Mälumängu Olevik Ja Tulevik

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Mälumängu Olevik Ja Tulevik

Postitus Postitas polt »

Tõstataksin mõned küsimused enne kevadist üldkoosolekut.
Estiteks Kas EML ei peaks püüdma kuidagi limiteerida sõna mälumäng kasutamist.(Tunnikontroll on ka juba mälumäng)Äkki saaks mingit patenti taodelda vm iganes? Ja mälumäng oleks siis ainult meie egiidi all või toetusel korraldatav üritus. Igatahes tasuks seda asja uurida.

Teiseks kas ei peaks ka EML nagu teised spordialaliidud tegelema kohtunike/mängujuhtide litsenseerimisega. Isegi kui asjal pole sisulist mõtet jätaks see ikkagi meist soliidsema mulje.

Kolmandaks-kas me ei peaks hakkama ka Eestis korraldama euroopa stiilis mänge, et olle edukamad väljapool eestit mängides. Millal tulevad eestikate individuaal või paarismängud nn mees mehe vastu stiilis? Reitingutabel on juba olemas. Arendaks asja edasi. See oleks kindlasti ka vaatemängulisem ja võiks sellisel kujul ehk isegi mõnd telekanalit huvitada.

Ühesõnaga avaldage arvamust!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

sõna "mälumäng" küll litsenseerida ei saa. Sama näite korral oleks Valio vms juba ammu litsenseerinud sõna "piim". Kui sa nimetad selle ümber "hörökilvaks", siis saad :)
Viimati muutis tauno, 19.04.2005, 14:50, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Jaan, kardan, et sellist asja nagu euroopa stiilis mälumäng ei ole tegelikult olemas. On olemas inglise formaat, mis tänu angloilma laiale levikule mitmel pool tuntuim on. Aga samas ajavad belglased täiesti oma asja, meie ajame oma, venelased oma ja kes kurat teab veel ajab oma asja, kusjuures Eesti, Belgia ja Vene asi on üksteisele sarnasemad kui Briti omale.
Globaliseerumisega kaasneb kahtlemata teatav standardiseerumine, aga ma pole sugugi seda meelt, et meie peaks olema esirinnas uuenduste teele tõttama. EM ja MM on minule ainult kinnitanud, et Eesti formaat on tegelikult väärt asi, mida tasub pigem teistele õpetada kui ära visata.
Ja EMil rakendatud mees-mehe vastu süsteem oli kasutusel tegelikult esimest korda ja võimaldas lihtsalt võitja koheselt välja selgitada, mitte kulutada aega 120 inimese 100 vastuse parandamisele. Kahtlemata siiski huvitav mõte, mida meilgi teinekord rakendada võiks. Võtta reitingu 32 esimest ja panna vastakuti - miks mitte! Päris põnev võiks olla.

Milles ma küll nõus olen, on liikumine euroopalikumaks sisu osas. Märke selles osas on näha. Forsseerima siiski vast ei hakkaks, üleminek võiks ikka sujuvam olla. Eesti mälumäng pole nii tugeval baasil, et järsu liigutusega mängud teatud seltskonnale (keda on siiski enamus) ebamugavaks, lausa mängimatuks teha.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Aga ikkagi me peaksime üldsusele andma definitsiooni-selle kohta , mis on mälumäng. Ja ka mingi märgukiri kasvõi telekanalile muudaks nagu asja paremaks.Jama igasugust oleks vähem. Võtame kasvõi selle bumerangi näite.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Küsimisel-vastamisel baseeruval mängul on nii või teisiti tegemist mälu ja mängimisega... Nii et selle "teistel" mälumänguks nimetamist keelata oleks vist ikka võimatu...
Ei tea, kas ma olen paranoiline, aga esimesel pilgul tekkis mulle mõte, et keegi nägi unes mõnusat olukorda, kus kõik viktoriinikorraldajad peavad korraldamise eest maksma kuhugi väikest lisatasu... Või siis saaks mänge korraldada mingi miniseltskond oma tariifidega.. Ja seesama miniseltskond tegeleks ka mängujuhtide litsentseerimisega :) Mis poleks muidugi ka mitte üldse kallis :) Ja nõnna edasi - kuni totaalse kontrolli saavutamiseni: õige ka, mis kuradi isetegevus see käib!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Muuseas! Just see mälumänguks nimetatavate ürituste korraldamine võiks tõesti kontrolli all olla, et kui näiteks Maakonna spordiliidu juhil või vallavanemal oleks valida kahe korraldaja vahel, siis võiks ta valida ikka selle , kes litsenseerit mängujuht on. Ja jah papi küsimine võiks ka vastavalt sellele käia. Mina näiteks alla 20 .- küsimus mängu ei tee. Kui see mulle muud moodi kasulik pole.Ja ma ei saa kurta et tööd vähe oleks.
Aga kõik on kutsut arvamust avaldama.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Ma ei usu et mängujuhtide litsenseerimisel mõtet on, sest häid mängujuhte on endiselt vähem kui vajalikke mänge ja see taandub vist lõpuks mingiks onupojapoliitikaks.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Aga äkki saaks seda just tunnustusena kasutada-et tunnistada see või teine küsija litsenseeritud mängujuhiks. Ja äkki tunnustusevajadus paneb mõne mehe küsimusi vorpima?! Uusi mängujuhte oleks hädasti vaja või siis vanu , kes pole ammu küsinud.Ilus oleks kui järgmisel hooajal oleks 50% küsijaist vahetunud.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Mälumängu ei tohi liialt standardiseerida, mängukava on kompromiss vanade olijate ja nooremate eelistusest, (kes siis avalikult või omavahel mõnitavad üksteise tugevaid külgi ja peavad ainult oma põlvkonna teadmisi oluliseks). Mina eelistaks tavaliselt värskemaid asju, sest ei hakka kunagi huvi tundma 50ndate vene filmide või välis-eesti sportlaste vastu, vanemad olijad aga minestavad kuuldes nimesid Irvine Welsh või Sundance.
Ise mängu korraldamise põhiprobleem on auhindade kokkuajamine - osalustasud teatavasti ei kata suurt midagi ja töötaval inimesel pole lihtsalt aega mööda firmasid käia. See on kergem üliõpilastel ja pensionäridel - Tallinnas käib teatavasti ükshaaval firmasid läbi Peeter Kubo, mis tegelikult on üsna raske töö. Üliõpilaste poolt pole Tallinnas kahjuks suurt midagi näha.
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

