooniliselt toetavad sündmust kirjastused, samuti mitmed teatrid ja kunstnikud.
Auhinnalaud on rikkalik!

Ootame võistlema kõiki asjahuvilisi, sest kõige tähtsam on ikkagi osavõtt suurest mälumängust.
Täpsem info telefonil 5208601, Peeter-Erik Kubo.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas Matis »

IS kirjutas:Tere, kuna esilehega on ajutisi probleeme, siis panen mulle saadetud Mälugigandi info siia Foorumisse.

Tähelepanu, mälumängurid!
Laupäeval, 9. detsembril algusega kell 12.00 toimub Pirita Vaba Aja Keskuse peeglisaalis
Hardi Tiiduse XV mälestusturniir Mälugigant 2017.
Mängu juhivad Jaan Loide, Eduard Rihm, Peeter-Erik Kubo.

Nende koostatud on 100 küsimust mida esitatakse võistlejaile ajaloo, spordi, geograafia, looduse, kunsti, tehnika, teaduse, kirjanduse, muusika teemadel. Osa küsimusi esitatakse piltidena, esemetena ja CD plaatidelt.

Traditsiooniliselt toetavad sündmust kirjastused, samuti mitmed teatrid ja kunstnikud.
Auhinnalaud on rikkalik!


Ootame võistlema kõiki asjahuvilisi, sest kõige tähtsam on ikkagi osavõtt suurest mälumängust.
Täpsem info telefonil 5208601, Peeter-Erik Kubo.
Kas mäng on seekord tasuta?
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
mrali
Postitusi: 306
Liitunud: 13.10.2007, 19:05
Asukoht: Taebla ja Tallinn
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas mrali »

Uue kalendriaasta esimene mäng on 6. jaanuaril Pärnus, Kentuki kõrtsis. 80 küsimusega üksikmäng, karika etapp, küsib Jaan Allik. Lisainfo ka Facebookis - https://www.facebook.com/events/1631426690233517/

Regamine foorumis või Facebookis (ja ehk saab ka) kilvalehele....
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teadetetahvel 2017

Postitus Postitas polt »

Mulle saate ka otse regada 538 70 669 või allik@kilb.ee või siis FB messengeris. ma siin kuulan maad kui palju mul tavalisi inimesi mängule tulla plaanib ja küsimused teen siis vastavalt sellele.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta