Vikerraadio olümpiamälumäng

Arutelu mälumänguteemade üle (Discussion Board)

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Tänased küsimused. Mälumängul. See suusataja võistles 1968--71 noorte klassis, konkureeris meie Rutt Rehemaa-Šmiguniga. 1972 ja 1976 olümpiahõbe võistkondlikus teatevõistluses. Olümpiakuld jäi saamata. Kes? Lühendit MM nimetati küsimuses ka. Palun vabandust, et kõike ei suutnud üles kirjutada.
Ennustusvõistlusel. Mis koha saab Kristina Šmigun-Vähi?
Eilsete küsimuste vastused. Mälumängul. Bakuriani. Seal on nüüd midagi nimetatud paari nädala eest surnud Gruusia kelgutaja järgi. (Küsimus oli eile selline. Kus valmistus NSVL murdmaasuustamise koondis Calgary taliolümpiamängudeks? Aasta oli siis 1988. Kohalikud nimetavad seda kohta "päikesepaiste oruks".) Ennustusvõistlusel. Venemaa.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Tänased küsimused. Mälumängul. See asula on linn aastast 1242, antiikajal oli nimi ..., hiljem kandnud teist nime. Mis asulast on jutt? Palun vabandust, et rohkem ei jäänud küsimusest meelde, ka asula varasemad nimed mitte, teine nimi lõppes vist nii: -polis. Paraku läks aega, enne kui siia kirjutama sain hakata.
Ennustusvõistlusel. Mitmenda koha saab Andrus Veerpalu meeste 50 km maratonis?
Vastused saata/anda hiljemalt kell 19.30.
Eilsete küsimuste vastused. Mälumängul. Hilkka Riihivuori-Kuntola. Sellisel kujul ütles vastuse Viiviku Allar täna raadios, ma mäletan kindlalt, et ise olen selle soomlanna neiupõlvenime näinud kujul Hilkka Kuntola ja hilisemat nime kujul Hilkka Riihivuori. Küsimuses oli öeldud ka, et naissuusataja. Ennustusvõistlusel. 28. koht.
Tänaste küsimuste vastused antakse Vikerraadio spordisaates, mis algab homme, 1. märtsil kell 20.15. Selles teatatakse ka auhinnasaajad.
Viimati muutis Jaan_Lomp, 28.02.2010, 19:27, muudetud 3 korda kokku.
Külaline

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Külaline »

Gularo,Gratianapolis või neile sarnased nimed ja olema peaks see Grenoble.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Need esimesed kaks nime või üsna nende sarnased nimed olid küsimuses jah. Aga vastusevariante ärgu pandagu siia enne, kui vastamise tähtaeg (kell 19.30) on möödas! Mäng olgu aus!
Tore Plekksepp

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Tore Plekksepp »

Õige,mäng peab olema aus, seetõttu ennustan, et Veerpalu saab 26.koha. Muuseas, Mae jääb Veerpalust ette ja saab 8.koha.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Ärgu pandagu ka vastuseid ennustusvõistluse küsimusele siia enne, kui vastamise tähtaeg (kell 19.30) on möödas! Mäng olgu aus!
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Eilsete ja ühtlasi viimaste küsimuste vastused. Mälumängul. Grenoble. Ennustusvõistlusel. 6. koht. Mängu võitis 26 punktiga Rein Laumets.
irw

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas irw »

See Lombijaan on kyll naljanumber:)))


Igal inimisel on vanast ajast raadio peal makk-raske lindistada ja kuulata küsimust?

Kus kohast jaan yldse arvuti kallale on saanud kui lindistada raadiost ei suuda ja vigaseid kysimusi kirjutab siia?
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas punukana »

Huvitav, kas see irw on eelmise kirjutaja kasutaja- või ristinimi?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Palun vabandust, et kõiki küsimusi ei pannud ma siia korrektselt. Möönan, et see on halb, kui küsimused mittetäielikul kujul esitatakse ja edastatakse. Kuulasin küsimusi raadiost, millel pole makki. Ma ei tea, kas mu kodusel lauaarvutil on programme, millega otse-eetrist tulevat raadiosaadet salvestada saab. Ma ei oska ühegi programmiga raadio otse-eetrist lindistada.
Kui hakkasin Vikerraadio olümpiamälumängu küsimusi siia panema, ei osanud ma kõiki võimalikke probleeme ette näha. Kui küsimus on pikk ja vaid üks kord ette loetakse, siis ei pruugi kõik meelde jääda, alati ei jäänud. Ennustusvõistluse küsimused olid lühemad.
Ka Vancouveri olümpia ajal kirjutasin ma kõik siia foorumisse ja Mnemomaratoni läinud postitused kodus ja oma kodusel lauaarvutil.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas polt »

Kui Lombijaani ei oleks oleks Eesti mälumäng maru igav Irw. Muuseas kui härra Lomp saabub mängusaali siis vähemasti Tartus tervitatakse teda enamasti aplausiga.
Aga kuna ma olen ajutiselt eemal Irw äkki tuled ise ja võtad seltskonna lõbustamise enda peale.
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Praegu kestva Londoni olümpia ajal toimub Vikerraadios ka olümpiamälumäng, millesse kuulub ka ennustusvõistlus. Igal päeval kella 12.15 ja 12.30 vahel esitab Tenno Sivadi Vikerraadio otse-eetris mälumängu ühe küsimuse ja ennustusvõistluse ühe küsimuse, enne nende esitamist annab eelmisel päeval esitatud mälumänguküsimuse ja ennustusvõistluse küsimuse õiged vastused, neile õigesti vastanute seast loositakse välja auhinnasaajad.
Vastused tuleb ära saata kuni 1 tund pärast küsimuste esitamist meiliaadressile malumang@err.ee või anda telefoninumbril 6114306 helistades. Vastaja peab oma vastuses teada andma oma meiliaadressi või telefoninumbri, veel parem on, kui annab teada need mõlemad kontaktid, muidugi tuleb ka oma nimi teada anda.
Täna (29. juulil) esitatud küsimuste vastamise tähtaeg on kell 13.22.
Varem esitatud küsimusi ja vastuseid saab kuulata lehelt http://vikerraadio.err.ee/kuularhiiv?saade=212&kid=236. Sellel olles klõpsake linkidel, millel on sõna "Mälumängu".
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Selgus siiski, et täna (30. juulil) kella 12.15 ja 12.30 vahel Vikerraadio olümpiamälumängu ja ennustusvõistluse uusi küsimusi ei antud.
Aga kuulake Vikerraadio Olümpiaraadiot täna (30. juulil) kell 14.05--15.00, võib-olla annab sel ajavahemikul Tenno Sivadi uued küsimused ja eilsete küsimuste vastused, ehk tuleb ka loosimine.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Täna )30.07) kl 14.05 alanud Vikerraadio saate Olümpiaraadio alguses andis saatejuht Tiit Karuks teada, et mälumäng tuleb. Veel pole alanud, aga jälgige nüüd Vikerraadio Olümpiaraadiot.
Jaan_Lomp
Postitusi: 1311
Liitunud: 27.10.2007, 19:10
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vikerraadio olümpiamälumäng

Postitus Postitas Jaan_Lomp »

Nüüd on mängu tänased küsimused antud. Kes telefoni teel tahab vastata, peab siiski numbrile 6114360 helistama, kirjalikud vastused aga ikka malumang@err.ee saata. Vastuses nimetatagu ka enda e-post või telefoninumber, veel parem, kui mõlemad nimetatakse.
Vasta