Põhjusmõtteliselt saaks ehk tõesti nn. litsentseeritud mängule kergema südametunnistusega ehk auhinnaraha koguda... või no mine tea... Mõni lihtsalt oskab seda lunimistööd teha ja teine lihtsalt mitte..
Ja ega annetaja reeglina seal vahet tee, kes on mis ja kus.
Parimaid mängujuhte või parimat mängu saab ju ka eraldi aasta
kokkuvõttes ehk premeerida. Mismoodi see litsentseerimine välja peaks nägema? See värk tekitab te seltskonnas veel veidramad pingeid, kui paguneid hakkate tootma. Mu arust on täiesti töötavaid süsteeme
rakendusel, nt. parimad meeskonnad esinevad küsijatena.
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Minul on küsimus kes hakkab litsentseerima. Ilmselt küll mälumänguliidu juhatus, kuid kas asi ei muutu suletud ringiks. On mingi kümmekond tegijat (loe mälumängu vanakest), kes keelavad, poovad ja lasevad. Teisi tundmatuid nad ligi ei lase, mis sest et nad andekad võivad olla.
Ning mis on lubade väljastamise tingimused. Kas eelnev kogemus. Aga kus saada kogemusi. Äkki kohalikel mängudel nõutakse ka litsentsi siis. Mõttetu värk. Las praegu olla nii nagu on.
Ning nimele "mälumäng" patent võtta on ka jama. Mul on täitsa kama, kes seda kasutab, siililegi selge, et "Tunnikontroll" ei ole sportlik mälumäng.
Mälumängu mängulised uuendused. Võib täitsa eksperimenteerida, kuid vähemates mängudes. Esialgu. Muidu peletab see huvitav mõtte äkki paljud mängijad ära.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
his master's voice
Postitusi: 1306
Liitunud: 03.01.2005, 09:43

Postitus Postitas his master's voice »

mälumängus võiksid karikaetapid olla sama erinevad nagu suusatamises - no vaadake: ühisstart, eraldistart, vabatehnika, klassikatehnika, suusavahetusega sõit.

Meil võiks olla sellised formaadid: paarismäng (kõigile ühine), paarismäng paaride vastu (play-off süsteem), individuaalmäng (kõigile ühine), individuaalmäng play-off süsteemis, siis individuaalmäng+paarismäng. Siis võiks olla sama mäng nagu kasutati MM-il, ehk pikk individuaalmäng, mis võiks olla Eesti Meistrivõistlustel.

Oleks põnevam ja sisutihedam mängida.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Viimane mõte mulle täitsa meeldib! Teha mitte eraldi paaris ja individuyaalsed karikasarjad vaid üks hooaega läbiv mitmevõistluse sari.Milles mängu formaadist sõltumatult selguksid parimad lõpuks individuaalarvestuses.Või midagi taolist. See ei tähenda muidugi , et vanad asja dkõrvale tuleks lükata. Mees mehe mängudega võiks suvel näiteks tegeleda?!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Jaan" See viimane mõtte juba meeldib. Suvel võiks tõesti teha midagi eksperimentaalset ja tavamängust erinevat. Kohad võiks olla veekogu äärsed kohad, kus pärast võistlust saaks ujumas käia ja kaunite naistega juttu rääkimas. :lol:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Matis kui sina teed Kilingis jusagil järve ääres või Kablis mereääres ühe mängu, siis mina teen Pärnus naistekal teise! Eestikas. Äkki Otepää omad teevad ka mõne ja ongi suvi sisustatud. Muidugi poleks mul midagi ka kauksi või Klooga rannas tomuvate Play Off mängude vastu. Noored tegijad andke endast märku. Auhindade pärast pole vaja muretseda Õlu ja snälid sobivad täiesti!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Suletud