Otepää paarismäng

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Oot-oot, paluks siis ka juba natuke konkreetsemalt - mis küsimused? Mina näiteks ei teinud kummastki raamatusdt ühtegi küsimust :P
Kasutaja avatar
tremarfa
Postitusi: 86
Liitunud: 05.01.2005, 14:55

Postitus Postitas tremarfa »

ja eelmine oli minu post...
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Nuh, see pole mingi nõiajaht, aga Vahingu ja Torgi küsimused olid üsna täpselt 1000 tartlase raamatu sõnastuses ja kas polnud üks veel... Kuna vanemat esticat oli õnneks üsna vähe, siis ei pea seda väga hulluks asjaks.
Mõned kurtsid, et miks selline rõhuasetus jne, aga põhimõtteliselt miks peaks alati mängude tulemuse otsustama raskem ajalugu või raskem estica. Vahelduseks peakski olema mõni mäng, kus otsustab raskem kultuura...
Kasutaja avatar
tremarfa
Postitusi: 86
Liitunud: 05.01.2005, 14:55

Postitus Postitas tremarfa »

Njah, vaata eks me tahtsime ikkagi tehagi sellist kultuuriteemalist mängu ja mitte vanaaja kultuuri, vaid ikka uuemat. Ja minu arust näiteks kirjandusküsimused ei olnud sugugi nii rasked, kui vähegi viimase aja kirjandust oled jälginud. Ja no näiteks kasvõi seesama Köismäe torn, mida üllatavalt vähe vastati - Linnateatri reklaamid jooksevad telekas ju pidevat ning ka ajakirjanduses on sellest päris palju juttu olnud.
Lõppude lõpuks on ju enamus eesti mänge rõhuasetusega vanal ja ajalool, nii et oli väike vaheldus.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Vaheldus kindlastioli.Aga eesti mälumängurite keskmist taset arvestades oleks ka Süütute enesetappude rezhissöör liiga raske küsimus olnud-Teie aga küsite kirjanikku! Oleme ausad kui palju mälumängurid ilukirjandust loevad?
Mina küll ei loe!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

eks kõik mängud sobivad kellelegi paremini. otepää mäng rõhus rohkem kultuurile ja ehk ka vähe noorematele, maakilb oli selgelt suunatud üle keskea inimestele ja ajaloospetsidele. kusjuures otepääl oli esinelikus kaks staažikamat ja kaks nooremate paari, nii et lõppude lõpuks isegi võrdlemisi tasakaalustatud tulemus...
Kasutaja avatar
tremarfa
Postitusi: 86
Liitunud: 05.01.2005, 14:55

Postitus Postitas tremarfa »

Missa nalja teed, mina küll loen :P Ja ütlen ausalt, et mis iganes mängus oleks minu käest see küsimus küsitud, oleks kindlalt ära vastanud. "Middlesexist" oli ka ajakirjanduses päris palju juttu, kui ta eesti keelde tõlgiti.. Ja see Eugenides jäänud sugugi nullile, ma arvan, et noorematele - Arkole-Tiidule ning Ovele-Taunole oli see lihtsalt kirjutamise vaev...
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Ma vaatasin mängisin eile ka üle ja oleks üksi saanud 30 punkti-aga Näiteks Lumistega paaris mängides oleks ehk 10 lisandunud.Mitte rohkem-nii et mäng oli ikka raske küll.Aga paraku on jah töögraafik selline et mind näete jälle aalles Jõgeval ja muidugi tulge kõik Pärnusse ka mind ja pilte vaatama.

Aga oli nulliringe ka või?
Viimati muutis polt, 21.03.2005, 13:10, muudetud 1 kord kokku.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Kui tabelit vaadata, siis ainult neile kahele paarile Eugenides oligi jõukohane :mrgreen:
Ja mul läks nii 2 minutit, et nime meelde tuletada.

Aga mul on väga hea meel, et Eestis on mõni mäng, kus selliseid asju küsitakse. Tõepoolest - need asjad käivad ajakirjandusest läbi ja kuigi paljud ilukirjandust ise ei loe, siis kursis võiks end ikka hoida.

Tänapäevase kultuuri koha pealt oli see mäng vägagi euroopalik ehk just selline, kuhu Jaan ise mõni aeg tagasi soovis näha Eesti mälumängu liikumas.
Tasakaalunüansse, mille kallal norida, leiab alati. Aga kordan veelkord, et teisi mänge Eestis, kus selliseid asju parajalt küsitakse ,on vähe, kui üldse. Seega, igati tänuväärt mäng oli.
Nojah, muidugi just see aitas meil tublisti saavutada just seda kohta, mille saavutasime :D
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Nulliringid olid jah umbes need mis mulle küsimusi lugedes silma torkasid-tundmatu Hollandi kunstnik, laskesuusatamine, freiburg! Pildid olid teil küll liiga rasked valitud. Kui Vittoz oleks seisnud suuskadega poodiumil oleks olnud 25% õigeid vastuseid.Ja isegi mulle oleks Portman olnud äärmiselt raskesti ära pakutav.Polnud seda konkreetset pilti näinud.
Aga muidugi oli mäng meeldivaks erandiks.Pildimängul igatahes püüdsin kokku viia veel vanema ja uuema põlvkonna huve!Friigiküsimused on sees kui d seda selleks et tugevamad välja sõeluda.Muuseas tegin natuke statistikat-Minu küsimustele on siiani kõige edulisem vastaja aastast 2000 olnud Eik Sagen. Üllatav mis?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

Minule (küll mittemänginule) need Otepää küsimused meeldisid küll. Isegi Freiburgi oleks välja mõelnud. Võrreldes mõne eelmise aasta Otepää küsimustega oli see värskendav.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Vasta