Estica

Igikestev mälumäng / Continuous quiz

Moderaatorid: aadu, Hallvatt

Foorumi reeglid
Alates 30. märtsist on foorumisse Mnemomaratoni tarbeks ehitatud punktisüsteem. Selle eesmärk pole tekitada konkurentsi, vaid lihtsalt pakkuda lisavõimalust mängumõnule. Punktide lisamine seisneb mälumängurite südametunnistusel, kuna igaühel on võimalik teise mängija punkte muuta. Seetõttu jääme lootma, et Te ei kuritarvita seda süsteemi.
Postituse kõrval on alati näha vastaja kasutajanime. Iga õige vastuse eest saab 2 punkti - pooliku vastuse eest 1 punkt. Vastajale punkti(de) lisamiseks vajutada nupule [Mod.] ning seejärel sisestada kasutaja uus punktide arv - kui kasutajal on 14 punkti, tuleb sisestada "16" jne.
Vasta
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Estica

Postitus Postitas tauno »

ah tead, mul on selline hobi, panen koju tulles kantri mängima ja siis loen ühte kahest raamatust mis mul kodus on - Tüng Shui või Feng Shit 2.
Valgusesaar oli siis õige? Väga hea.

Ma siis panen uue natuke vimkaga küsimuse (ausõna, "päris" mängul ma sellist ei küsiks): ühes eesti omavalitsuses ilmusid vahepeal (90ndate lõpust 2000ndate keskpaigani) kõik raamatud sinise kaanega. Põhjus oli selles, et omavalitsuses endas trükikoda ei olnud, aga maakonnakeskuse trükikojas oli ainult sinist kaanepappi. Omavalitsus ise on aga üsna "kirjanduslik" paik, seal on isegi ühe kirjaniku kodumuuseum.
Mis omavalitsusest on jutt?
Viimati muutis tauno, 17.06.2011, 12:17, muudetud 1 kord kokku.
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Estica

Postitus Postitas cadman »

Punkti ka tahad veel vä? Või lased ise edasi ja veidi viisakamalt. Ma saan aru küll, et see on üle mõistuse raske, aga proovi vähemalt.

Kuula seda kah: "In Country Music We Don't use the F Word", saad ehk miskit kasvõi definitsioonile pihta: http://www.youtube.com/watch?v=OktHj6iVoQg

Ma arvan, et kõigil asi ammu selge juba.
:arrow:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Hallvatt
Postitusi: 3480
Liitunud: 15.04.2005, 15:10
Asukoht: Haapsalu / Tartu
Kontakt:

Re: Estica

Postitus Postitas Hallvatt »

Miks peaks üldse üks omavalitsus midagi üllitama, aru ma ei taipa... Aga alustaks siis näiteks pakkumist Palamusest
No sellist küsimust ei tohiks olemaski olla.
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Estica

Postitus Postitas tauno »

Palamuse ei ole... ega kõik pole omavalitsuse avaldatud, kohalikud külapoeedid jms rahvast
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Estica

Postitus Postitas Taivo »

Mehed-mehed, mis Valgusesaar? Niisugusest kirjastusest ei tea mina midagi. Võtsin oma raamaturiiulist Rohan Candappa "Sokkitoppija" (kusjuures autorit ma isegi mäletasin, aga ei küsitud) ja vaatasin kirjastuse ära: selleks on "Tänapäev".
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Estica

Postitus Postitas cadman »

Oi-Oi. No mis nuüd saab :lol:
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
polt
Postitusi: 8190
Liitunud: 05.01.2005, 11:57
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Estica

Postitus Postitas polt »

Sokkitoppija on lihtsalt selline bestseller , et selle on välja andnud mitu Eesti kirjastust. :P
Arenege!( Ka taandareng on areng!)
Kasutaja avatar
tauno
Postitusi: 3066
Liitunud: 03.01.2005, 10:27
Asukoht: Vabaduse väljaku trammipeatus

Re: Estica

Postitus Postitas tauno »

Oi-oi, siis läheb lihtsalt küsimisjärg Taivole üle ja minu küsimus läheb tühistamisele (vastus oli Muhu saar).
Sokkitoppija müüs vast 2000-3000 eksemplari, Tüng Shui vist isegi ligi 5000, number milleni praegu jõutakse väga harva...
Vilniuse Žalgiris
Kasutaja avatar
cadman
Postitusi: 7764
Liitunud: 20.07.2005, 12:00

Re: Estica

Postitus Postitas cadman »

Nojah, mis mul lisada - ehk seda, et kaanepapp on trükitehnoloogias see asi, mis keeratakse teise materjali sisse (kõvaköide) ja see asi, millest Tauno rääkis on tegelikult kartong. A las ta olla. Taivo, siis Taivo.
:arrow:
Jutt ise võib ju jummelist õige olla - seda jätkus seal ilmselt kuni likvideerimiseni ja jäi üle ka veel. Hiiumaal oli selleks ajaks vist see pood kinni juba ammu :-)
Püstolreporter Sven Soiveri menüü: Magustoiduks olid puuviljad vahukoorega ja värskekapsasupp.
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Estica

Postitus Postitas Taivo »

Olgu nii. Mulle meenus, et minu vanematel on kodus "Jamasuutra", ja ma kuugeldasin selle kirjastuse välja (samuti "Tänapäev"). Ja siis ma esitasin päringu "Jamasuutra Valgusesaar", et näha, mis sealt tuleb ka (ei tulnud).

Mida tähendab hiiu murdes sõna ‘lumekäkk’? Käändub nagu ‘lumekakk’. TTÜ kilvasarjas tuli õigeid vastuseid veerandi jagu.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Estica

Postitus Postitas punukana »

Lumepall on liiga lihtne vist?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Estica

Postitus Postitas punukana »

Selgub, muide, et Sa oled seda estica all korra varem juba küsinud. Nii et ongi siiski lumepall.
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
Kasutaja avatar
Taivo
Postitusi: 1962
Liitunud: 25.11.2008, 17:31
Asukoht: Internet loomulikult. Igaüks, kes ei ela, asub Internetis.
Kontakt:

Re: Estica

Postitus Postitas Taivo »

Oh, jah. Panin otsingusse "lumepall", ei tulnud õiget, mõtlesin, et küsimata, aga kui panna otsingusse "lumekäkk", siis tuli küll ära. Mis ma siis nüüd teen? Mul praegu head küsimust ei ole ja ma pean tänaseks ära minema, annan Punukanale punktid ja küsige ise edasi :arrow:

Pakuti lumepall (7), lumememm (5), kelk (3), lumelabidas (3), saan (3), sai (3), kelder, külmkapp, lumesahk, lumetorm, merelt maale uhutud jäämägi, sügavkülmik ja talvejalatsid. 1 ei vastanud, 3 pakkusid 2 vastust.
Kasutaja avatar
punukana
Postitusi: 4752
Liitunud: 11.01.2007, 14:31
Asukoht: Rapla loomulikult. Iga ebanormaalne inimene elab Raplas.

Re: Estica

Postitus Postitas punukana »

Tänavuse mälumängu MM-i Tartu voorus osales ka üks Tartumaa vallavanem. Kes ja mis valda ta juhib?
"Nägin saalis ka treener Jüri Pritšinit, kes istus tribüünil minust kiviviske kaugusel." (Ivar Jurtšenko korvpalli karikafinaali kommenteerides)
kalmer
Postitusi: 979
Liitunud: 27.06.2009, 18:34

Re: Estica

Postitus Postitas kalmer »

Lehes ju oli Siim Avi pilt ja jutt ka. Vald oli vist Piirissaare.
Vasta