Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Vasta
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Põhjamaade meistrivõistlused 10.05.2008

Postitus Postitas arko »

On aeg ametlikult välja kuulutada, et 10. mail toimuvad Tallinnas Põhjamaade meistrivõistlused mälumängus. Külla on oodata soomlaste ja norralaste arvukat esindust.
Toimumiskoht on selgumisel lähiajal.

Üritus toimub ühepäevasena. Kavas on kolm võistlust: individuaal-, paaris- ja võistkondlik mäng (4-liikmelistele tiimidele). Igas esitatakse kirjalikult 100 küsimust.
Et osalejate võimalusi mitte piirata, üritame kõik mängud läbi viia kolmes keeles, et igaüks saaks kaasa mängida oma emakeeles. Küsimused koostaksid kolme riigi esindajatest pärit töörühmad (iga mängu puhul erinev).

Nüüd palve kõigile - kes oleks valmis kaasa lööma küsimuste koostamises, andku nädala jooksul teada. Ei pea olema üks inimene, võib ka kahe-kolmeliikmeline grupp. Aga ülesandeks on koostada 40 küsimust (inglise keeles), suhelda kaaskoostajatega Norrast ja Soomest, lõpuks koostöös panna kokku 100-küsimuseline komplekt ja seejärel tõlkida see eesti keelde. Tööd on omajagu, kuid väljakutse võiks olla ahvatlev.

Lõpetuseks - kui mängupäeva täispaketi hind oleks 500 krooni (sisaldaks kõiki mänge ja totilustamist), kas see peletaks osalemast palju eestlasi? Kes ei osale kõigis mängudes, sellele oleks taks 300 krooni. Kes koostab küsimusi, saab osaleda tasuta.
Viimati muutis arko, 25.02.2008, 13:15, muudetud 2 korda kokku.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
holte
Postitusi: 8422
Liitunud: 03.01.2005, 00:58
Asukoht: Rapla

Postitus Postitas holte »

On see per nägu või võistkonna peale :) ?
Tundukse ikka võistleja pealt, aga ka siis
on see ju võrreldes EMV-ga suisa odav.
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Ühe inimese taks
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Osalen.Ei ole kallis. Ei küsi seekord!Meil on piisavalt alaekspluateeritud kilvareid.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

kange kisatus on kaasa lüüa, aga ei mängi seekord välja. sorry! pean doktoritöö suveks valmis saama ja mistahes muud kohustused tuleb jätta võtmata.
Sven Oidjärv

Põhjakilb

Postitus Postitas Sven Oidjärv »

Võiksin pakkuda omalt poolt mõne küsimuse. Soome keelt valdan ka päris hästi. Ainuke viga, et olen paras IT-foobik, arvutit endal pole ja kasutan seda ka (nagu praegu) vastumeelselt. Paneksin oma asjad pärast läbiarutamist paberile, las arvutiga tegeleb see, kes asja jagab. Telefon 55 628 885.
Huko Laanoja

Postitus Postitas Huko Laanoja »

Mina pakun end välja lükata-tõmmata. Kui keegi koordineerib küsimuste tegemist, võin vabalt neid nii 20 treida ja saata vastutavale prouale-härrale. Suus on suht vabalt nii soome kui inglise keel, valmis tõlkima lobisema vms. Muuks jõudu ei jätku.. Kontakt: hukoke@yahoo.com
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Praeguste andmete kohaselt on tulemas 12-15 soomlast ja 21 norralast.

Üritus toimub Tallinna Reaalkoolis.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Tegin inglisekeelse teema põhjamaade mv kohta, aga lisan põhilise informatsiooni siia ka eesti keeles.

Toimumiskoht: Tallinna Reaalkooli aula

Ajakava:
9.30 - Registreerumine
10.00 - individuaalvõistlus
12.30 - lõunasöök
13.30 - paarismäng
16.00 - kohvipaus
17.00 - võistkondlik mäng
19.30 - autasustamine ja lõpetamine

Osalustasu:
Kogu programm - 500 krooni
osaline programm - 300 krooni
Mõlemad hinnad sisaldavad ka toitustamist

Igas mängus on 100 küsimust. Võõrkeeli oskama ei pea, saab eesti keeles hakkama.

Registreerimise tähtaeg kõigile võitlustele on 1. mai. Siinsamas või arko@kilb.ee
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Mul on ketserlik ettepanek-Põhjamaade mv paarimäng ühtlasi ka Eesti meistrivõistlusteks kuulutada. Eeldatavalt on tase kõrgem ja osalejaid rohkem kui Otepääl oleks. Otepääkad saavad loodetavasti aru ja võib olla saavad isegi küsiva tiimiga veel ühineda. Muidu on selle nädalavahetusega nii nagu on täpselt?!Mul pole muidu mitte kõige vähematki Otepää küsijate ja küsimuste vastu!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Mul on ketserlik ettepanek-Põhjamaade mv paarimäng ühtlasi ka Eesti meistrivõistlusteks kuulutada. Eeldatavalt on tase kõrgem ja osalejaid rohkem kui Otepääl oleks. Otepääkad saavad loodetavasti aru ja võib olla saavad isegi küsiva tiimiga veel ühineda. Muidu on selle nädalavahetusega nii nagu on täpselt?!Mul pole muidu mitte kõige vähematki Otepää küsijate ja küsimuste vastu!
Kuule ärme tõmbleme selle Otepää mängu pärast. See on paarismängu MVna paika pandud ja las ta siis olla. See tekitaks lihtsalt mängukorraldusliku segadust.
Rohkem tuleks järgmist hooaega läbi mõelda, kuidas kalender korralikumalt paika saaks.
Ja üleüldse on Otepää mängu toimumine ka kindlasti Aarne Steinbachi mälestamine ja seda ei saa teha Tallinnas.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas polt »

Aga selle tegemiseks ei pea ju just selle nädalavahetuseni ootama?
rahvusvaheline kalender peaks ikka primaarne olema? Minu jaoks oleks kõik Ok kui ka MM toimuks Otepääl!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Postitus Postitas Matis »

polt kirjutas:Aga selle tegemiseks ei pea ju just selle nädalavahetuseni ootama?
rahvusvaheline kalender peaks ikka primaarne olema? Minu jaoks oleks kõik Ok kui ka MM toimuks Otepääl!
Ma arvan, et MMi korraldusaeg pandi paika hiljem. Nõustun, et 7.juuni on pisut tottakas aeg paarikate MV korraldamiseks, aga seda otsustab EMLi juhatus, mitte sina ja mina
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
arko
Site Admin
Postitusi: 6294
Liitunud: 28.04.2004, 10:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas arko »

Teen ettepaneku selgitada põhjamaade meistrivõistluste parim riik välja järgmise süsteemiga: iga ala kuus esimest toovad oma riigile punkte, kohale vastavalt kuus kuni üks. Punktide summeerimisel selgub riikide järjestus.
Sööge sooja saia väikese hulga kiiviga!
Kasutaja avatar
insu
Postitusi: 388
Liitunud: 02.01.2005, 17:29
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas insu »

Selline teoreetiline küsimus. Kas ma saan õigesti aru, et inimene, kes soovib osaleda ainult ühes mängus, peab maksma 300? Ühe-mängu taksi pole ette nähtud? Kasvõi 200 võiks ju olla, oleks õiglane.
Vasta