Kilingi Kilb 2009

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas Matis »

Okei tegime tehnilisrevolutsioonilise mängu - osales 16 paari, aga mängu üle ise ei kurda. Pärast teen väikse analüüsi ka.
1. Habal-Talve 78
2. Nurmla-Replik 77
3. Salis-Heinaste 76
4. Tang-Vellama 66
5. Pahtma-Särgava 62
6.-7. Kauber-Usin 56
6.-7. Pärn-Paavle 56
8. Ainsoo-Kund 55
9. Lumiste-A. Kasemets 51
10. Sagen-Laumets 47
11. Kuub-Männik 44
12.-13. Lasn-Õunpuu 40
12.-13. Loide-Tõnso 40
14. Koit-Tarvis 39
15. Hiob-Hiob 34
16. Teder-Traat 25
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas polt »

Vaatasin Kilingi küsimused üle. Selline maakilva moodi mäng. Palju oli selliseid asju mida minu arvates ei tohiks aastal 2009 enam vabariiklikel võistlustel küsida. Estragonile olen pidanud vastama oma karjääri jooksul u 10 korda Riikojale nii 5-6. See De Tollyde skulptor on ka nii ära küsitud, et ma pole iial vaevunud seda nime meelde jätma.Reindorffi samuti oma 20 korda küsitud. Kogermann ja Pirogov on natuke liiga lihtsad-midagi muud mina ei oskaks lihtsalt pakkuda.Aga päris häid leide oli ka ja vastuste põhjal tundus ilma muusikat kuulmata, et muusikaküsimused oleksid isegi lihtsurelikule sobinud.Tegin siva läbi sain mingi u 50% punktidest kätte. Täpsemalt ei oska hinnata. Kummaline on see, et esikolmik läks nii pikalt eest ära ja see, et Särgava-Pahtma esikolmikus ei olnud.Oleks te need vanad asjad küsimata jätnud ja 50 küsimust teinud oleks parem mäng saanud. Sama mis Viljandi paarikal.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas Matis »

Polt ära väga plärise. Muusikaküsimused tundusid tegelikult olema liiga rasked (välja arvatud Mathieu ja Eplik) ning tahes tahtmata peab lihtsamaid küsimusi olema. Korradusliku poole pealt oli kindlasti meil parem kui Paikusel või Viljandi paar. Eriti tehnilise arengu poole pealt (ladus korraldus, vähe trükivigu, samuti esmakordselt elektrooniline tabel ja powerpoint). Ning kui sa 50 pronni kohe ära panid, miks sa mängima ei tulnud. :wink:
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas polt »

Miks mind ei olnud sai põhjalikult lahti seletatud.Loomulikult on ka selliseid küsimusi, kellelegi vaja viimase koha paar sai vist üle 30 punkti. Aga ma kardan, et näiteksTauno vaatab küsimused üle ja ei tule järgmine aasta kohale - Korraldusliku poole pealt ei oska ma midagi kosta aga oli kuulda, et kiideti. Mis lugu te Monitorilt lasite?
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas Matis »

Monitorilt lasime teist lugu, aga pealkirja ei mäleta. Igatahes mitte seda juustulugu ega "Ootan tuult". Allik, tead, miks su jutt närvi ajab. See, et iga aasta kui me mängu teeme, tood sa välja alati "halvad" küsimused, aga mitte kunagi ei nimeta, millised need head oli. Ning enamasti toimub see argumenteerimata-põhjendamata, miks me ei või küsida selliseid küsimusi ja miks just meie peame tegema 50 küsimust, mitte rohkem. Kriitika tegemis oskus kui selline sul puudub. Ei piisa klassifitseerimisest väga halb, halb, keskmine, hea ja väga hea.
Me tegime mängu selliselt, et oleks tasakaalus, kergemad, keskmise kaaluga ja rasked. Ja ma usun et, meil tuli raskusaste täitsa täpselt välja. Sellised nagu paarismängus vaja.
Ning aktuaalseid küsimusi meil oli küllaga - Adam (läks küll kahjuks nulli), Pedaru, Donetski Šahtjor, Buduaar, Botuliin ja botoks. Ning võib küsida ka vanade džentelmenide küsimusi.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas polt »

