Käibele läinud valeküsimused

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Vastulause

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Leian, et praegu on mu suukorvistamine siin foorumis ja Mnemomaratonis õigustamatu. Kui mind suukorvistada üritatakse, siis see mulle tavaliselt ei meeldi. Millegipärast ei esitanud polt küsimust "Kas teda bännida ei saa?" siis, kui tauno siinse teema algatas. Arvestades poldi paljusid varasemaid postitusi, mida võib mälumängufoorumitest leida, pole mingi üllatus, et Tartu lehes "Edasi" ilmus 1980. aastatel küllaltki pikka aega rubriik "Poldiprobleem". Irw!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

On ettepanek teha Lombile omaette alamfoorum, kus ta saaks arutleda vähemalt 3 aasta taguste mälumänguasjade üle.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Tehtagu nii

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Polt, mine arene. Kõik mälurid peavad julgema arutada ja kirjutada ükskõik kui vanadest ja uutest mälumänguasjadest. Ma ei taha, et mingeid mängutabeleid ja juba olnud küsimusi/vastuseid muudetaks. Inimene peab julgema olla nõrk.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Lomp kullake-sa pole vist aru saanud selle teema eesmärgist-siin mitte ei arutata küsimuses sisalduvate üksikute faktivigade üle vaid tuuakse näiteid küsimuste kohta milliseid ei tohiks üleüldse olemas olla.
Nagu a folklooril põhińevad küsimused a la Armeenlaste miljonilinnad või Dominica rahvusspordiala.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Postitus Postitas tauno »

Vaatan, et ühes TYMK-i mängus on jälle välja ujunud muinaslugu, et tegelikult oli esimene kosmonaut Vladimir Iljušin. Ega pole esimene kord...

(aga muidu oli päris omapärane mäng)
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

tauno kirjutas:Vaatan, et ühes TYMK-i mängus on jälle välja ujunud muinaslugu, et tegelikult oli esimene kosmonaut Vladimir Iljušin. Ega pole esimene kord...

(aga muidu oli päris omapärane mäng)
Jah. Aga noortele ja kohalikus mängus võib andeks anda. Nad õpivad alles
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Järjekordselt nägin küsimust, kus väideti et šampanjaklaasid on vormitud mdm Pompadouri rindade järgi... kaua võib
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

tauno kirjutas:Vaatan, et ühes TYMK-i mängus on jälle välja ujunud muinaslugu, et tegelikult oli esimene kosmonaut Vladimir Iljušin. Ega pole esimene kord...

(aga muidu oli päris omapärane mäng)
Võibolla hakkab tasapisi vormuma küsimuseks hoopis
natsikosmonaut... Eesti-netis on ka mingid paravennad usinasti
sellealast ajalugu kirjutamas ja varsti ületab infohulk "tõe" piiri..

Aga mis mme Pompadouri puutub, siis selliseid nõusid vist
prantsuse köögis polegi, mis tema järgi tehtud ei oleks :)
Enamasti küsitakse küll rindade puhul neid toidu serveerimiskatteid
Rein Hiob

Postitus Postitas Rein Hiob »

Mul on märkus eilse TÜMKi mängu 24. küsimuse kohta. Küsimus oli täiesti korrektne, aga väike viga oli see, et korvpalli ümbermõõtu nimetati ekslikult läbimõõduks. Nii et 749-780 mm on korvpalli ümbermõõt (circumference), mitte aga läbimõõt (diameter)! Kahjuks kogu seltskond ja ma ise ka ei taibanud seda kohe.
Guest

Postitus Postitas Guest »

See pole selle kõrval veel midagi kui küsitakse, milline neist ei ole Madalmaa ja pakutakse variantideks Belgia, Holland, Luxembourg, Saksamaa.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Postitus Postitas punukana »

Sa mõtled viimast miljonimängu. Kui ajalooliselt kujunenud piirkonda silmas pidada, siis võiks ju küsimuse ka nii asetada. Eks see veidi selline kahemõtteline asi ole.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Hallvatt »

Rein Hiob kirjutas:Mul on märkus eilse TÜMKi mängu 24. küsimuse kohta. Küsimus oli täiesti korrektne, aga väike viga oli see, et korvpalli ümbermõõtu nimetati ekslikult läbimõõduks. Nii et 749-780 mm on korvpalli ümbermõõt (circumference), mitte aga läbimõõt (diameter)! Kahjuks kogu seltskond ja ma ise ka ei taibanud seda kohe.
jah, ma olingi küsimuse kirjutamisel selle vea teinud. Ja kui mängu ajal sellele tähelepanu juhiti, olin ma nii pabinas, et ei taibanud kohe vea olemust ja ajasin asja veel hullemini sassi. Minu (küsija) viga, vabandan. Igatahes said kõik kaks punkti selle eest, loodetavasti kompenseeris see selle vaeva, et pidite seitsmesendimeetrist pool kilo kaaluvat mänguvahendit välja mõtlema :)
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mina tahan nüüd ikka Tartu paarika kallal ka iriseda-Küsiti Roheliste häälekandjat aga palun http://www.gryyne.ee/. Mina vastasin ka Grüüne-õigeks nimetatai mingi Kortsleht?!2 punkti juurde ja mõnel ehk 2 punkti maha muudaks tiheda tabeli korral paremusjärjestust oluliselt?!Mõlema lehega tutvununa tahan ma Grüüne eest kahte punkti saada!!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Esinen siinkohal küsimuse autori Rein Etsi nimel, kes tunnistab, et Allikul on õigus. Tõepoolest on rohelised sedavõrd kõvad tegijad, et neil lausa kaks häälekandjat - Kortsleht ja Grüüne. Ja kuigi aeg igasugusteks protestideks läbi, leidsime asja arutades, et anname punktid juurde küll. Grüünet teadis lisaks Allikule ka Matis Song. Vastavad parandused tehakse ka lõpptabelis. Vot!
Kasutaja avatar
ravenius
Postitusi: 719
Liitunud: 02.01.2005, 20:48

Postitus Postitas ravenius »

Eelnev postitus oli minult!
Vasta