"Coca-cola"-küsimused ja popkultuur

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

"Coca-cola"-küsimused ja popkultuur

Postitus Postitas tauno »

Viimasel ajal on kõvasti ja veriselt vahtu löödud uuema sisuga küsimuste pärast, mida nimetatakse mõnede poolt ka "Coca-Cola"-küsimusteks. Võiks siis arutleda, kus piir läheb? Eks asjal on mitu külge. Ühest küljest on ka mind häirinud need küsimused, kus küsitakse lihtsalt SLÕhtulehe 3 cm2 suurusest artiklijunnist väljarebitud mõttetuid fakte (a´la kuidas oli mingisuguse turist-polaarsuusataja hüüdnimi). Aga samas on üsna murettekitav et kisa tehakse palju tavapärasemate popkultuuri küsimuste pärast - näiteks maailmas populaarsed näitlejad, bändid, režissöörid, disainerid ja jumal hoidku - igasugu nolgid küsivad isegi arvutimänge, kapitalistlike riikide "diskoklubisid" ja multifilmikangelasi!!! Selline reaktsioon on kurb. Mina olen asjast nii aru saanud, et "traditsiooniline" mälumäng tähendab mitmekesisust, küsitakse kõikvõimalikel teemadel ja teemade ring ei ammendu. Aga osa näivad olevat arvamusel, et "traditsioon" tähendab ainult kontrolltööd korduvalt esitatud ajalooküsimuste teemadel. See on suhtumine a´la "mina olen juba nii vana, et ei pea ennast koormama igasuguse noorte möga päheajamisega". See pole nooremate vastu eriti viisakas, rääkimata sellest, kuidas mõjutab noorte pealekasvu.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Need kes seda nurinat tekitavad küsivad ise ju ainult vähemalt 20 aastat surnud inimesi. Seda eriti filmivaldkonnast-või siis väsimatult Nicole Kidmanit ja Jodie Fosterit! Lihtsalt tunnistada-et ma näed ei jõua ennast enam toimuvaga kursis hoida , on neile kodanikele äärmiselt raske.Viimasel ajal on isegi spordiküsimuste koha pealt olnud samasugust nurinat kuulda, et Coca -cola jne. Et küsime aga ikka 60 aastate eesti motosportlasi edasi!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

üllatun, et mina oma pideva jorisemistujuga leian arutelust eest 2 (loe: kaks) postitust, millega ma mõlemaga 100% nõus olen! Hämmastav. Esimese hooga mõtlesin, et olen päris ära keeranud.
Lisaks siia juurde, et kunstiteema on siinsetes ringkondades samuti natuke veider. Seda väidab kolmes mälumängus osalenud ERKIlane. S.t küsitakse ikka naljakaid asju, millel pole mitte mingisugust väärtust, näidadakse pilte, mis pole iseloomulikud, ühesõnaga: karju appi!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Holte! Äkki sa kunstispetsina täpsustaksid või tooksid näiteid-siis oleks hea nõuannetega arvestada kui pildimängu kunstiosa kokku panen.
Leia näiteks andmebaasist paar head ja paar mitte kuhugi kõlbavat kunstiküsimust ja tee viited. Usun et oleksime tänulikud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Kunst ei ole lihtsalt meie kilbarite tugev teema: näiteks Max Ernsti vastasid väga tuntud piltide (elevants) järgi 5 võistkonda ja Ingresi 10 võistkonda 30st.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Mina pole kunstispets, tüdruk on.. Mis andmebaasi mõtled?
Tavaline halb küsimus on, kui visatakse pildina ette mingi kindla
ajastu tüüpiline teisejärguline taies ja küsitakse, kelle tehtud.
Mida vähem tead, seda lihtsam vastata. Hea küsimuse suhtes
on kõigil oma arvamus kindlasti, ma usun, et näiteks vahelduseks
võiks pigem kunstistiile, kuulsaid modelle-armukesi, lemmikvärve,
elulisi seiku küsida, palju värvikamad küsimused tuleks.
Jama on muidugi selles, et selleks tuleb vahel mõnigi elulugu läbi lugeda.
A' ma annan meiliaadressi, mis ma siin vahendan, ajan veel midagi sassi.
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

ütleks nii, et eeskõnelejatel on õigus. Hea mälumängur peab olema igal-alal vähemalt keskmiste teadmistega (mõnel muidugi rohkem) ning loomulikult on vanadele peerudele parem meenutada nende noorusaegseid teemasid (loe: eelajaloolisi). samas tuleb ka kõikidel hoida ka praeguse eluga kursis, mitte tuhnida ja meelde jätta sotsialistliku orinetatsiooniga riike (samuti vajalik). seega me võrdsustaks vanade ja noorte vahelist seisu, kui me võtaks teemade ringi ka pop-kultura (loomulikult mitte päris friik teemad).
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Nõustun eelkõnelejatega. Et osi küsimusi tõesti kiputakse halvustama "Coca-Cola"ks näitab igipõlist heitlust vanameelsete ja uute vahel ning see on normaalne. Hea mängur on ikka see kes tunneb antiigist tänapäevani, kuigi igal alal isegi keskmisi oskusi on ka võimatu nõuda. Ja Coca-Colast saab tõsiselt häid küsimusi :roll:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Kas poleks tõesti aeg hakata ka eestis traditsioonilisi mälumänguteemasid ümber kujundama vastavalt Euroopa mallile EM ja MM ju kogetud. Popkultuur näiteks Estica asemel eraldi blokina oleks norm. Estica mõttest pole ma iial aru saanud kui alustatakse 12 eestiga ja siis tuleb mängu peale veel 30 juurde?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Estica võiks jääda, aga 12-lt 6-le ja siis popkultuur
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

blokkide kaupa jaotus on paljudes mängudes üsna nõrk koht. lõppude lõpuks võib ju küsida loodus-poppi, estica-teadust, spordi-muusikat ja kunsti-lõhnaküsimusi... aga mina oleks täiesti selle poolt, et esticat vähendada. eriti nendes mängudes, kus niikuinii estica valdav
Kasutaja avatar
aadu
Postitusi: 3564
Liitunud: 02.01.2005, 11:52
Asukoht: Rakvere/Kullenga

Postitus Postitas aadu »

Tõotan pühalikult, et rakveres Estica-uputust ei tule. Kohustuslikud 12 ja ehk paar-kolm veel. Aga küsimusi blokkidesse ei pane põhimõtteliselt, sest vastasel juhul kaotab mõni küsimus väga palju oma ilust, sest vastus hakkab olema aimatav vastavalt teemablokile.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Aadul on ka õigus. teinekord on krdi hea asi aga kui küsid temaatilises blokis kõik selge kohe. Aga küsi varias!?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Innocentius XIV
Postitusi: 50
Liitunud: 15.02.2005, 22:58

Postitus Postitas Innocentius XIV »

Estica suhtes leian põhimõttelise kodu-uurijana, et mida rohkem, seda parem. Paarismängudes on see igatahes ilus traditsioon, eriti koos parima paari autasustamisega.
Estica ja muu maailma vahekord võiks enamiku teemade puhul ligikaudu olla vastavuses suvalise koduse päevalehega. Eks vaadake, kui palju seal on juttu Eesti ja kuipalju muu maailma kunstist (näiteks).
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

Kui me tahame areneda Euroopa tipptasemele (kus me hetkel paraku pole) tuleb ka viimase 10 aasta küsimusi küsida. Samas Estica ärajätmine oleks ka patt, sest teadmised oma kodukohast peaksid kilvaril olema. Toetan Matise arvamust et Estica 6 küsimust ja popkultuur 6 küsimust.
Suletud