Ei Adam oli hea küsimus-ma lugesin paar nädalat tagasi ja olin kindel et kusagil keegi varsti küsib-neid fonte on nüüd ju mitmes kohas järjest küsitud. Monterrey oli tore küsimus.Korvpallivõhikutele oli Jovaisa kindlasti hea leid. need uuema aja Pedarud ja Buduaarid ja Sahtarid olid isiklikult mulle nii elementaarsed et ma ei oskaks neid kiita.Seesama Tagliatelle oli norm ja mulle meeldisid Mika vihjed ilma nendeta oleks suht võimatu olnud. Läti järve küsimus on isiklikult mulle väga meeltmööda kilvarite suurele massile aga ilmselt ei meeldiks. Boa küsimus oli päris hea- suutsin välja mõelda.Matamata pilt oli mul omal kõrvale pandud kui kunagi küsimisele minev tegid enne ära.
Mul on teie juures tavaliselt olnud nii, et üle aasta mäng mulle sobib ja sellel aastal oleks olnud see aasta kus sobib. Tõesti kui Riikoja, Reindorff ja Estragon välja visata oleks täitsa ok olnud.
Ja ma sain targemaks ka-selle iluuisutamise peale poleks ma eladeski tulnud.Tänan!
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
Matis
Postitusi: 2880
Liitunud: 02.01.2005, 14:48
Asukoht: Kilingi-Nõmmes loomulikult. Iga lõngus elab ainult siin
Kontakt:

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas Matis »

Aitäh Jaan! Tegid meele paremaks. Samas Pedaru ja Buduaar veel mälurite seas veel väga elementaarne ei ole. Mõned õiged olid. Burtnieki teati hästi, isegi väga hästi.
Mulle meeldib, kui ema käitub spartalikult
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas tauno »

vaatasin kah üle. natuke moodsamat või raskemat: font, wah-wah, kings of leon jms. jadie smith olnuks toredam kui seda poleks küsitud ka haapsalu paaril.
valdavalt pigem siiski vanamoelise ja/või ENSV kallakuga (ELVI, Malinovski, Altmeri, Kogerman, Kiirend, Alutaguse jne jne). palju elementaarset ja paljuküsitut: Galapagos, Paris, Ole, bonsai, Pollock,fregattlind, merengue, Pirogov, estragon, TÜ rektor jt. parimateks pean Adam, Kirill (viimane vihje muidugi liiast), Agent M, Perugia. halvimateks ELVI, Pirogov, Raudsep, Reindorff.
Muudest täpsustustest vist veel seda, et Acura pole siiski ainult nö luksusmudel või suures osas lihtsalt Honda kaubamärk usa jaoks. Ja Mihkel Ulmani ainult pildi järgi küsida on kah, noh, maitse asi.
kokkuvõtteks: suht tüüpiline k-nõmme mäng, märksõnad ensv ja venemaa, kirjandus, muusika ja loodus. tore kui tehniline külg areneb ja küsimuste arv tõuseb.

belgia mälumäng oli tore. saime 50% punktidest ja belglastelt-inglastelt pika puuga tappa, norrakatega üsna ühel joonel. küsimused olid rasked ning sageli väga rasked, enamasti huvitavad (antiikmütoloogiast anaalini). 140 küsimust, osalustasu ca 4 eurot per nägu.
meie õllarkilbaritele saaks ehk importida belglastelt süsteemi, kus õlu tuuakse vastamise ajal lauda (tuleb lihtsalt teha ristike vastavasse lahtrisse tellimuslehel, mis kogu aeg laudadel :)
Vilniuse Žalgiris
Külaline

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas Külaline »

Kuidas on kellegil võimalik väita, et mingeid küsimusi ei tohiks aastal 2009 enam küsida. Mida siis üldse võib? Või on Eesti mälumängus juba nii, et keegi omateada "tark" paneb asjad paika, mida võib või mida ei tohi küsida. Keegi tahab hirmsasti niiditõmbajaks hakata. Igal juhul väga imelik suhtumine, liiatigi küsiti Kilingi-Nõmmes täiesti normaalseid asju.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Kilingi Kilb 2009

Postitus Postitas polt »

Kellegil polegi Kilingi-Nõmme mängule mingeid tõsisieid etteheiteid-lihtsalt mainiti ära et paar küsimust on sellised -näiteks TÜ rektori oma, millist kergelt napsune Tõnu Talve on näiteks minu käest küsinud u 1998 aastal- või veel varem.Ja lugematu arv teisi mängujuhte hiljem veel korduvalt. Sellelesamale Reindorffi küsimusele olen ma aga päris kindlasti vastanud juba u aastal 1986 Tarvanpää kilvast alates.Ja seda estragoni on ikka ka küsit umbes 10-15 korda.(küsige veel aga see Tarhun jätke välja)
Külalise kehva mälu arvestades on loomulikult selge, et talle meeldiks kui jaanuarikuiseid Keila küsimusi saaks nii 60 % ulatuses aprillikuus Eestikate individuaalil uuesti küsida-sest see ongi õige mälumäng. Aga kohapeal oleks suhteliselt igav kui mõtlema ei peaks peaks ainult meelde tuletama...
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Vasta